Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Stoltenberg: Ndërhyrja e NATO’s parandaloi gjenocidin në Kosovë” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Stoltenberg: Ndërhyrja e NATO’s parandaloi gjenocidin në Kosovë” plus 44 more


Stoltenberg: Ndërhyrja e NATO’s parandaloi gjenocidin në Kosovë

Posted: 24 Sep 2016 08:03 AM PDT

Sekretari Gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, e ka cilësuar ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë si një moment kyç të kësaj aleance.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sali Berisha “zbulon” nga se vuan Edi Rama

Posted: 24 Sep 2016 08:12 AM PDT

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se që prej vegjëlisë Edi Rama vuan nga kompleksi i Edipit, por sipas tij tashmë problemi më i tmerrshëm dhe i pakapërcyeshëm është kompleksi i Saliut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: PDK e LDK e kanë pushtetin, le të tregojnë nëse AAK është e lidhur me krimin

Posted: 24 Sep 2016 07:00 AM PDT

Ramush Haradinaj tha se ua ka lënë partive në pushtet të tregojnë nëse AAK-ja është e lidhur me haraçin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje merret pak edhe me Bosnjën, kundërshton referendumin e Republika Srpska's

Posted: 24 Sep 2016 06:33 AM PDT

Partia e Albin Kurtit e Visar Ymerit e ka kundërshtuar referendumin e paralajmëruar më 25 shtator nga Presidenti i Republika Srpska.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prishtina nuk ka të ndalur, mposht edhe kampionin (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 07:52 AM PDT

Prishtina ka marrë tre pikë në xhiron e gjashtë të Vala Superligës së Kosovës duke e mposhtur 1:0 Feronikelin, derisa Hajvalia është mposhtur nga Llapi në shtëpi me rezultat minimal 0:1, përcjell Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Avionët luftarakë britanikë zhdukin nga faqja e dheut xhihadistët në Irak (Video)

Posted: 24 Sep 2016 08:08 AM PDT

Xhihadistët janë goditur fort nga avionët luftarakë të Britanisë së Madhe në Irak.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia nuk e lejon mbajtjen e paradës së homoseksualëve në Uganda

Posted: 24 Sep 2016 07:44 AM PDT

Policia e Ugandës nuk e ka lejuar mbajtjen e paradës së homoseksualëve në dy qytete turistike jashtë kryeqytetit, Kampala.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edita Tahiri thotë se dialogu duhet përmbyllur me njohje reciproke me Serbinë

Posted: 24 Sep 2016 07:44 AM PDT

"Kur dhe me çfarë marrëveshje do të përmbyllet dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë?", është një pyetje së cilës i përgjigjen në mënyra të ndryshme përfaqësues të Qeverisë dhe analistët politikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përqendrohet në telefon midis rrugës, e shkel tramvaji (Video +18)

Posted: 24 Sep 2016 07:26 AM PDT

Kamerat e sigurisë në një tramvaj e kanë kapur momentin e tmerrshme kur një këmbësore përqendrohet në telefon e pavetëdijshme se është pak sekonda larg vdekjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrëzohet aeroplani luftarakë, vdes piloti

Posted: 24 Sep 2016 06:57 AM PDT

Forcat ajrore të Pakistanit njoftojnë se një aeroplan i vet luftarak është rrëzuar sot gjatë një ushtrimi dhe se piloti ka humbur jetën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa falënderoi Kerry për përkrahjen ndaj Kosovës

Posted: 24 Sep 2016 06:48 AM PDT

Gjatë qëndrimit në Amerikë, kryeministri Isa Mustafa, është takuar shkurt edhe me sekretarin e ShBA've, John Kerry. Kryeministri e ka falënderuar atë për përkrahjen e vazhdueshme si dhe kanë biseduar edhe për zhvillimet në Kosovë dhe rajon.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel në takimin e liderëve të rajonit për emigrantët, aty mungon Kosova

Posted: 24 Sep 2016 06:35 AM PDT

Liderët evropianë dhe të Ballkanit Perëndimor janë takuar sot me kërkesë të kancelarit austriak, Christian Kern, për t'i diskutuar strategjitë për zgjidhjen e krizës së emigrantëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vajza nga Prishtina vuan nga një sëmundje e rëndë, pret ndihmën tonë

Posted: 24 Sep 2016 06:14 AM PDT

Arta Dragusha, nënë e dy fëmijëve ka nevojë për ndihmën tonë. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë, shërimi i së cilës nuk mund të bëhet në Kosovë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisma kërkon të kthehet në pikën zero marrëveshja për demarkacionin

Posted: 24 Sep 2016 06:07 AM PDT

Deklarimi i këshilltarit të kryeministrit Mustafa, se marrëveshja aktuale për demarkacionin nuk do të kthehet në pikën zero, nuk i ka pëlqyer aspak zyrtarëve të Nismës për Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Papa Françesku i pret në Vatikan familjarët e viktimave të sulmit në Nice (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 05:53 AM PDT

Papa Françesku i ka pritur sot në një takim në Vatikan të afërmit e viktimave të sulmit me kamionë në Nice, Francë, ku i ka inkurajuar që t'i rezistojnë, siç tha ai, joshjes së madhe për t'iu kundërpërgjigjur urrejtjes dhe urrejtje dhe dhunës me dhunë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilltari i Kryeministrit heq dorë nga biznesi privat për shkak të konfliktit të interesit

Posted: 24 Sep 2016 05:49 AM PDT

Këshilltari politik në zyrën e Kryeministrit Isa Mustafa, për disa muaj me radhë krahas pozitës së këshilltarit ka qenë edhe pronar në një biznes privat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia arreston koordinatorin e Inspektoratit të Punës sepse pranoi 10 mijë euro ryshfet

Posted: 24 Sep 2016 05:23 AM PDT

Dje policia e Kosovës ka arrestuar koordinatorin e Inspektoratit të Punës për rajonin e Prishtinës, pasiqë dyshohet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare duke parnuar ryshfet në vlerë prej dhjetëmijë eurove.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania, në kërkim të infermierëve nga Kosova

Posted: 24 Sep 2016 04:53 AM PDT

Ministria e Shëndetësisë dhe Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale e kanë përkrahur punësimin ligjor në Gjermani të rreth 250 infermierëve të diplomuar në shkollat profesionale në Kosovë, në kuadër të një marrëveshjeje të ndërmjetësuar me spitalet në Gjermani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Senati dhe Rektori e vazhdojnë traditën e shkeljes së Statutit për afatin e provimeve

Posted: 24 Sep 2016 04:42 AM PDT

Në Universitetin e Prishtinës, po vazhdon tradita e shkeljeve me datat e provimeve. Statutin e UP'së nuk po e respekton as Rektori, Marjan Dema e as Senati.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkon në 5 numri i të vdekurve në sulmin ndaj qendrës tregtare në ShBA, sulmuesi ende në arrati

Posted: 24 Sep 2016 04:39 AM PDT

Është rritur në pesë numri i përgjithshëm i të vrarëve në sulmin me të shtëna në një qendër tregtare në Uashington, ndërkohë që sulmuesi është ende në arrati.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prindërit shqetësohen sepse ende nuk janë dezinfektuar çerdhet publike të Prishtinës (Video)

Posted: 24 Sep 2016 04:28 AM PDT

Zakonisht, gjatë pushimit veror bëhet dezinfektimi i institucioneve parashkollore. Por, këtë verë, një gjë e tillë nuk u bë në disa çerdhe në kryeqytet, përfshirë edhe atë "Gëzimi Ynë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Corbyn: Qeveria e May nuk është qeveri e re, është vizion i ri i qeverisë djathtiste të David Cameronit

Posted: 24 Sep 2016 04:13 AM PDT

Pas rizgjedhjes në krye të Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn, ka thënë se qeveria e Theresa May nuk është qeveri e re; është një vizion i ri i qeverisë djathtiste të David Cameronit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Majtisti radikal Corbyn rizgjidhet në krye të Partisë Laburiste në Britani

Posted: 24 Sep 2016 03:58 AM PDT

Jeremy Corbyn është rizgjedhur sot kryetar i Partisë Laburiste në Britani të Madhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edita Tahiri e lavdëron pak veten, thotë se Gjuric u nervozua pasi ia ndaloi hyrjen në Kosovë

Posted: 24 Sep 2016 03:42 AM PDT

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri nuk ka vonuar përgjigjen ndaj Marko Gjuriqit që tha se kodi telefonik ndërkombëtar nuk është i mundshëm për Kosovën, por vetëm një kod telefonik në kuadër të zonës territoriale të Serbisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli përkujton Lec Gradicën: Sakrifikoi jetën për të shpëtuar të plagosurit në malet e Qyqavicës

Posted: 24 Sep 2016 03:42 AM PDT

Kreu i Kuvendit të Kosvës, Kadri Veseli, ka përkujtuar rënien heroike të mjekut dëshmorit Lec Gradica i cili sakrifikoi jetën e tij për të shpëtuar qindra të plagosur në malet e Qyqavicës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëm mëngjesin e sotëm, 25 të vrarë në sulmet ajrore në Alepo

Posted: 24 Sep 2016 03:42 AM PDT

Të paktën 25 persona janë vrarë sot në mëngjes në sulmet ajrore të qeverisë siriane ndaj zonave të kontrolluara nga rebelët në Alepo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ish-Kryeministri i Shqipërisë kishte treguar informacionet për vrasjen e Ahmet Krasniqit (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 03:24 AM PDT

Pandeli Majko, ish-Kryeministër i Shqipërisë, kishte lënë mundësinë që vrasja e Ahmet Krasnqit të kishte ndodhur nga shërbimet inteligjente të cilat ishin prezente në kohën kur ishte kryer vrasja. Ka thënë se jo gjithmonë është dora e shqiptarit kur vritet një shqiptar. Ky politikan nga Shqipëria ka thënë se ka pasur edhe informacione diskrete se kush mund të ishte vrasësi i Kransiqit, por, nuk i ka pasur të argumentuara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pedofili tenton ta therë me copë metali prokurorin në gjykatë (Video +16)

Posted: 24 Sep 2016 03:16 AM PDT

Një pedofil, i cili akuzohet për abuzimin e një vajze të vogël, ka tentuar ta therë me copë metali prokurorin në gjykatë gjersa juria po e jepte vderdiktin ndaj tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nxirret e gjallë nga rrënojat vogëlushja e lënë jetim nga lufta e Asadit (Video)

Posted: 24 Sep 2016 02:56 AM PDT

Një vajzë e vogël është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e shtëpisë së vet që i është shkatërruar e tera nga sulmet ajrore në Alepo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria drejt riformatimit – s’tregojnë se cili ministër do të shkarkohet

Posted: 24 Sep 2016 02:51 AM PDT

Qeveria e udhëhequr prej Isa Mustafës po shkon drejt riformatimit. Ende askush s'ka përmendur emrat e ministrave që do të shkarkohen. S'dihen as emrat e atyre do të bëhen pjesë e Qeverisë PDK-LDK. Dy partnerët e koalicionit po kërkojnë që ndryshimet në Qeveri të ndodhin. Kërkesë të njëjtë kanë edhe amerikanët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çifti transgjinor bën histori me lindjen e fëmijës së parë

Posted: 24 Sep 2016 02:42 AM PDT

Një burrë transgjinor ka lindur një foshnje pasi që ka mbetur shtatzënë me gruan e tij transgjinore. Ky çift ka bërë histori si çifti i parë transgjinor që lind fëmijë në Amerikën Jugore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shtatorja e parë e Nënë Terezës ishte ngritur në Novosellë të Gjakovës [foto]

Posted: 24 Sep 2016 02:38 AM PDT

Në qershor të vitit 2002 mediet kroate me pompozitet publikuan lajmin se në Supetar - lokaliteti qendror i ishullit dalmatin Braç - më 28 maj të atij viti ishte vendosur shtatorja, e para në botë, siç pretendonin kroatët, kushtuar humanistes Gonxhe Bojaxhiu, e njohur me emrin e saj kishtar Nëna Terezë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbi 140 mijë punëkërkues të regjistruar në Zyrat për punësim

Posted: 24 Sep 2016 02:23 AM PDT

Papunësia vazhdon të mbetet fenomen shqetësues për shoqërinë, kurse sfidë për institucionet e Kosovës. Sipas shifrave zyrtare, tregu i punës në Kosovë vazhdon të jetë në gjendje më të rëndë krahasuar me vendet e Ballkanit Perëndimor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulm i trefishtë vetëvrasës në Bagdad: 11 të vrarë, 34 të lënduar

Posted: 24 Sep 2016 02:20 AM PDT

Të paktën 11 anëtarë të forcave të sigurisë janë vrarë dhe 34 të tjerë janë lënduar pas një sulm të trefishtë vetëvrasës ndaj një pikë kontrolluese të sigurisë në veri të Bagdadit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet në 300 numri i të vdekurve nga përmbytja e anijes së emigrantëve në Mesdhe

Posted: 24 Sep 2016 02:09 AM PDT

Është rritur në 300 numri i përgjithshëm i të vdekurve nga përmbytja e anijes së emigrantëve në Detin Mesdhe të mërkurën që lamë pas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AAK lë hapur mundësinë të bëhet pjesë e dialogut me Serbinë, në një format tjetër

Posted: 24 Sep 2016 01:59 AM PDT

Edhe anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, për Radion Evropa e Lirë ka kujtuar se ky subjekt politik ka qenë pjesë e bisedimeve, por është tërhequr në kohën kur, siç thotë ai, bisedimet e kanë humbur kuptimin dhe janë krejtësisht formale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ministria e Abrashit ndanë 500 mijë euro për sigurimin e objekteve

Posted: 24 Sep 2016 01:57 AM PDT

Ministria e Abrashit ndanë 500 mijë euro për sigurimin e objekteve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rumania goditet nga tërmeti, raportohet për të lënduar

Posted: 24 Sep 2016 01:55 AM PDT

Autoritetet rumune njoftojnë një tërmeti me përmasa 5.3 shkallë Rihter e ka goditur Rumaninë në lindje dhe qendër, dhe se dridhja është ndier edhe në vendin fqinj Moldavi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konflikti në Siri: Sulmet ajrore i lënë 2 milionë njerëz pa ujë të pijshëm në Alepo

Posted: 24 Sep 2016 01:42 AM PDT

Sulmet e intensifikuara në qytetin sirian, Alepo, i kanë lënë gati dy milionë njerëz pa ujë, njofton OKB.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq injoron MPJ'n, pretendon të hyjë sot në Pejë

Posted: 24 Sep 2016 01:14 AM PDT

Gjuriq i sigurt se do të jetë në Pejë sot, megjithë ndalesën e institucioneve të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tjetër moment i dhimbshëm nga Siria (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 01:11 AM PDT

Ky është një nga momentet prekëse që kanë pushtuar botën nga lufta në Siri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

40 prona në veri mbahen të uzurpuara nga serbët

Posted: 24 Sep 2016 01:01 AM PDT

Rreth 40 prona të AKP-së, të shumtën asete të ish-ndërmarrjes shoqërore tregtare "Lux", mbahen të uzurpuara nga të ashtuquajturit "uzurpatorë klasikë", të cilët nuk e njohin AKP-në si institucion juridik. AKP-ja ka provuar dy herë t'i lirojë ato nga uzurpatorët, por nuk kishte lejuar kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është personi që dyshohet se vrau katër femra mbrëmë në SHBA (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 01:00 AM PDT

Vrasësi i dyshuar ishte larguar nga vendi i ngjarjes pak para se aty të shkonin policia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gulen: Në Turqi duhet të rikthehet Demokracia

Posted: 24 Sep 2016 12:43 AM PDT

Fethullah Gulen, kleriku turk me seli në SHBA, i akuzuar për tradhti kombëtare, ka thënë të premten se presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, po e përdor puçin e dështuar për ta promovuar veten si hero kombëtar dhe e nxiti Evropën që të intervenojë për të shmangur katastrofën në vendin e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Kasapi i Kabulit” bëhet shpresë për paqe

Posted: 24 Sep 2016 12:40 AM PDT

Qindra sulme me raketa në qytet çdo ditë. Të shtëna me armë nëpër rrugë të shkreta. Trupa të copëtuar gjithandej.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :