Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Prapaskenat e vizitave në BIK për Bajram (Video)” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Prapaskenat e vizitave në BIK për Bajram (Video)” plus 44 more


Prapaskenat e vizitave në BIK për Bajram (Video)

Posted: 12 Sep 2016 07:30 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me të shkuar në Bashkësinë Islame të Kosovës, në pritjen tradicionale për festën e Kurban Bajramit, filloi muhabetin me zëvendësin e myftut Naim Tërnava, pasi ky i fundit gjendet në pelegrinazhin e Haxhit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

18 vite nga vrasja e Azem Hajdarit, dënimet dhe misteret e krimit

Posted: 12 Sep 2016 07:54 AM PDT

Më 12 shtator 1998, u vra Azem Hajdari, deputeti i parlamentit të Shqipërisë dhe themeluesi i Lëvizjes Studentore, njëkohësisht kryetari i parë i Partisë Demokratike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Panik në "City Mall" - Ja si e ndien edhe kosovarët tërmetin në Shkup (VIDEO)

Posted: 12 Sep 2016 07:22 AM PDT

Tërmeti i pasdites së djeshme, i cili ishte më i fuqishmi në serinë që goditi Shkupin, u ndie edhe në Qendrën tregtare "City Mall", e cila si zakonisht të dielave ishte përplot me vizitorë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE shqyrton heqjen e vizave për kosovarët në tetor

Posted: 12 Sep 2016 07:11 AM PDT

Këshilli i Bashkimit Europian planifikon të rishqyrtojë heqjen e vizave për Kosovën, Ukrainën, Turqinë dhe Gjeorgjinë. Takimi do të mbahet në Luksemburg më 13-14 tetor. Megjithatë, Ukraina ballafaqohet me shumë probleme që ende pengojnë në zgjidhjen e këtij procesi, ka thënë një burim diplomatik i një shteti anëtar të BE'së

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 skuadrat më të reja në Ligën e Kampionëve (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 08:20 AM PDT

​Lyon ka skuadrën më të re këtë edicion në Ligën e Kampionëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Breshër në Rahovec (Video)

Posted: 12 Sep 2016 08:15 AM PDT

Lexues të Gazetës Express kanë dërguar video ku shihet se në Rahovec tashmë ka filluar të bie edhe breshër

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet i rëndë në Korenë e Jugut

Posted: 12 Sep 2016 08:03 AM PDT

​Një tërmet i fuqishëm i cili u regjistrua të jetë 5.8 shkallë ka goditur rajonin jugperëndimor të Koresë së Jugut, ka thënë agjencia meteorologjike e vendit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokët e Agim Ramadanit ngushëllojnë për vdekjen e nënës Fetihe

Posted: 12 Sep 2016 08:01 AM PDT

Bashkëluftëtarët e Heroit të Kombit, Agim Ramadani, nga Brigada 138 që mban emrin e tij, ka ngushëlluar familjen për vdekjen e nënës Fetihe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

David Cameron jep dorëheqje edhe si deputet

Posted: 12 Sep 2016 07:49 AM PDT

Ish-kryeministri David Cameron ka dhënë dorëheqje nga pozita e deputetit – me efekt të menjëhershëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A e fali Kadri Veseli Bajramin? – Tregon vetë ai

Posted: 12 Sep 2016 07:37 AM PDT

Me përjashtim të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ndodhej jashtë shtetit, të gjithë liderët e Kosovës me rastin e Kurban Bajramit e kanë vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK) por askush nuk është parë gjatë orëve të para të mengjesit që ta falë namazin në xhami.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmeti lë shkupjanët jashtë shtëpive, preferojnë parqet (FOTO)

Posted: 12 Sep 2016 06:35 AM PDT

Seria e tërmeteve që goditi Shkupin që nga mëngjesi i djeshëm, dhe që vazhdoi me disa dridhje të dheut edhe gjatë ditës së sotme, ka traumatizuar një numër të madh të banorëve të kryeqendrës së Maqedonisë, raporton GazetaExpress.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Partia konservatore HDZ fiton zgjedhjet në Kroaci

Posted: 12 Sep 2016 06:33 AM PDT

Rezultatet paraprake përmbysën sondazhet paraelektorale, duke vendosur në krye partinë konservatore "HDZ", pas zgjedhjeve të përgjithshme të së dielës në Kroaci, të dytat brenda më pak se një viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të nënës së Agim Ramadanit

Posted: 12 Sep 2016 06:31 AM PDT

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ngushëlloi familjen Ramadani dhe qytetarët e Kosovës, pas ndarjes nga jeta të nënës Fetije, nëna e Heroit të Kombit, Agim Ramadani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdojnë takimet Kosovë-Serbi: Nesër në Bruksel diskutohet për heqjen e tabelave ilegale në veri

Posted: 12 Sep 2016 06:23 AM PDT

Ministria për Dialog, njofton se nesër dhe pasnesër në Bruksel do të vazhdojnë takimet e nivelit teknik në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në agjendë të këtyre takimeve do të jenë çështja e lëvizjes së lirë dhe ajo për kodin shtetëror telefonik të Republikës së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aeroplani nga Las Vegas për në Londër bën ulje emergjente

Posted: 12 Sep 2016 06:22 AM PDT

​Aeroplani i kompanisë britanike "British Airways" fluturimi BA 274 i cili u nis nga Las Vegas për në Londër, ka deklaruar ulje emergjente në Skoci, shkruan RT, transmeton Expres.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi mungon në pritjen e BIK'ut - Presidenca tregon arsyen

Posted: 12 Sep 2016 06:05 AM PDT

(E plotësuar) - Zyra e presidentit Hashim Thaçi ka njoftuar se i pari i shtetit ka munguar në pritjen e BIK'ut për Bajramin e Vogël pasi Presidenti ndodhet jashtë vendit, në vizitë në Kanada, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazeta 'Blick' e Zvicrës rendit 10 shqiptarët që kanë bërë gjëra të mëdha (Foto/Video)

Posted: 12 Sep 2016 05:52 AM PDT

Nuk është vetëm Nënë Tereza. Ka edhe 10 shqiptarë tjerë që kanë bërë gjera të mëdha. Kështu e nis shkrimin suplimenti 'Am Abend' e së përditshmes zvicerane 'Blick'. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkupi vazhdon të dridhet, tërmeti i dytë sot

Posted: 12 Sep 2016 05:50 AM PDT

Në orën 14:19 një tërmet me fuqi 3,7 ballë sipas Rihterit sërish e dridhi Shkupin, dhe sërish epiqendra ka qenë në afërsi të fshatit Haraçinë, njofton GazetaExpress.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sërish tërmet në Shkup

Posted: 12 Sep 2016 05:39 AM PDT

​Një dridhje e re ka ndodhur para pak minutash në kryeqytet duke shkaktuar kështu panik tek qytetarët të cilët tashmë janë mësuar se gati çdo orë ndodh nga një dridhje tërmeti, njofton Zhurnal

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shi i madh në Lipjan (Video)

Posted: 12 Sep 2016 05:04 AM PDT

Lexues të Gazetës Express kanë dërguar video ku shihet se Lipjani është kapluar nga rrebesh të shiut

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Festa e Bajramit në kampet e migrantëve në Greqi

Posted: 12 Sep 2016 04:57 AM PDT

Larg shtëpisë dhe tani me shpresën e hapjes së kufirit për të arritur në ndonjërin nga vendet e Bashkimit Evropian, 130 migrantë, kryesisht nga Siria të vendosur në kampin e Gjevgjelisë përgjatë kufirit mes Maqedonisë dhe Greqisë dhe 61 migrantë të tjerë të strehuar në kampin e Tabanovcit përgjatë vijës kufitare Maqedoni – Serbi, e kanë festuar sot festën e Kurban Bajramit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Italia dërgon 100 mjekë e infermierë, si dhe 200 ushtarë në Libi

Posted: 12 Sep 2016 04:55 AM PDT

Italia pritet të ngrejë një spital dhe të dërgojë 300 mjekë, infermierë dhe ushtarë në Libi, me kërkesë të qeverisë së njohur nga Kombet e Bashkuara të Tripolit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Myslimanët në Xhaminë e Madhe u falën në kushte të këqija (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 04:39 AM PDT

Disa prej besimtarëve që po falnin namazin e Kurban Bajramit afër Xhamisë së Madhe janë përballur me një situatë të pakëndshme. Afër vendit ku duhej ta vendosnin fytyrën gjatë lutjes kishte mbeturina.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëzohet aeroplani në aeroportin e Nevadas, vdesin të gjithë në bord

Posted: 12 Sep 2016 04:19 AM PDT

Një aeroplan i vogël privat është rrëzuar në aeroportin Reno-Tahoe në Nevada të SHBA'së të dielën në mbrëmje, duke lënë kështu të gjithë anëtarët e bordit të vdekur

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasadori Ruairí O'Connell uron në tre gjuhë festën e Bajramit

Posted: 12 Sep 2016 04:19 AM PDT

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O'Connell me rastin e festës së Kurban bajramit ka uruar në tre gjuhë të gjithë besimtarët e fesë Islame. Ai ka dëshiruar shëndet, paqe dhe begati për të gjitha familjet, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPB: Në tërmetin e djeshëm në Shkup janë dëmtuar shtëpi, automjete dhe objekte shtetërore

Posted: 12 Sep 2016 04:11 AM PDT

Poliicia e Shkupit sot raporton se nga tërmeti i djeshëm i fuqishëm që goditi kryeqytetin janë raportuar dëme në më shumë lagje si pasojë e dridhjes së fuqishme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hillary Clinton anulon vizitën e Kaliforni për shkak të sëmundjes

Posted: 12 Sep 2016 04:10 AM PDT

Kandidatja për presidente të SHBA'së Hillary Clinton ka anuluar vizitën e saj në Kaliforni për shkak të sëmundjes së saj e cila u zbulua dje për publikun. Ajo gjatë ceremonisë përkujtimore të 11 shtatorit që u mbajt në New York, nuk u dje mirë dhe u detyrua të largohet nga ceremonia

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptarët e Kroacisë sërish përfaqësohen në kuvend nga Ermina Prljaskaj

Posted: 12 Sep 2016 04:01 AM PDT

Rezultatet preliminare nga zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kroaci kanë konfirmuar sërish fitoren e Ermina Lekaj- Prljaskaj për deputete.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti kur Hillary Clintonit i bie të fikët në ceremoninë për 11 Shtatorin (Video)

Posted: 12 Sep 2016 03:44 AM PDT

​Hillary Clinton braktisi me shpejtësi ceremoninë përkujtimore të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit në Nju Jork, e mesa duket për probleme shëndetësore. Në një video të publikuar pak orë më pas shfaq momentin kur ajo humbet ndjenjat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hasanbegu lagjja më e dëmtuar nga tërmetet në Shkup (VIDEO)

Posted: 12 Sep 2016 03:44 AM PDT

Dëmet më të mëdha nga seria e tërmeteve që e goditën gjtë ditës së djeshme Shkupin janë regjistruar në banesat e banimit në lagjen Hasanbeg.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kadri Veseli ngushëllon familjen e heroit Agim Ramadani

Posted: 12 Sep 2016 03:36 AM PDT

Me rastin e vdekjes së nënës së heroit Agim Ramadani, Fetihe Ramadani, kryetari i Kuvendi të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet një telegrami, i ka shprehur familjes Ramadani ngushëllimet më të sinqerta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tërmet i ri sot në Shkup, epiqendra në Haraçinë

Posted: 12 Sep 2016 03:35 AM PDT

Një tërmet i ri, i përcjellë me buçitje, është regjistruar në Shkup edhe sot në orën 11:50.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fermerit iu helmuan delet natën e Bajramit

Posted: 12 Sep 2016 03:30 AM PDT

Një femër nga Zveçani ka raportuar sot se i kanë ngordhur delet pasi dy persona të dyshimtë i kanë helmuar ato.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sëmundja e Hillary Clinton ka filluar t’i shqetësojë demokratët

Posted: 12 Sep 2016 03:28 AM PDT

Dje gjatë ceremonisë përkujtimore të sulmeve që ndodhën 15 vite më parë drejt Kullave Binjake në New York, kandidatja demokrate për president të SHBA'së, Hillary Clinton nuk u ndje mirë. Ajo ishte e detyruar të largohej nga ceremonia, ku më pas u dërgua edhe në spital.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri francez: Po monitorojmë 15 mijë persona për shkak të radikalizmit

Posted: 12 Sep 2016 03:23 AM PDT

Kryeministri francez ka bërë të ditur se shërbimet kombëtare të sigurisë po parandalojnë komplote terroriste dhe po shkatërrojnë rrjetet e militantëve çdo ditë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Donacion holandez për Kadastrën e Maqedonisë

Posted: 12 Sep 2016 03:04 AM PDT

Agjencia e Kadastrës së Patundshmërive e Maqedonisë do të marrë donacion nga Mbretëria e Holandës për implementimin e projektit "Optimizimi i përdorimit të të dhënave të besueshme hapësirore për Agjencinë e Kadastrës së Patundshërive". 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dy tërmete të fuqishme në Turqi

Posted: 12 Sep 2016 03:03 AM PDT

Mediat turke raportojnë se gjatë ditës së sotme në zonën e detit Egje kanë janë regjistruar dy tërmete brenda një ore, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruevski për Kurban Bajram te lideri i partisë rome Amdi Bajram (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 02:39 AM PDT

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski sot ka qëndruar në faljen e namazit në xhaminë qendrore në Shuto Orizare, ku ka qenë i shoqëruar nga Amdi Bajram, lideri i njërës prej partive rome në maqedoni PCER, Amdi Bajram.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Njerëzimi ka nevojë për vlerat që përfaqëson Bajrami

Posted: 12 Sep 2016 02:37 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh dhe Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli me rastin e festës së Kurban Bajramit ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës duke shprehur se kjo festë e shenjtë përfaqëson vlerat për të cilat gjithmonë kemi nevojë, humanizmin, solidaritetin dhe paqen mes njerëzve, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Frika nga tërmeti, shkupjanët kalojnë natën në tenda

Posted: 12 Sep 2016 02:19 AM PDT

Të frikësuar se mund të mbesin nën gërmadha në rast të ndonjë tërmeti të fuqishëm, disa qytetarë të Shkupit kanë kaluar natën në qiell të hapur. Ata kanë improvizuar kampe me tenda ku kanë kaluar natën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident në Prishtinë, përfshihet edhe një automjet i FKS'së (Foto)

Posted: 12 Sep 2016 02:15 AM PDT

Një aksident tjetër ka ndodhur në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë, raporton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushtrojnë për rritje besimi

Posted: 12 Sep 2016 02:07 AM PDT

Grupi Luftarak Shumëkombësh-Lindje dhe njësitë Rezervë Taktike Manovruese të KFOR-it do të zhvillojnë një stërvitje shumëkombëshe trajnimi, në një zonë trajnimi afër Zhegovcit të Poshtëm, në jug të Prishtinës, për të rritur nivelin e ndërveprimit dhe për të ndërtuar besimin ndaj KFOR-it.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthim në Turqi

Posted: 12 Sep 2016 02:02 AM PDT

​Agjencia shtetërore e lajmeve në Turqi thotë se disa njerëz janë lënduar nga një shpërthim që ndodhi në afërsi të selisë së partisë në pushtet dhe zyrës së guvernatorit në provincën lindore të Van

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj takohet me Mogherinin: Kërkon nga BE më shumë presion ndaj Serbisë

Posted: 12 Sep 2016 01:54 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka nisur një vizitë dy ditore në Bruksel dhe Strasburg ku dhe është takuar me Përfaqësuesen për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Frederica Mogherini me të cilën ka diskutuar për zhvillimet më të fundit politike në Kosovë, sfidat rajonale, liberalizimin e vizave dhe raportet ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I fundit nga seria e tërmeteve në Shkup mbrëmë në 20:57

Posted: 12 Sep 2016 01:48 AM PDT

I fundit nga seria e tërmeteve që ndodhën në rajonin e Shkupit u regjistrua mbrëmë në orën 20:57 me magnitudë prej 2,1 gradë sipas Rihterit, njoftoi Observatori sizmologjik i Shkupit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :