Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Policia sqaron intervenimin në Dardani, 10 persona shoqërohen në stacionin policor” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Policia sqaron intervenimin në Dardani, 10 persona shoqërohen në stacionin policor” plus 44 more


Policia sqaron intervenimin në Dardani, 10 persona shoqërohen në stacionin policor

Posted: 19 Sep 2016 06:21 AM PDT

Policia e Kosovës me anë të një komunikate për media bën të ditur se gjatë aksionit për lirimin e banesave të uzurpuara në Dardani janë shoqëruar dhjetë persona në rajon, ndërsa një polic është plagosur, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident në Prrenjas, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

Posted: 19 Sep 2016 07:29 AM PDT

Një i vdekur dhe 4 persona të plagosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stojanoviq fajëson komunën: Ka fashistë të cilët luftojnë që kisha të mos përfundojë

Posted: 19 Sep 2016 06:55 AM PDT

Zëvendëskryeministri serb në Qeverinë e Kosovës, Branimir Stojanoviq ka akuzuar qeverisjen komunale të Prishtinës se në mënyrë brutale ka tejkaluar kompetencat e saj rreth kishës ortodokse në kampusin e Universitetit të Prishtinës, duke ndërhyrë në të drejtat pronësore të kësaj kishe si dhe lirinë fetare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Asamblisti i LDK'së: Vetëvendosje të tregojë kush dha leje për ndërtimin e kishës

Posted: 19 Sep 2016 06:34 AM PDT

​Partitë në koalicionin qeverisës PDK-LDK janë kundër rrëzimit të objektit të ndërtuar brenda kampusit universitar. Asamblisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Flamur Shala, thotë se pavarësisht se e dinë kur dhe si ka ardhur deri të ndërtimi i atij objekti të destinuar për kult fetar, ai objekt, por edhe shumë të tjerë duhet trajtuar vetëm në bazë të ligjeve të Kosovës që janë miratuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës, shkruan gazeta 'Zeri'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MSN me statistika të frikshme (Video)

Posted: 19 Sep 2016 06:50 AM PDT

Messi, Suarez e Neymar – po shkelin këdo që i del para

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 07:42 AM PDT

​Lexues të Gazetës Express kanë dërguar fotografi ku shihet se një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qetësohet situata pas panikut prej tërmeteve, kthehet mësimi në shkollat e Shkupit

Posted: 19 Sep 2016 07:35 AM PDT

Pas ndërprerjes së mësimit për shkak të tërmeteve, sot shkollat dhe çerdhet e Shkupit i janë rikthyer normalitetit. Shkolla fillore "Petar Zdravkovki Penko në Butel", ka qenë një ndër shkollat më të dëmtuara ku ishin demoluar shtatë klasë nga tërmeti, por të njëjtat gjatë uikendit janë rinovuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LSDM nxjerr fakte për politikat e papërgjegjshme ekonomike të Gruevskit

Posted: 19 Sep 2016 07:18 AM PDT

"Numri i udhëtuesve të cilët udhëtojnë me tren është zvogëluar për 50% të pabesueshme. Transporti i mallrave me tren u zvogëlua për mbi 50%! Shiheni në grafikonin uljen marramendëse të transportit të udhëtuesve dhe të mallrave. 1.500.000 udhëtues paskan udhëtuar me tren deri vitin 2008. Numri qenka përgjysmuar në 800.000 udhëtues. 3.800.000 tona mallrash janë transportuar me tren deri vitin 2006. Numri është më shumë se i përgjysmuar, në 1.500.000 tona", reagojnë nga LSDM, transmeton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe Kodi i Procedurave Penale tregon se gjyqtarja nuk mund të jetë e paanshme në rastin Limaj

Posted: 19 Sep 2016 07:13 AM PDT

Pala mbrojtëse e Fatmir Limaj ka paraqitur kërkesën për përjashtimin e Gjykatëses Marie Tuma nga procesi në rastin e MTPT-së. Mbrojtja e Limajt kërkesën e ka argumentuar me faktin se si gjykatësja Marie Tuma ka qenë prokurore në ekipin e prokurorëve kundër UÇK-së dhe pjesëtarëve të saj në Tribunalin e Hagës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dacic në Venezuelë: Kosova loboi më shumë për njohje

Posted: 19 Sep 2016 07:11 AM PDT

Mund të duket e pazakonshme por në deklaratën e Ministrisë së Jashtme të Serbisë për prezencën e Zëvendës-Kryeministrit të parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Dacic, i cili është duke marrë pjesë në samitin e 17-të të "NAM" në Venezuelë thuhet se Kosova ka bërë më shumë për njohje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga mesnata çmime të reja të karburanteve në Maqedoni

Posted: 19 Sep 2016 06:50 AM PDT

Prej sonte në mesnatë çmimi i EUROSUPER BS -98 dhe Vaji ekstra i lehtë për amvisëri ulet për 0,5 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS -95 dhe EURODISEL-i mbetet i njëjtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Banorët e larguar nga banesat drejtohen në Kuvend, kërkojnë takim me Veselin

Posted: 19 Sep 2016 06:43 AM PDT

Përfaqësues të banorëve të cilët sot Policia i ka larguar nga banesat e uzurpuara kanë arritur para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hapet fabrika e ujit në Dibër të Madhe, investimi 14 milionë euro

Posted: 19 Sep 2016 06:38 AM PDT

Në afërsi të fshatit Gajre të Dibrës është hapur fabrika për prodhimin e ujit të pijshëm të ambalazhuar "Maya" të kompanisë kroate Mali Loshinj. Investimi fillestar ishte 300.000 euro, ndërsa 7,7 milionë eurot e vlerësuara arritën në 14 milionë euro për 3,5 vjet, aq sa zgjati procesi i realizimit, raporton agjencia maqedonase e lajmeve MIA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studimet e specializuara nevojë e kohës në Kosovë

Posted: 19 Sep 2016 06:24 AM PDT

Koha në të cilën jetojmë në qendër të gjithë zhvillimit ka arsimimin dhe atë arsimimin sa më të specializuar. Dhe pa dyshim sot fuqia e shteteve dhe kombeve nuk matet më me numrin e banoreve qe kanë por me "cilësinë" e tyre, me shkallen e arsimimit të tyre. Pra arsimi i specializuar shfaqet si kusht për zhvillim të të gjitha shoqërive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet në Karadak të Shkupit strehimorja që kishte ndërtuar regjimi i Titos (FOTO)

Posted: 19 Sep 2016 06:16 AM PDT

Është zbuluar këto ditë strehimorja që kishte ndërtuar në Shkup Josip Broz-Tito, udhëheqësi komunist i ish-Jugosllavisë federative deri në vdekjen e tij më 1980. Strehimorja është gjetur në thellësi të rajonit malor Karadaku i Shkupit, në periferi të kryeqytetit të Maqedonisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partia e Putin fiton thellë në zgjedhjet e dyshimta

Posted: 19 Sep 2016 06:12 AM PDT

Me 93 për qind të votave të numëruara, rezultatet zyrtare tregojnë se partia në pushtet, Rusia e Bashkuara, do të fitojë më shumë se 340 nga 450 ulëset në Dumën Shtetërore, që janë të mjaftueshme për të siguruar dy të tretat e shumicës në dhomën e ulët të parlamentit të Rusisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Më 26 shtator do të bisedohet për kodin telefonik të Kosovës

Posted: 19 Sep 2016 06:07 AM PDT

Marko Gjuriq, drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka thënë se një raund i ri i bisedimeve mes Beogradit dhe Prishtinës, është planifikuar për datën 26 shtator dhe në agjendën e bisedimeve do të jetë çështja e telekomunikacionit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është lista e familjeve që do të largohen nga banesat në ‘Dardani’ (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 05:49 AM PDT

Rreth 130 familje janë larguar nga banesat në të cilat ishin të vendosur që nga paslufta në lagjen "Dardania' në Prishtinë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

EULEX përkujton përvjetorin e vdekjes së zyrtarit doganor (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 05:29 AM PDT

Sot EULEX-i përkujton përvjetorin e tretë të vdekjes së Audrius Šenavičius, zyrtar doganor i përkushtuar i EULEX-it i cili u vra në krye të detyrës në veri të Kosovës. Zëvendësshefi i Misionit Bernd Thran vendosi kurorë tek vendi ku ai ishte vrarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Profil/ Kosovarja nga Mitrovica që përfaqëson aktivistët Socialdemokratë të Austrisë së Epërme në Parlamentin Europian

Posted: 19 Sep 2016 05:26 AM PDT

Integrimi i femrës shqiptare në Diasporë, domosdoshmëri që kërkon koha. Adriana Kelmendi-Sherifi mund të jetë shembull i shkëlqyeshëm i Integrimit të një femre shqiptare në Austri. E lindur në Mitrovicë dhe në moshën 14 vjeçare migroi në shtetin e Austrisë. Arsyeja e migrimit të Adrianës në këtë moshë të re konsiderohej situata Politike e viteve të 90-ta në KS, kushtet e vështira Ekonomike, e rastin konkret pamundësia e vazhdimit të shkollimit në kushte normale, pra nëpër shkolla, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje të tmerrshme: Fëmijët duke vdekur për bukë (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 05:25 AM PDT

Mungesa e ushqimit në Venezuelë, Amerikën e Jugut, ka shkaktuar një rritje dramatike në kequshqyerjen e fëmijëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është i dyshuari kryesor për shpërthimet në New York (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 05:10 AM PDT

Është identifikuar i dyshuari kryesor për shpërthimet që ndodhën dje në New York

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NISMA ulet në bisedime me kryeministrin vetëm me një kusht

Posted: 19 Sep 2016 04:54 AM PDT

Gjatë këtij muaji Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar fillimin e një raundi bisedimesh me opozitën dhe me Listën Serbe për sqarimin e të gjitha dilemave para se të ri-procedohet për në kuvend, projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse në Kosovë lindin më shumë djem se vajza?

Posted: 19 Sep 2016 04:46 AM PDT

Hulumtimi i fundit i bërë në Kosovë nga UNFPA, Agjencia e Statistikave të Kosovës si dhe INDEX Kosova, ka rezultuar me një disproporcion në numrin e vajzave dhe djemve të lindur, duke indikuar se në Kosovë kryhen aborte selektive.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Identifikohet i dyshuari kryesor për shpërthimet në New York

Posted: 19 Sep 2016 04:44 AM PDT

BBC raporton se i dyshuari kryesor për shpërthimet në New York është identifikuar me emrin Ahmad Khan Rahami, 28 vjeçar, transmeton Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blici i Beogradit: Serbia ia jep në pronësi kodin telefonik Kosovës

Posted: 19 Sep 2016 04:41 AM PDT

Rund i ri i bisedimeve ndërmjet Prishtinës e Beogradi është caktuar më 26 shtator, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Babai i bën për spital dy vajzat e tij në Gjilan

Posted: 19 Sep 2016 04:29 AM PDT

Nënkolonel Shaban Azizi, zëvendësdrejtor në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Gjilan, ka bërë me dije se në Gjilan ka ndodhur dhunë familjare. Sipas tij, i dyshuari, i lindur me 1967 dhe viktimat-dy vajzat e tij gjersa ishin në shtëpinë e tyre, pas një mosmarrëveshje familjare qe kishin ndërmjet veti, i dyshuari e godet me grushte dhe shkelma njërën vajzë me ç'rast i shkakton lëndime të dukshme trupore në fytyrë dhe gjoks.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulmohet fizikisht një mjek në QKUK

Posted: 19 Sep 2016 04:24 AM PDT

​Shërbimi emergjent i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, njofton se më 17 shtator në vendin e tij të punës është sulmuar fizikisht specialisti i mjekësisë emergjente S. B, nga një familjar i një pacienti

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bombë në stacionin hekurudhor në New Jersey (Video)

Posted: 19 Sep 2016 04:24 AM PDT

Tjetër alarm në Shtetet e Bashkuara për gjetjen e disa bombave në stacionin hekurudhor Elizabeth, në New Jersey.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjashtë familje nxirren nga banesat në lagjen “Dardania” (Foto/Video)

Posted: 19 Sep 2016 04:16 AM PDT

Forcat speciale policore tashmë kanë filluar të largohen nga lagjja "Dardania", gjegjësisht vendi ku Gjykata kishte kërkuar lirimin e banesave të uzurpuara

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

EULEX ofron 82 mijë euro për ata që e dinë se kush e vrau doganierin e EULEX'it

Posted: 19 Sep 2016 04:02 AM PDT

82 mijë euro është shpërblimi për personat që japin informacione në lidhje me vrasjen e zyrtarit doganor të EULEX-it, Audrius Senavicius.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Nëna mbyt djalin 2 vjeçar, arsyeja do t'ju shokojë

Posted: 19 Sep 2016 03:49 AM PDT

Tagjike ka qenë vdekja e një djali 2-vjeçar i cili u mbyt nga nëna e tij në vaskën e tualetit të shtëpisë së tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tri vite para Shpend Ahmetit, Lavdrim Muhaxheri kërkonte rrënimin e Katedrales (VIDEO)

Posted: 19 Sep 2016 03:39 AM PDT

Terroristi kosovar i ISIS'it, Lavdrim Muhaxheri vite më parë e kishte sulmuar ashpër një objekt fetar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në këto vende mund të punoni me pasaportë të Maqedonisë. Kërkohen këto profesionistë

Posted: 19 Sep 2016 03:36 AM PDT

Qytetarët me pasaportë të Maqedonisë mund të punojnë në Norvegji, Suedi dhe Gjermani. Ju duhet vetëm të vizitoni ueb faqenec.europa.eu/eures ku ka shpallje për vendet e punës të lira në këto shtete, përcjell Telegrafi Maqedoni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bashkëpunim i shoqatave të grave të biznesit të Maqedonisë dhe BeH-së

Posted: 19 Sep 2016 03:27 AM PDT

Shoqata e Grave të Biznesit nga Maqedonia sot ishte nikoqire e përfaqësueseve të Shoqatës së Grave Sipërmarrëse nga Bosnja e Hercegovina, në kuadër të aktiviteteve për ndërtimin e bashkëpunimit ndërkombëtar të sipërmarrësisë së grave në Evropën Juglindore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet shtetasi shqiptar, shiste marihuanë në Gostivar

Posted: 19 Sep 2016 03:11 AM PDT

Në lagjen Mllaki në Gostivar të shtunën është nxënë i dyshuari që ka kryer shitjen e marihuanës. Ai ka ikur gjatë tentimit për t`u kontrolluar. Në aksionin policor, pas gjysmë ore, është arrestuar 28-vjeçari, shtetas i Republikës së Shqipërisë, me vendbanim në Dobri Doll, informuan nga Prokuroria Themelore Publike në Gostivar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndërpritet procedura për dhënien e lejes për ofertë për blerjen e "Makpetrol"-it

Posted: 19 Sep 2016 03:00 AM PDT

Komisioni i letrave me vlerë në seancën e sotme solli konkluzion për ndërprerje të procedurës së filluar sipas Kërkesës për dhënie të lejes për  ofertë për marrje të "Makpetrol"-it,  nga ana e "Balkan Petroleum Holding Limited".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

(E plotësuar) Ja si po i largon policia banorët nga banesat e uzurpuara (Video)

Posted: 19 Sep 2016 02:53 AM PDT

(E plotësuar) Policia e Kosovës nuk po lejon 130 familje që jetojnë në një objekt banesor në lagjen "Dardania" në Prishtinë që të qëndrojnë në banesat ku banonin për arsyen se Ndërmarrja Banesore duke cituar vendimin e Gjykatës se këto banesa janë të uzurpuara, ka marrë vendimin për lirimin e banesave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia po largon 130 familje nga banesat e uzurpuara në Dardani

Posted: 19 Sep 2016 02:37 AM PDT

Policia e Kosovës nuk po lejon 130 familje që jetojnë në një objekt banesor në lagjen "Dardania" në Prishtinë që të qëndrojnë në banesat ku banonin për arsyen se Ndërmarrja Banesore duke cituar vendimin e Gjykatës se këto banesa janë të uzurpuara, ka marrë vendimin për lirimin e banesave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Humb jetën një grua në aksident trafiku në Manastir

Posted: 19 Sep 2016 02:26 AM PDT

Te stacioni i autobusëve në Manastir, në udhëkryqin e rrugës Ivo Lola Ribar, sot në mëngjes ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, ku një person ka vdekur, ndërsa një tjetër është lënduar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti Thaçi priti në takim lamtumirës shefin e OSBE-së, ambasadorin Schlumberger

Posted: 19 Sep 2016 02:18 AM PDT

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës shefin e deritashëm të Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Jean Claud Schlumberger.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vujçiq në grevë urie, kërkon nga Shpendi rivendosjen e bustit të Vukmiroviqit

Posted: 19 Sep 2016 02:15 AM PDT

Kryetari i Shoqatës së malazezve të Kosovës, Slobodan Vujçiq sot në mëngjes ka filluar grevën e urisë me kërkesën që në Prishtinë të kthehet busti i Boro Vukmiroviqit dhe tabela e rrugës me emrin Radovan Zogoviq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkup - 28 aksidente dhe 29 të lënduar gjatë fundjavës

Posted: 19 Sep 2016 02:11 AM PDT

Gjatë tri ditëve të fundit në rajonin e SPB-së Shkup kanë ndodhur 28 aksidente, në të cilat më lehtë janë lënduar 27 persona, ndërsa dy janë lënduar më rëndë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apostolova: BE kërkon të shohë dënime në rastet e korrupsionit

Posted: 19 Sep 2016 02:01 AM PDT

Shefja e Re e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka ftuar liderët politik në Kosovë që të kalojnë dallimet e tyre dhe të punojnë së bashku për ta quar Kosovën drejt BE-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vërshimet, Qeveria maqedonase anashkalon zonat shqiptare

Posted: 19 Sep 2016 01:57 AM PDT

Edhe pse e diel, ditë uikendi, në Stajkovcë është angazhuar pothuajse një makineri e tërë për të shtruar rrugët me asfalt të cilat u shkatërruan gjatë përmbytjeve të 6 gushtit. Shumë punëtorë të Ndërmarrjes së rrugëve edhe sot ishin të angazhuar në punë ndërkohë që kamera e Alsat-M e dëshmon një gjë të tillë duke sjellë në vijim pamjet e xhiruara gjatë ditës së djeshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :