Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Sindikatat dështojnë në përfaqësimin e punëtorëve [video]” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Sindikatat dështojnë në përfaqësimin e punëtorëve [video]” plus 19 more


Sindikatat dështojnë në përfaqësimin e punëtorëve [video]

Posted:

Dështimi i sindikatave në Kosovë për të përfaqësuar punëtorët, vjen me një seri artikujsh si tema e javës këtë të diel me "Koha Ditore".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arifi i AAK-së, Presidentit Thaçi i drejtohet si “Presedniće Taći”

Posted:

Ndaj deklaratës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, veç krerëve të Vetëvendosjes, ka reaguar edhe Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nis aksioni i vaksinimit të gjedheve të prekura me sëmundjet gungore [video]

Posted:

200 krerë gjedhesh ngordhën e mbi një mijë të tjera u prekën nga sëmundja gungore e lëkurës vetëm brenda tre muajsh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ymeri: I ashtuquajturi President mbron simbolin e hegjemonisë së Serbisë

Posted:

Objekti kishtar i ndërtuar në hapësirën universitare në Prishtinë, dhe i inauguruar në janar të vitit 1999, është simbol i regjimit okupator, fashist e gjenocidal të Millosheviqit dhe shtetit të Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti: Ekzistenca e Thaçit lë pasoja për shtetin tonë – ta ndalojmë

Posted:

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka qenë i shpejtë në kundër-reagimin e tij ndaj presidentit Hashim Thaçi, i cili pak minuta më parë doli kundër protestës së studentëve kundër institucionit fetar ortodoks të ndërtuar në kampusin universitar të UP-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jevtiq: Nuk do të jemi vetëm dekor në Qeverinë e Kosovës

Posted:

Dalibor Jevtiq, ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, duke iu referuar aksionit të sotëm simbolik studentor para kishës ortodokse serbe në kampusin universitar të UP-së, ka thënë se pamjet që vijnë sot nga Prishtina janë rezultat i krejt asaj që ka ndodhur kohëve të fundit në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi e quan të turpshme protestën para kishës ortodokse

Posted:

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar një aksion simbolik i disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës para kishës ortodokse të ndërtuar në hapësirën e kampusit të UP-së. Protestuesit kërkuan që të mos lejohet funksionalizimi i kësaj kishe dhe të gjendet zgjidhja sa më parë nga institucionet shtetërore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lirohet Azem Syla - vetëm paraqitje në Polici një herë në javë

Posted:

Gjyqtarja e procedurës paraprake Jennifer Seal, ka vendosur ta refuzojë kërkesën e prokurorit të EULEX-it për caktimin e paraburgimin ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla dhe ka marrë vendim që ta lirojë atë menjëherë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përleshja mes studentëve dhe policisë para kishës ortodokse në kampusin e UP-së [video]

Posted:

Studentë të Universitetit të Prishtinës, janë përleshur me policinë, gjatë një aksioni simbolik të organizuar para kishës ortodokse brenda kampusit universitar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka tha Veseli për Grabovcin dhe “grabovcët” tjerë të PDK-së [video]

Posted:

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se as Adem Grabovci, e asnjë zyrtar tjetër i partisë së tij, që bishtnojnë drejtësinë, nuk do të jenë pjesë e kësaj partie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vendimi për “Dajën” pritet të merret sonte

Posted:

Ende nuk është marrë vendimi lidhur me masën e sigurisë ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VMRO-DPMNE kundër gjuhës shqipe në Maqedoni

Posted:

Qeveria as që planifikon ta vë në diskutim implementimin e dygjuhësisë në tërë territorin e vendit. Iniciativën e LSDM-së për dygjuhësinë nga qeveria e cilësojnë si të pamundur dhe me një përmbajtje të pakuptimtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Unioni i Studentëve: Hapësira në oborrin e UP-së i takon vetëm studentëve dhe askujt tjetër

Posted:

Kryetari i Unionit të Studentëve të Kosovës, Arben Mehmeti, ka reaguar në emër të institucionit që ai përfaqëson, në lidhje me aksionin e sotëm të studentëve afër kishës ortodokse serbe që gjendet në kampusin e Universitetit të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PSUP: Nuk morëm pjesë në protestën kundër kishës serbe për shkak të Vetëvendosjes

Posted:

Parlamenti i Studentëve të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", është distancuar nga aksioni simbolik për kundërshtimin e vazhdimit të ndërtimit të Kishës Ortodokse, aksion ky i realizuar gjatë ditës së sotme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti ka një përgjigje për deklaratën e Veselit

Posted:

Deklaratës së Kadri Veselit, se "Prishtina po humb shumë me Shpend Ahmetin" i është përgjigjur ky i fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjithçka rreth aksionit simbolik për kishën, që përplasi studentët me policinë

Posted:

Ngjitja e një pllakate në kishën pranë UP-së, bëri që policia të përleshet me studentë e ta heq pankartën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova ka përmbushur vetëm 44 nga 158 veprimet për MSA, askush s'merr fajin

Posted:

Grupi për Studime Juridike Politike ka kritikuar institucionet e Kosovës lidhur me moszbatimin e Planit Kombëtar për Zbatimin e MSA-së, duke vlerësuar se nga 158 veprime sa kanë qenë të parapara të ndërmerren nga institucionet, janë realizuar vetëm 44 veprime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-presidentit italian Ciampi

Posted:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllimet më të thella për vdekjen e ish-presidentit italian Carlo Azeglio Ciampi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VV: Policia arreston studentë të UP vetëm pse vendosën një pano te kisha e Millosheviqit

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një deklarate për media pas aksionit simbolik të studentëve të SKV-së, ka thënë se asnjë intervenim nuk ndërmori kjo polici disa ditë më herët, kur zyrtarë të manastirit të Graçanicës, jashtëligjshëm u futën në këtë objekt dhe filluan punimet për rinocimin e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli ka një premtim: S’ka edhe në PDK edhe me i ikë drejtësisë

Posted:

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se asnjë zyrtar i PDK-së nuk do të mund të qëndrojnë në subjektin që ai drejton, duke i ikur drejtësisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :