Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Edhe një tërmet godet Shkupin” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Edhe një tërmet godet Shkupin” plus 19 more


Edhe një tërmet godet Shkupin

Posted:

Një tjetër tërmet është ndjerë në Shkup, në orët e mbrëmjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meta niset për në Britani të Madhe

Posted:

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, është nisur për një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vataj: Të kultivojmë vëllazërinë, solidaritetin e paqen

Posted:

Rektori i Universitetit të Prizrenit "Ukshin Hoti", Ramë Vataj ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sindikalistët kërcënojnë me grevë kah mesi i shtatorit [video]

Posted:

Disponimi i brishtë i institucioneve të vendit për të mos realizuar vendimet e marra për mësimdhënësit e Kosovës, do të nxisë greva të pashmangshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Qeveria ta publikojë marrëveshjen mes ish-presidentes dhe Malit të Zi

Posted:

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj komunikatës së Qeverisë, e cila thotë se "edhe vet Haradinaj e ka pranuar që pronat në Bjelluhë dhe Çakorr kanë qenë dhe janë në Mal të Zi".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbyllen votimet në Dibër, 53 për qind pjesëmarrja

Posted:

Në orën 19:00 qendrat e votimit në Dibër nisën të mbyllen dhe nga të dhënat paraprake të siguruara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në zgjedhje kanë marrë pjesë rreth 53 për qind e votuesve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje: Mirëqenia e synuar për të gjithë duhet të jetë rikujtim i përditshëm

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje uron të gjithë besimtarët myslimanë për Kurban Bajram.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në pesë ditët e ardhshme kthehet i nxehti

Posted:

Mot me diell dhe vranësira të pakta do të shoqërojë vendin gjatë këtyre pesë ditëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova në kujtim të 11 Shtatorit [Raport i KTV-së]

Posted:

Në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është mbajtur akademi përkujtimore, nën patronatin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Po ashtu, gjatë ditës u ul në gjysmështizë flamuri i Amerikës, si dhe parakaluan njësia e zjarrfikësve të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa uron për Bajram

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë Bajrami është rast i mirë që familjet të bashkohen pranë tryezës së tyre, të vizitojmë njëri tjetrin, të shprehim solidaritetin dhe të gjejmë mirëkuptimin, që gjithmonë na nevojitet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tetori pritet t’i japë fund çështjes së kufirit administrativ në Mitrovicë [video]

Posted:

Përcaktimi i vijës së kufirit administrativ mes dy komunave të Mitrovicës ka gjasa të përfundojë në tetor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I jepet lamtumira e fundit Visar Begajt

Posted:

Sot në Malishevë është bërë varrimi i të ndjerit, Visar Begaj, pilotit shqiptar që ndërroi jetë pas një aksident me aeroplan privat në afërsi të Shkupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkupjanet të frikësuar nga tërmeti po largohen nga shtëpitë e tyre

Posted:

Pas tërmetit që goditi sot pasdite në ora 15:10 dhe që është ndjerë në të gjithë territorin e Maqedonisë, në Shkup më fortë, ishte me intensitet prej 5.3 të shkallës së Rihterit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj: Të thërrasim për mposhtje të egoizmit, që ta arrijmë vetëkontrollin

Posted:

Për shefin Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, Kurban Bajrami është festë e çmuar, e cila duhet të jetë shkas që të përcjellim të gjithë, pa dallim bindjesh e besimesh, mesazhe për paqe e humanizëm ndër njerëzorë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi uron myslimanët për Bajramin e Vogël

Posted:

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka uruar gjithë myslimanët për festën e Kurban Bajramit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministria: Haradinaj konfirmoi se pronat në Bjelluhë dhe Çakorr kanë qenë dhe janë në Mal të Zi

Posted:

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, ka shprehur bindjen se në shkrimin e botuar në media një ditë më parë, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, me materialet e publikuara, ka konfirmuar se procesi i shënjimit të kufirit më Malin e Zi, i kryer nga komisioni shtetëror i Kosovës, është i drejtë dhe në përputhje me realitetin në terren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Disa nga dëmet e tërmetit në Shkup

Posted:

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

43 për qind e dibranëve kanë votuar deri në orën 16:00

Posted:

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se zgjedhjet për Bashkinë e Dibrës vijojnë të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe se pjesëmarrja në votime është rritur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmeti nuk la të lënduar dhe dëme

Posted:

Tërmeti i sotëm që dridhi Kosovën, e me epiqendër 9 kilometra larg Shkupit, deri tash sipas Reutersit, nuk ka lënë të lënduar apo dëme të mëdha pas vete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahmani pranon se politika është përzier edhe në spitale

Posted:

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Imet Rrahmani, i tha Radios Evropa e Lirë se, sikundër edhe në çdo sektor në Kosovë, edhe në shëndetësi është e përzier politika. Ai tha se sistemi shëndetësor në Kosovë është problematik, pikërisht për faktin se nuk janë rregulluar punësimet në institucionet shëndetësore në përputhje me nevojat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :