Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Gjuriq: Është penguar suspendimi i tabelave serbe në Kosovë” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Gjuriq: Është penguar suspendimi i tabelave serbe në Kosovë” plus 19 more


Gjuriq: Është penguar suspendimi i tabelave serbe në Kosovë

Posted:

Beogradi duket të jetë i kënaqur me Marrëveshjen e arritur sonte në Bruksel rreth përdorimit ë tabelave me regjistrimin serb, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vuçiq kundër Kosovës në OKB, ëndërron union doganor ballkanik

Posted:

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se marrëdhëniet e Beogradit e të Prishtinës nuk janë problemi më i madh në Ballkan, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputetë serbë kërkojnë takim me Qeverinë për demarkacionin

Posted:

Derisa me zyrtarët e Kosovës të mos zhvillohen bisedime për demarkacionin e kufirit të Kosovës me Malin e Zi, qëndrimi i serbëve në institucionet e Kosovës mbetet i pandryshuar, ka thënë deputeti në Kuvendin e Kosovës Nenad Rashiq, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu: Ymeri bën tifo për Shqipërinë dhe nuk e shoh si hall

Posted:

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka thënë se Visar Ymeri bën tifo për Shqipërinë dhe këtë nuk e sheh si hall dhe që nuk do të thotë se nuk e do Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE mirëpret marrëveshjen e tabelave, kërkon negociata për AKS-në, telekomin dhe energjinë

Posted:

Bashkimi Europian ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për tabelat mes Kosovës dhe Serbisë, derisa ka bërë thirrje për nisjen e bisedimeve për telekomin, asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe energjinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri njofton për arritjen e Marrëveshjes për tabela me Serbinë [foto]

Posted:

Ministrja për Dialog Edita Tahiri ka njoftuar se sot në Bruksel është arritur marrëveshja rreth përdorimit të tabelave Kosovë-Serbi. "Marrëveshja për reciprocitet në tabela të automjeteve dhe heqja e tabelave ilegale u përmbyll sot", ka thënë ajo, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj Sejdiut: Merru me Prishtinë, me shtet nuk merren mohuesit e saj

Posted:

Zëvendësministri i MAPL-së dhe këshilltari i kryeministrit Mustafa, Bajram Gecaj, e ka quajtur kapiten të Brigadave të Kuqe, nënkryetarin e Prishtinës, Dardan Sejdiu, të cilin e ka këshilluar të merret me punët e Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu i kthen përgjigje Haradinajt se Molliqaj merr vendime në VV

Posted:

Një natë më parë Ramush Haradinaj ka thënë se Dardan Molliqaj është ai që merr vendime në Vetëvendosje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu thotë se Kurti foli për parandalimin e asaj që mund të shkaktonte votimi i demarkacionit

Posted:

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka komentuar për deklaratën e Kurtit kur thoshte se "është parandaluar lufta", transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu thotë se provat për arrestimin e 6 aktivistëve të VV-së janë të montuara

Posted:

Gjashtë persona të arrestuar për sulmin në objektin e Kuvendit të Kosovës në gusht të këtij viti, që janë anëtarë të Vetëvendosjes, sipas nënkryetarit të këtij subjekti Dardan Sejdiu, janë të rreme, të montuara dhe nuk qëndrojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka thotë Sejdiu për ironinë e sotme të Grabovcit

Posted:

Dardan Sejdiu, njeri i dytë në Vetëvendosje, ka folur në "Rubikon" të KTV-së ka thënë se sot ironia e Adem Grabovcit teksa ishte në Prokurori, "të emëroj prokuror", ishte tallje e sistemit të gjyqësisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu: Për 15 vite PDK-LDK ka privatizuar çdo gjë dhe ka shkatërruar industrinë

Posted:

Dardan Sejdiu, nënkryetar i Vetëvendosjes ka thënë se për 15 vite, me një pauzë, koalicioni qeverisës PDK-LDK ka shkatërruar industrinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdiu: Tentimi për kthim të demarkacionit është tentim për tensionim

Posted:

Nënkryetari i Vetëvendosjes dhe i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, në "Rubikon" të KTV–së, ka folur për kthimin e demarkacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdojnë mospajtimet Ministri e Shëndetësisë - Odë e Mjekëve [video]

Posted:

"Ministria e Shëndetësisë nuk na ka kaluar ende kompetencat nga këshilli etik tek oda e mjekëve edhe përkundër faktit se kanë kaluar të gjitha afatet ligjore, prandaj ne nuk mund të ndërmarrim asgjë. As prokuroria nuk ka kërkuar ende mendimin profesional nga ne, edhe pse ne jemi munduar disa herë që të shprehim atë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Familja akuzon mësuesen për dhunë, ndalon fëmijën nga shkolla [video]

Posted:

Mosmarrëveshjet ndërmjet prindërve dhe komunës kanë bërë që 7 vjeçari Nazmi Berisha të mos vijojë mësimin, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Afat 7 ditësh për largimin e kamp-shtëpizave në Prevallë [video]

Posted:

Ministria e Mjedisit i largoi në mënyrë të dhunshme vite më parë nga kamp-qëndrimi ilegal që kishin ndërtuar baraka në zonën e Mbrojtur të Prevallës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa priti ambasadorin e Australisë, David Stuart

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ambasadorin e Australisë, jorezident në Kosovë, David Stuart.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Demarkacioni për forcimin e sovranitetit, AKS sipas Kushtetutës” [video]

Posted:

Për demarkacionin nuk do të ketë pazare nëpër zyra ka garantuar kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbët të vendosur për ta funksionalizuar kishën në kampusin universitar, shteti hesht [video]

Posted:

Që dy ditë, priftërinj të Manastirit të Graçanicës dhe vullnetarë të tjerë, kanë pastruar jashtë dhe brenda objektit të kishës "Shën Nikolla" në qendër të Prishtinës, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia nuk tregon nëse ka leje të Kosovës për Luginën e Diellit, vazhdon ndërtimin [video]

Posted:

Qeveria e Serbisë thotë se posedon gjithë dokumentacionin e nevojshëm për rreth 300 shtëpitë e serbëve, të cilat pritet të ndërtohen në Lagjen "Lugina e Diellit" në veri të Mitrovicës, derisa nuk ka dashur të përgjigjet nëse ka kërkuar leje nga institucionet e Kosovës, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :