Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Agani donte të hiqej UP-ja nga aty, e afër Kishës të ndërtohej Xhamia” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Agani donte të hiqej UP-ja nga aty, e afër Kishës të ndërtohej Xhamia” plus 19 more


Agani donte të hiqej UP-ja nga aty, e afër Kishës të ndërtohej Xhamia

Posted:

Ish ministri i Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka treguar se në kohën sa ka qenë duke kryer këtë funksion, i kishte dhënë një propozim ish-shefit të BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, për të zgjidhur problemin e kishës brenda kampusit universitar të UP-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aganin e befasoi pakënaqësia në parti që u shfaq pak pas ngritjes së aktakuzës

Posted:

Kreu i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka thënë se është ndjerë i befasuar kur kundërshtimi i një pjese të madhe të kryetarëve të degëve plasi, siç thotë ai, vetëm 2-3 javë pasi që prokuroria shpalli aktakuzë ndaj tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

12 vjeçarja kërcen nga kati tretë në lagjen Dardania [video]

Posted:

Një vajzë 12 vjeçare raportohet se është hedhur nga kati i tretë i ndërtesës në Dardani, në të cilën 130 familje sot janë urdhëruar të largohen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova pjesë e një stërvitje të madhe me ushtri të forta [foto]

Posted:

Rreth 1500 trupa nga Shtabi i Përgjithshëm, Forca Tokësore, Forca Ajrore, Forca Detare, Komanda Mbështetëse dhe Komanda e Doktrinës dhe Stërvitjes, si dhe trupa dhe mjete ushtarake të Forcave të Armatosura nga SHBA, Britania e Madhe, Italia, Kosova dhe Mali i Zi, kanë zhvilluar sot në Zall-Herr, ceremoninë e fillimit të stërvitjes së përbashkët "Joint Effort-16" në Shqipëri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shteti kufizon mundësitë e “ajnshtajnëve” – 0 euro buxhet për ta [video]

Posted:

Dren Imeraj, i cili ka përfunduar studimet master në drejtimin e Inxhinierisë kompjuterike, ka krijuar një pajisje e cila bën matjen e parametrave truporë si, lëvizjen, të rrahurat e zemrës, qëndrimin e trupit, etj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli viziton fermerë në Komunën e Prizrenit

Posted:

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar fermerë në disa fshatra të Komunës së Prizrenit për të parë nga afër procesin e vjeljes së perimeve sezonale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reshjet përmbysin rrugët e Durrësit

Posted:

Moti i keq me reshje të dendura të shiut i pasdites së të hënës ka shkaktuar probleme të shumta në qytetin e Durrësit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Labi synon të bëjë “bum humanitar” me fondacionin që do ta krijojë

Posted:

Këngëtari Labinot Tahiri, i cili tash e sa kohë po nis iniciativa për t'i ndihmuar të varfërve dhe të sëmurëve që u mungojnë të hollat për të shëruar, ka thënë se deri tani ka 6 mijë mesazhe që kërkojnë ndihmë nga ai dhe mbështetësit e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Agani do t’i kërkojë Mustafës ta kthejë në punë [video]

Posted:

Nga 64 të akuzuarit në rastin "stenta" ishte i pari që e liroi detyrën. Por tash ish-ministri i mjedisit, Ferid Agani, pritet të kërkojë kthimin në punë nga shefi i tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga nesër në fuqi rregulla të reja kundër shkelësve të komunikacionit

Posted:

Nga nesër hyn në fuqi ligji i ri për rregullat e trafikut rrugor, i cili parasheh gjoba të ashpra si për shoferët ashtu edhe për këmbësorët që thyejnë rregullat e komunikacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa mori pjesë në samitin e Iniciativës Globale të ish-presidentit Bill Clinton

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë qëndrimit në Nju Jork, mori pjesë në samitin "Partneriteti për Prosperitet Global", të Iniciativës Globale Clinton, e cila u hap nga Presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Asnjë lëvizje për Reformën Zgjedhore, ani pse kaloi në Kuvend që në 2014 [video]

Posted:

Vetëm në parim kishte arritur të kalonte reforma zgjedhore në muajt e parë të 2014-ës në Kuvendin e Kosovës, pavarësisht se për tri vjet u punua aty.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

82 mijë euro për gjetjen e vrasësit të doganierit të EULEX-it [raport i KTV-së]

Posted:

Zyrtarë të lartë të EULEX-it janë mbledhur të hënën në veri të Mitrovicës për të përkujtuar kolegun e tyre të vrarë, Audrius Šenavičius.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studentët do të vazhdojnë të lexojnë përreth kishës te kampusi universitar [video]

Posted:

Dhjetëra studentë kanë lexuar dhe diskutuar pranë godinës së lënë në gjysmë, që së fundi po synohet të bëhet kishë në oborrin e Universitetit të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rezistencë dhe përleshje mes banorëve në lagjen “Dardania” dhe Policisë [video]

Posted:

Ndërtesat të cilat po konsiderohen si të uzurpuara që nga paslufta u desh të lirohen me forcë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jahjaga kryeson misionin vëzhgues në zgjedhjet parlamentare në Jordani

Posted:

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, po qëndron në Aman to Jordanisë, ku do ta kryesojë një mision vëzhgues në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen të martën më 20 shtator.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri austriak: Në Kosovë, femrat paguhen që të mbulohen

Posted:

Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Sebastian Kurz, i cili u nis për në New York për të marrë pjesë në sesionin e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, para nisjes shprehu shqetësim e tij lidhur me radikalizmin islamik në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kreu i kishës ortodokse shqiptare deklarohet për objektin në kampusin universitar

Posted:

Në një deklaratë për shtyp, kreu i Kishës Ortodokse Kombëtare të Pavarur Shqiptare, "Shën Maria" në Elbasan, i përfaqësuar nga at Nikolla Marku u shpreh se "Kisha Ortodokse Kombëtare Shqiptare e themeluar nga Kryepeshkopi Imzot Fan Noli ka përcaktuar territorin, besimin dhe objektet e kultit".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa e Hoxhaj u tregojnë Clintonit e Albightit për zhvillimet në Kosovë

Posted:

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj ka treguar përmes Facebookut se në kuadër të vizitës që bashkë me kryeministrin Isa Mustafa dhe një delegacion nga Kosova po kryejnë në New York, kanë takuar edhe ish presidentin Bill Clinton dhe ish sekretaren Madeleine Albright.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Banorët e dëbuar nga banesat e uzurpuara kërkojnë ndihmë nga kryekuvendari

Posted:

Banorët e lagjes "Dardania", të cilët u dëbuan nga banesat, në të cilat kanë banuar tash e 16 vjet, i janë drejtuar Kuvendit të Kosovës, për t'u takuar me kryetarin Kadri Veseli, nga i cili po kërkojnë që të ndalet dëbimi i tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :