Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Molliqaj: Haradinaj ka braktisur bashkimin kombëtar” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Molliqaj: Haradinaj ka braktisur bashkimin kombëtar” plus 19 more


Molliqaj: Haradinaj ka braktisur bashkimin kombëtar

Posted:

Polemikat mes Dardan Molliqajt dhe Ramush Haradinajt po vazhdojnë. Sonte ishte radha e Molliqajt që foli në "Interaktiv" të KTV-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Molliqaj: AAK dhe Nisma kanë rënë në nivelin e Shaip Mujës

Posted:

Dardan Molliqaj, sekretar i Vetëvendosjes ka thënë se AAK dhe Nisma kanë rënë në nivelin e Shaip Mujës, ish-deputet i PDK-së, e tash deputet i pavarur në Kuvendin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Molliqaj: Kriza kalohet vetëm me zgjedhje

Posted:

Sekretari i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj ka thënë se kriza në Kosovë kalohet vetëm me zgjedhje të reja, e jo me marrëveshje e takime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrijnë në Kosovë vaksinat kundër sëmundjes gungore të gjedheve

Posted:

Ka arritur në Kosovë ilaçi kundër sëmundjes gungore të lëkurës së gjedheve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"#Protestoj” zhvendoset para Prokurorisë kundër Grabovcit

Posted:

Grupi i qytetarëve që po protestojnë kundër skandalit që doli nga përgjimet e publikuara në të cilat protagonist është Adem Grabovci, do të zhvendoset te Prokuroria Speciale në Prishtinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studentët besojnë se restaurimi i kishës te kampusi universitar ka një prapavijë

Posted:

Përmes një letre, përfaqësuesit e studentëve të Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore kanë reaguar në lidhje me punimet të cilat janë duke ndodhur në, siç thonë, të ashtuquajturën Katedralja e Krishtit Shpëtimtar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sfarqa dekonspiron takimin mes pozitës dhe opozitës

Posted:

Subjektet politike në Kosovë kanë bërë një hap para rreth zgjidhjes së krizës politike e cila është nxitur nga çështja e demarkimit të vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përleshje mes deputetëve në Shqipëri [video]

Posted:

Flamur Noka është filmuar teksa tenton të godasë kolegun socialist, Sadri Abazi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetet në Kosovë të mbipopulluara - Prishtina në kaos

Posted:

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, e konsideruar si një nga qytetet më të populluara, në bazë të të dhënave të dala nga regjistrimi i popullsisë ka rreth 200 mijë banorë, por vlerësohet se numri i banorëve që jetojnë në qytet është shumë më i lartë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka ndodhi në takimin mes pozitës dhe opozitës

Posted:

Takimi që është mbajtur sonte në një hotel në Prishtinë mes përfaqësuesve të pozitës dhe opozitës nuk ka përfunduar me një rezultat përfundimtar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përfundon takimi për demarkacionin i partive në pozitë e opozitë

Posted:

Ka përfunduar takimi në mes përfaqësuesve të subjekteve politike në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse nuk pranoi ish-ministri Agani shërbime falas për verifikim të stentave [video]

Posted:

Verifikimi për vendosjen e stentave kërkon mekanizma të veçantë dhe kjo praktikë edhe pse mungon në Kosovë, ka pasur mundësi që të bëhet një verifikim i tillë, madje falas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Stenta pa nevojë është tentim vrasje”

Posted:

Vendosja e stentave pa nevojë konsiderohet si tentim vrasje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa takon banorët e zonave të brezit kufitar Kosovë-Mali i Zi

Posted:

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se Isa Mustafa, në kuadër të konsultimeve të gjithanshme lidhur me procesin e shënjimit të vijës kufitare ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi, ka takuar sot dhjetëra banorë që jetojnë dhe veprojnë në brezin kufitar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjeku nga Gjakova që u bë drejtor i spitalit St. Barnabar në New York

Posted:

Vullneti e dëshira për studim dhe një jetë më të mirë bëri që Sulejman Çelaj nga Gjakova të niset për Rumani që të fillojë edukimin për mjekësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa punëtorë i ka RTK-ja? [video]

Posted:

Sindikata e Pavarur e RTK-së, ka kërkuar nga bordi i RTK-së dhe menaxhmenti informata për gjendjen financiare të transmetuesit publik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përfaqësues të partive politike mblidhen në takim

Posted:

Përfaqësues të partive politike janë mbledhur në një tryezë me iniciativën e Naim Rashitit nga Grupi Ballkanik për Politika, për të diskutuar rreth krizës politike e cila është shkaktuar si pasojë e kundërshtimeve të projektligjit për demarkacionin me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aktakuzat e para të Gjykatës Speciale në pranverën e ardhshme [video]

Posted:

Aktakuzat e para të Gjykatës Speciale pritet të dalin në pranverën e vitit të ardhshëm, kështu ka raportuar korrespodenti i Kohës Ditore, Agustin Palokaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjyqtarët e Speciales nuk do të betohen para Hashim Thaçit

Posted:

Kryeprokurori i emëruar i Gjykata Speciale për Kosovën, David Schwendiman sot në Hagë ka mbajtur në konferencë shtypi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy fshatra të Malishevës në alarm nga ndërtimi i deponimë për mbetje spitalore [video]

Posted:

Tensione e akuza të rënda kanë shfaqur banorët e dy fshatrave të Malishevës, afër të cilave komuna ka ndarë 2 hektarë tokë për ndërtimin e një deponie mbeturinash.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :