Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: ““Serbia do të vazhdojë projektet në Kosovë”” plus 19 more

loading...

Koha.net: ““Serbia do të vazhdojë projektet në Kosovë”” plus 19 more


“Serbia do të vazhdojë projektet në Kosovë”

Posted:

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq vazhdon të hyjë e të dalë si t'i teket në Kosovë, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëria aplikon në KE për grantin 71 milionë euro

Posted:

Qeveria e Shqipërisë ka dorëzuar sot pranë Komisionit Evropian aplikimin për përfitimin e grantit prej 71 milionë euro, për mbështetjen e bujqësisë dhe zhvillimit rural, në kuadër të programit IPARD 2014-2020.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Energjia e Kosovës bllokon kapitujt e Serbisë

Posted:

Brukseli kërkon lëvizje të qarta në dialogun Beograd – Prishtinë, sidomos në telekomunikacion e energjetikë nëse Serbia dëshiron të hapë kapituj të tjerë për anëtarësim në Bashkimin Evropian, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Premtimet e Prishtinës ndërpresin grevën e urisë të Vujiçiqit

Posted:

Kryetari i Shoqatës së malazezëve Kosovës Slobodan Vujiçiq, ka ndërprerë sot grevën urisë të filluar dje, siç ka thënë, në shenjë proteste ndaj shkatërrimit të përmendore së Bora Vukmiroviqit në Prishtinë dhe mospajtimit me zgjidhjen jo dinjitoze të problemeve jetësore të malazezëve në Kosovë, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Albin Kurti paralajmëron luftë në Kosovë brenda pesë viteve

Posted:

Deputeti i Vetëvendosjes dhe ish-kreu i saj Albin Kurti, paralajmëron se çështja e demarkacionit mund të sjellë sërish luftë në Kosovë brenda 5 viteve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksion i Vetëvendosjes: RTK – 19:30 – Ndërroje kanalin

Posted:

Vetëvendosje, përmes një aksioni simbolik para objektit të televizionit publik RTK, ka shprehur pakënaqësinë me politikat editoriale të transmetuesit publik, njofton kumtesa partiake, transmeton Koha,net .

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shumica e librave të dhuruar nga MAShT – të papërdorshëm [video]

Posted:

6 milionë euro është shuma që Qeveria e Kosovës, ia ka ndarë Ministrisë së Arsimit për librat falas për nxënësit filloristë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Nisma nuk është kundër agjendës evropiane të Kosovës”

Posted:

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me sekretarin për Marrëdhënie me Jashtë të Nismas, Skënder Reçica, kanë pritur sot shefen e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa partiake, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kush është gazetari ukrainas që hyri ilegalisht në Kosovë

Posted:

Gazetari ukrainas që hyri ditë më parë në Kosovës quhej Sergey Belous. Ai është arrestuar edhe në shtetin e vet, nga Forcat Ukrainase. Kurse, në Kosovë, atij i është ndaluar të hyjë edhe për pesë vitet e ardhshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje: RTK është instrument i klaneve mafioze

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje sërish ka drejtuar akuza në drejtim të televizionit publik, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetarët nuk pajtohen krejtësisht me rregullat e reja në trafik [video]

Posted:

Aksidentet e shpeshta që kohëve të fundit morën shumë jetë njerëzish i kanë shtyrë zyrtarët që të vënë rregulla të reja të komunikacionit, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një ditë pas largimit me detyrim, banorët u kthyen nëpër banesa [video]

Posted:

Aksioni i djeshëm për lirimin e 6 banesave kolektive nga Ndërmarrja Publike Banesore në Prishtinë nuk i zmbrapsi banorët, të cilët që nga paslufta jetonin në këtë ndërtesë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse po shtyhet shqyrtimi kryesor gjyqësor ndaj deputetëve opozitarë [video]

Posted:

Është shtyrë edhe një herë shqyrtimi kryesor gjyqësor ndaj deputetëve opozitarë që gjuajtën gaz lotsjellës, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Opozita do ftesë me shkrim për takime rreth demarkacionit [video]

Posted:

Kanë kaluar dy javë prej kur kryeministri pat paralajmëruar takime me opozitën për demarkacionin, por ende përpos fjalëve, nuk ka asgjë zyrtare, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“SHBA po investon për ta luftuar korrupsionin në Kosovë” [video]

Posted:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova e përkushtuar në luftën e ekstremizmit të dhunshëm

Posted:

Ministrja Dhurata Hoxha, sot në New York zhvilloi një takim me Aleksander Zuev, Menaxher i Programit Global te UNDP për Parandalimin e Ekstremizmit te Dhunshëm, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisma kritikon MAShT-in

Posted:

Partia Nisma përmes një kumtese thekson se gjendja aktuale e furnizimit me tekste falas shkollore në komunat e Kosovës, nxori në pah përkushtimin e pa mjaftueshëm të Qeverisë së Kosovës e kryesisht Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, që të mos jetësojë një nga premtimet e saj, që viti shkollor do të fillojë në kushte dhe standarde normale, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjenerali Sir Michael David Jackson dekorohet me Medaljen Ushtarake për Shërbim në Kosovë

Posted:

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur komandantin e parë të KFOR-it në Kosovë, gjeneralin Sir Michael David Jackson, të cilin e ka dekoruar me Medaljen Ushtarake për Shërbim në Kosovë, njofton kumtesa presidenciale, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër mbesin pa rrymë disa rajone

Posted:

KEDS, përmes një kumtese njofton se nesër do të ketë ndërprerje të planifikuara rryme në disa rajone.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata: Ndaj uzurpatorëve vetëm u ekzekutua aktgjykimi i plotfuqishëm

Posted:

Gjykata Themelore në Prishtinë sqaron për opinionin se në datën 19.09.2016 është vepruar në ekzekutim të aktgjykimit të plotfuqishëm të gjykatës në lidhje me lirimin e pronave të uzurpuara, njofton kumtesa nga Gjykata, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :