Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Limaj: Zgjidhje janë vetëm zgjedhjet” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Limaj: Zgjidhje janë vetëm zgjedhjet” plus 19 more


Limaj: Zgjidhje janë vetëm zgjedhjet

Posted:

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka shprehur bindjen se vetëm zgjedhjet janë zgjidhje për të dalë nga kriza.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dorëhiqet gjyqtari Carolan

Posted:

Robert Carolan nuk është më gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ankesat e pacientëve ndaj punëtorëve shëndetësorë s’merren seriozisht [video]

Posted:

Mungesa e mjekut në vendin e punës e sjellja jo etike nga stafi mjekësor janë ankesat më të shpeshta të pacientëve, që numërojnë qindra të tilla.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeriqi thërret qeverinë të ulë pagat e anëtarëve të bordeve e jo veteranëve

Posted:

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka thënë se paralajmërimet e fundit të Qeverisë së Kosovës, se duhet të diskutohet për ndryshimet rreth pensioneve të veteranëve të UÇK-së, do të sjellin situata të pakëndshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Muxhahedinët e fundit vijnë në Shqipëri

Posted:

Dita e premte shënoi dhe zhvendosjen e grupit të fundit të muxhahedinëve nga "Kampi i Lirisë" në Irak, drejt Shqipërisë. Në njoftimin zyrtar, Këshilli kombëtar i Rezistencës së Iranit nuk përcaktoi numrin e saktë të tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haliti i bindur se demarkacioni do të shkojë në arbitrazh, Qeveria e mohon

Posted:

Xhavit Haliti i PDK-së, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës ka shprehur bindjen se demarkacioni do të përfundojë në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Selmanaj ia kthen Gecajt: Qiti krejt “sekretet”, ti s’ke qenë në takim

Posted:

Debati në distancë mes dy deçanasve, kryetarit të Deçanit Rasim Selmanaj dhe zëvendësministrit të MAPL-së, Bajram Gecaj, ka vazhduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prodhuesit vendorë me fokus në tregun ndërkombëtar nga neglizhenca e Qeverisë [video]

Posted:

Sadik Krasniqi dhe Sheqer Ukaj janë dy prodhues vendorë që ushtrojnë aktivitetin e tyre tash e disa vjet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ konfirmon incidentin, 2 zyrtarët do të pezullohen

Posted:

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka konfirmuar një përleshje fizike për "arsye banale" që ka ndodhur mes Sekretarit të kësaj Ministrie, Fitim Sadiku, dhe një zyrtari të lartë, Vlorat Gashi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia vazhdon propagandën kundër Kosovës në UNESCO, institucionet heshtin [video]

Posted:

Serbia tashmë ka filluar fushatë kundër Kosovës në UNESCO.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi, Veseli e Grabovci “i marrin vizat për në burgun e Dubravës” [video]

Posted:

Grupi i qytetarëve protestues kundër aferës Pronto, sot i ka pajisur me viza vetëm me një hyrje për burgun VIP të Dyzit, Hashim Thaçin, Kadri Veselin e Adem Grabovin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK e Nisma argumentojnë kthimin në Kuvend [video]

Posted:

Ulëset e deputetëve të AAK-së dhe Nismës nga 13 shtatori më nuk do të jenë të zbrazëta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE-ja demanton Tahirin rreth marrëveshjes për targat [video]

Posted:

Bashkimi Evropian e ka demantuar ministren për Dialog, Edita Tahiri, e cila ka thënë se në bisedimet teknike në Bruksel, ndërmjet Prishtinës e Beogradit, është arritur marrëveshja për tabelat e veturave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kadrijaj: Pagat për specializant, mashtrim i i maskuar

Posted:

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj ka shkruar në facebook lidhur me mos pagesën e specializimit, duke thënë se Kosova nëse vazhdohet kështu, së shpejti do të ketë deficit të kuadrove mjekësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shi edhe gjatë vikendit, i nxehti kthehet javën tjetër

Posted:

Mot i vranët dhe me intervale me diell do të karakterizojë vendin tonë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj thotë se Selmanaj nuk është përmbajtur në “Interaktiv”

Posted:

Zëvendësministri i MAPL-së dhe këshilltari i kryeministrit Mustafa, Bajram Gecaj ka reaguar ndaj fjalëve që ka thënë kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj në "Interaktiv" të 8 shtatorit 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Paralajmërohet me shkarkim ekipi menaxhues për Asociacionin

Posted:

Si asnjëherë më parë, delegacionet nga Kosova dhe Serbia, në bisedimet teknike në Bruksel, kanë kumtuar qëndrime e deklarata krejtësisht të kundërta rreth rezultateve dhe marrëveshjeve të arritura.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rasti Grabovci – vepër e vjetruar apo “spektakël media”

Posted:

Bisedat e përgjuara të ish-shefit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, përmes së cilave Adem Grabovci dyshohet të ketë kryer vepra penale, mund të mos rezultojnë me aktakuzë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje kritikon Qeverinë për papërgjegjshmëri në luftimin e Sëmundjes Gungore të gjedheve

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për shtyp ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për mungesë të përgjegjësisë dhe përkrahjes për fermerët blegtoralë, të cilët po ballafaqohen me sëmundjen virale të gjedheve të tyre, Sëmundjen Gungore të Lëkurës (LSD).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MTI mbështet të rinjtë për ndërmarrësi

Posted:

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë organizoi ceremoninë e prezantimit "Ye!Boost Startup Pitch Event"në Qendrën e Inovacionit në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :