Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Ekskluzive | Adem Grabovcit i shkon ftesa prej Prokurorisë, intervistohet më 14 shtator” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Ekskluzive | Adem Grabovcit i shkon ftesa prej Prokurorisë, intervistohet më 14 shtator” plus 44 more


Ekskluzive | Adem Grabovcit i shkon ftesa prej Prokurorisë, intervistohet më 14 shtator

Posted: 11 Sep 2016 05:55 AM PDT

Ish-Nënkryetari i PDK'së, Adem Grabovci duhet të shkojë më 14 shtator në Prokurorinë e Shtetit për t'u intervistuar nga Drita Hajdari Elez Blakaj dhe Lulzim Sylejmani . Avokati i Grabovcit, Florent Latifaj ka thënë se do të bëjnë kërkesë për t'u shtyrë intervistimi pasi atë ditë është i zënë me lëndë të tjera. Ka treguar se ende s'e ka bërë kërkesën, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëfimi tronditës i 12-vjeçares nga Fieri që u përdhunua për 6 vjet nga njerku 52-vjeçar

Posted: 11 Sep 2016 07:52 AM PDT

Zbulohet dëshmia tronditëse e vajzës 12-­vjeçare nga Fieri, e cila përdhunohej për 6 vite rresht nga njerku i saj. Ajo tregon se skenat e seksit disa herë janë parë nga nëna e saj. Skena të një imagjinate të shfrenuar dhe filmash horror sjellin detajet te dëshmisë që e mitura E.Y ka dhënë në polici.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmeti në Prishtinë ishte i shkallës 2.9 (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 06:55 AM PDT

Para pak minutash Kosova pati një tërmet i regjistruar 2.9 shkallë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm në Shkup (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 07:31 AM PDT

​Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndalet Prishtina, Feronikeli vazhdon me fitore

Posted: 11 Sep 2016 07:57 AM PDT

Prishtina ka lëshuar tre pikë nga duart pasi pranoi gol nga Besa në minutat e fundit të ndeshjes. Në anën tjetër Feronikeli ka arritur fitoren e dytë në Vala Superligën e Kosovës në futboll, pasi mposhti në shtëpi Ferizajn me rezultat 2:1.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmeti në Shkup shkaktoi dëme të mëdha në markete dhe qendra tregtare (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 08:13 AM PDT

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihteri

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga momenti i goditjes së tërmetit (Video)

Posted: 11 Sep 2016 07:59 AM PDT

Sot rajoni i Shkupit është goditur nga një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.3 gradë të shkallës Rihter

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet shqiptari që luftoi përkrah grupit terrorist ISIS

Posted: 11 Sep 2016 07:53 AM PDT

Një shqiptar 38 –vjeçar, nga Mali i Zi, është arrestuar nga autoritetet vendase si i dyshuar për pjesëmarrje në luftën në Siri në krah të ISIS-it.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Panik në Shkup, evakuohen shtëpitë dhe qendrat tregtare (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 07:44 AM PDT

Shkupjanët qëndrojnë në rrugë nga frika e përsëritjes së ndonjë tërmeti tjetër, që sot e ka goditur tre herë rajonin e Shkupit dhe disa qytete të Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Breshër në Kaçanik (Video)

Posted: 11 Sep 2016 07:37 AM PDT

​Zonën e Kaçanikut e ka kapluar moti i keq. Sipas këtyre videove të siguruara nga Express, shihet se po bie shi i madh në atë zonë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet i fuqishëm në Shkup, banorët dalin në rrugë (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 07:15 AM PDT

​Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter goditi sot pasdite Shkupin në ora 15:10, dhe që u ndje në Tetovë, Kumanovë, Gostivar, Veles, dhe në disa qytetet të Kosovës si dhe në Serbi, njofton TetovaSot.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si duhet të veproni në kohë kur ka tërmete, ndiqni këto këshilla

Posted: 11 Sep 2016 07:13 AM PDT

​Në Maqedoni, më saktësisht në Shkup sot kanë ndodhur dy tërmete, njëri në mëngjes dhe njëri para disa minutave. Nga tërmeti që ka dridhur Maqedoninë me 5.1 shkallë të Rihterit, është dridhur edhe Kosova, përcjell Telegrafi Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një tërmet i ri 5 ballë godet Shkupin

Posted: 11 Sep 2016 07:06 AM PDT

Një tërmet i ri është regjistruar sot rreth orës 15:10 minuta në Shkup epiqendra e të cilit ndodhet në rrethinën e kryeqytetit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sërish termët në Maqedoni, 5.0 shkallë

Posted: 11 Sep 2016 06:32 AM PDT

Faqja që regjistron tërmetet ka treguar se Maqedonia përsëri është goditur nga një termet prej 2.9 shkallë të Rihterit me thellësi 10 kilometra nën tokë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet në Prishtinë

Posted: 11 Sep 2016 06:11 AM PDT

Para disa sekondash në Prishtinë është ndjerë një dridhje e tokës. Express do t'ju njoftojë me detajet...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk i hapet parashuta, vdes britanikja

Posted: 11 Sep 2016 06:07 AM PDT

Një grua vdiq pasi nuk arriti ta hapë parashutën gjatë një kërcimi nga qielli në Anglinë veriore, ka njoftuar policia

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kapen mbi gjysmë kilogrami marihuanë në kufi Kosovë-Shqipëri (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 05:55 AM PDT

Sot në orët e para të mëngjesit oficerët doganor kanë arritur të kapin edhe një sasi të ulët të narkotikëve. Në pikë-kalimin kufitar të Vërmicës janë kapur mbi gjysmë kilogrami (500 gram) të fshehura në çantën e shpinës tek një udhëtar i që udhëtonte me mini-autobus në relacionit Tiranë – Prishtinë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndiqeni LIVE Përkujtimin e 11 shtatorit në New York (Video)

Posted: 11 Sep 2016 05:48 AM PDT

Gjithsej 3 mijë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga sulmi që ndodhi drejtë Kullave Binjake më 11 shtator të vitit 2001

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografitë e sulmit të 11 shtatorit që tronditën botën (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 05:32 AM PDT

Gjithsej 3 mijë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga sulmi që ndodhi drejtë Kullave Binjake më 11 shtator të vitit 2001

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Allahu Ekber…vdekja po vjen”, britmat e emigrantit tmerrojnë pasagjerët e fluturimit britanik

Posted: 11 Sep 2016 05:25 AM PDT

Pasagjerët britanik nga Gatwick në Venecia kanë përjetuar udhëtimit më të tmerrshëm të jetës së tyre, pasi një emigrant i deportuar ka bërtitur me të madhe të paktën '17 herë, "Allahu Ekber" dhe "sot ne do të vdesim".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria e Shëndetësisë: Do të vazhdojnë ndihmën për 3 vjeçarin nga Podujeva

Posted: 11 Sep 2016 05:24 AM PDT

Ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani ka shpërndarë një deklaratë të Ministrisë që drejtohen me të cilën tregon se trevjeçarit nga Podujeva i është ofruar ndihma e institucioneve shtetërore në momentin kur është paraqitur rasti. Ka treguar se Ministria do të vazhdojë ndihmën edhe për gjetjen e mjeteve për transplantimin e veshkave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë buke hanë pacientët në QKUK (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 05:18 AM PDT

Në QKUK mund të shkosh i sëmurë, por nuk është qudi nëse nga atje del në gjendje edhe me të rënd shëndetësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të rinjtë: Qeverisë s’i intereson liberalizimi i vizave

Posted: 11 Sep 2016 05:13 AM PDT

Mospërmbushja e të gjitha kritereve të përcaktuara nga Komisioni Evropian e lë Kosovën edhe për një kohë pa u përfshirë në zonën e lëvizjes së lirë pa viza, të njohur si zona Shengen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbët po kërkojnë restaurimin e kishës që iu vu flaka në Prishtinë

Posted: 11 Sep 2016 05:13 AM PDT

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, ka thënë se do të insistojë në mbrojtjen dhe përfundimin e punëve në Kishën 'Sveti Nikolla' në kampusin universitar në Prishtinë, që dy ditë më parë persona të panjohur i vunë flakën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohet për herë të parë letra e Bushit: Dita kur nisi lufta kundër terrorizmit (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 05:12 AM PDT

​Ish-presidenti amerikan George W Bush në ditën kur ndodhi sulmi ndaj Kullave Binjakve në New York, u ka shpallur luftë grupeve terroriste në tërë globin

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ballkani i rrezikuar nga aktiviteti sizmik

Posted: 11 Sep 2016 05:03 AM PDT

Jemi dëshmitar që edhe në pjesën tonë të Ballkanit lëkundjet e tokës janë intensifikuar dhe vërehet një aktivitet i theksuar sizmik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Zërat individual që vënë dyshime mbi partneritetin mes Kosovës dhe SHBA’së, janë zëra kundër Kosovës dhe të ardhmes së saj

Posted: 11 Sep 2016 04:17 AM PDT

Kryeparlamentari Kadri Veseli në Akademinë përkujtimore në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës tha gjatë fjalës së tij se 15 vite më parë, bota pa me sy dhe ndjeu me zemër, një nga momentet më dramatike të historisë bashkëkohore - sulmin e pashembullt terrorist mbi kullat binjake në New York

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli për 11 shtatorin: Atë ditë, anë e kënd botës u tronditën zemrat e njerëzve nga të gjitha kombet e racat (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 04:06 AM PDT

Nën patronatin e kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në sallën e kuqe në Pallatin e Rinisë u mbajt Akademi përkujtimore në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cilat kafshë mund të theren kurban e cilat jo

Posted: 11 Sep 2016 04:00 AM PDT

​Kafshët te cilat mund te theren për kurban janë: lopët, devetë, dhente dhe dhite Për te qene i vlefshëm kurbani duhet ti plotësoje këto kushte: lopet duhet te kenë me shume se dy vjet, devetë me shume se pese vjet, dhentë me shume se gjashte muaj, ndërsa dhite me shume se një vjet. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reshat ef. Mexhiti: Për festën e Bajramit të tregohemi solidarë

Posted: 11 Sep 2016 03:39 AM PDT

Zëvendës kryetari i Kryesisë së BIRK- ut Reshat ef. Mexhiti me rastin e Bajramit të Vogël, ka uruar besimtarët e fesë islame në Kosovë për këtë Festë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkup: Dy dridhje të tokës, ekspertët thonë se nuk ka vend për panik

Posted: 11 Sep 2016 03:32 AM PDT

Në Shkup sot në mëngjes janë hetuar dy tërmete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Më 11 shtator u sulmua bota demokratike

Posted: 11 Sep 2016 03:25 AM PDT

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në përvjetorin e 15-të, ka përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste në SHBA, të cilat morën jetën e mijëra njerëzve dhe shkaktuan pasoja të tjera të mëdha.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Kosova, aleat i përjetshëm i SHBA'së në luftën kundër terrorizmit

Posted: 11 Sep 2016 03:14 AM PDT

​Kryediplomati Enver Hoxhaj përmes një postimi në rrjetin social "Facecbook", ka përkujtuar sulmin terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA, duke nënvizuar përkushtimin e Republikës së Kosovës kundër terrorizmit si sfidë globale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Limaj ngushëllon familjet e viktimave të 11 Shtatorit

Posted: 11 Sep 2016 03:12 AM PDT

Lideri i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj me rastin e 15 vjetorit të sulmeve terroriste në SHBA, ka ngushëlluar familjet e viktimave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK përkujton 11 shtatorin: Fatin tonë mos ta përcaktojë terrorizmi

Posted: 11 Sep 2016 03:00 AM PDT

Grupi Parlamentar i AAK-së me rastin e përkujtimit të 11 shtatorit ka lëshuar një komunikatë për medie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koci: A po e pranojnë Thaçi e Mustafa që janë mëkatarë

Posted: 11 Sep 2016 02:45 AM PDT

Avokati Arianit Koci ka shkruar sot një status në llogarinë e tij në Facebook, ku hedh dyshime nëse presidenti Thaçi e kryeministri Mustafa kanë pranuar se janë mëkatarë, nëse vërtetë ata janë kunguar në Vatikan.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Koreja e Veriut ndalon dasmat dhe funeralet

Posted: 11 Sep 2016 02:42 AM PDT

Pehniani zyrtar ka ndaluar të gjitha dasmat e madje edhe funeralet për shkak të përgatitjeve të një kongresi të partisë që pritet të zhvillohet në Korenë e Veriut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëgjoni zërat brenda Kullave Binjake pak para sulmit (Video)

Posted: 11 Sep 2016 02:39 AM PDT

Në orën 8:46 në mëngjes më 11 shtator, aeroplani i Amerikan Flight 11 goditi Kullën veriore të Qendrës Botërore të Tregtisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëfimi i ish-shefit të CIA's 15 vjet pas sulmit të 11 shtatorit

Posted: 11 Sep 2016 02:38 AM PDT

Në vorbullën e akuzave dhe kundërakuzave që u shfaqën në valën e 11 Shtatorit dhe të luftës në Irak, binte shumë në sy mungesa e dëshmisë jetike të një njeriu. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti thotë se 11 Shtatori duhet të shërbejë si thirrje kundër dhunës, gjuhës së urrejtjes e diskriminimit

Posted: 11 Sep 2016 02:34 AM PDT

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi sot në Facebook ka përkujtuar 11 Shtatori tragjik të SHBA

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Në luftën kundër terrorit jemi bashkë

Posted: 11 Sep 2016 02:27 AM PDT

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në 15 vjetorin e sulmeve terroriste ndaj ShBA-ve, ka thënë se në luftën kundër terrorit dhe në mbrojtje të lirisë dhe demokracisë jemi bashkë në çdo kohë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Luani i Panjshirit” – viktima e parë e sulmeve të 11 shtatorit

Posted: 11 Sep 2016 02:25 AM PDT

Ahmad Masud ka qenë 12 vjeç kur babai i tij, komandant i ushtrisë talibane, i njohur si "Luani i Panjshirit", është vrarë nga dy sulmues vetëvrasës të Al Kaidës në veri të Afganistanit, më 9 shtator të vitit 2001.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

15 vjet pas sulmit të 11 shtatorit, ja si duket vendi sot (Foto)

Posted: 11 Sep 2016 02:20 AM PDT

Më shumë se 3 mijë persona vdiqën më 11 shtator të vitit 2001, sulmi drejtë Kullave Binjake të World Trade Center në New York

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Obama për 11 shtatorin: Amerikanët kurrë nuk do t’i dorëzohen frikës

Posted: 11 Sep 2016 01:51 AM PDT

Duke përshëndetur vlerat që mbajnë amerikanët, presidenti Barack Obama në nderin që iu bë të shtunën 3 mijë shpirtrave që humbën në sulmet terroriste të 11 shtatorit, tha se amerikanët asnjëherë nuk do t'i dorëzohen frikës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

222 persona mbyten në Indi

Posted: 11 Sep 2016 01:35 AM PDT

Numri i vdekjeve në Bihar të Indisë për shkak të përmbytjeve, u rrit në 222 persona

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :