Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: ““Invalidë dhe të paaftë” quhen personat me aftësi të kufizuara në Ligjin e Trafikut [video]” plus 19 more

loading...

Koha.net: ““Invalidë dhe të paaftë” quhen personat me aftësi të kufizuara në Ligjin e Trafikut [video]” plus 19 more


“Invalidë dhe të paaftë” quhen personat me aftësi të kufizuara në Ligjin e Trafikut [video]

Posted:

Ditëve të fundit është bërë debat i madh për Ligjin për Rregullat e Trafikut Rrugor. Për këtë ligj, kritika të shumta kanë edhe përfaqësues të Handikosit, për shkak të terminologjisë, që përdoret në këtë ligj për personat me aftësi të kufizuara, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata Speciale pritet të ndjekë zyrtarë të lartë të shtetit

Posted:

Ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale, nuk pritet të dalin para drejtësisë deri kah fundi i këtij viti apo fillimi i vitit 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe pse u miratua modernizmi i Kardiologjisë, aty ende asgjë s’ka filluar [video]

Posted:

Kanë kaluar disa javë që nga miratimi i marrëveshjes për modernizim të shërbimeve kardiologjike, por në klinikë ende nuk ka filluar të punohet në ngritjen e kapaciteteve, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Opozita nuk pranon takim me Qeverinë për demarkacionin [video]

Posted:

Asnjëra nga tri subjektet opozitare në Kosovë nuk është e gatshme t'i përgjigjet pozitivisht një thirrjeje eventuale për një takim të ri me qeverinë ku do të bisedohej për demarkacionin, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashikimi i motit për javën në vijim

Posted:

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte, në Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëfimi i njërës nga shqiptaret e martuara me serb që ndërroi edhe emrin

Posted:

Prej gjashtë muajsh familja Mali nga Tirana dhe familja Tashiq nga Lopardinca, afër Bujanovcit në Serbi, janë në miqësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbrëmje gala me gra të suksesshme shqiptare të New Yorkut

Posted:

Disa nga gratë më të suksesshme shqiptare të New Yorkut u prezantuan dje në një gala mbrëmje në Manhattan. Aktiviteti organizohej nën kujdesin e Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Turqia, letër të ashpër Tiranës: I dhatë tender kompanisë së Gulenit për “Rrugën e Kombit”

Posted:

Në një intervistë për Top Channel në muajin gusht, ambasadori turk, Hidayet Bayraktar deklaroi se Ankaraja priste nga Qeveria shqiptare reagim lidhur me interesat financiare dhe investimet e Fethullah Gulenit në Shqipëri. Gulen akuzohet nga Turqia se ka ngritur një organizatë paralele me shtetin turk, të quajtur FETO, e cila ka lidhje me biznese dhe kompani me interesa në të gjithë botën, përfshirë Shqipërinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa takon sekretarin Ban Ki-moon

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka takuar në New York sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani, ministrin e Punëve të Jashtme të Kuvajtit dhe përfaqësues të vendeve tjera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputetja Musliu thumbon Vetëvendosjen për ushtri

Posted:

Deputetja e PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Ganimete Musliu, ka thumbur Vetëvendosjen në një postim të saj në Facebook.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri Jevtiq i ankohet ndërkombëtarëve për refuzimin që Kosova i bëri Gjuriqit

Posted:

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq ka thënë se ka biseduar me përfaqësuesit ndërkombëtarë lidhur me kthimin e Marko Gjuriqit nga Kosova dhe moslejimin e tij për të hyrë në Pejë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Bruksel nesër diskutohet sërish për kodin telefonik të Kosovës

Posted:

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, sërish të hënën do t'i nisin negociatat në Bruksel rreth gjetjes së një zgjidhjeje rreth marrëveshjes së telekomunikacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj e kujton Gjergjin jo vetëm si meshtar

Posted:

Kryedeputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se me dhimbje të madhe ka marrë lajmin për vdekjen e meshtarit Don Gjergj Gjergji.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Basha: Ligji për plehra për interesa korruptive e kriminale

Posted:

Përmes një postimi në Facebook, Lulzim Basha thotë se "ligji i plehrave është një tjetër provë e qartë se qeveria Rama e ka braktisur përfundimisht interesin publik dhe i shërben vetëm një pakicë që po pasurohet në kurriz të shumicës".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studentët kujtojnë masakrat e Serbisë para objektit të kishës te UP-ja

Posted:

Organizata "Demokracia Studentore", ka njoftuar se nesër do të mbajnë një aktivitet simbolik para objektit të pa përfunduar të kishës ortodokse e cila gjendet në Kampusin e Universitetit të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosovarët kanë shumëfishuar blerjet online

Posted:

Trendi i blerjeve online nga qytetarët e Kosovës, thuhet të jetë shumëfishuar, krahasuar me dy apo tre vjetët e kaluar. Nga rreth 12 mijë sa ka qenë numri i porosive online në vitin 2015, tani porositë e qytetarëve arrijnë në mbi 200 mijë kërkesa në vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga stërvitja e përbashkët e FA-FSK dhe British Army [foto]

Posted:

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi sot se Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Forca e Sigurisë së Kosovës – FSK dhe British Army, zhvilluan stërvitjen e përbashkët në Bizë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përparësitë dhe mangësitë e ligjit të ri për trafik rrugor

Posted:

Gjobat e larta sipas ligjit të ri për rregullat e trafikut rrugor, tanimë janë në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale, ku në shumicën e rasteve janë kthyer në barcoleta sa qesharake aq edhe ironike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Panairi i Artizanateve në Prishtinë bashkon artizanët shqiptarë

Posted:

Panairi i Artizanateve do të hapet nesër në sheshin "Zahir Pajaziti", ku përveç nga Kosova, do të ekspozojnë edhe artizane nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të rinjtë tregojnë se për çka e përdorin internetin

Posted:

Të rinjtë nga Kosova, si në shumë vende të ndryshme të botës, janë përdorues të internetit në masë të madhe. Interneti tashmë është bërë një nga mjetet më të fuqishme të komunikimit në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :