Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Ekskluzive: Babai i Zëdhënësit të VV'së dha lejen për ndërtimin e Kishës në oborrin e UP’së” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Ekskluzive: Babai i Zëdhënësit të VV'së dha lejen për ndërtimin e Kishës në oborrin e UP’së” plus 44 more


Ekskluzive: Babai i Zëdhënësit të VV'së dha lejen për ndërtimin e Kishës në oborrin e UP’së

Posted: 09 Sep 2016 05:52 AM PDT

Hamdi Vraniqi dha lejen për ndërtimin e Kishës Serbe në Oborrin e Universitetit të Prishtinës. I ndjeri është babai i Zëdhënësit aktual të Komunës së Prishtinës, Erzen Vraniqit, i cili për shumë vite ishte edhe Zëdhënës i Lëvizjes Vetëvendosje. Kjo parti ka kërkuar disa herë të rrëzohet kjo kishë e ndërtuar nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit. Mirëpo, për ironi, leja për ndërtimin e saj është dhënë nga një shqiptar, për më tepër nga babai i një prej zyrtarëve më të lartë të Vetëvendosjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PD mbyll fushatën në Dibër, Basha: Rama varrosi Rrugën e Arbrit

Posted: 09 Sep 2016 07:36 AM PDT

Pak orë pas të majtëve edhe Partia Demokratike mbylli fushatën në Dibër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi tregon detyrën e re që do ketë Çollaku në presidencë

Posted: 09 Sep 2016 06:48 AM PDT

Pas dorëheqejes së nga Ministria e Integrimit Evropian, Bekim Çollaku ka nisur zyrtarisht punën si Shefi i Stafit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri vazhdon të insistojë se dje u arrit marrëveshja për targat

Posted: 09 Sep 2016 07:26 AM PDT

Bisedimet, Prishtinë- Beograd kanë vazhduar edhe gjatë ditës së djeshme në Bruksel, ku u tha se pas nëntë orë bisedimesh, është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zbatoheshin nga pala serbe që nga viti 2011.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Bogujevci do të mbështetet financiarisht me nga 500 euro në muaj

Posted: 09 Sep 2016 07:15 AM PDT

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, i ka ndarë vendimin për mbështetje të përhershme financiare ish-boksierit Mehmet Bogujevci, i cili do të përfitojë nga 500 euro në muaj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeriqi: Le t'ua ulin pagat atyre që i marrin 5 mijë euro, jo veteranëve

Posted: 09 Sep 2016 07:57 AM PDT

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka reaguar pas lajmeve se mund të ketë ulje të pensioneve të veteranëve duke shprehur se qeveria le t'ua uli pagat atyre që marrin 5 mijë euro dhe jo veteranëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj për Bajram në Bruksel dhe Strasburg

Posted: 09 Sep 2016 07:37 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, të hënën, do të udhëtojë në Bruksel dhe Strasburg ku do të zhvillojë takime me autoritetet më të larta të BE-së dhe Këshillit të Evropës - njofton MPJ.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Protestojnë mësimdhënësit në Turqi: Dhjetëra të arrestuar (Foto)

Posted: 09 Sep 2016 07:35 AM PDT

Policia turke ka arrestuar dhjetëra persona dhe ka përdorur topa me ujë për t'i shpërndarë qindra mësimdhënës që po protestonin kudër suspendimit në qytetin kryesisht kurd, Diyarbakir.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministri i Jashtëm i Turqisë: BE është e ligë

Posted: 09 Sep 2016 07:14 AM PDT

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, e ka akuzuar sot Bashkimin Evropian se po tregohet e ligë për shkak se nuk është në gjendje që ta bëjë Qipron e ndarë etnikisht që t'i zhbllokojë disa pjesë të rëndësishme të negociatave për anëtarësimin e Turqisë në bllokun 28-anetareshe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Komuna ende nuk i ka emëruar drejtorët e shkollave në Prishtinë

Posted: 09 Sep 2016 07:14 AM PDT

Komuna e Prishtinës ka intervistuar një numër të madh të kandidatëve për drejtor të shkollave në komunën e Prishtinës mirëpo ende nuk e ka bërë emërimin e tyre në shumicën prej institucioneve pavarësisht se viti i ri shkollor ka filluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gecaj: Selmanaj nuk njihet si burrë që mban fjalën

Posted: 09 Sep 2016 07:11 AM PDT

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, njëkohësisht këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, Bajram Gecaj përmes një postimi në rrjetin social ka shkruar se Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj nuk paska arritur të mbajë veten gjatë një interviste të dhënë mbrëmë për një media. Ai ka shprehur për Selmanaj se është i pabesë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj i ashpër me Edita Tahirin, kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Posted: 09 Sep 2016 07:08 AM PDT

Kryetari i grupit parlamentar të AAK'së, Pal Lekaj, ka reaguar pas lajmit se, BE-ja e ka demantuar Edita Tahirin lidhur me marrëveshjen për targat e automjeteve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të paktën 361 emigrantë nën moshën 14-vjeçe janë të martuar në Gjermani

Posted: 09 Sep 2016 06:55 AM PDT

Autoritetet gjermane thonë se të paktën 361 emigrantë nën moshën 14-vjeçe janë të regjistruar si të martuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të martën protesta e radhës kundër përgjimeve

Posted: 09 Sep 2016 06:34 AM PDT

Grupi i qytetarëve #PROTESTOJ, ka organizuar një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës, ku është thirrur protestë për të martën duke filluar nga ora 17:00.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashkë: Një vehabi sulmon policinë me hanxhar

Posted: 09 Sep 2016 06:30 AM PDT

U arrestua sot në Rashkë një anëtar i komunitetit vehabi me inicialet N.B., pasi i kishte sulmuar policët në momentin kur ata tentuan t'i dorëzojnë fletëthirrjen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulme të reja ajrore në Alepo: Vriten 9 civilë, përfshirë 4 fëmijë

Posted: 09 Sep 2016 06:27 AM PDT

Sulmet e reja ajrore në një zonë të kontrolluar nga rebelët në Alepo kanë lënë të vdekur të paktën nëntë civilë, përfshirë katër fëmijë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Simiq: Ka nisur puna për themelimin e Asociacionit, falënderoj Thaçin e Mustafën

Posted: 09 Sep 2016 06:17 AM PDT

Kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq, ka falënderuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafën dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, që, siç ka thënë ai, pavarësisht rezistencës të një pjese të komunitetit shqiptar në Kosovë, më në fund gjetën kurajën për të mbështetur publikisht procesin e krijimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe dhe nisjen e punimeve të Këshillit Themelues të Asociacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lojërat e Luftës: Pamje nga ushtrimet ushtarake të ushtrisë ruse në Krime (Foto)

Posted: 09 Sep 2016 06:13 AM PDT

Rusia ka dërguar raketa, raketa hedhës të shumëfishtë, tanke dhe sistemin e vet më të fundit kundërajror në Krime, ku është duke mbajtur ushtrime masive ushtarake.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maqedoni: Gjenden trupat e pajetë të një burri dhe një gruaje

Posted: 09 Sep 2016 06:05 AM PDT

SPB e Shkupit bën të ditur se mbrëmë janë gjetur trupat e pa jetë të një gruaje dhe një burri. Trupin e gruas, rreth të 50-55-tave, e ka hasur një kalimtar rasti në fshatin Trubarevë të të Shkupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bajrami më 12 shtator, BIK publikon orarin e faljes në Kosovë

Posted: 09 Sep 2016 05:56 AM PDT

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban - Bajramit, është ditën e hënë më 12 shtator 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Al Petrol hap pikë të re për Bajram

Posted: 09 Sep 2016 05:48 AM PDT

Në prag të festës së Kurban Bajramit, kompania e derivateve të naftës, Al Petrol, hap pikën e saj të re, në Lagjen "Veternik", pranë Autostradës Prishtinë – Tiranë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri asnjë fjalë për demantin e BE'së, rreth marrëveshjes së targave

Posted: 09 Sep 2016 05:39 AM PDT

Zyra për media ka dërguar detaje nga takimi tre palësh i sotëm në Bruksel ndërmjet përfaqësuesëve të Kosovës, Serbisë dhe Bashkimit Evropian. Por, ende nuk jepet asnjë detaj nga dështimi i bisedimeve së marrëveshjes për targat e veturave, ndërsa është përshëndetur zbatimi i marrëveshjes për heqjen e barrikadës nga ura mbi lumin Ibër, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Kosovë lulëzon kontrabanda e arit, vetëm dy kilogram zhdoganohen brenda vitit

Posted: 09 Sep 2016 05:18 AM PDT

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në 50 lokacione të argjendarive duke sekuestruar 26 kilogramë ari dhe 33 kilogramë argjend.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trusti Pensional mbyll vitin me fitim prej 60 milionë euro

Posted: 09 Sep 2016 05:15 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar kryetarin e Bordit të Trustit Pensional, Ymer Havollin, të cilin e ka përgëzuar për punën, siç tha Thaçi, "të suksesshme dhe profesionale" në Trustin Pensional dhe i ka ofruar përkrahje të parezervë si president i vendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për Bajram nuk ka grumbullim të mbeturinave, ja kur duhet t'i vendosni mbeturinat

Posted: 09 Sep 2016 05:03 AM PDT

Kompania "Pastrimi", Sh.a-Prishtinë njofton qytetarët me anë të një komunikatë për media se me rastin e Festës së Kurban Bajramit, shërbimi i largimit dhe grumbullimit të bartjes së mbeturinave të dt. 12 Shtator 2016 nuk do të bëhet për aryse se është ditë festë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Austria kërcënon Kosovën për mospagesën e borxhit prej 5 milionë eurosh të pasaportave

Posted: 09 Sep 2016 04:59 AM PDT

"Shtypshkronja e Shtetit Austriak" njoftoi sot rreth veprimeve ligjore, të cilat pritet që do t'i ndërmerr ndaj autoriteteve kosovare për shkak të mosrespektimit të vendimit të gjykatës së arbitrazhit rreth kompensimit të prodhimit të pasaportave biometrike, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KOMF: Publikimi i fotografive të papërshtatshme të vajzës në Gjilan është vepër penale

Posted: 09 Sep 2016 04:55 AM PDT

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF, ka reaguar pas publikimit në rrjetet sociale fotografitë - e papërshtatshme të një vajze të mitur , e cila është nga Gjilani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konsullata e Kosovës në NY, dërgon letrën që ishte kundër Jeremiqit në OKB

Posted: 09 Sep 2016 04:39 AM PDT

Konsullata e Kosovës në New York ka dërguar një letër tek të gjithë anëtarët e OKB-së duke kërkuar nga ta që Vuk Jeremiqi të mos zgjidhet pasues i Ban Ki-moon-it.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkeli e ndërpret fjalimin e deputetes në Parlament, kryetari e detyron të ulet në rendin e fundit (Video)

Posted: 09 Sep 2016 04:30 AM PDT

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është skuqur midis Parlamentit gjerman pasi që ishte urdhëruar që të ulet në rendin e fundit për shkak se kishte nderprerë fjalimin e një deputeteje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nënshkruhet marrëveshja për transportin rrugor të udhëtarëve dhe mallrave me Bullgarinë

Posted: 09 Sep 2016 04:25 AM PDT

Ministri i Infrastrukturës, Lufti Zharku, së bashku me një delegacion të fushës së Transportit Rrugor, të udhëtarëve dhe mallrave, po qëndrojnë në Sofie të Bullgarisë me ftesë të homologut të tij, ministrit të qeverisë së Republikës së Bullgarisë, Yvaylo Moskovski.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova ende ndodhet në listën e shteteve më të korruptuara

Posted: 09 Sep 2016 04:16 AM PDT

Organizata ndërkombëtare Transparency International e ka radhitur Kosovën në mesin e vendeve më të korruptuara në botë, me një kulturë të pandëshkueshmërisë ndaj zyrtarëve të përfshirë në aferat korruptive dhe me institucione jo shumë të qëndrueshme për luftimin e kësaj dukurie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrugaçi rreh dy oficerë të policisë, turma xhiron ngjarjen në vend së të ndërhyjë (Video)

Posted: 09 Sep 2016 04:14 AM PDT

Një rrugaç i sulmon egërsisht dy oficerë të policisë – njëra femër – në një rrugë të dendur në pikë të ditës në Skoci.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konferencë për media në Hagë: Jepen shpjegime për punën e Gjykatës Speciale

Posted: 09 Sep 2016 04:12 AM PDT

Gjykata Speciale Kosovës dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar më 15 shtator, për herë të parë do të mbajnë konferencë për shtyp, në Hagë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

PDK-ja dhe VV-ja në Gjilan kërkojnë dorëheqjen e Lutfi Hazirit

Posted: 09 Sep 2016 04:04 AM PDT

Opozita e Komunës së Gjilanit vlerëson se kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, prej tre vjetësh që nga marrja e pushtetit, në vazhdimësi kishte injoruar vërejtjet e këshilltarëve të opozitës të shprehura në Kuvendin Komunal lidhur me shkeljet ligjore të bëra nga pushteti lokal në fushën e prokurimit publik, në ndërtime, parregullsi në arsim dhe në dhënien me qira të parkimeve publike, shkruan sot Koha Ditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti i Filipineve: I thashë Obamas që s’e kam ofenduar, ama Ban Ki-moon është budalla

Posted: 09 Sep 2016 03:58 AM PDT

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka thënë sot se i ka treguar Barack Obamas se asnjëherë nuk e ka quajtur "bir bushtre", megjithatë, ai e ka mbajtur qëndrimin e vet provokues për luftën kundër drogës, duke thënë se shefi i OKB-së, Ban Ki-moon, është budalla se e ka paraqitur çështjen e të drejtave të njeriut në Filipine.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ende është arritur ende marrëveshja për tabelat e veturave

Posted: 09 Sep 2016 03:53 AM PDT

Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Maja Kociançiq ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se në bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel, nuk është arritur marrëveshja për tabelat e veturave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

OKB jep gjysmë milioni dollar për apelin e Karaxhiqit

Posted: 09 Sep 2016 03:45 AM PDT

Gjykata e OKB-së në Hagë ka caktuar 508, 797 dollarë për përgatitjen e apelit të ish-liderit serb të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, kundër dënimit të tij për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj takohet me zëvendësambasadoren e re amerikane, e njofton për zhvillimet në Kosovë

Posted: 09 Sep 2016 03:36 AM PDT

Kryediplomati Enver Hoxhaj është takuar sot me Zëvendësambasadoren e re të SHBA-ve në Kosovë, Colleen Hyland. Në njoftimin dërguar për media thuhet se Ministri Hoxhaj e ka njoftuar Hyland për progresin, forcimin e shtetit dhe zhvillimet në Kosovë dhe brenda saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti i Çekisë: Krimea nuk mund t’i kthehet Ukrainës

Posted: 09 Sep 2016 03:33 AM PDT

Ukraina nuk mund ta rimarrë gadishullin e Krimesë, edhe pse Rusia ia mori përmes aneksimit në vitin 2014, kështu është cituar të ketë thënë presidenti i Republikës së Çekisë, Milos Zeman.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi pret në takim lamtumirës ambasadoren e Francës

Posted: 09 Sep 2016 03:33 AM PDT

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadoren e Francës në Kosovë, Maryse Daviet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli thotë se mediat mund të ndihmojnë në zbardhjen e uzurpimeve të pronave

Posted: 09 Sep 2016 03:28 AM PDT

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, nga mëngjesi ka dalë bashkë me përfaqësues të Agjencisë Kosovare të Privatizimit në terren, për të vizituar pronat e liruara nga uzurpatorët në qytete të ndryshme të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ShBA: Testimi bërthamor i Koresë së Veriut provokim serioz dhe kërcënim i madh

Posted: 09 Sep 2016 03:19 AM PDT

Pentagoni ka thënë se testimi bërthamor i Koresë së Veriut të premten, nëse konfirmohet, do të ishte një provokim serioz dhe kërcënim i madh ndaj stabilitetit në rajonin e Azisë dhe Paqësorit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje nga aksidenti i rëndë në Prizren, lëndohen tre persona (Video)

Posted: 09 Sep 2016 03:11 AM PDT

Një aksident trafiku ka ndodhur në hyrje të Prizrenit në lagjen " Bajram Curri" para gjysme ore , ku një veturë e tipit BMW ka dalë nga rruga dhe është ndeshur me një mburojë të një objekti dasmash. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia franceze: Gratë e arrestuara po planifikonin sulm në stacion hekurudhor në Paris

Posted: 09 Sep 2016 03:03 AM PDT

Tri gratë e arrestuara mbrëmë në lidhje me një makinë të mbushur me cilindra gazi që ishte gjetur afër katedrales "Notre Dame", po planifikonin një sulm në një stacion hekurudhor në Paris.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zëdhënësi i Qeverisë shfaq injorancën- thotë se Mali i Zi mund ta tërheqë njohjen

Posted: 09 Sep 2016 03:02 AM PDT

Kryeministri i Malit të Zi Milo Gjukanovic ka deklaruar se Mali i Zi dhe Kosova mund ta dërgojnë në arbitrazh ndërkombëtar çështjen e demarkacionit nëse nuk arrijnë pajtim. Ai ka thënë se nuk duhet të lejuar që Podgorica dhe Prishtina t'i prishin raportet duke theksuar se vendi i tij nuk e do asnjë metër të Kosovës. Por, zëdhënësi i Qeverisë Faton Abdullahu është shfaqur si specialist i çështjes duke thënë se Mali i Zi mund ta tërheq njohjen që i kishte bërë Republikës së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :