Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Murati: Shqiptarët e Kroacisë sot kanë dy festa” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Murati: Shqiptarët e Kroacisë sot kanë dy festa” plus 19 more


Murati: Shqiptarët e Kroacisë sot kanë dy festa

Posted:

Ministri i Diasporës, Valon Murati, i është gëzuar tej mase faktit se deputetja e deritanishme shqiptare e Kroacisë, Ermina Lekaj Përljaskaj, do të vazhdojë të jetë zëri i shqiptarëve në Kroaci.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MSH-ja ende nuk ia ka bartur asnjë kompetencë Odës së Mjekëve [video]

Posted:

Ka dy muaj që kur katër oda të profesionistëve shëndetësorë kanë marrë përsipër detyrat për të cilat ngarkohen me ligj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishet koronarografia, 600 pacientë në pritje të saj [video]

Posted:

Hapat e ngadalshëm të zyrtarëve që drejtojnë sektorin e shëndetësisë kanë bërë që qytetarët të presin me muaj për të marrë një shërbim shëndetësor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dënimet lidhin e disiplinojnë shoferët

Posted:

Fushata sensibilizuese për përdorimin e rripit të sigurimit duket se ka dhënë efekt. Nga një vëzhgim në rrugët e kryeqytetit vihet re zbatimi në masë i tij, pas rritjes së vlerës së gjobës nga 5 mijë deri në 15 mijë lek të reja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria ia aprovon lejen për operim kompanisë së Wesley Clarkut [video]

Posted:

Pas shumë vjetësh përpjekje, ka filluar të marrë rrugë plani i kompanisë Envidity që të realizojë planin e saj për investime shumëmilionëshe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në fundvit formalizohet raporti i ri me NATO-n

Posted:

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj pas takimeve në selinë e BE-së, është pritur edhe në NATO ku është takuar me Zëvendës/Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Ambasadorin Alexander Vershbow, Ambasadorin amerikan në NATO dhe zyrtarë të tjerë të lartë të Aleancës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet i ri në Shkup i shkallës 4.8 të Rihterit

Posted:

Rreth orës 19:55, një tjetër tërmet u ndie në Shkup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komunat shkelin ligjin, s’e vendosin fotografinë e Presidentit [video]

Posted:

Fotografia e Presidentit të Kosovës duhet të jetë e vendosur në të gjitha institucionet publike të Kosovës, pavarësisht nivelit lokal apo qendror.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Besimtarët islamë, me mesazhe paqeje për festën e Kurban Bajramit [video]

Posted:

Myslimanët në tërë vendin janë duke kremtuar festën e Kurban Bajramit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haziri: Fetije Ramadani, simbol i qëndresës së një nëne të hekurt

Posted:

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ngushëlluar familjen e Heroit të Kombit Agim Ramadani me rastin e ndarjes nga jeta të nënës së tij, Fetije Ramadani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pritja tradicionale e organizuar nga BIK-u për festën e Kurban Bajramit [video]

Posted:

Pas faljes së namazit të Kurban Bajramit, zëvendëskryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Reshat Mexhidi, ka pritur mysafirët që i kanë ardhur për urime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rama fiton zgjedhjet në Dibër

Posted:

Në deklaratën e parë të bërë pas shpalljes fitues në zgjedhjet e së dielës, Muharem Rama i PS-së u zotua për mbajtjen e të gjitha premtimeve të bëra në fushatën për Bashkinë e Dibrës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi takon kryeministrin e Guinesë, e fton për vizitë në Kosovë

Posted:

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi ka takuar në Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të Torontos, kryeministrin e Republikës së Guinesë, Mamady Youla.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jevtiq viziton një familje shqiptare në Shtërpcë, kujton pllakën e thyer në Lipjan

Posted:

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq, kryetari i Shtërpcës, Bratislav Nikoliq vizituan familjen e Ramë Imeri në komunën e Shtërpcës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE planifikon të rishqyrtojë çështjen e vizave për kosovarët në tetor

Posted:

Bashkimi Evropian planifikon të rishqyrtojë heqjen e vizave për Kosovën, Turqinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë, në një takim që do të mbahet në Luksemburg gjatë tetorit, siç bëjnë të ditur mediet serbe dhe ato kosovare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Urimi i veçantë me foto i Edi Ramës

Posted:

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama festën e Kurban Bajramit e ka uruar me një foto të veçantë të publikuar në profilin e tij në Facebook.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia e Kosovës lanson vlerësimin e kërcënimit për krime të rënda dhe atë të organizuar

Posted:

Lancimi i Vlerësimit të Kërcenimit nga Krimet e Rënda dhe Krimi i Organizuar-SOCTA

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokët e Agim Ramadanit ngushëllojnë për vdekjen e nënës Fetihe

Posted:

Bashkëluftëtarët e Heroit të Kombit, Agim Ramadani, nga Brigada 138 që mban emrin e tij, ka ngushëlluar familjen për vdekjen e nënës Fetihe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri insiston se marrëveshja për targat është arritur, bisedohet nesër në Bruksel

Posted:

Ministria për Dialog, njofton se nesër dhe pasnesër në Bruksel do të vazhdojnë takimet e nivelit teknik në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bajrami dhe kampet e migrantëve

Posted:

Larg shtëpisë dhe tani me shpresën e hapjes së kufirit për të arritur në ndonjërin nga vendet e Bashkimit Evropian, 130 migrantë, kryesisht nga Siria të vendosur në kampin e Gjevgjelisë përgjatë kufirit mes Maqedonisë dhe Greqisë dhe 61 migrantë të tjerë të strehuar në kampin e Tabanovcit përgjatë vijës kufitare Maqedoni – Serbi, e kanë festuar sot festën e Kurban Bajramit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :