Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Refugjatë sirian bllokohen në Shqipëri” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Refugjatë sirian bllokohen në Shqipëri” plus 19 more


Refugjatë sirian bllokohen në Shqipëri

Posted:

Policia Kufitare e Gjirokastrës tha se bllokoi 15 refugjatë sirianë në brendësi të territorit shqiptar. Sipas burimeve policore shqiptare mes refugjatëve kishte gra dhe fëmijë, të cilët po marrin trajtim ushqimor dhe shëndetësor në një strehë të përkohshme ngritur në anën shqiptare të kufirit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria e Shtetit, kryetemë në “E diela me Koha Ditore” [video]

Posted:

Arrestimet pompoze të disa zyrtarëve publikë të dyshuar për korrupsion, afera "Pronto 2", raportet dhe hulumtimet e ndryshme ndërkombëtare do të jenë ndër temat kryesore të edicionit të së dielës me "Kohën Ditore".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partitë shqiptare prapë me shumë lista për zgjedhjet në Malin e Zi [video]

Posted:

Në zgjedhjet parlamentare të 16 tetorit në Mal të Zi, partitë politike shqiptare janë rigrupuar rreth dy listave zgjedhore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Amb. Walker: Sistemi politik në Kosovë nuk funksionon [video]

Posted:

Ambasadori William Walker, ish-shefi i Misionit verifikues të OSBE-së në Kosovë, thotë se kriza aktuale në Kosovë dhe gjithë problemet që e shqetësojnë vendin, tregojnë se sistemi politik nuk po funksionon.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisma për Kosovën zgjodhi Kryesinë e re

Posted:

Këshilli Kombëtar i Nismës për Kosovën ka zgjedhur sot Kryesinë e re, u njoftua përmes një komunikate për medie. Kjo mbledhje theksohet se kësaj radhe është mbajtur në Prizren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Strategjia e menaxhimit të mbeturinave mbeti vetëm strategji [video]

Posted:

E destinuar për grumbullimin e mbeturinave të plastikës, deponia në fshatin Gërlicë të Ferizajt, është vendi që kundërmon dhe që po ua zë hundët banorëve të fshatrave përreth, po edhe kalimtarëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abrashi: As pozita, as opozita nuk janë të gatshme për zgjedhje

Posted:

Problemet e brendshme të koalicionit qeverisës për ta votuar demarkacionin kanë vënë në pah edhe mundësinë që nëse kjo çështje nuk kalon, atëherë të mendohet shkuarja në zgjedhje të parakohshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputetja Teuta Haxhiu: Prapë Kosovë prezantohet si etnitet, në vend si shtet

Posted:

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, që është edhe anëtare e Komisionit Parlamentar për Arsim, Teuta Haxhiu, përmes një reagimi për media ka shfaqur rezervat ndaj Marrëveshjes që Kosova ka bërë me Serbinë për njohjen reciproke të diplomave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Daut Haradinaj me fakte të reja për Demarkacionin [foto]

Posted:

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka ofruar fakte të reja, me anë të të cilave thotë se dëshmohet se Çakorri është kufiri në mes Kosovës dhe Malit të Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet një ulqinak i dyshuar se ka luftuar në Siri

Posted:

Podgoricë, 10 shtator – Policia malazeze arrestoi Hamid Beharoviq (38) nga Ulqini, nën dyshimin se ka marrë pjesë në luftimet në Siri në anën e organizatës terroriste DAESH, raporton AA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëria dhjetëfishon ndëshkimin për mospërdorim të rripit të sigurisë

Posted:

Tiranë, 10 shtator - Duke filluar nga 11 shtatori kushdo që nuk vendos rripin e sigurimit dhe mban fëmijën të pafiksuar me mjetet e nevojshme apo në vendin e parë, rrezikon të marrë një gjobë 10-fish më të lartë, deri në 15 mijë lekë, ndryshe nga sa ka qenë më parë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Shqipëri 126 kompani shpallin falimentin

Posted:

Tiranë, 10 shtator - Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka dorëzuar në gjykatë listën e bizneseve që duan të mbyllin aktivitetin. Sipas të dhënave, 126 kompani në të gjithë vendin kanë shpallur falimentin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një Kishë në Romë merr emrin e Nënë Terezës

Posted:

Ponte di Nona është një lagje e re në periferi të Romës. E ndërtuar në dhjetëvjeçarin e fundit ajo është një zonë e populluar nga 15-20 mijë banorë, përgjithësisht nga shtresa të varfëra, njerëz me pak të ardhura dhe me problemet e zakonshme sociale që i shoqërojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meshë kushtuar shenjtërimit të Nënë Terezës dhe shugurimit të dy meshtarëve [video]

Posted:

Në Katedralen "Nënë Tereza" në Prishtinë, është mbajtur meshë falënderimi për shenjtërimin e Nënë Terezës dhe shugurimin e dy meshtarëve të rinj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deradikalizimi mision i (pa) mundshëm

Posted:

Në kuadër të luftës kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit që shpie në terrorizëm, dikastere të caktuara të Qeverisë së Kosovës, janë duke punuar në projekte, të cilat do të zbatohen me qëllim të deradikalizimit të personave pjesëmarrës në luftëra të huaja, të atyre që janë të dënuar për vepra penale që ndërlidhen me terrorizmin, familjarëve të tyre, por edhe personave në përgjithësi që bartin ide radikale dhe të ekstremizmit fetar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rektori i UP-së shkel premtimet, Kundërkorrupsioni i gjen lëshime në tender [video]

Posted:

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, me të marrë këtë post, pati premtuar se shpejt do të fillonte projektin e furnizimit me pajisje laboratorët e departamenteve të ndryshme në këtë universitet. Por, siç raporton KTV, duket se që në fillim punët nuk kanë shkuar sipas planifikimeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AKP-së nuk i mjaftojnë tre vjet për shitjen e 1700 aseteve [video]

Posted:

Agjencia Kosovare e Privatizimit nuk e ka ndërmend më të shesë toka, të cilat në valët e mëhershme të privatizimit janë shitur sa për sy e faqe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ende s’kanë arritur në Luginë 100 mijë librat nga Kosova [video]

Posted:

As këtë vit shkollor Ministria e Arsimit nuk arriti t'i dërgojë librat, të cilët vitin e kaluar i ndau si donacion për nxënësit e Luginës së Preshevës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kurti: Me demarkacionin ndalëm edhe luftën [video]

Posted:

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka deklaruar se më 1 shtator, përveç që kanë arritur ta ndalin marrëveshjen, kanë arritur që ta ndalin edhe luftën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për komunitetin RAE 200 pako ushqimore para Bajramit

Posted:

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në bashkëpunim me Ambasadën e Emirateve të Bashkuara Arabe, sot kanë shpërndarë 200 pako me ndihma ushqimore për familjet nga radhët e komuniteteve ashkalinj, romë dhe egjiptas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :