Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Anëtarë të PD-së do të padisin për falsifikim kryetarin Agani” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Anëtarë të PD-së do të padisin për falsifikim kryetarin Agani” plus 19 more


Anëtarë të PD-së do të padisin për falsifikim kryetarin Agani

Posted:

Sekretari i Partisë së Drejtësisë, Fidan Mustafa, ka thënë se pas kuvendit të jashtëzakonshëm të partisë të mërkurën, do të bëjë kallëzim penal ndaj liderit aktual të kësaj partie Ferid Agani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Thaçi i kërkoi Aganit që PD të votonte pro demarkacionit

Posted:

Sekretari i Partisë së Drejtësisë, Fidan Mustafa, ka deklaruar se lideri i kësaj partie Ferid Agani ka kërkuar nga deputetja nga radhët e kësaj partie Labinotë Demi – Murtezi që të votojë pro marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prezantohen arsyet përse kërkohet largimi i Aganit nga udhëheqja e PD-së

Posted:

Fidan Mustafa, sekretar i Partisë së Drejtësisë, në Interaktiv të KTV-së ka shpalosur arsyet përse shumë degë të kësaj partie po kërkojnë largimin e Ferid Aganit nga udhëheqja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputeti Hasani: Referendum për bashkim me Shqipërinë

Posted:

Deri dje e kemi dëgjuar nga disa parti opozitare të Kosovës, por tashmë është edhe një deputet nga radhët e PDK-së në pushtet, që ka thënë se Kosova duhet të shfrytëzojë të drejtën kushtetuese për të miratuar ligjin, e më pas të organizojë referendum për bashkim me Shqipërinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëfimi dhe zhgënjimi i një kosovari për luftën në Siri [video]

Posted:

Që nga viti 2012 e deri sot, 314 shqiptarë të Kosovës, në mesin e të cilëve 44 gra dhe 28 fëmijë, kanë shkuar në Siri, duke ju bashkuar fillimisht grupeve opozitare që luftonin kundër qeverisë së presidentit sirian, Bashar Al Assad, e më pas edhe grupeve ekstreme si Shteti Islamik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia “dëshmon” kundër Kosovës në Varshavë

Posted:

Në kryeqytetin e Polonisë janë bërë një varg akuzash të Beogradit kundër Kosovës për gjoja pabarazinë dhe pasigurinë e serbëve në vendin tonë, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje: Policia merr vendime në vend të Gjykatës

Posted:

Partia Vetëvendosje, përmes një kumtese – reagim, mendimet e Fatos Makollit,drejtor i njësitit anti-terror të Policisë, shfaqur në Rubikon të KTV-së, i ka cilësuar si vënie e tërësishme e Policisë së Kosovës nën shërbimin e klanit printo duke shtuar se aktivitetin e saj kryesor dhe më të zellshëm e ka luftën speciale ndaj Vetëvendosjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Bruksel ende pa marrëveshje për kodin telefonik të Kosovës

Posted:

Sonte në Bruksel ka përfunduar dita e dytë e bisedimeve të kësaj jave ndërmjet Prishtinës e Beogradit, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Policia e Kosovës e bindur se Vetëvendosje qëndron pas sulmeve në Kuvend” [video]

Posted:

Drejtori i Drejtorisë për Kundër Terrorizëm në kuadër të Policisë së Kosovës në një intervistë për Rubikon ka shpalosur të gjitha detajet dhe provat përmes të cilave është bindur edhe Policia se individët e arrestuar, konkretisht Lëvizja Vetëvendosje qëndron prapa sulmit ndaj Kuvendit të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Basha:Shqipëria është kthyer në hambar droge

Posted:

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha priti në një takim zëvendë ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për çështjet e sundimit të ligjit dhe trafikut ndërkombëtar të narkotikëve, Aleksander Arvizu dhe ambasadorin amerikan në Shqipëri, Donald Lu, me të cilët ka diskutuar për drogën, dekriminalizimin, korrupsionin dhe zgjedhjet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kush urdhëroi që Lavdrim Muhaxheri të mos komandojë shqiptarët në Siri? [video]

Posted:

Lavdrim Muhaxhiri u ndikua nga imami Zeqirja Qazimi, i cili njëherit ishte shumë i afërt edhe me Ridvan Haqifi, i cili po ashtu ndodhet së bashku me Muhaxherin në zonën e konfliktit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse nuk u hetua penalisht Lavdrim Muhaxheri? [video]

Posted:

Prokurorët specialë të EULEX-it në prokurorinë e Kosovës kanë konsideruar se nuk ka bazë ligjore që të bëhen hetime më të thella të rasteve për terrorizëm, konkretisht parandalimin e shkuarjes se qytetarëve të Kosovës në luftëra të huaja, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Në Siri janë rreth 75 meshkuj, 38 femra dhe 27 fëmijë nga Kosova”

Posted:

Të dhënat e fundit të departamentit për anti terrorizëm në Policinë e Kosovës tregojnë se numri i kosovarëve në Siri është 70 deri 75 meshkuj përderisa 38 femra dhe 27 fëmijë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhuna në shkolla, nuk ka si të justifikohet [video]

Posted:

Dhuna fizike te nxënësit mund të shkaktojë: trauma psikike, humbje vetëbesimi e humbje të besimit në institucionin shkollor, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kur pacienti bëhet vetë mjek... [video]

Posted:

Një pacient është detyruar të marrë vetë shërbime mjekësore në mungesë të stafit në qendrën e mjekësisë familjare në Kalabri, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BB thotë se Kosova sivjet është më keq se vjet [video]

Posted:

Banka Botërore ka paraparë një situatë më të vështirë për Kosovën në krahasim me një vit më parë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krejt çfarë propozoi Vetëvendosje për demarkacionin [video]

Posted:

Lëvizja 'Vetëvendosje' ka propozuar pesë pika konkrete, të cilat besojnë se do të çonin drejt zgjidhjes, sa i përket çështjes së demarkacionit, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si u gjet dhe si u neutralizua granata afër ndërtesë së Qeverisë [video]

Posted:

Një granatë dore është gjetur paraditen e së martës në zyrat e Administratës Pensionale të Kosovës, e cila është pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës tek objekti i ish-Rilindjes, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MeF ende s’i ka ndarë paratë për themelimin e FAK-ut [video]

Posted:

Ministria e Financave ende nuk ka vendosur nëse do të japë para për ndërtimin e Ushtrisë së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova vendoset në hartën e ngjarjeve të aviacionit në Evropë

Posted:

Mbi 50 delegatë nga sindikatat e kontrollorëve të trafikut ajror në Evropë, janë mbledhur sot në Prishtinë, ku përmes këtij organizimi Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës, e vë vendin tonë në hartën e ndodhive në fushën e aviacionit në Evropë, njofton kumtesa e kapësja shoqate, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :