Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Sherifi: Demarkacioni nuk i merr as 70 vota” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Sherifi: Demarkacioni nuk i merr as 70 vota” plus 19 more


Sherifi: Demarkacioni nuk i merr as 70 vota

Posted:

Bilall Sherifi nga Nisma për Kosovën në emisionin "Interaktiv" të KTV-së, është shprehur i bindur se Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi nuk do të kalojë në Kuvend për ratifikim, pasi, sipas tij, edhe nëse do të sillej në Kuvend, marrëveshja nuk do të merrte as 70 vota.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse Haradinaj nuk është i habitur me “Pronton 2”

Posted:

Roli i ish-shefit të deputetëve të PDK-së, Adem Grabovci, në përgjimet telefonike vlerësohet si ai i një zyrtari që partia ia ka dedikuar disa punë në atë mënyrë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Kadaj Bujupi po mundohet të bëhet më papë se papa”

Posted:

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Rubikon të KTV-së, i komentoi edhe deklaratat e ish-bashkëpunëtores së tij, Donika Kadaj Bujupi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Brenda tre ditësh Shkupi goditet nga 12 tërmete

Posted:

Një varg tërmetesh kanë vazhduar të godasin Shkupin që prej ditës së diel kur u shënua një tërmet prej 5.3 shkallë të Rihterit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova në zonën e tërmeteve – ndërtimet e dobëta rrezikojnë Prishtinën

Posted:

Kosova shtrihet në një zonë tektonike, ku lëkundjet e tokës mund të jenë të shpeshta dhe të fuqishme. Tërmetet e ditëve të fundit në Shkup, kanë prekur edhe Kosovën, dhe qytetarët e Prishtinës thonë se i kanë ndjerë dridhjet e të paktën një prej disa tërmeteve që goditën kryeqytetin maqedonas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Forcimi i Kosovës nuk e dobëson çështjen e shqiptarëve”

Posted:

Forcimi i Kosovës nuk e dobëson çështjen e shqiptarëve ose kombin shqiptar, ka thënë lideri i AAK-së në një intervistë për Rubikon të KTV-së, duke komentuar reagimet për tifozëri ndaj kombëtares së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse u ndanë AAK dhe Vetëvendosje

Posted:

Dëshira për protestë paqësore u bë shkaku i ndarjes së rrugëtimit të AAK-së me LVV-në, sipas liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi në Kanada takohet me kryeministren e Ontarios

Posted:

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Toronto, Kanada, është takuar me kryeministren e Ontarios Kathleen Wynne, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Franca premton vazhdimin e përkrahjes për Kosovën

Posted:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës, Maryse Daviet, njofton kumtesa kryeministrore, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Vetëvendosje e ka të huazuar kombëtarizmin [video]

Posted:

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, në Rubikon të KTV-së, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje anën kombëtare e ka të huazuar dhe nuk e kupton atë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj ka një kusht për bisedimet për demarkacionin [video]

Posted:

Pas seancës së 1 shtatorit, gjendja e procesit të demarkacionit me Malin e Zi nuk është më e njëjta dhe si e tillë duhet të riemërohet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Duhet të rrëzohet ky demarkacion, të rifillohet një tjetër

Posted:

Demarkacioni është i filluar gabim dhe vazhdimi i procesit është vetëm përforcim i gabimit të nisur. Kështu u shpreh kryetari i AAK-së në një intervistë për Rubikon të KTV-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishtina e Tirana bashkëpunojnë në shumë fusha [video]

Posted:

Thellimi i bashkëpunimit në shumë fusha të ndryshme të qeverisjes lokale, ka qenë temë e takimit që kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe ai i Tiranës, Erion Veliaj mbajtën të martën në Prishtinë, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse nxënës të Kamenicës po detyrohen të braktisin shkollën [video]

Posted:

Nxënës të fshatit Bustavë të Komunës së Kamenicës po detyrohen që ta braktisin shkollimin për shkak të mungesës së transportit, raporton KTV. Prindërit e këtyre fëmijëve ankohen se kërkesat e tyre nuk po merren parasysh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova transit i trafikut ndërkombëtar të drogës [video]

Posted:

Kosova gjendet në njërën ndër rrugët më të rëndësishme të trafikut ndërkombëtar të substancave narkotike të llojit heroinë, por edhe të marihuanës e kokainës, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPB humb edhe një kontest gjyqësor [video]

Posted:

Ministria e Punëve të Brendshme ka humbur edhe një proces gjyqësor, por ky i fundit nuk do t'i kushtojë buxhetit të shtetit miliona euro, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK dhe Nisma kthehen në Komisionet parlamentare [video]

Posted:

Pas shtatë muajsh, shefi i grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, u ul në karrigen e anëtarit të Komisionit për Zhvillim Ekonomik, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa thotë se vetëm një kusht ka mbetur për liberalizimin e vizave [video]

Posted:

Për kryeministrin Isa Mustafa ka mbetur vetëm një kusht për t'u plotësuar që Kosova të marrë liberalizimin e vizave, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pllakat sizmike te Shkupi drejt qetësimit

Posted:

Tërmet i vogël të cilin qytetarët nuk do ta ndjenin nëse nuk do të kishte epiqendër të cektë, ishte dridhja e vetme që sot është regjistruar në Shkup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Liberalizimi i vizave së shpejti

Posted:

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Strasburg, Komisionerin për Migracion dhe Punë të Brendshme të BE-së, Dimitris Avramopolous me të cilin ka diskutuar për çështjen e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, njofton kumtesa nga MPJ e Kosovës, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :