Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “I akuzuari për terrorizëm në ceremoninë e ndërrimit të Komandantit të KFOR’it (Foto)” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “I akuzuari për terrorizëm në ceremoninë e ndërrimit të Komandantit të KFOR’it (Foto)” plus 44 more


I akuzuari për terrorizëm në ceremoninë e ndërrimit të Komandantit të KFOR’it (Foto)

Posted: 15 Sep 2016 08:22 AM PDT

Ceremonia e ndërrimit të komandës në prezencën e NATO'së në Kosovë (KFOR) që u zhvillua pikërisht në ditën kur Kuvendi pritej të votonte demarkacionin me Malin e Zi e Opozita organizoi protesta u zhvillua me shumë të ftuar. KFOR'i më 1 shtator 2016 e ftoi edhe politikanin kontrovers kosovar, Fuad Ramiqi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rikthehet Blushi me kritika: Unë i kam shijuar humbjet e PD-së, në Dibër më habiti fitorja e Rilindjes...

Posted: 15 Sep 2016 08:30 AM PDT

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi iu është rikthyer edhe kritikave të qeverisë së drejtuar nga Edi Rama, por këtë herë duke i 'dhënë meritë' për dështimin e qeverisjes edhe vetë opozitës që sipas tij është një grupim politik i pamotivuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Schwendiman thotë se do t’i ndjekë kriminelët e luftës pa u brengosur për pasojat politike e diplomatike

Posted: 15 Sep 2016 07:17 AM PDT

Kryeprokurori i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, David Schwendiman, në një konferencë për media, të enjten, në Hagë, ka thënë se ndjekja penale për krimet e pretenduara të UÇK'së në Kosovë do të bazohet në fakte, pa marrë parasysh pasojat politike dhe diplomatike. Ai ka thënë se ende ka shumë punë për ngritjen e aktakuzave, ndërkohë që ka theksuar se kjo do të ndodhë "kur ne të jemi gati – asnjë minutë më herët, asnjë minutë më vonë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria e Shëndetësisë ‘dallavere’ me specializantët

Posted: 15 Sep 2016 07:30 AM PDT

Ministria e Shëndetësisë kohë më parë kishte nënshkruar marrëveshje për subvencionim, me mjekët në shkollim specialistik me vetëfinancim. Këto marrëveshje u mundësonin atyre që përveç kontratave të rregullta në QKUK, të kenë angazhim shtesë prej 8 orë punë në javë në kujdesin primar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti i ri i UEFA’s injoron tifozët Kuq e Zi

Posted: 15 Sep 2016 08:15 AM PDT

​Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s është mbledhur sot në Athinë për herë të parë që pas zgjedhjes së presidentit të ri të kësaj organizate, Aleksander Çeferin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria Speciale padi pë Gruevskin, VMRO akuza për Fatime Fetain

Posted: 15 Sep 2016 08:46 AM PDT

Partia më e madhe maqedonase, VMRO DPMNE, e udhëhequr nga ish-kryeministri Nikolla Gruevski, e kanë cilësuar paraqitjen e Prokurorisë Speciale Publike si "shembullin e punës me standarde të dyfishta".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu u rrahën neo-nazistët dhe azil kërkuesit mbrëmë në Gjermani (Video)

Posted: 15 Sep 2016 08:39 AM PDT

Azil kërkuesit dhe neo-nazistët janë përleshur mbrëmë në rrugët e qytetit gjerman verior, Bautzen, me policinë që u detyrua të ndërhyjë për t'i shpëtuar azil kërkuesit që ishin shumë më të pakët në numër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykimi ndaj Limajt merr kthesë të papritur

Posted: 15 Sep 2016 08:35 AM PDT

Deklarata e Mehmet Shkodrës e dhënë në Agjensionin Kundër Korrupsion, ishte një nga provat e propozuara nga prokurori Hardaway në aktakuzën e ashtuquajtur të konsoliduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ASK: Kosovarët braktisën 40 fëmijë vitin e kaluar

Posted: 15 Sep 2016 08:20 AM PDT

Gjatë gjithë vitit të kaluar në mbarë territorin e Kosovës, rreth 40 fëmijë janë braktisur nga prindërit e tyre, duke i lënë kështu ata në dorë të fatit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj: Veliaj po ndryshon Tiranën çdo ditë

Posted: 15 Sep 2016 08:20 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim Kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn i cili ndodhet për një vizitë dy ditore në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohen mesazhet e terroristëve të ISIS që kryen sulme në Gjermani: Përdore sëpatën, jo thikën, do të shkosh në xhenet

Posted: 15 Sep 2016 08:17 AM PDT

Një seri masazhesh tmerruese janë zbuluar sot të cilat flasin për shkëmbimet bisedash midis një agjenti të ISIS-it dhe dy fanatikëve që kryen sulme në Gjermani gjatë kësaj vere.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli flet me nxënësit ferizajas për demokracinë dhe fuqizimin e shtetit

Posted: 15 Sep 2016 08:07 AM PDT

Kadri Veseli me rasin e Ditës së Demokracisë e ka vizituar Gjimnazin "Dr. Shaban Hashani" në Ferizaj ku ka bashkëbiseduar me nxënësit e klasës XII-1.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studentja vret veten me helm pasi kishte rënë në depresion nga sulmet e ISIS nëpër botë

Posted: 15 Sep 2016 08:01 AM PDT

Një studente nga Britania e Madhe ka bërë vetëvrasje duke përdorur helmin që kishte blerë online.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maqedoni - Keqpërdorimi i Fondeve IPA, BE hetime në tri pista të dyshimta

Posted: 15 Sep 2016 07:56 AM PDT

Provizioni për një tender të dhënë, 20 deri në 40 për qind nga marrëveshja e përgjithshme, shpallësi i tenderit, më së shpeshti qeveria ose fondet e ndryshme, kriteret i bëjnë në atë mënyrë që ato t'i përgjigjen firmës, me të cilën tanimë janë marrë vesh që ta fitojë tenderin, pohon një ekspert i krimit financiar për TV21 i Shkupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pajaziti: Nuk e dimë sa vota kemi për Demarkacionin

Posted: 15 Sep 2016 07:56 AM PDT

Zenun Pajaziti mendon se sikurse gjërat tjera të rëndësishme, edhe demarkacioni do të ratifikohet kur të risillet në Kuvendin e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sejdi Hoxha: Pakoja në banesën time ishte dhuratë për djalin tim

Posted: 15 Sep 2016 07:52 AM PDT

Drejtori i Postës së Kosovës Sejdi Hoxha ka sqaruar opinionin për një mjet të dyshuar shpërthyes, në banesën e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këta janë imamët dhe politikani që po akuzohen për terrorizëm (Emrat)

Posted: 15 Sep 2016 07:34 AM PDT

Prokuroria Speciale të enjten ka ngritur aktakuzë ndaj 5 të dyshuarve për terrorizëm – 4 prej tyre janë imamë dhe njeri politikan që drejton një parti islamike në Kosovë. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Maqedoni - Ilaçe nga kanabisi për sëmundje të rënda, vetëm me rekomandime profesionale

Posted: 15 Sep 2016 07:33 AM PDT

Pacientët e sëmurë nga kanceri, multipleks skleroza, HIV dhe fëmijët që vuajnë nga epilepsia do të mund të shërohen me preparate nga kanabisi që tashmë u bënë të arritshme në barnatoret e vendit, transmeton Alsat-M.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishtina e mbipopulluar, në ditë lëvizin 500 mijë persona

Posted: 15 Sep 2016 07:21 AM PDT

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, e konsideruar si një nga qytetet më të populluara, në bazë të të dhënave të dala nga regjistrimi i popullsisë ka rreth 200 mijë banorë, por vlerësohet se numri i banorëve që jetojnë në qytet është shumë më i lartë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Oficeri rus iu shmanget plumbave në transmetim të drejtpërdrejt (Video)

Posted: 15 Sep 2016 07:20 AM PDT

Ministria ruse e Mbrojtjes organizoi të martën një konferencë drejtpërdrejt nga qyteti sirian, Alepo, për të hedhur dritë mbi rolin e Rusisë për të ndihmuar në garantimin e një armëpushimi të shpallur një ditë më herët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rektori i UP'së ngushëllon familjen e profesorit të ndjerë

Posted: 15 Sep 2016 07:20 AM PDT

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, ka ngushëlluar familjen, kolegët, e studentët e profesorit tashmë të ndjerë, Heset Cakolli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aktakuzë për 5 imamë të dyshuar për terrorizëm

Posted: 15 Sep 2016 07:09 AM PDT

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër pesë të pandehurve:  B. R. ish imam në xhaminë afër Termokosit në Prishtinë, I. B. hoxhë nga Prizreni, E. G. kryeimam nga Peja, M. M. imam nga Prizreni dhe të pandehurit F. R.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria nuk pranon alternativa për demarkacionin, mbron versionin e Komisionit Shtetëror

Posted: 15 Sep 2016 06:57 AM PDT

Qeveria e Kosovës është e vendosur që të mos pranojë zgjidhje alternative për votimin e demarkacionit, duke hedhur poshtë edhe idenë e deputetit Shaip Muja për një votim të pjesshëm në kuvend të marrëveshjes kufitare me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja vendi ku ishte vendosur dhurata për Drejtorin e Postës (Foto)

Posted: 15 Sep 2016 06:57 AM PDT

Në karrocën e fëmijëve e cila ishte në korridorin e banesës ku jeton drejtori i Postës, Sejdi Hoha, ishte vendosur dhurata nga fqinjët e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Restoranti gjerman e përzë gruan me shami, vërshohet nga komentet në Facebook (Foto)

Posted: 15 Sep 2016 06:56 AM PDT

Menaxheri i një restoranti në Bielefeld në veri të Gjermanisë, ka shkaktuar stuhi në mediat sociale pasi që e ka përzënë nga restoranti një grua myslimane me niqab.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SBASHK sërish paralajmëron grevë

Posted: 15 Sep 2016 06:54 AM PDT

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës ka paralajmëruar se do të ketë protesta së shpejti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria e Punëve të Brendshme blen telefon në vlerë 870 euro

Posted: 15 Sep 2016 06:44 AM PDT

Ministria e Punëve të Brendshme do t'i shpenzoj rrej 870 euro nga buxheti i saj për blerjen e një telefoni mobil, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sqarohet Banka Ekonomike: Nuk janë grabitur 200 mijë euro

Posted: 15 Sep 2016 06:44 AM PDT

Banka Ekonomike ka përgenjështruar lajmin se persona të panjohur që kanë thyer njërën nga selitë e Bankës në qytetin e Junikut, kanë vjedhur mbi 200 mijë euro. Banka ka njoftuar se janë grabitur vetëm 29 mijë euro dhe të gjitha mjetet e klientëve janë të siguruara sipas rregullave të Bankës Qendrore dhe nuk ka asnjë hapësirë për shqetësim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deputeti i PDSH-së, Ibrahimi: Jetojmë në Maqedoni, e duam dhe e ëndërrojmë Shqipërinë

Posted: 15 Sep 2016 06:43 AM PDT

Nuk mund të reformojmë shërbimet sekrete pa u reformuar çdo qytetar i Maqedonisë . Kur luhet ndeshje futbolli Maqedoni-Shqipëri zemra më thotë të anoj kah Shqipëria, dhe kjo është për shkak se ju e keni sjellë shtetin në këtë situatë. Pa u dekriminalizuar kjo klasë politike dhe pa reforma në pushtetin gjyqësor, nuk mund të flasim për të ardhmen e këtij shteti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetari ankohet se i vjen fatura për pronën që nuk dihet e kujt është

Posted: 15 Sep 2016 06:35 AM PDT

Bajram Mustafa, 43 vjeçar nga Prishtina, tash e tri vite është i shqetësuar për një problem pronësor, të cilit nuk po mund assesi t'i bjerë në fije. Familjes së tij, të cilët jetojnë në rrugën "Afrim Loxha", te Teatri Dodona në kryeqytet, po i vinë faturat se duhet të paguajnë tatim në pronë për një lokal në lagjen Dardani, i cili pretendon që nuk ka një lokal të tillë.  Borxhi total është 1 mijë e 630 euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I gjendet ilaçi sëmundjes gungore

Posted: 15 Sep 2016 06:30 AM PDT

Pas ngordhjes së 20 kafshëve në 93 fermat e Kosovës nga sëmundja gungore, më në fund AUV gjeti ilaçin për parandalim e sëmundjes, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Alarm i rrejshëm – S’ka bombë te shtëpia e drejtorit të Postës

Posted: 15 Sep 2016 06:25 AM PDT

Alarmi se një mjet i dyshuar shpërthyes është vendos në shtëpinë e drejtorit të Postës, Sejdi Hoxhës, po del të jetë i rrejshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria Speciale ngre dy padi penale, 21 të paditur

Posted: 15 Sep 2016 06:22 AM PDT

Prokurorja Speciale Publike e Maqedonisë, Katica Janeva sot i ka bërë thirrje Parlamentit të Maqedonisë që të miratojë ndryshimet e Ligjit për mbrojtjen e dëshmitarëve për t'u hapur rruga e këtij institucioni për t'u marrë me lëndët e rasteve "Monstra", "Sopot" dhe atë të vrasjes së të riut Martin Neshkovski.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston pesë persona për trafikim me qenie njerëzore

Posted: 15 Sep 2016 06:21 AM PDT

Policia e Kosovës me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme në rajonin e Mitrovicës dhe të Prishtinës ka arrestuar pesë persona me dyshimin se kanë kryer vepra penale që ndërlidhën me "trafikim me qënie njerëzore dhe prostitucion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dyshohet për bombë në shtëpinë e drejtorit të Postës - Video ekskluzive

Posted: 15 Sep 2016 06:18 AM PDT

Mjetin e dyshuar shpërthyes në Dragodan, në afërsi të Komunës së Prishtinës, e kanë konfirmuar për Gazetën Express edhe Policia e Kosovës, përmes zyrës rajonale për informim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një i dyshuar për vrasjen në Malishevë

Posted: 15 Sep 2016 06:08 AM PDT

Enver Kelmendi nga Malisheva është personi i cili ishte shpallur i zhdukur me datën 11 shtator por i cili është gjetur pa shenja jete një ditë më vonë në afërsi të pyllit në fshatin Mirushë të komunës së Gjakovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LDK s'e ka idenë kur do riformatizohet qeveria

Posted: 15 Sep 2016 06:02 AM PDT

Ndonëse udhëheq me Qeverinë e vendit, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), nuk është në dijeni se kur do të ndodhë riformatizimi i Qeverisë dhe rrjedhimisht zvogëlimi i kabinetit qeveritar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LAJMI I FUNDIT: Dyshohet për bombë në shtëpinë e Sejdi Hoxhës (Video)

Posted: 15 Sep 2016 05:59 AM PDT

Një mjet i dyshuar shpërthyes ka ngritur alarm për bombë në lagjen 'Arbëria' të Prishtinës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po lokalizojnë ndodhjen e mjetit të dyshuar shpërthyes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veliaj në Prishtinë merr çmim për Demokracinë Lokale (Foto)

Posted: 15 Sep 2016 05:48 AM PDT

Kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj i është ndarë çmimi vjetorë për Demokracinë Lokale nga Instituti KLGI.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rruga e Vdekjes (Foto+18)

Posted: 15 Sep 2016 05:47 AM PDT

Aleppo – vendi që tashmë është në armëpushim edhe për 48 orë të tjera, shtyn banorët që të dalin e të furnizohen me ushqim dhe ndihmë të shpejtë pas disa muajsh që ishin në izolim e që jetonin ndryshe nga pjesa tjetër e botës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Obamës i kërkohet të falë Snowdenin

Posted: 15 Sep 2016 05:45 AM PDT

Grupet për të drejtat e njeriut i kanë kërkuar presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, që, përpara se të përfundojë mandatin në muajin janar, të falë ish-kontraktorin e inteligjencës amerikane, Edward Snowden, për publikim të sekreteve shtetërore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli ngushëllon familjen për ndarjen nga jeta të profesorit Cakolli

Posted: 15 Sep 2016 05:37 AM PDT

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Cakolli për ndarjen nga jeta të profesorit Heset Cakolli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti francez kërkon një Europë me vizion të qartë

Posted: 15 Sep 2016 05:26 AM PDT

​Presidenti francez, Francois Hollande ka thënë sot se Europa duhet të nxjerr një vizion më të qartë për të ardhmen e saj. Këtë e ka thënë gjatë një samiti të mbajtur në Bratislavë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Inspektorët e Shpendit shkojnë t’i legjitimojnë pastruesit e kishës serbe në UP

Posted: 15 Sep 2016 05:26 AM PDT

Pas raportimieve se po punohet te Kisha Ortodokse që ndodhet në kampusin e Universitetit të Prishtinës, Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se Drejtoria e Inspekcionit, sot ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërprerë punimet për arsyen se punonjësit ishin të palegjimituar..

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rusia bllokon pornografinë

Posted: 15 Sep 2016 05:20 AM PDT

Mbikëqyrësit e mediave në Rusi, "Roskmnadzor" kanë bllokuar dy faqet më të mëdha të pornografisë në internet

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :