Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Si mund të dënohen shoferët me 900 euro sipas ligjit të ri në Kosovë” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Si mund të dënohen shoferët me 900 euro sipas ligjit të ri në Kosovë” plus 19 more


Si mund të dënohen shoferët me 900 euro sipas ligjit të ri në Kosovë

Posted:

Në "Interaktiv" të KTV-së në lidhje me ligjin e ri për rregullat e trafikut ka folur Jeton Rexhepi nga Policia e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbët të vendosur për ta funksionalizuar kishën në kampusin universitar

Posted:

Politikanë e klerikë serbë janë të vendosur për ta funksionalizuar kishën e ndërtuar në kohën e regjimit të Slobodan Milosheviqit në kampusin e Universitetit të Prishtinës, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shteti e ndan çiftin e mitur nga Malisheva

Posted:

Lidhja martesore e dy të miturve në Malishevë, e cila një ditë më parë bëri bujë të madhe në medie e rrjetet sociale, ka dalë të jetë shumë e shkurtër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në tetor shpallet Partia e Ben Blushit, eliminon Berishën e Ramën nga çdo post

Posted:

Nga fundi i muajit tetor të këtij viti do të dalë në skenë një lëvizje e madhe politike e kryesuar nga deputeti Ben Blushi. Më në fund sistemi trepolar politik në Shqipëri do të bëhet katërpolar, duke zhbërë forcën e tre partive të mëdha.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Heta thotë se shoqëria kosovare ka faj për objektin e kishës në kampusin e UP-së

Posted:

Problematika e kishës jo rastësisht vjen në kohën kur Kosova përballet me probleme që e kanë paralizuar vendin që një vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gashi thotë se debati për kishën pranë UP-së është shpërqendrim nga problemet reale

Posted:

Fokusimi i shoqërisë në temën e kishës ortodokse brenda kampusit të Universitetit bën që politika vendase të jetë komfort ndaj problemeve tjera shumë më të rëndësishme dhe probleme me të cilat vendi do të ballafaqohet shpejtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri Mustafa poston foton nga takimi me Presidentin Obama dhe Zonjën e parë Michelle

Posted:

Kreu i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa ka publikuar në profilin e vet të Facebookut foton nga takimi me Presidenti e SHBA Baracak Obama dhe Zonjën e Parë të SHBA Michelle Obama, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Profesori Lumi tregon se pse objekti në kampusin e UP-së nuk është “kishë” [video]

Posted:

Protesta e mbajtur në kampusin e Universitetit të Prishtinës për objektin që ndodhet brenda tij, kishën ortodokse për artistin, Bekim Lumi dhe njëherësh profesor në këtë universitet ishte një rikthim prapa ku para 20 viteve me brezin e tij kishin përpjekjet e njëjta, ta çojnë përpara Universitetin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq: Kërkim falja për viktimat përmes dialogut

Posted:

Të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë duhet lënë pas. Kështu ka thënë shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, duke shtuar se kjo e kaluar e lënë pas është në interes si për Kosovën ashtu edhe për Serbinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ferhat Dinosha, Ambasador i parë i Malit të Zi në Kosovë

Posted:

Ish – ambasadori i Malit të Zi në Shqipëri Ferhat Dinosha është emëruar Ambasadori i parë i Malit të Zi në Kosovë, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mantelbardhët të shqetësuar me sulmin kundër kolegut në QKUK [video]

Posted:

Sulmi ndaj mjekut derisa po punonte në klinikën emergjente ka ngritur shqetësimet e mantelbardhëve për trajtimin që kanë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria ka dështuar në procesin e fiskalizimit [video]

Posted:

Nuk kanë më arsye t'u ikin taksave. Që nga viti 2010, kur ka filluar Procesi i Fiskalizimit në Kosovë, vetëm 40 kompani të naftës nga 600 sa janë gjithsej, janë fiskalizuar, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokë dhe bashkëpunëtorë përkujtuan kolonel Ahmet Krasniqin [video]

Posted:

Janë bërë 18 vjet që nga vrasja e kolonel Ahmet Krasniqit, ish-ministër i Mbrojtjes në Qeverinë e Kosovës në ekzil, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shala i Kulturës akuzohet për keqpërdorime në Ministri [video]

Posted:

Ministri i Kulturës, Kujtim Shala, ka qenë përballë Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, ku u shqyrtua raporti i auditorit për ministrinë, të cilën e udhëheq ai, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkelje të shumta në Ministrinë e Punëve të Jashtme [video]

Posted:

Shumë shkelje të bëra ndër vite kanë listuar disa punëtorë të Ministrisë së Jashtme, kryesisht për punësime dhe gradime, në një letër dërguar institucioneve të vendit, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

U takuan zv.ministrat e brendshëm të Kosovës, Shqipërisë e Maqedonisë

Posted:

Në Republikën e Maqedonisë u mbajt takimi tre palësh mes zëvendësministrave për Punë të Brendshme të Republikës së Maqedonisë, Agim Nuhiu, zëvendësministrit të Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Nehat Mustafa dhe zëvendësministrit të Punëve të Brendshme i Republikës së Shqipërisë, Stefan Çipa. Në këtë takim morën pjesë edhe drejtorët e departamenteve të kufirit të policive të tri vendeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova partnere e Komunitetit Global dhe Fondit Ripërtërirës

Posted:

Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha në New York ka marr pjesë në takimin e Komunitetit Global dhe Fondit Ripërtërirës, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahmani u takua me ambasadoren e EBA-s në Podgoricë, Hafsa Al Ulama

Posted:

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Qazim Rrahmani, i shoqëruar nga deputeti Danush Ademi, qëndruan për një vizitë zyrtare në Mal të Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BERZH jep deri 300 milionë euro për të ndihmuar fermerët shqiptarë

Posted:

Programi për fshatin, i mbështetur nga Fondi Kombëtar i Garancisë, një paketë financimi e qeverisë dhe BERZH deri në 300 milionë euro, në bashkëpunim me bankat, synon zhvillimin e familjes fermere si sipërmarrje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova vend transit i trafikimit të drogës

Posted:

Kosova është vend transit për trafikimin e drogës dhe jo destinacion i drogës, thonë autoritetet e rendit, një pohim i bazuar edhe në raportet ndërkombëtare për aktivitetet e grupeve të njohura si trafikues me substanca narkotike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :