Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Kuçi: Nëse Qeveria pranon gabimin për demarkacion, nuk ia kërkojmë dorëheqjen” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Kuçi: Nëse Qeveria pranon gabimin për demarkacion, nuk ia kërkojmë dorëheqjen” plus 19 more


Kuçi: Nëse Qeveria pranon gabimin për demarkacion, nuk ia kërkojmë dorëheqjen

Posted:

Sekretari i AAK-së, Blerim Kuçi ka folur në "Interaktiv" të KTV-së ka thënë se duhet biseduar me Malin e Zi dhe të rregullohet demarkacioni para se të shkojë përsëri në Kuvendin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bushati: Vëllazëria fetare në Shqipëri, e rëndësishme për klimën e sotme

Posted:

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati foli për kontributin e vendit të tij në luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit, shanset për anëtarësim në BE, ligji për importimin e mbetjeve dhe takimin e pritshëm me pjesëmarrës së diasporës në nëntor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq kërcënon se ndalimi i tij në Kosovë mund të përmbysë normalizimin e marrëdhënieve

Posted:

I ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq nuk mund të shkojë nesër në Patriarkanën e Pejës, pasi kjo gjë i është ndaluar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka i tha Krasniqi prokurorit në Hagë për ish-presidentin Rugova dhe UÇK-në

Posted:

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën Jakup Krasniqi, ka publikuar në Facebook, transkriptin nga Gjykata e Hagës, në kohën kur kishte dëshmuar në këtë gjykatë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

17 degët e PD-së në Kuvend të jashtëzakonshëm të mërkurën

Posted:

Këshilli Drejtues i Partisë së Drejtësisë nga mbledhja e 3 shtatorit 2016, bazuar në statutin e saj doli me vendimin për thirrjen e Kuvendit të Jashtëzakonshëm zgjedhor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Selimi: Çfarë problemi keni me Albinin?!

Posted:

Reagimeve të shumta ndaj deklaratave të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti se në Ballkan gjasat janë më shumë të ketë luftë se sa të mos ketë luftë në 5 vitet e ardhshme, iu është përgjigjur bashkëpartiaku i tij Rexhep Selimi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dega e Obiliqit s’e do Aganin kryetar të Partisë së Drejtësisë

Posted:

Përmes një njoftimi për media të Degës së Partisë së Drejtësisë në Obiliq, ka thënë se duke parë zhvillimet e fundit në Partinë e Drejtësisë, ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën nxjerr një deklaratë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lu: Qeveritë Rama dhe Berisha, probleme me narkotrafikun

Posted:

Ambasadori amerikan Donald Lu, në një takim me studentët e Fakultetit të Gazetarisë ka deklaruar se segmente të politikës, në rang qendror e vendor, janë të lidhura me trafikun e narkotikëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nishani në OKB: Shqipëria vijon të mbështesë zgjerimin e njohjeve të Kosovës

Posted:

Presidenti Bujar Nishani iu drejtua të premten Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, duke kërkuar njohjen e Kosovës, pasi sipas tij, "kjo që do të sjellë forcimin e mëtejshëm të paqes dhe stabilitetit në rajon e jo vetëm".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Premtimi i radhës i Tahirit: Kosova me kod telefonik nga java e ardhshme

Posted:

Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, thotë se javën e ardhshme Kosova do të bëhet me kod telefonik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ligji për të verbrit s’po zbatohet as 4 vjet pas hyrjes në fuqi [video]

Posted:

Ligji për të Verbrit është miratuar në vitin 2012, por që nga ajo kohë, nuk është jetësuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Është koha e fundit që Prishtina e Tirana të angazhohen më shumë për Luginën [video]

Posted:

Është koha e fundit kur Prishtina zyrtare dhe Tirana duhet të angazhohen më shumë në përmirësimin e jetës së qytetarëve të Luginës së Preshevës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Opozita e quan të vonuar thirrjen për përfshirje në proceset vendimmarrëse [video]

Posted:

Përfshirje të opozitës në procese vendimmarrëse, përfshirë edhe bisedimet, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës shefja e re e BE-së, Nataliya Apostolova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KTV siguron letrën e përbashkët të subjekteve politike rreth demarkacionit [video]

Posted:

Të dy zyrtarët shtetërorë që po zhvillojnë takime në Amerikë, i pari i Qeverisë, Isa Mustafa, e shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, kanë dërguar mesazhe se së shpejti marrëveshja për demarkacionin do të jetë në Kuvendin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ refuzon kërkesën e Marko Gjuriq për ta vizituar nesër Pejën

Posted:

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka refuzuar kërkesën e shefit të të ashtuquajturës zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, për ta vizituar Pejën ditën e nesërme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mali i Zi tërheq nga tregu fjalorin problematik të Akademisë

Posted:

Kryesia e Akademisë së Shkencave dhe Arteve e Malit të Zi ka tërhequr nga shitja një fjalor të diskutueshëm të gjuhës malazeze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Opozita do ndryshim të qasjes së dialogut para se të bëhet pjesë e tij

Posted:

Subjektet opozitare në Kosovë mund të përfshihen në procesin e bisedimeve politike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohen me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, "vetëm nëse ndërrohet formati i bisedimeve".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashikimi i motit për fundjavë

Posted:

Mot me diell dhe kryesisht i qetë do të mbajë gjatë dy ditëve të vikendit mbi territorin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrihet kontrata për studimin e fizibilitetit në “Trepçë”

Posted:

Sot, Agjencia Kosovare e Privatizimit ka nënshkruar kontratë me kompaninë gjermane HPC në konzorcium me kompaninë me renome botërore Ernst & Young për ofrim të shërbimeve profesionale për zbatim të studimit të fizibilitetit të Trepçës me orientim strategjik për zhvillim të saj, me çmim prej 598,920 (pesëqind e nëntëdhjetë e tetë mijë e nëntëqind e njëzet) euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vuçiq: Serbia do të bëjë gjithçka për stabilitet në Ballkan

Posted:

I pari i Qeverisë së Serbisë, Aleksandër Vuçiq është takuar në New York me Zëvendës-Sekretarin e Shtetit në SHBA, Anthony Blinker, me të cilin ka diskutuar për marrëdhëniet mes dy shteteve, dialogun mes Prishtinës dhe Beogradi, rrugën e Serbisë për në BE dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :