Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Kërcënojnë veteranët: Nëse s’na dalin pensionet, dalim në protesta” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Kërcënojnë veteranët: Nëse s’na dalin pensionet, dalim në protesta” plus 44 more


Kërcënojnë veteranët: Nëse s’na dalin pensionet, dalim në protesta

Posted: 17 Sep 2016 07:11 AM PDT

Veteranët kanë kërcënuar Qeverinë me protesta nëse nuk iu dalin pensionet. Mirëpo, kanë thënë se do ta presin datën 24 shtator për të parë nëse Qeveria e ka përmbushur obligimin ligjor. Sidoqoftë, Ministri i Financave, Avullah Hoti ka treguar se mjetet për pensionet e veteranëve ende nuk janë siguruar. Lista e veteranëve ishte keqpërdorur pasi aty kishin përfituar edhe persona që kurrë s'kishin qenë pjesë e UÇK'së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Saimir Tahiri ‘ i përvishet’ Luzlim Bashës, zbardh shkresat sekrete për parcelat me kanabis

Posted: 17 Sep 2016 07:46 AM PDT

​I vendosur në qendër të akuzave që nga momenti që ka marrë postin e një prej ministrave më të rëndësishëm të qeverisë "Rama", ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka reaguar sot kundër çdo akuze të opozitës që e implikon atë në trafik të lëndëve narkotike apo dhe paligjshmërive të tjera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova e prekur nga kriza ekonomike në BE

Posted: 17 Sep 2016 06:35 AM PDT

Kriza financiare, kryesisht për shkak të deficiteve buxhetore dhe borxheve të mëdha, me të cilat po përballen vendet e Bashkimi Evropian që nga viti 2010, në njëfarë mënyre mund të ndikojë edhe te partnerët tregtarë dhe kontraktual, që i kanë vendet e BE-së me vendet e treta, përfshirë këtu edhe Kosovën, vlerësojnë ekspertë të çështjeve ekonomike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetura zyrtare kalon vikendin në Durrës (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 07:20 AM PDT

Veturat zyrtare po vazhdojnë të keqpërdorën për kryerjen e punëvë private por edhe për pushime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk ndalet Feronikeli

Posted: 17 Sep 2016 07:57 AM PDT

Feronikeli ka regjistruar fitoren e tretë me radhë pasi mposhti 2:1 si mysafirë Drenicën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Punësia në Danimarkë arrin kulmin, por ka mungesë të fuqisë punëtore

Posted: 17 Sep 2016 07:57 AM PDT

Banka Qendrore e Danimarkës ka thënë se teknikisht punësimi në Danimarkë e ka arritur nivelin e plotë dhe se tani vendi duhet të zgjerojë fuqinë e vet punëtore në mënyrë që t'i shmanget efekteve të dëmshme në ekonomi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parlamenti studentor: Vetëvendosje keqpërdori protestën

Posted: 17 Sep 2016 07:44 AM PDT

Parlamenti I Studentëve të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", është distancuar nga aksioni simbolik për kundërshtimin e vazhdimit të ndërtimit të Kishës Ortodokse, aksion ky i realizuar gjatë ditës së sotme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është rruga e lënë anash në “Kodrën e Diellit” në Prishtinë (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 06:55 AM PDT

Lagjja "Kodra e Diellit" në Prishtinë është lënë anash prej kohësh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia njoftohet se një grua kërcënoi burrin në Prishtinë

Posted: 17 Sep 2016 06:37 AM PDT

Një burrë në qytetin e Prishtinës, e ka raportuar gruan e tij në polici. I njëjti në stacionin policor ka deklaruar se pas një mosmarrëveshje është kanosur nga e dyshuara që rezulton të jetë bashkëshortja e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lirohet pengu norvegjez nga grupi militant islamik Abu Sayyaf

Posted: 17 Sep 2016 06:33 AM PDT

Është liruar sot norvegjezi i mbajtur peng deri më tani nga grupi militant islamik që ka lidhje me al-Qaidan, Abu Sayyaf, në jug të Filipineve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti tregon se sa hektarë tokë i ka kisha ortodokse në oborrin e UP’së

Posted: 17 Sep 2016 06:22 AM PDT

Sot gjatë ditës Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është përgjigjur në pyetjen e gazetarit të KTV-së, Mefail Bajqinovci se a është e vërtetë që kisha ortodokse posedon mbi katër hektarë tokë brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje bën thirrje të lirohen studentët që nuk janë arrestuar

Posted: 17 Sep 2016 06:14 AM PDT

Aktiviteti i sotëm protestues në kampusin e UP'së para Kishës Ortodokse serbe të papërfunduar, përmes së cilit është kundërshtuar funksionalizimi saj. Ka përfunduar i qetë dhe pa asnjë të arrestuar ka njoftuar Policia e Kosovës, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston të dyshuarin që vendosi flamurin e ISIS-it në Prishtinë

Posted: 17 Sep 2016 06:12 AM PDT

Policia: Mbrëmë gjatë natës e kemi gjetur të dyshuarin sa i përket vendosjes së flamurit të ISIS-it në semafor. Po ashtu gjatë bastisjes së shtëpisë së tij e kemi gjetur edhe një tjetër flamur të ISIS-it. Ndërkohë i dyshuari është arrestuar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia: Nga aksioni i sotëm në kampusin e UP’së protestuesit lënduan një polic, s’ka të arrestuar

Posted: 17 Sep 2016 05:59 AM PDT

Një numër i madh i policëve të Kosovës janë angazhuar sot për mbarëvajtjen e një aksioni të organizuar për të kundërshtuar funksionalizimin e Kishës Ortodokse në kampusin e UP-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazetari rreh shuplaka kur hiqet pankarta nga dyert e kishës (VIDEO)

Posted: 17 Sep 2016 05:55 AM PDT

Një gazetar serb i është gëzuar veprimit të Policisë së Kosovës, e cila kishte hequr, sot, një pankartë nga dyert e kishës ortodokse në oborrin e Universitetit të Prishtinës. "Bravo", kishte bërtitur ai posa ishte hequr plakata, duke vazhduar me duartrokitje. Videon e ka bërë gazeta Zëri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putin: Terroristët po rigrupohen pas armëpushimit në Siri

Posted: 17 Sep 2016 05:54 AM PDT

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se terroristët janë duke e shfrytëzuar armëpushimin e tanishëm në Siri për t'u rigrupuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Papa evropianëve: Mirëpritni refugjatët në shtëpitë tuaja, kështu jemi më të sigurt ndaj rrezikut të terrorizmit

Posted: 17 Sep 2016 05:46 AM PDT

Papa Françesku i ka inkurajuar evropianët që t'i mirëpresin refugjatët, duke thënë se mikpritja e mirëfilltë është siguria më e madhe ndaj akteve urrejtëse të terrorizmit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokurori Special Ali Rexha: Ismet Kabashi, Sevdije Morina dhe Aleksandër Lumezi e zeza e sistemit prokurorial

Posted: 17 Sep 2016 05:26 AM PDT

Në një letër drejtuar të gjithë Kryeprokurorëve dhe prokurorëve në sistemin prokurorial, prokurori special, Ali Rexha, ka folur për një seri maltretimesh që ia kanë bërë atij gjatë ushtrimit të funksionit të prokurorit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Franca sapo ka ndaluar përdorimin e gotave, pjatave dhe takëmeve tjera të plastikes

Posted: 17 Sep 2016 05:23 AM PDT

Franca sapo e ka miratuar një ligj për ndalimin e përdorimit të gotave dhe takëmeve tjera të plastikes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti ngushëllon Italinë për vdekjen e Ciampit

Posted: 17 Sep 2016 05:08 AM PDT

I pari i vendit Hashim Thaçi, u ka shprehur ngushëllime popullit italian për vdekjen e ish-presidentit të Italisë, Carlo Azeglio Ciampi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prizreni harxhoi gati 10 mijë euro për rrobat e zyrtarëve (DOKUMENT)

Posted: 17 Sep 2016 05:04 AM PDT

Që qytetarët e komunës së Prizrenit të duken bukur do të vishen me rroba të veçanta të cilat do tu blihen atyre nga kreu i kësaj komune, Ramadan Muja, shkruan Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ymeri i përgjigjet Veselit: Lëvizja Vetëvendosje çliroi Prishtinën nga krimi e korrupsioni

Posted: 17 Sep 2016 05:00 AM PDT

Shpend Ahmeti ka heshtur përball akuzave të Kadri Veselit të PDK'së se Prishtina se meriton qeverisjen e keqe të Vetëvendosjes. Mirëpo, ka folur Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje. Visar Ymeri ka thënë se Prishtina është çliruar nga krimi dhe korrupsioni. Ymeri e ka quajtur Kadri Veselin si kokë të krimit në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I lë 14 gjarpërinj të lirë nëpër rrugë, tmerrohen banorët (Video/Foto +16)

Posted: 17 Sep 2016 04:55 AM PDT

Imagjinojeni sikur jemi duke shkuar në dyqan e të ndesheni në një gjarpër piton që rastësisht dëfrehet buzë rrugës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përfundon protesta, lëndohet një polic (VIDEO/FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 04:44 AM PDT

Ka përfunduar protesta e organizuar nga ana e disa studentëve, nga Lëvizja "Studim, Kritikë, Veprim".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të miturit me sëmundje të pashërueshme i pranohet kërkesa për vdekje të vullnetshme në Belgjikë

Posted: 17 Sep 2016 04:39 AM PDT

Një i mitur me sëmundje të pashërueshme është bërë personi i parë në Belgjikë i cili do të ndihmohet të vdesë. Kjo po ndodh dy vite pasi autoritetet belge vendosen të heqin kufizimin e moshës për eutanazi (vdekje të vullnetshme).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vriten 3 ushtarë turq dhe 4 militantë kurdë

Posted: 17 Sep 2016 04:16 AM PDT

Tre ushtarë turq dhe katër militantë kurdë janë vrarë sot gjatë përleshjeve në provincën juglindore, Hakkari.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston disa prej studentëve protestues të kisha në oborr të UP’së (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 04:09 AM PDT

Lëvizja 'Studim Kritikë Veprim' së bashku me organizatat tjera të Parlamentit Studentor të Universitetit të Prishtinës janë duke zhvilluar një aksion simbolit para kishës ortodokse në oborrin e UP-së, raporton "Zeri.info".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Nga sot, PDK ka Institutin për Studime Politike

Posted: 17 Sep 2016 04:07 AM PDT

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka prezantuar në konferencë për media, Institutin për Studime Politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vriten 38 ushtarë të grupit terrorist islamik Boko Haram

Posted: 17 Sep 2016 03:52 AM PDT

Ushtarët e Nigerit dhe Çadit i kanë vrarë 38 luftëtarët të Boko Haramit gjatë disa operacioneve që erdhën pas sulmeve të këtij grupi nigerian islamik në qytetet kufitare në juglindje të Nigerit në fillim të kësaj jave, njofton ushtria e Nigerit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tentoi ta vriste kuzhinierin sepse ia dështoi biznesin (Video +16)

Posted: 17 Sep 2016 03:51 AM PDT

Një shtetas turk në Britaninë e Madhe ka sulmuar kuzhinierin pasi e fajëson për dështimin e biznesit të tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Duda Balje për gjashtë muaj kaloi 26 mijë kilometra në udhëtime zyrtare

Posted: 17 Sep 2016 03:34 AM PDT

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga grupi parlamentar 6+, Duda Balje, po del të jetë kampione e udhëtimeve zyrtare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I burgosuri në Guantanamo: Anëtari i familjes mbretërore saudite është i përfshirë në terrorizëm

Posted: 17 Sep 2016 03:34 AM PDT

Një krijues bombash i akuzuar, anëtar i grupit terrorist al-Qaida i cili i kishte ndjekur studimet në kolegj në Arizona të ShBA-ve, u ka thënë zyrtarëve ushtarakë amerikanë në bazën e Guantanamos, Kubë, se ai beson se një anëtarë i familjes mbretërore saudite ka qenë pjesë e një përpjekje për ta rekrutuar atë për të kryer akte të dhunshme para sulmeve të 11 shtatorit 2001.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Azemi i shpëton plumbit (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 03:20 AM PDT

E premtja ishte ditë me fat për Edmond Azemin. Basketbollisti i njohur kosovar ishte së bashku me familjen kur papritmas një plumb qëlloi veturën ku gjendeshin ata. Por, fatmirësisht asnjëri prej tyre nuk mbeti i lënduar. Azemi rrëfen ngjarjen për "Zërin"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një milion euro për ushqimin e të burgosurve

Posted: 17 Sep 2016 03:06 AM PDT

Ministria e Drejtësisë do të bëjë furnizimin me artikuj ushqimor për të burgosurit në Shërbimin Korrektues të Kosovës në vlerën e 1 milion eurove.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Procesi për largimin e Britanisë së Madhe nga BE mund të fillojë në shkurt

Posted: 17 Sep 2016 03:05 AM PDT

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka shumë mundësi se do të fillojë procesin e largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian në fillim të vitit të ardhshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Asnjë zyrtar i PDK’së, as Grabovci, s’do t’i bishtnojnë drejtësisë

Posted: 17 Sep 2016 02:55 AM PDT

Sot gjatë një konference të mbajtur për media Kryetari i PDK'së Kadri Veseli, ka shpalosur fillimet e themelimit të Institutit për Studime Politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vret 3 bashkëluftëtarë e pastaj veten

Posted: 17 Sep 2016 02:50 AM PDT

Një ushtar i ushtrisë iraniane raportohet se ka vrarë tre ushtarë të tjerë iranianë dhe pastaj veten në jug të Iranit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon AKR: Shkojmë pa koalcion në zgjedhjet lokale e nacionale

Posted: 17 Sep 2016 02:47 AM PDT

Partia e Behgjet Pacollit ka thënë se do të shkojnë të vetëm në zgjedhje e ardhshme nacionale e lokale. Derisa kanë demantuar lajmin se Pacolli do të mund të ishte kandidat i një koalicioni të mundshëm PDK-AKR.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Prishtina me Shpend Ahmetin po humb shumë

Posted: 17 Sep 2016 02:32 AM PDT

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në konferencën e mbajtur për media sot gjatë ditës ka komentuar mundesinë që i pari i AKR'së të kandidohet për kryetar të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pacolli: Është gënjeshtër, s’do të jem kandidat i PDK-AKR për Prishtinën

Posted: 17 Sep 2016 02:29 AM PDT

Lideri i AKR'së, Behgjet Pacolli ka demantuar një tekst të një medie në Kosovë, e cila ka shkruar se ai mund të jetë kandidat i PDK'së e AKR'së në zgjedhjet e ardhshme për Kryetar të Prishtinës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trump paralajmëron për herë të dytë për vrasjen e Hillary Clintonit

Posted: 17 Sep 2016 02:27 AM PDT

Kandidati republikan për president të ShBA-ve, Donald Trump, është duke u përballur me kritika të shumta pasi që paralajmëroi dje për herë të dytë për vrasjen e rivales së tij demokrate, Hillary Clinton.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kushërinjtë në Gjykatë për pronat (Video)

Posted: 17 Sep 2016 02:19 AM PDT

Në Gjykatën e Suharekës u zhvillua gjykimi për kontestin pronësor mes kushërinjve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrugët e Prishtinës si në kohë lufte, Komuna premton rregullimin (VIDEO)

Posted: 17 Sep 2016 02:19 AM PDT

Ndonëse në shumë rrugë të kryeqytetit, gropat janë mbyllur, ato nuk mungojnë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulm në Filadelfia: 1 një vrarë, 6 të plagosur

Posted: 17 Sep 2016 02:11 AM PDT

Dy oficerë të policisë dhe katër civilë janë plagosur mbrëmë gjatë një incidenti me të shtëna me armë në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara, incident ky që përfundoi me vrasjen e të dyshuarit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abdixhiku: Po tallen me popullin duke propozuar marrëzira ekonomike

Posted: 17 Sep 2016 02:10 AM PDT

Ekonomisti Lumir Abdixhiku ka reaguar pas idesë së biznesmenit Ramiz Kelmendi, i cili tha se do t'i punësojë më shumë se një milion njerëz, duke thënë se kjo është marri e diskutimeve ekonomike,.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :