Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Ahmeti shkeli ligjin duke larguar nga puna 18 shërbyes civilë - u detyrua t'ua paguajë rrogat” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Ahmeti shkeli ligjin duke larguar nga puna 18 shërbyes civilë - u detyrua t'ua paguajë rrogat” plus 44 more


Ahmeti shkeli ligjin duke larguar nga puna 18 shërbyes civilë - u detyrua t'ua paguajë rrogat

Posted: 22 Sep 2016 07:11 AM PDT

Rreth 18 shërbyes civilë në Komunën e Prishtinës gjatë vitit të kaluar ishin larguar pa të drejtë nga puna

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blushi: “Mbetjet” e shoqërisë Rilindja i bëri deputetë, sot ata do votojnë për mbetjet

Posted: 22 Sep 2016 07:12 AM PDT

Deputeti Ben Blushi i cili prej kohësh është kthyer në një zë opozitar brenda Partisë Socialiste edhe pse "de juro" është deputet i këtij grupi parlamentar, sot shpërtheu kundër ligjit që po diskutohet në parlament për importin e mbetjeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër jepet vendimi për njeriun e Shefqet Krasniqit e Fuad Ramiqit - A rekrutoi ai terroristë? (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 06:25 AM PDT

Prokuroria Speciale njofton se nesër (23.09.2016) në Gjykatën Themelore në Ferizaj, vazhdon seanca e shqyrtimit gjyqësor me shpalljen e aktgjykimit në çështje penale ndaj të pandehurit Musa Ademi, i akuzuar për vepër penale – rekrutim për terrorizëm nga neni 139 i Kodit Penal

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon Ujësjellësi: Nuk do të dështojë fabrika e ujit në Shkabaj

Posted: 22 Sep 2016 07:38 AM PDT

Kompani a e Ujësjellësit Rajonal "Prishtina ", ka siguruar qytetarët se ndërtimi i fabrikës së përpunimit të ujit në 'Shkabaj', është duke shkuar sipas planit dinamik të punimeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Iniesta: As Guardiola nuk mund të ma ndryshojë mendjen

Posted: 22 Sep 2016 07:58 AM PDT

Andres Iniesta ka bërë të ditur se as Pep Guardiola nuk mund ta largojë atë nga 'Camp Nou'

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky burrë u martua me tezen e vet dhe vajzën e saj 7 vjeçare (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 07:58 AM PDT

Kjo është një histori mëse e zakonshme në Bangladeshi, pavarësisht se për ne mund të duket si një çmenduri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj: Albini është i dashuruar në veten

Posted: 22 Sep 2016 07:57 AM PDT

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal i Qeverisë së Kosovës, Bajram Gecaj me anë të një shkrimi për deklaratat më të fundit të Ish-kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shprehur se Albini është intelektualisht i dashurar në vetëvete, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident në lagjen Veternik të Prishtinës (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 07:55 AM PDT

Një aksident ka ndodhur sot në lagjen Veternik të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shoku i ngushtë i Putinit: Politikanët e Perëndimit s’mund të krahasohen me Putinin, Trump do të bëhet president i ShBA-ve

Posted: 22 Sep 2016 07:43 AM PDT

Njëri nga shokët më të ngushtë të presidentit rus, Vladimir Putinit, ka thënë sot se ai beson se Donald Trump do të zgjidhet president i ardhshëm i ShBA-ve dhe se liderët e Perëndimit nuk mund të krahasohen me presidentin rus.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Foshnjat - viktimat e ekonomisë, lihen në paketa (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 07:42 AM PDT

Ekonomia në Venezuela ka ndikuar shumë keq edhe në foshnjat e porsalindura. Ato po lihen në paketa e të braktisura pasi prindërit nuk kanë mjete materiale për rritjen e tyre

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykimi për Kumanovën: E kryen dëshmitarët e mbrojtur, seanca e radhës e hapur

Posted: 22 Sep 2016 07:33 AM PDT

Pas mbarimit të seancës së sotme në gjykatën e Shkupit për "Rastin Kumanova" avokati mbrojtës Mefail Arsllani, kumtoi se ka mbaruar dëgjimi i dëshmitarëve. Ai njoftoi se seanca tjetër do të jetë e hapur, për faktin se do të dëshmojnë 3 persona tjerë, që nuk kanë statusin e të mbrojturve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston një aktivist të VV'së - mori pjesë në aksionin te shtëpia e Kadri Veselit

Posted: 22 Sep 2016 07:32 AM PDT

Policia e Kosovës bënë të ditur se në vazhdën e hetimeve të vazhdueshme, njësia rajonale e hetimeve në Mitrovicë, me datën 21 shtator 2016, fillimisht ka shoqëruar për intervistë të dyshuarin E. A. 21 vjeçar, mbi dyshimet e ngritura për 'asgjësim, dëmtim të pasurisë' ndaj një automjeti zyrtar të Policisë të ndodhur me datën 26 gusht 2016 në rrugën "Mbretëresha Teutë'' në Mitrovicë, shkruan Veriu.info.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Izmaku zgjidhet kryetare e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media

Posted: 22 Sep 2016 07:27 AM PDT

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhevahire Izmaku është zgjedhur kryetare e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Dita e Groshës" të shtunën në Tearcë të Tetovës

Posted: 22 Sep 2016 07:18 AM PDT

Qendra për Edukim dhe Zhvillim – CED, në bashkëpunim me SWG (Strengthen Working Group), Shoqatën Ekologjike Maqedonase dhe Komunën Tearcës, për të shtatën herë rradhazi, tradicionalisht organizon manifestimin DITA E GROSHËS. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Prodhuesit vendorë dhe investitorët janë heronj të ditëve tona (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 07:14 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, mori pjesë në hapjen e Panairit ndërkombëtar të Forumit të Biznesit në Prizren, ku po marrin pjesë 132 kompani vendore e ndërkombëtare, nga vendet e rajonit dhe Turqia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpend Ahmeti dështon në Kurriz - zvarritet projekti gati 1 milionësh (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 07:06 AM PDT

Ndërtimi i Platos mbi Kurriz të lagjes Dardania në Prishtinë i ka stërtejkaluar të gjitha afatet kohore të kryerjes së punëve. Projekti nuk do të finalizohet as në këtë vit. Një ndër shkaktarët e zvarritjes së punëve është edhe projekti i bërë keq për Platon, i cili ka qenë në kundërshtim më gjendjen në teren. Ndërkaq, menaxherja e caktuar nga Komuna e Prishtinës për mbikëqyrjen e punëve, Aferdita Hasimja është tërhequr nga mbikëqyrja e punëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sekuestrohen 2000 litra naftë kontrabandë në Mitrovicë (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 07:04 AM PDT

Dogana e Kosovës mbrëmë ka arritur të sekuestrojë përafërsisht 2000 litra naftë në rajonin e Mitrovicës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 mijë euro për 15 atletët e FSK-së

Posted: 22 Sep 2016 06:54 AM PDT

Disa prej pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, do të pajisen me veshmbathje profesionale për atletikë dhe marshe ushtarake.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Myslimanja sulmohet dhe kafshohet në Vjenë sepse kishte veshur hixhab

Posted: 22 Sep 2016 06:52 AM PDT

Një grua myslimane me shami është rrahur dhe kafshuar në Vjenë në një sulm që familja e vet e quan islamofobik

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Takime të frytshme me Ministrat e Jashtëm të Greqisë dhe Polonisë në New York

Posted: 22 Sep 2016 06:51 AM PDT

Në vazhdimin e punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së e cila po mbahet në Nju Jork, ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në margjina ka zhvilluar takime të shumta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryetar i Prosperitetit është Abdylhadi Vejseli, vendosi Gjykata e Tetovës

Posted: 22 Sep 2016 06:46 AM PDT

Në bazë të vendimit të Kongresit të VII-të të Partisë së Prosperitetit Demokratik, sot Gjykata themelore në  Tetovë në Regjistrin e partive politike e regjistroi ABDULADI VEJSELIN, kryetar të PPD-së, njoftoi sot me anë të një komunikate partia nga Tetova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është vendi më i mirë në botë për t’i rritur fëmijët

Posted: 22 Sep 2016 06:40 AM PDT

Suedia është shpallur si vendi më i mirë në botë për t'i rritur fëmijët, sipas një studimi të ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jevtic: Deshën të na përulin me arrestimin e Djuric, kjo cënon stabilitetin

Posted: 22 Sep 2016 06:35 AM PDT

Një përpjekje për të arrestuar Drejtorin e Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq, natën e kaluar në Graçanicë, është vetëm një vazhdim i kërcënimeve ndaj stabilitetit në Kosovë, ka thënë Ministri për Kthim e Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtic.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nesër shpallen listat për pranimin e studentëve në konvikte

Posted: 22 Sep 2016 06:31 AM PDT

Qendra e Studentëve në UP nesër do të shpall rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte, për vitin akademik 2016/2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokurorët gjermanë: Politikani Claus-Brunner vrau një person pastaj veten

Posted: 22 Sep 2016 06:20 AM PDT

Prokurorët në Berlin njoftojnë se e kanë gjetur një letër të anëtarit të mirënjohur të Partisë Pirate të Berlinit, Gerwald Claus-Brunner, ku ai e pranon se ka vrarë një person para se ta vriste veten.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë të premten në Kosovë

Posted: 22 Sep 2016 06:17 AM PDT

Ministria e Punëve të Jashtme të SerbisëMinistria e Punëve të Jashtme të Serbisë Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë të premten dhe të shtunën do të jenë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Murtezaj: Gjuriq ta kuptojë se në Kosovë ka shtet

Posted: 22 Sep 2016 06:04 AM PDT

Autoritetet e Kosovës kanë kthyer mbrapsht për në Serbi, shefin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili po vizitonte komunën e Graçanicës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohen 4 persona pas përmbytjes së anijes në Mesdhe ku u mbyten 42 emigrantë (Foto +16)

Posted: 22 Sep 2016 05:57 AM PDT

Autoritetet egjiptiane kanë arrestuar sot katër persona në lidhje me vdekjen e të paktën 42 emigrantëve anija e së cilëve u përmbyt dje në Detin Mesdhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Miratohet projektligji për inspektoratin e arsimit

Posted: 22 Sep 2016 05:46 AM PDT

Me 71 vota për, dy abstenime dhe asnjë kundër, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për Inspektoratin e Arsimit. Projektligji në parim synon profilizimin e inspektorëve të arsimit dhe zgjerimin e veprimtarisë së tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aeroplanët luftarakë i shkrumbojnë zonat veriore në Siri, vriten 7 civilë (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 05:46 AM PDT

Zonat e kontrolluara nga rebelët në qytetin verior sirian, Alepo, janë goditur nga sulmet ajrore më të rënda deri më tani gjatë natës së mbrëmshme, thonë aktivistët, ndërkohë që armëpushimi njëjavor ka dështuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ende “mister” arsyeja e arrestimit të aktivistit së VV-së

Posted: 22 Sep 2016 05:26 AM PDT

Ditën e kaluar Lëvizja Vetëvendosje njoftoi se është arrestuar aktivisti Egzon Azemi nga disa policë civilë. Sipas saj, Azemit në momentin e arrestimit nuk i është dhënë asnjë arsyetim për arsyen e ndalimit, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kërcënim me thikë dhe tentim vjedhje në një barnatore në Prizren - Arrestohet i dyshuari

Posted: 22 Sep 2016 05:25 AM PDT

Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë të dyshuarin mashkull, i cili kishte kërcënuar me thikë në tentim ta grabitë pazarin ditor nga viktima femër, farmaciste në një barnatore në Prizren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vidhet një bankë në Podujevë

Posted: 22 Sep 2016 05:17 AM PDT

Policia përmes komunikatës për media njofton se në Podujevë, dje rreth orës 17:00 është vjedhur një bankë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet një person në lagjen Dardania – I gjejnë armë në veturë

Posted: 22 Sep 2016 05:05 AM PDT

Policia ka arrestuar të dyshuarin për armëmbajtje pa leje në lagjen Dardania në Prishtinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Assad: SHBA nuk ka vullnet të luftojë kundër terroristëve në Siri

Posted: 22 Sep 2016 04:55 AM PDT

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad ka thënë se Shtetet e Bashkuara "nuk kanë vullnet" që të bashkohen me Rusinë për të luftuar militantët e Shtetit Islamik dhe të Frontit al-Nusra në Siri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazetarët kërkojnë nga Veseli qasje në të gjitha ambientet e Kuvendit

Posted: 22 Sep 2016 04:53 AM PDT

Gazetarët dhe kameramanët e akredituar në Kuvendin e Kosovës me anë të një reagimi publik kanë kërkuar nga kryesia dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli që gazetarëve dhe kameramanëve t'i mundësohet qasja në të gjitha ambientet e Kuvendit të Kosovës, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SBASHK: Mësimdhënësit meritojnë më shumë se dekoratat, së shpejti do të ketë greva

Posted: 22 Sep 2016 04:37 AM PDT

Pas deklaratave të ministrit të Arsimit, Arsim Bajrami se është në vlerësim financiar cështja e dhënies së kontributeve për mësimdhënësit e viteve të 90'ta dhe se mësimdhënësit e atyre viteve nuk kanë nevojë për dekorata, kanë reaguar këta të fundit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk ka asnjë indikacion "për luftë" me Malin e Zi

Posted: 22 Sep 2016 04:35 AM PDT

Nuk ka asnjë indikacion për ndonjë "konflikt të armatosur të mundshëm apo luftë" ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, pretekst i së cilës do të ishte Demarkacioni i kufirit ndërmjet dy shteteve, vlerësojnë zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, si dhe njohës të zhvillimeve politike dhe të rrethanave të sigurisë në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria duhet t’i garantojë qytetarët për paratë e Trustit

Posted: 22 Sep 2016 04:31 AM PDT

Qeveria ka sponzoriauar një projektligj të ri që po kërkon t'i shfrytëzojë mjetet e Trustit Pensional të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Assad e fajëson ShBA-në për shkeljen e armëpushimit, thotë se lufta vazhdon

Posted: 22 Sep 2016 04:22 AM PDT

Presidenti i Sirisë, Bashar Assad, ka thënë sot se sulmet ajrore amerikane ndaj trupave siriane në lindje të vendit kanë qenë pa dyshim të qëllimshme dhe kanë zgjatur për një orë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bajrami: Mësimdhënësit e viteve ‘90 të mos kërkojnë Dekorata

Posted: 22 Sep 2016 04:12 AM PDT

Duke e përmendur edhe veten si pjesë e arsimit të viteve '90 Arsim Bajrami tha se mësimdhënësit e asaj kohe nuk duhet të kërkojnë dekorata.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vriten 18 civilë në sulmet ajrore saudite në Jemen

Posted: 22 Sep 2016 04:00 AM PDT

Të paktën 18 civilë janë vrarë në sulmet ajrore të koalicionit të udhëhequr nga Arabia Saudite në Jemen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishtinasit edhe për një kohë pa furnizim të rregullt të ujit, fabrika në Shkabaj drejt dështimit

Posted: 22 Sep 2016 03:53 AM PDT

Ndërtimi i fabrikës së ujit në Shkabaj ka shumë mundësi të dështojë. Kështu ka thënë për Radio Kosovën, një burim brenda Ujësjellësit Rajonal "Prishtina". Sipas këtij burimi, shkaktar për këtë është mos alokimi i mjeteve nga ana e Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Financave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mrekulli: E shkel traktori, por mekaniku shpëton me vetëm një kockë të thyer (Video +16)

Posted: 22 Sep 2016 03:50 AM PDT

Një mekanik nga Brazili i ka shpëtuar vdekjes mrekullisht pasi që është shkelur nga traktori.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri: Marrëveshja u jep fund tabelave “proba”

Posted: 22 Sep 2016 03:48 AM PDT

Ministrja për Dialog me Serbinë, Edita Tahiri në Kuvendin e Kosovës ka deklaruar se marrëveshja për tabelat e automjeteve me Serbinë i jep fund përdorimit të tabelave "proba" dhe vë në fuqi reciprocitetin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :