Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Si ishin armatosur kroatët nga Ahmet Krasniqi dhe kur parashikoi luftën në Kosovë” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Si ishin armatosur kroatët nga Ahmet Krasniqi dhe kur parashikoi luftën në Kosovë” plus 19 more


Si ishin armatosur kroatët nga Ahmet Krasniqi dhe kur parashikoi luftën në Kosovë

Posted:

Drazhen Jurkoviq, shef i Shtabit të Krizave në kohë lufte në Kroaci, ka rrëfyer se si kroatët ishin armatosur nga kazerma ku ishte kolonel Ahmet Krasniqi dhe si i kishte ndihmuar ai.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëfime se si Ahmet Krasniqi u njoh me shefin e Shtabit të Krizave në Kroaci

Posted:

Drazhen Jurkoviq, ka treguar në një intervistë ekskluzive për "Interaktiv" të KTV-së se si e kishte njohur kolonelin Ahmet Krasniqi, ish-ministër i Mbrojtjes në Qeverinë e Kosovës në Ekzil.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mes debatit e protestave Shqipëria kalon ligjin për asgjësimin e mbetjeve të Evropës

Posted:

Me 63 vota pro dhe 27 kundër, ligji për mbetjet kaloi në Parlament pas një seance afërsisht 12-orëshe. Kuvendi ka miratuar edhe amendamentin e deputetit të LSI-së, Petrit Vasili, për monitorim të këtyre mbetjeve në pikat doganore nga shoqëria civile.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apostolova i thotë edhe Kuçit se opozita duhet të përfshihet në vendimmarrje

Posted:

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, priti në takim njoftues shefen e Zyrës së BE-së dhe njëkohësisht përfaqësuesja Speciale e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, me rastin e marrjes së mandatit te saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashiq thotë se demarkacioni nuk u arsyetua nga Komisioni

Posted:

As takim e as bisedë zyrtare nuk ka pasur Lista Serbe me partneret e koalicionit pas dështimit të seancës së 1 shtatorit ku duhej të votohej për demarkacionin me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ratifikimi i demarkacionit në Kuvend në fillim të tetorit, thotë Hoxhaj

Posted:

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se në javët e para të muajit tetor mund të pritet ratifikimi i marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa u kishte premtuar komunën e Prelluzhës Listës Serbe

Posted:

Deputeti i Kosovës, Nenad Rashiq që bën pjesë në Grupin Parlamentar të Listës Serbe, ka zbuluar detaje të një mbledhje para zgjedhjes së Thaçit president.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashiq tregon se si Kosova po e fuqizon Beogradin duke injoruar serbët e Kosovës

Posted:

Lista Serbe kishte informuar partnerët e koalicionit se nuk do merrnin pjesë në seancën e 1 shtatorit ku do votohej demarkacioni me Malin e Zi si rrjedhojë e mungesës së informimit pikërisht nga partnerët e koalicionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka ndodhi me Gjuriqin në Graçanicë sipas Rashiqit, që ishte aty

Posted:

Tensionet e mbrëmshme në qendër të Graçanicës si shkak i vizitës së Marko Gjuriq, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nenad Rashiq në një intervistë për Rubikon të KTV-së ka thënë se situata edhe mund të dilte jashtë kontrollit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashiq: Kisha pranë UP-së të funksionalizohet

Posted:

Asnjë argument nuk ë ndërron faktin se objekti ndodhet aty dhe një gjë e tillë nuk mund të ndërrohet. Deputeti Rashiq në një intervistë për Rubikon të KTV-së thekson se si e tillë zgjidhja është funksionalizimi i kishës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashiq: Priftërinjtë nuk kanë pasur qëllim funksionalizimin e kishës

Posted:

Politizim dhe asgjë me tepër e quan deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nenad Rashiq çështjen mbi kishën serbe në hapësirën universitare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Asociacioni është pjesa më e dobët e Ahtissarit”

Posted:

Situata politike në Kosovë është dominuar këto kohë nga veprimet e dy faktorëve të brendshëm, që po i bëjnë sfidë kushtetutës së vendit, ka thanë analisti Daniel Serwer. Ai ka bërë me dije se veprimet e Vetëvendosjes në Parlament janë të papranueshme në një shoqëri demokratike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hooper: Thaçi është elastik, Vetëvendosje po ushqen radikalizëm të rrezikshëm

Posted:

Ish-zyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit, James Hooper, ka shprehur zhgënjim të thellë më mënyrën e politikëbërjes në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia shtyn aksionin për lirimin e banesave në Dardani, për to u fol edhe në Kuvend [video]

Posted:

Një aksion i ngjashëm si ai i së hënës për lirimin e banesave të uzurpuara në lagjen 'Dardania' ishte paraparë edhe këtë të enjte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Demarkacioni, detyrimi përfundimtar për liberalizimin e vizave

Posted:

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Nju Jork të SHBA-ve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq flet për deklaratat e Kurtit

Posted:

I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur në medie serbe nga Kraleva rreth deklaratës së Albin Kurtit që ekziston rreziku i luftës në 4 ose 5 vjetët e ardhshëm si rrjedhojë e demarkacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Preteni numëron sukseset në përfundim të mandatit në krye të Antikorrupsionit [video]

Posted:

Agjencia Kundër Korrupsionit ka shënuar 10-vjetorin e themelimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish kandidati i AKR-së për deputet mashtroi sirianin duke ia marrë mbi 300 mijë euro [video]

Posted:

Ish-kandidati për deputet i AKR-së dhe i prezantuari si këshilltar i Agim Bahtirit, Sami Bilalli, po hetohet nga prokuroria pasi dyshohet të ketë mashtruar një sirian me prejardhje shqiptare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raporti i KTV-së për mënyrën se si e nisi punën sesioni vjeshtor i Kuvendit [video]

Posted:

Fillimi i sesionit të ri vjeshtor në Kuvendin e Kosovës ka bërë bashkë të gjitha grupet parlamentare në sallë plenare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

U dëbua apo jo Gjuriqi nga Kosova? [Raport i KTV-së]

Posted:

Autoritetet e Kosovës kanë kthyer mbrapsht për në Serbi, shefin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili po vizitonte komunën e Graçanicës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :