Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Mustafa për “Pobjeda”: Po mbledhin vota për ta ratifikuar demarkacionin” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Mustafa për “Pobjeda”: Po mbledhin vota për ta ratifikuar demarkacionin” plus 19 more


Mustafa për “Pobjeda”: Po mbledhin vota për ta ratifikuar demarkacionin

Posted:

Kryeministri Isa Mustafa, në një bisedë për të përditshmen malazeze "Pobjeda", ka deklaruar se institucionet në Prishtinë po punojnë në zgjidhjen e problemit të demarkacionit me Malin e Zi, me qëllim që "marrëveshja të miratohet së shpejti".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Berisha: Shtëpia ime në Tropojë ishte bazë e UÇK-së

Posted:

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha thotë se shtëpia e tij në Tropojë, prej nga edhe ai ka prejardhjen, është vënë në shërbim të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prizreni: historia e një degradimi [video]

Posted:

"Prizreni: historia e një degradimi", është tema kryesore e numrit të së dielës me "Koha Ditore".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LDK: Sondazhi u porosit nga VV – kompania, e afërt me Komunën dhe Shpend Ahmetin

Posted:

Lidhja Demokratike e Kosovës, thotë se sondazhi i publikuar sot në media, i cili radhit këtë parti si të treten në vend, pas PDK-së dhe Vetëvendosjes, është i porositur nga kjo e fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abrashi, Gecajt: Mi porosit 2 hamburgera dhe një sondazh

Posted:

Kompania "Ubo Consulting" me bazë në Prishtinë, ka publikuar gjatë ditës së sotme një sondazh në të cilin respodentët është dashur të përgjigjen se për cilin subjekt politik apo lider politik do të votonin nëse zgjedhjet do të mbaheshin në një të ardhme të afërt.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VV: LDK në panik pas sondazhit të fundit që e vë atë në vend të tretë

Posted:

Pas skandaleve të shumta që prej krijimit të koalicionit LDK-PDK-Srpska, pas qeverisjes skandaloze bashkë me klanin "Pronto", pas dështimit që të na e sjell "Zajednicën" dhe Demarkacionin, si dhe pas mungesës së guximit për të thënë qoftë edhe një fjalë të vetme kundër klanit "Pronto", LDK-ja e Isa Mustafës është në panikë me rënien e mbështetjes së qytetarëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ligji i ri me gjoba të majme disiplinon shoferët

Posted:

Ka vetëm pak ditë prej se ka nisur zbatimi i ligjit të ri në komunikacion. Por me zbatimin e tij, ka filluar edhe shqiptimi i gjobave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa e Veseli ftojnë opozitën në takim në fillim të tetorit

Posted:

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe kryeparalementari Kadri Veseli, do të ftojnë në takim drejtuesit e partive opozitare në Kosovë në fillim të muajit tetor, për të diskutuar për çështjen e projektligjit për shënimin e vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lehtësime për qytetarët që dëshirojnë të legalizojnë objektet e tyre [video]

Posted:

Mosinteresimi i qytetarëve në mbarë vendin për t'i legalizuar objektet e tyre pa leje, për shkak të dokumentacionit të shumtë dhe kostos së lartë, i ka shtyrë institucionet gjegjëse që të iniciojnë ligjin e ri i cili parasheh ndryshime dhe do të jetë më i thjeshtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PD akuzon anëtarësinë për jo-legjitimitet – anëtarësia vazhdon ta kërkojë largimin e Aganit

Posted:

Zyra për informim e Partisë së Drejtësisë, ftesën e dërguar nga, siç thonë ata, "Sekretari i pezulluar Fidan Mustafa për Kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor të PD-së për 28 shtator 2016", e ka cilësuar si "veprim të paautorizuar, joligjor dhe kundër-statutor".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ubo Consulting: Kurti, lideri më i përshtatshëm për kryeministër [video]

Posted:

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën e ardhshme, do të votonin 48 % e qytetarëve të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Azem Syla frikësoi dëshmitarin e mbrojtur përmes një personi të tretë [video]

Posted:

Azem Syla nuk ka shkuar vetë ta frikësojë dëshmitarin e mbrojtur, i njohur si "Dëshmitari 2".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj në New York kërkon mbështetje nga shtetet mike për betejat e ardhshme diplomatike

Posted:

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka vazhduar me takime në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në New York, ku në fokus ka pasur shtetet me gjeografi të ndryshme globale nga Evropa në Afrikë të cilat e kanë njohur Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dialogu Kosovë - Serbi përmbyllet me integrim në BE apo njohje reciproke

Posted:

"Kur dhe me çfarë marrëveshje do të përmbyllet dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë?", është një pyetje së cilës i përgjigjen në mënyra të ndryshme përfaqësues të Qeverisë dhe analistët politikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jevtiq: Opozita e Kosovës do të sillte vetëm gaz lotsjellës në Bruksel

Posted:

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, që vjen nga Lista Serbe, ka deklaruar se aktualisht, përfshirja e opozitës kosovare në dialogun në Bruksel nuk do të ishte aspak e dobishme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MASHT sqarohet për çështjen e mësimdhënësve të viteve të ’90-ta

Posted:

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka sqaruar deklaratën e ministrit Arsim Bajrami bërë këtë javë në Kuvendin e Kosovës në lidhje me statusin e mësimdhënësve të viteve 90/99, duke thënë se "ata mësimdhënës tashmë nuk mund të shpërblehen me dekorata".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dogana e Kosovës sivjet ka shënuar rritje prej 14% në të hyra

Posted:

Dogana e Kosovës thotë gjatë këtij viti ka pasur rritje të të hyrave, si rezultat i ndryshimeve të politikave fiskale dhe marrëveshjes së Stabilizim Asocimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje e sheh referendumin e Milorad Dodikut si vazhdim të krimit të Serbisë

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se i bashkohet zërave që e kundërshtojnë fuqishëm referendumin jolegjitim që planifikohet të mbahet në datën 25 shtator nga Milorad Dodiku, presidenti i "Republika Srpska" në Bosnjë dhe Hercegovinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa falënderoi Kerryn për përkrahjen e SHBA-së për Kosovën

Posted:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë qëndrimit në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme, zhvilloi një takim të shkurtër me sekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rreziku për dëbimin e shqiptarëve nga Zvicra [video]

Posted:

Me 1 tetor të këtij viti në Zvicër hyn në fuqi Ligji për Dëbim, nga i cili duhet të kenë shumë kujdes edhe shqiptarët të cilët jetojnë dhe punojnë atje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :