Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: ““Deputetët që ndërrojnë mendje pro demarkacionit, pjesë e pazareve me Listën Serbe”” plus 19 more

loading...

Koha.net: ““Deputetët që ndërrojnë mendje pro demarkacionit, pjesë e pazareve me Listën Serbe”” plus 19 more


“Deputetët që ndërrojnë mendje pro demarkacionit, pjesë e pazareve me Listën Serbe”

Posted:

Deputetja e AAK-së Teuta Haxhiu thotë se nëse një deputet i Kuvendit të Kosovës ndërron mendje duke votuar pro demarkacionit me Malin e Zi, ai do të bëhet pjesë e pazareve me Listën Serbe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haxhiu: BE-së t’i bëhet e qartë se Kosova s’mund të jetë pjesë e agjendave në favor të Serbisë

Posted:

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka komentuar deklaratën që e kishte bërë përfaqësuesja speciale e BE-së në Kosovës, Natalia Apostolova, se opozita duhet të përfshirë në proceset vendimmarrëse, konkretisht në dialogun mes Kosovës e Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nishani: krimi i organizuar, sfidë reale dhe problem serioz

Posted:

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, po vazhdon vizitën në Shtetet e Bashkuara, pas pjesëmarrjes në Takimin në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork javën e kaluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj për AP: Ekstremizmi në Kosovë erdhi nga jashtë

Posted:

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, të hënën ka thënë se shumë vende tjera kanë eksportuar ekstremizëm të dhunshëm në vendin e tij, i cili ka shënuar një përqindje më të madhe të qytetarëve të saj që luftojnë për Shtetin Islamik sesa çdo komb tjetër në Evropë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krahu i Aganit do masa ligjore për mbrojtjen e vullnetit politik të anëtarësisë së PD-së

Posted:

Kryesia e Partisë së Drejtësisë në mbledhjen e mbajtur me 26 shtator 2016 vlerëson thirrjen për Kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor të PD-së për 28 shtator 2016 si veprim joligjor dhe kundër-statutor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Schröder në Tiranë ka një porosi për shqiptarët

Posted:

Konferenca "Sfidat ekonomike të migracionit dhe integrimit brenda projektit europian" solli në Tiranë ish-kancelarin gjerman, Gerhard Schröder, i cili në fjalën e mbajtur në këtë takim u ndal tek sfidat aktuale të Bashkimit Europian.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova, në mes të marrëdhënieve Shqipëri – Serbi

Posted:

Në Beograd është zhvilluar një panel diskutimi me temën "E ardhmja pa armiqësi: marrëdhëniet serbo-shqiptare në perspektivë", ku pjesëmarrës, përveç zyrtarëve shtetërorë të Shqipërisë dhe Serbisë, ishte edhe kryeredaktori i "Kohës Ditore", Agron Bajrami.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Autoritetet serbe lirojnë Krasniqin

Posted:

Anëtari i bordit të Konkurrencës së Kosovës, Muhamet Krasniqi, i cili ishte ndaluar në Serbi me arsyetimin se dokumentet e Kosovës nuk janë valide, është liruar nga autoritetet serbe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Monedha kineze, ndikim në ekonominë shqiptare

Posted:

Për Arben Malajn, pranimi i juanit si monedhë zyrtare e FMN mund të diktojë që një pjesë e rezervës valutore të Shqipërisë të investohet në këtë monedhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Anëtarit të bordit të Konkurrencës, Muhamet Krasniqi, s’i lejohet hyrja në Serbi

Posted:

Anëtari i bordit të Konkurrencës së Kosovës, Muhamet Krasniqi është ndaluar në Aeroportin e Beogradit, dhe nuk është lejuar të merr pjesë në takimin e autoriteteve rajonale që po mbahet në kryeqytetin serb, me arsyetimin se dokumentet e Kosovës nuk janë valide.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

UBO Consulting sqaron opinionin për sondazhin e fundit

Posted:

Agjensioni UBO Consulting, i cili ditë më parë lansoi për opinion një sondazh në lidhje me pozicionimin e partive politike në vend nëse zgjedhjet do të mbaheshin në një të ardhme të afërt, ka dërguar një sqarim për media.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Personi që hoqi pankartën në objektin e kishës te UP-ja ishte polic

Posted:

Policia e Kosovës ka njoftuar se pasi ka lejuar studentët të zhvillojnë aksionin e sotëm simbolik, duke vendosur një pankartë në objektin e kishës ortodokse e cila gjendet në kampusin e Universitetit të Prishtinës, të njëjtën e ka hequr vet Policia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ i kërkon partive në Maqedoni të mos merren me Kosovën në fushatën zgjedhore

Posted:

MPJ kërkon sqarim nga Ambasadori maqedonas në Prishtinë për atë që e ka cilësuar si gjuhë tendencioze në fushatën parazgjedhore në raport me Kosovën dhe personalitete të saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Diplomat e Kosovës vazhdojnë të mos njihen në Serbi [video]

Posted:

Përpjekjet e të rinjve nga Lugina e Preshevës për të diplomuar në Universitetin e Prishtinës vazhdojnë të kategorizohen si të kota.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa do të ketë shumë punë këtë të enjte në Kuvend [video]

Posted:

Shumë punë do të ketë kryeministri i Kosovës Isa Mustafa këtë të enjte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SHBA do t’i vë veto Jeremiqit në OKB për shkak të Kosovës

Posted:

Sipas një raporti të së përditshmes britanike, "The Guardian", kandidatit serb për postin e sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Vuk Jeremiq, "sipas të gjitha gjasave" do t'i vihet veto.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Përkrahja gjermane jetike për liberalizimin e vizave

Posted:

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, ka treguar se është takuar me homologun e tij gjerman Frank Walter Steinmeier.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Referendumi në “Republikën Serbe” dhe mundësitë e ndikimit në Kosovë

Posted:

Referendumet në Ballkan, sikurse ai i së dielës në Republikën Serbe të Bosnjës, kanë më shumë 'efekte lokale' dhe nuk përcillen tek 'popujt e tjerë të rajonit', thonë analistët politikë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SHBA do të vazhdojë të mbështesë arsimin në Kosovë

Posted:

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami është takuar me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për zhvillimet, proceset dhe reformat në të gjitha nivelet e arsimit në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KEK-u ndihmon FSK-në me transportimin e 3 vagonëve

Posted:

Në vazhdën përkrahjes së vazhdueshme për komunitetin dhe institucionet e vendit, kësaj radhe KEK-u ka përkrahur FSK-në.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :