Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Nuk e kontrolluan veturën e Adem Grabovcit, tre policë suspendohen nga puna për 48 orë” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Nuk e kontrolluan veturën e Adem Grabovcit, tre policë suspendohen nga puna për 48 orë” plus 44 more


Nuk e kontrolluan veturën e Adem Grabovcit, tre policë suspendohen nga puna për 48 orë

Posted: 14 Sep 2016 07:30 AM PDT

Tre zyrtarë policorë janë suspenduar nga puna për 48 orë dhe ka filluar një proçedim disiplinor ndaj tyre, për arsyen se kanë lejuar të futet vetura e Adem Grabovcit deri në hyrje të Prokurorisë Speciale të Kosovës pa kryer proçedurat e kontrollit shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meta takon ministrin e Brendshëm britanik: Të mbrojmë komunitetin shqiptar nga çdo element negativ

Posted: 14 Sep 2016 07:54 AM PDT

Në përmbyllje të vizitës së tij zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi një takim me Ministrin britanik të Shtetit për Çështjet e Brendshme dhe të Sigurisë, Ben Wallace.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Intervistë | Marjan Dema: Politika ka heq dorë nga UP -sivjet vetëm fëmijët e dëshmorëve në UP

Posted: 14 Sep 2016 07:51 AM PDT

Këtë vit të ri akademik vetëm fëmijët e dëshmorëve do të gëzojnë privilegje për pranim në Universitetin e Prishtinës. Por, numri i tyre do të jetë shumë më i ulët se sa në vitet paraprake.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Malishevë

Posted: 14 Sep 2016 07:23 AM PDT

Policia ka arrestuar të mërkurën të dyshuarin N.K., 42 vjeçar nga Malisheva, për vrasjen e Enver Kelmendit me 12 shtator, nga e njëjta komunë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtare: Dardanët zgjedhin kryetarin (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 06:29 AM PDT

Dardanët, tifozët e përfaqësueses së Kosovës, tashmë janë bërë me kryetar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Armëpushimi në Siri është shkelur 60 herë brenda vetëm 48 orëve të para

Posted: 14 Sep 2016 08:05 AM PDT

Armëpushimi i arritur në Siri është shkelur plot 60 herë në 48 orët e para të futjes në fuqi, ndërsa shkeljet më të shpeshta i ka bërë grupi i armatosur Ahrar al-Sham.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zaev: Janë përmbushur kushtet për zgjedhje korrekte dhe demokratike

Posted: 14 Sep 2016 07:59 AM PDT

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot vlerësoi se janë përmbushur kushtet për zgjedhje korrekte dhe demokratike, duke theksuar se Lista Zgjedhore është pastruar dhe se ka trend të informimit të balancuar medial.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hyseni njofton zyrën e BE-së për luftën kundër terrorizmit

Posted: 14 Sep 2016 07:57 AM PDT

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni, priti sot në takim njoftues shefen e re të Zyrës së BE-së në Kosovë Natalia Apostolova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtari amerikan: ISIS ka humbur gjysmën e territorit në Irak

Posted: 14 Sep 2016 07:51 AM PDT

Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë sot se forcat irakiane të mbështetura nga koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara e kanë rimarrë gjysmën e territorit që grupi i Shtetit Islamik, ISIS, dikur e mbante nën kontroll në Irak.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi tregon në Toronto strategjitë e zhvillimit ekonomik të Kosovës

Posted: 14 Sep 2016 07:45 AM PDT

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi ka qenë panelist në Forumin Global Ekonomik të Torontos. Duke folur në këtë Forum, Thaçi, i ka përmendur ato që ai i ka quajtur suksese dhe të arritura të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Po qetësohet Shkupi, asnjë dridhje e tokës që nga mesnata

Posted: 14 Sep 2016 07:43 AM PDT

Tërmeti i fundit i cili mbrëmë në orën 1:30 pas mesnatës i shqetësoi shkupjanët ka qenë me fuqi prej 3,2 ballë sipas Rihterit dhe me intensitet prej 5 ballëve sipas Shkallës makrosizmike evropiane. Sipas observatorit sizmologjik dridhja ka të bëjë me tërmetet paraprake. Lëkundje tjera gjatë ditës nuk janë regjistruar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Radio Kosova: Mimoza Ahmetaj, Ministre e Integrimit Evropian

Posted: 14 Sep 2016 07:19 AM PDT

Burime të Radio Kosovës brenda Partisë Demokratike të Kosovës, bëjnë të ditur se emri që më së shumti po përfolët për ta zëvendësuar Bekim Çollakun, është Mimoza Ahmetaj. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Jemi të përkushtuar të bashkëpunojmë me KFOR-in

Posted: 14 Sep 2016 07:13 AM PDT

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim njoftues komandantin e ri të KFOR-it, Gjeneral Major Giovanni Fungo. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa e njoftoi për të arriturat në Kosovë dhe për prioritetet e Qeverisë së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtare: ShBA do t’i pranojë 110.000 refugjatë vitin e ardhshëm

Posted: 14 Sep 2016 07:11 AM PDT

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të bëjnë përpjekje për t'i pranuar 110.000 refugjatë nga e gjithë bota vitin që vjen, kështu ka thënë sot një zyrtar nga administrata e Obamas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Janë shtuar votat kundër demarkacionit

Posted: 14 Sep 2016 06:58 AM PDT

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se do të marrin pjesë në seancën e radhës së Kuvendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria amerikane do t’i vrasë 45.000 kuaj të egër për të krijuar hapësirë për bagëti

Posted: 14 Sep 2016 06:45 AM PDT

Kuajt e egër në objekte që kontrollohen nga Qeveria në ShBA do të vriten për të krijuar hapësirë për ferma të bagëtive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KMDLNJ: Kishën në oborrin e UP’së e ndërtoi Millosheviqi nëpërmjet autoriteteve lokale krahinore 

Posted: 14 Sep 2016 06:42 AM PDT

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar për aksionin e djeshëm për pastrim të Kishës së ndërtuar në vitet 90'të në oborrin e UP'së. Sipas Këshillit, kjo Kishë është ndërtuar dhunshëm nga regjimi i Millosheviqit dhe autoritetet lokale të Kosovës duke rënduar buxhetin e takspaguesve shqiptarë dhe biznesmenët gjatë viteteve të okupimit. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashiq: S'kemi qëndrim zyrtar për Demarkacionin, presim ftesë për bisedime

Posted: 14 Sep 2016 06:39 AM PDT

Derisa të mos ketë bisedime me zyrtarët e Kosovës rreth marrëveshjes së Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, pozita e serbëve në institucionet e Kosovës mbetet e pandryshuar, ka thënë deputeti Nenad Rashiq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmetet në Shkup: Kujdestarët do të vendosin se a do t'ua arsyetojnë mungesat nxënësve

Posted: 14 Sep 2016 06:35 AM PDT

Një numër i madh nxënësish të shkollave të Shkupit edhe sot nuk janë paraqitur në mësim, si pasojë e frikës së prindërve për sigurinë e tyre pas serisë së tërmeteve raporton agjencia e lajmeve "Meta".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në veturë i gjejnë 16 kilogramë drogë, arrestohet gjilanasi (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 06:29 AM PDT

Policia e Kosovës, të martën, gjatë një kontrolli policor në një automjet ka arritur që të identifikojë dhe të sekuestrojë një sasi të caktuar të substancës së dyshuar narkotike, si dhe kanë arrestuar një person, i cili dyshohet për veprën penale 'blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e substancave, narkotike psikotrope dhe analoge'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ShBA ia shkatërron ISIS-it fabrikën për prodhimin e armëve kimike në Irak (Video)

Posted: 14 Sep 2016 06:26 AM PDT

Një fabrikë prodhimi e ISIS e cila përbënte një kërcënim të madh të armëve kimike është shkatërruar nga sulmet ajrore në Irak.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Profesori gjerman: Serbia ta kuptojë që Kosova është e humbur, të mos flirtojë me Rusinë

Posted: 14 Sep 2016 06:16 AM PDT

Porosia e ministrit shtetëror në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Roth, se Serbia duhet paraprakisht t'i qartësojë raportet me Kosovën, e më pas të kërkojë anëtarësimin në BE, sikurse edhe porosia tjetër që Serbia duhet të shkëputet nga ideja për t'ju bashkuar Rusisë, ka nxitur debate të shumta në shtetin serb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studentët përfshihen në politikë, kërcënojnë me protesta nëse nuk lirohen aktivistët e VV-së

Posted: 14 Sep 2016 06:12 AM PDT

Dhjetëra studentë të Universitetit të Prishtinës, kanë kundërshtuar sot arrestimin dhe akuzimin e 4 kolegëve të tyre për terrorizëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Therja e kurbaneve për Bajram krijon lumenj gjaku nëpër rrugët e Dhakas (Video/Foto)

Posted: 14 Sep 2016 06:08 AM PDT

Sakrifikimi i kafshëve si pjesë e festes islamike të Kurban Bajramit është kombinuar me shi në Dhaka për të formuar lumenj gjaku në rrugët e kryeqytetit të Bangladeshit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova vazhdon të përfitojë në sistemin gjyqësor nga EULEX-i

Posted: 14 Sep 2016 05:59 AM PDT

Shefja e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou është pritur në takim nga Kryeministrin i Kosovës, Isa Mustafa.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pesë komuna shqiptare mblidhen në Tiranë më 26 dhe 27 nëntor

Posted: 14 Sep 2016 05:55 AM PDT

Më 26 dhe 27 nëntor, në Tiranë do të mbahet një takim ku pjesëmarrës do të jenë përfaqësues nga Prishtina, Presheva, Ulqini, Tirana e Tetova, tha kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet 15-vjeçari, po planifikonte sulme terroriste

Posted: 14 Sep 2016 05:51 AM PDT

Policia franceze e ka arrestuar sot një 15-vjeçar nën dyshimin se ka planifikuar sulm, dhe se ka përdorur kanale të koduara të mediave sociale për të komunikuar me militant islamik francez që besohet se ndodhet në Siri apo Irak, njoftojnë burimet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu furnizohet me rrymë Teatri i Tetovës - qëllojeni pse (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 05:41 AM PDT

Institucioni Nacional Qendra e Kulturës dhe Institucioni Nacional Teatri i Tetovës sot furnizohen me rrymë elektrike me KABLLO VAZHDUESE të huazuar nga Institucioni Nacional Biblioteka e Tetovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

RTV Dukagjini nga nesër numër 7 në IPKO

Posted: 14 Sep 2016 05:34 AM PDT

Me ndryshimet e fundit që do të bëhen në renditjen e kanaleve në rrjetin kabllor IPKO të cilat do të hyjnë në fuqi nga dita e enjte, RTV Dukagjini do të pësojë ndryshim në numër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ShBA i jep Izraelit 38 miliardë dollarë për zhvillimin e ushtrisë

Posted: 14 Sep 2016 05:33 AM PDT

ShBA dhe Izraeli kanë rëndë dakord për një pako rekord 38 miliardë dollarë ndihma ushtarake për zhvillimin e industrisë të Mbrojtjes së Izraelit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Malazezët e Kosovës: Mos i lejoni deputetët serbë t’ju shantazhojnë

Posted: 14 Sep 2016 05:22 AM PDT

Slobodan Vujçiq, kryetari i Shoqatës së Malazezëve të Kosovës i ka bërë thirrje qeverisë që të mos i nënshtrohet sipas tij, shantazhit të deputetëve serbë mbi Demarkacionin me Malin e Zi dhe se asgjë e askush s'do të shkaktojë përçarje në mes Malit të Zi e Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli priti në takim lamtumirës ambasadoren franceze, Maryse Daviet

Posted: 14 Sep 2016 04:48 AM PDT

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren franceze në Kosovë, Maryse Daviet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli premton zhvillim të Graçanicës, gjatë takimit me kryetarin Kostiq

Posted: 14 Sep 2016 04:38 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Graçanicës, Vladeta Kostiq, për të diskutuar për thellimin e bashkëpunimit dhe për zhvillimin e Komunës së Graçanicës përmes projekteve kapitale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Burri sulmon gra dhe vajza në qendër të Shkupit në mes të ditës (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 03:46 AM PDT

Në rrjetet sociale u shfaq video nga një njeri i cili përhap frikë dhe panik në qendër të Shkupit. Sipas përshkrimit të videos, bëhet fjalë për një burrë i cili është incizuar se si sulmon vajza dhe gra në qendër të qytetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KMDLNj: Cozman është i kënaqur me sjelljen e policisë

Posted: 14 Sep 2016 03:40 AM PDT

Ekipi monitorues i KMDLNj –së ka bërë të ditur se në bazë të mandatit për respektimin e të drejtave të njeriut të personave të privuar nga liria ka realizuar një vizitë monitoruese në Qendrën e Mbajtjes në Prishtinë ku ndodhet në paraburgim rrehperi Cozman, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Princesha serbe Jelisaveta viziton Ohrin

Posted: 14 Sep 2016 03:29 AM PDT

Princesha serbe Jelisaveta  Karagjorgjeviq, vajza e vetme e princit Pavle Karagjorgjeviq, ka arritur për një vizitë jozyrtare dyditore në Ohër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kabineti i Nikoliç: I plotësojmë kushtet e BE'së, por nuk e njohim Kosovën

Posted: 14 Sep 2016 03:27 AM PDT

​Serbia kurrë nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës, mirëpo kërkesat e BE'së për anëtarësim ne do t'i plotësojmë, ka thënë këshilltari i Presidentit të Serbisë, Stanislava Pak, duke komentuar në një takim me zyrtarët e qeverisë gjermane, ku u kërkua qartësimi i çështjeve me Kosovën para anëtarësimit të Serbisë në BE

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deklarohet i fajshëm britaniku i akuzuar për tentim vrasjeje ndaj Donald Trump

Posted: 14 Sep 2016 03:26 AM PDT

Britaniku 20-vjeçar Michael Sandford, i akuzuar se ka tentuar ta vriste kandidatin republikan për president të ShBA-ve gjatë një tubimi në Las Vegas në qershor të këtij viti, është deklaruar i fajshëm për akuzat më të vogla se ka qenë një i huaj në posedim të armës së zjarrit dhe se shkelur rendin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: S’bëjmë pazare me Listën Serbe për Demarkacionin

Posted: 14 Sep 2016 03:19 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se për Demarkacionin duhet të ketë konsensus të përgjithshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është tanku modern i Rusisë, ja çfarë është në gjendje të bëjë (Video)

Posted: 14 Sep 2016 03:10 AM PDT

Ministria ruse e Mbrojtjes e ka publikuar një video duke shfaqur njërën nga armët e saj më të reja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Kurti ka pasur mundësi ta tregonte veten në kohën e luftës

Posted: 14 Sep 2016 03:08 AM PDT

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka dalë në një konferencë për media dhe ka shprehur se Demarkacioni do të kalojë bashkarisht për forcimin e unitetit, ndërsa Asocasioni i komunave Serbe do të themelohet sipas Kushtetutës së Kosovës, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuçi prit në takim lamtumirës ambasadoren franceze, Maryse Daviet (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 03:06 AM PDT

Zëvendëskryeministri i Parë, Hajredin Kuçi priti në takim lamtumirës ambasadoren franceze, Maryse Daviet, me rastin e përfundimit të mandatit të saj si ambasadore e Francës në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa vende të lumtura janë Maqedonia dhe Shqipëria

Posted: 14 Sep 2016 03:01 AM PDT

Sipas Indeksit Planeti i Lumtur (happyplanetindex.com), Maqedonia për vitin 2016 rangohet në vendin e 90-të nga gjithsej 140 shtetet në botë, ku është matur lumturia, transmeton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët thonë se në Japoni mund të shpërthejë një vullkan vdekjeprurës (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 02:53 AM PDT

Njëri nga vullkanët më aktiv të Japonisë pritet të shpërthejë fuqishëm brenda 30 viteve të ardhshme, thonë shkencëtarët të cilët e kanë studiuar formimin e magmës atje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Han dhe ambasadorët evropianë në Strasburg kanë biseduar për Maqedoninë

Posted: 14 Sep 2016 02:48 AM PDT

Komisari evropian për Zgjerim, Johanes Han dje në Strasburg është takuar me treshen evropiane Riçard Houit, Ivo Uajgl dhe Eduark Kukan, me të cilët ka biseduar për gjendjen politike në Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :