Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Pjesë interesante nga biseda e Mustafës me Muhaxherin për demarkacion” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Pjesë interesante nga biseda e Mustafës me Muhaxherin për demarkacion” plus 19 more


Pjesë interesante nga biseda e Mustafës me Muhaxherin për demarkacion

Posted:

Në takimin e Isa Mustafës me kryetarët e komunave të Dukagjinit, ka pasur edhe pjesë interesante të bisedës të zbuluara nga kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj në "Interaktiv" të KTV-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Selmanaj: Manastiri nuk do t’i marrë ato toka, u bëj thirrje ndërkombëtarëve mos t’ia falin

Posted:

Rasim Selmanaj, kryetar i Komunës së Deçanit, në "Interaktiv" të KTV-së ka potencuar përsëri se nuk heqin dorë nga tokat e pretenduara nga Manastiri i Deçanit dhe kleriku Sava Janjiq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Qeveria ka ndërruar pozicion për demarkacionin”

Posted:

Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj ka folur në "Interaktiv" të KTV-së për takimin e komunave të Dukagjinit me kryeministrin Isa Mustafa për çështjen e demarkacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putin përsëri flet për Kosovën, thotë se Perëndimi e njeh vullnetin e kosovarëve

Posted:

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka folur për Kosovën, duke e tërhequr përsëri një paralele me Krimenë, krahinën ukrainase kontestuese mes Rusisë dhe Ukrainës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Martesa e hershme, shkelje e të drejtave të njeriut [video]

Posted:

Egzona Miftari, pjesëtare e komunitetit rom, ishte vetëm 13 vjeçe kur familja e martoi në Fushë Kosovë, një qytezë disa kilometra larg Prishtinës. E lindur në një familje të varfër, ajo vazhdon jetën në varfëri, në bashkësi familjare me tre fëmijë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq thotë se pas vizitës së Biden, Asociacioni është punë e kryer

Posted:

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, që po merr pjesë në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel ka folur për çështjet që janë biseduar dhe do të bisedohen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova për Kartonin e Gjelbër nën “ombrellën” e huaj

Posted:

Mos anëtarësimi i Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara është pengesa kryesore për anëtarësimin e saj në Këshillin e Byrove Evropiane, që siguron Kartonin e Gjelbër, si polisë ndërkombëtare e sigurimeve kufitare për shtetet e Evropës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shuhen 29 radiostacione në Kosovë, shkak financat [video]

Posted:

Deri në fund të vitit, 29 radiostacione do të mbesin pa licencë, pasi nuk kanë shprehur interesim për zgjatjen e licencës, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kajtazi: Shoh zgjerim të hetimeve, ka bazë të mirë për aktakuzë

Posted:

Materialet e informacionet që tashmë i ka edhe prokuroria e shtetit kanë të dhëna për shumë emra të tjerë ende të pa identifikuar. Sipas gazetarit Kajtazi, prokuroria duhet të zgjerojë hetimet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

QKUK-ja në zero, mungon edhe materiali shpenzues [video]

Posted:

Mungesa e materialeve harxhuese dhe barnave në Qendrën Klinike Universitare ka sjellë këtë institucion në vend referimi për në sektorin privat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cila është biseda më e rëndë në “Pronto 2”, sipas publikuesit të tyre

Posted:

"Çoje njerin se ka lekë aty" janë fjalët e përgjimit telefonik të Adem Grabovcit të cilën gazetari Vehbi Kajtazi e kategorizon si më të rëndën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria: Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Posted:

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, sipas Qeverisë së Kosovës, është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave "prova" të cilat njëanshëm zbatoheshin nga pala serbe që nga viti 2011.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj e Mushkolaj përplasen për rolin e shoqërisë civile mbi përgjimet në “Pronto”

Posted:

Procesi i qartësimit shoqëror po ndodh vetëm brenda partive politike dhe sipas Arben Gecaj të PDK-së, fakti se ky proces nuk po del jashtë partive mund të cilësohet si fatkeqësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mushkolaj: Grabovci s’ka dhënë përgjegjësi politike, madje është bërë viktimë

Posted:

Për opinionistin Imer Mushkolaj është shqetësues fakti që karshi bisedave e përgjimeve "Pronto 2", fokusi i debatit zhvendoset të mënyra se si këto përgjime kanë arritur te "Insajderi".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Fatmir Limaj i ka ndërruar telefonat çdo dy javë, nuk ka mundur të përgjohet" [video]

Posted:

Kryeredaktori i gazetës online "Insajderi", Vehbi Kajtazi në Rubikon të KTV-së ka shpjeguar pse në vazhdën e përgjimeve nuk ka asnjë bisedë të Fatmir Limajt.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kajtazi: Përgjimet kanë treguar më së miri imazhin e shtetit të Kosovës

Posted:

"Zërat e ish shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci dhe të tjerëve të përfshirë në përgjimet e publikuara fillimisht nga Koha Ditore dhe pastaj nga gazeta online 'Insajderi' përmes këtyre përgjimeve kanë treguar më së miri imazhin e shtetit të Kosovës".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Verifikimi i viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës nis tri vjet pas miratimit të ligjit [video]

Posted:

Tri vjet pasi ka hyrë ligji në fuqi, është vendosur të krijohet Komisioni për verifikimin e statusit të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komisioni Shtetëror për demarkacion s’ka pasur mjaftueshëm komunikim me publikun

Posted:

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar për vizitën që sot kreu i saj, njëherësh edhe kryeministër i vendit, Isa Mustafa, ka pasur me banorët e Rugovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ATK-ja s’po arrin të plotësojë kushtin e Qeverisë për të mbledhur të hyra [video]

Posted:

As mbledhja e borxheve të vjetra nuk i ndihmoi Administratës Tatimore të Kosovës që të arrijë të plotësojë kushtin e qeverisë për t'i mbledhur të hyrat, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria e FSK-së çon në Qeveri Projektligjin për ushtrinë [video]

Posted:

Ministria e FSK-së ia ka dorëzuar qeverisë projektligjin, me të cilin kërkon të ndërrohet statusi i saj, bashkë me deklaratën financiare, e cila siç mëson KTV-ja, nuk e ka marrë dritën jeshile nga ana e qeverisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :