Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Tenderët që e ndjekin pas Qemajl Mustafën” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Tenderët që e ndjekin pas Qemajl Mustafën” plus 44 more


Tenderët që e ndjekin pas Qemajl Mustafën

Posted: 16 Sep 2016 07:36 AM PDT

Herë i dyshuar e herë dëshmitar, por i lidhur fort me tenderët dhe keqpërdorimet e tyre në institucionet e drejtuara nga njerëzit e PDK'së. Gazeta Express sjell historinë e ish –Kryetarit të Gjilanit, Qemajl Mustafës, dhe tenderëve që e ndjekin atë, që nga koha kur u bë prijës i qytetit kryesor të Anamoravës, e deri të premtën, kur ai, vetë i 39'ti, u akuzua nga Prokuroria Speciale për kurdisje të tyre

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbardhet dëshmia e pilotit italian: Ja kush ishin personat që më kontaktuan për të trafikuar kanabisin

Posted: 16 Sep 2016 07:46 AM PDT

Vetëm 20 mijë euro do të merrte piloti Italian Guido Andrea Guidi nga trafikantët shqiptarë për çdo rrugë të transportit të drogës nga Shqipëria në Itali.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sezoni i 3’të i “Me Shukin” e nis sonte 'shpërthimin'

Posted: 16 Sep 2016 04:56 AM PDT

Sezoni i 3'të i show-ut më të pëlqyer në Kosovë dhe jo vetëm fillon këtë të premte prej 21:00h në RTV Dukagjini.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Kompletohet ekipi që do hartojë statutin e Asociacionit

Posted: 16 Sep 2016 08:31 AM PDT

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar sot një takim me shefen e re të Zyrës së BE-së /përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, zëvendësshefen e Misionit të OSBE-së, Paivi Nikander dhe Ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

UEFA: Ky është lojtari më i mirë i xhiros së parë në Champions (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 08:05 AM PDT

Leo Messi është zgjedhur lojtari më i mirë i xhiros së parë në Ligën e Kampionëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​ Videoarkiv- brutaliteti i policisë maqedonase kundër shqiptarëve në protestat për flamur

Posted: 16 Sep 2016 08:25 AM PDT

Këto pamje janë rishtuese në ngjarjet e Gostivarit, kur policia maqedonase në vitin 1997 ushtroi brutalitet të paparë ndaj protestuesve shqiptarë që mbronin flamurin kombëtar dhe që kërkonin lirimin e kryetarit të tyre të komunës, Rufi Osmani.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

'Shqiptarët e bashkuar' të Malit të Zi letër të hapur liderëve në Kosovë e Shqipëri

Posted: 16 Sep 2016 08:25 AM PDT

Koalicioni i tre partive kryesore shqiptare më Mal të Zi (Forca- UDSH-ASH), i është drejtuar me një letër publike udhëheqësve shtetërorë të Kosovës dhe Shqipërisë, me anë të të cilës kanë kërkuar që t'u bëjnë thirrje aktorëve politikë shqiptar në Mal të Zi, që në zgjedhjet e ardhshme, të garojnë me një platformë të vetme politike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdes një kosovar në Mekë (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 08:22 AM PDT

Një kosovar ka humbur jetën deri sa po kryente obligimin fetar në Mekë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bie në nivelin e dytë më të ulët ndonjëherë akulli në Arktik

Posted: 16 Sep 2016 08:19 AM PDT

Akulli në Detin Arktik ka rënë në nivelin e vet të dytë më të ulët të regjistruar ndonjëherë gjatë kësaj vere qëkur shkencëtarët filluan ta mbikëqyrin atë përmes satelitëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Togeri kthehet faqebardhë në Kosovë-nuk abuzoi seksualisht në SHBA

Posted: 16 Sep 2016 08:18 AM PDT

U akuzua se ka abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur në SHBA derisa sa ishte në një trajnim për punë. Por togeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ismail Sekiraqa, u kthye faqebardhë në vendlindje, duke i hedhur poshtë të gjitha akuzat kundrejt tij,shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria anulon vendimin për zgjedhjen e drejtorit të Agjencisë së Akreditimit

Posted: 16 Sep 2016 08:17 AM PDT

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, të 109-tën me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje, rregullore, udhëzime administrative dhe vendime tjera nga përgjegjësitë e saj kushtetues dhe ligjore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A je ti ma i çarti i shtatorit?

Posted: 16 Sep 2016 08:12 AM PDT

Me përfundimin e verës po përfundon edhe loja shpërblyese "Kush o ma i çarti". Numri i madhe i pjesëmarrësve këta muaj, kanë mbushur verën me plote video dhe fotografi kreative për pijën Red Rain.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të Gjelbrit: "Karta e talentit" për të huajt

Posted: 16 Sep 2016 07:52 AM PDT

Partia e Gjelbër gjermane kërkon që t'ua lehtësojë të huajve të kualifikuar hyrjen në Gjermani edhe pa një kontratë pune. Propozimi i të Gjelbërve i ngjason "Green Card" të Kanadasë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një e treta e të gjitha sulmeve saudite në Jemen kanë goditur zonat civile (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 07:47 AM PDT

Më shumë se një e treta e të gjitha sulmeve ajrore të udhëhequra nga Arabia Saudite në Jemen i kanë goditur zonat civile, siç janë shkollat, spitalet, tregjet, xhamitë dhe infrastrukturën ekonomike, sipas studimit më gjithëpërfshirës deri më tani për konfliktin në Jemen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

Posted: 16 Sep 2016 07:45 AM PDT

Keds njofton për komunat që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

VMRO kundër Kushtetutës: Shqipja s'mund të jetë zyrtare në Maqedoni

Posted: 16 Sep 2016 07:33 AM PDT

VMRO-DPMNE është kundër dygjuhësisë në tërë territorin e Maqedonisë, ka bërë të ditur sot deputeti i kësaj partie dhe shef i shtabit propagandistik partiak Ilija Dimovski.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përurohet shkolla fillore në Raushiq të Pejës

Posted: 16 Sep 2016 07:31 AM PDT

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të objektit të ri të shkollës fillore dhe të mesme të ulët "28 Nëntori" në fshatin Raushiq të komunës së Pejës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Paris: Policia largon emigrantët nga trotuaret të cilët ka javë që jetojnë nëpër rrugë (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 07:25 AM PDT

Policia dhe zyrtarët e kryeqytetit francez, Parisit, i kanë larguar sot qindra emigrantë nga trotuaret, të cilët ka disa javë që jetojnë nëpër rrugët e Parisit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hoxhaj thotë se në Austri morri mbështetje nga homologu i tij për heqjen e vizave (Video)

Posted: 16 Sep 2016 07:22 AM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në vizitën zyrtare që është duke zhvilluar në Austri, gjatë ditës së sotme ka takuar Ministrin e Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz, ku temë e bisedës ka qenë procesi i liberalizimit të vizave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova është Serbi për gazetarët rusë dhe ukrainas që po mbahen në arrest (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 07:21 AM PDT

Pasditen e së enjtes dy gazetarë, njëri nga Rusia e tjetri nga Ukraina janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që kishin kaluar në mënyrë ilegale kufirin për të hyrë në Kosovë, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Specializantët që punojnë pa paga i kërkojnë Ministrisë së Shëndetësisë ta zbatojë vendimin e Kuvendit

Posted: 16 Sep 2016 07:18 AM PDT

Një grup i mjekëve specializantë janë duke punuar pa paga që nga qershori i vitit 2014. Pas shumë kërkesave dhe disa protestave që ky grup i mjekëve u ka bërë Ministrisë së Shëndetësisë, para dy muajve është miratuar një vendim në Kuvendin e Kosovës i cili parasheh sigurimin e mjeteve për pagesën e Specializantëve të cilët që nga qershori i vitit 2014 punojnë pa pagesë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Auditori ka raportuar këto shkelje të Qemajl Mustafës

Posted: 16 Sep 2016 07:14 AM PDT

Qemajl Mustafa, ish kryetar i komunës së Gjilanit akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare duke favorizuar operatorë të ndryshëm ekonomik gjatë qeverisjes së tij në vitin 2008-2011.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkup - Toka në rajonet që u përmbytën tash mund të punohet

Posted: 16 Sep 2016 07:10 AM PDT

Shoqata për teknikë bujqësore informon se mund të fillojë përpunimi i tokës në rajonet e përmbytura në rrethinën e Shkupit, me rekonandim që të fillohet me lëvrim të cekët, raporton agjencia e lajmeve MIA, transmeton GazetaExpress.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Personi që kreu sot sulmin në qendër, para dy ditëve u lirua nga mbajtja

Posted: 16 Sep 2016 07:03 AM PDT

Të shtënat me armë në qendër të Prishtinës, të premten rreth orës 12:00, erdhën si pasojë e një mos marrëveshje mes dy palëve të përfshirë në konflikt që ka nisur ditë më parë. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apostolova pret që Veseli të shkojë në Bruksel, për të folur edhe për vizat

Posted: 16 Sep 2016 06:56 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në takim njoftues shefen e re të Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbi 1 milion njerëz kanë ikur nga lufta civile në Sudanin Jugor

Posted: 16 Sep 2016 06:51 AM PDT

Numri i njerëz që kanë ikur nga Sudani Jugor për shkak të luftës civile në vend e ka kaluar 1 milionëshin, sipas agjencisë së refugjatëve të OKB-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjemania dhe Franca kërkojnë një BE më të fortë

Posted: 16 Sep 2016 06:49 AM PDT

Gjermania dhe Franca kёrkojnё nga samiti i BE-sё nё Bratislavё njё plan tё qartё pёr tё ardhmen e unionit. Pikёrёndesё duhet tё jetё siguria. Nё sfondin e krizёs tё dy politkanёt tregohen tё vendosur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Polica po i rrezikon 131 vetura - zvarritet riparimi i tyre

Posted: 16 Sep 2016 06:48 AM PDT

Punët operacionale, patrullimet e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, gjithmonë janë prioritet i kësaj të fundit. Për tu kryer të gjitha këto policia duhet ti ketë në dispozicion veturat të cilat mundësojnë lëvizjen e policisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjyqtarja ende pa vendim për Azem Sylën

Posted: 16 Sep 2016 06:48 AM PDT

Pas mbajtjes së seancës dëgjimore Azem Syla është duke pritur vendimin e gjykatës për masë sigurie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbrojtja e Limajt në rastin e MTPT kërkon largimin e Gjykatëses, ishte prokurore kundër tij në Hagë (Dokument)

Posted: 16 Sep 2016 06:35 AM PDT

​Mbrojtja e Fatmir Limajt ka paraqitur të premten kërkesën për përjashtimin e Gjykatëses Marie Tuma nga procesi në rastin e MTPT-së. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ShBA do t’i paguajë 1 milion euro familjes së italianit të vrarë nga sulmi me dron

Posted: 16 Sep 2016 06:32 AM PDT

Administrata e Obamas është pajtuar t'i paguajë 1 milion euro familjes së italianit të vrarë nga një sulmi amerikan me dron në vitin 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KPK’ja emëron kryeprokurorët e Prokurorisë Speciale dhe të Apelit 

Posted: 16 Sep 2016 06:31 AM PDT

Këshilli Prokurorial i Kosovës sot ka zgjedhur Haxhi Dërgutin kryeprokurorë të Prokurorisë së Apelit dhe Reshat Millakun Kryeprokurorë të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ulqinakët kërkojnë ullishtat që ua mori Jugosllavia që nga viti 1978

Posted: 16 Sep 2016 06:29 AM PDT

Qytetarët e Ulqinit janë mbledhur në një takim mbrëmjen e së enjtes për të kërkuar kthimin e ullishtave qindravjeçare në Valdanos, një zone bregdetare me bukuri përrallore edhe turistike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raporti i Speciales: Janeva pengohet në çdo hap për të kryer detyrën

Posted: 16 Sep 2016 06:27 AM PDT

Edhe në gjashtë muajt e kaluar, Prokuroria Speciale e Maqedonisë ka hasur në vështirësi të mëdha në përpjekjet për bashkëpunim me institucionet tjera të shtetit. Kështu thuhet në raportin e PSP-së për periudhën nga marsi deri në shtator të këtij viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ftesë për pjesëmarrje në panair: "Java e të mësuarit gjatë gjithë jetës”

Posted: 16 Sep 2016 06:24 AM PDT

DVV International në bashkëpunim të ngushtë me MASHT, MPMS, dhe MKRS, janë duke organizuar "Javën e të mësuarit gjatë gjithë jetës" -2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet në 25 numri i të vrarëve në sulmin ndaj xhamisë në Pakistan

Posted: 16 Sep 2016 06:20 AM PDT

Numri i përgjithshëm i të vrarëve nga sulmi vetëvrasës ndaj një xhamie në veriperëndim të Pakistanit është rritur në 25, sipas një zyrtari rajonal.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rebelët sirianë hedhin veten në erë aksidentalisht duke bërë selfie (Video)

Posted: 16 Sep 2016 06:03 AM PDT

Një video që është publikuar gjithandej nëpër internet shfaq tetë rebelë sirianë të cilëve u shpërthen bomba aksidentalisht duke bërë selfie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sulm me bombë gjatë namazit të xhumasë: 16 të vrarë, 25 të lënduar

Posted: 16 Sep 2016 05:50 AM PDT

Një kamikaz ka sulmuar sot një xhami në veriperëndim të Pakistanit duke vrarë të paktën 16 besimtarë dhe lënduar 25 të tjerë, njoftojnë zyrtarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aktakuzë ndaj ish-Kryetarit të Gjilanit Qemajl Mustafës dhe 38 zyrtarëve tjerë

Posted: 16 Sep 2016 05:42 AM PDT

Ish-kryetari i komunës së Gjilanit, Qemjal Mustafa i PDK'së është akuzuar nga Prokuroria Speciale për kurdisje të tenderëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Identifikohet agresori që gjuajti me armë në Prishtinë, ka filluar aksioni për kapjen e tij

Posted: 16 Sep 2016 05:42 AM PDT

Policia e Kosovës ka bërë të ditur detaje nga ngjarja e gjuajtjes me armë që ndodhi sot në një nga rrugët kryesore të Prishtinës. Mësohet se është identifikuar agresori dhe ka filluar një operacion nga policia për kapjen e tij, shkruan Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aksident në Kumanovë, lëndohet rëndë fëmija 5- vjeçar

Posted: 16 Sep 2016 05:41 AM PDT

Para hyrjes së Universitetit të Tetovës në Kumanovë, dje në ora 16:30 ka ndodhur një aksident në të cilin Z.A. (1992) nga fshati Sllupçan, i Komunës së Likovë, me veturë "BMW" goditi një çiklist pesëvjeçar nga Kumanova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel: Bashkimi Evropian është në gjendje kritike

Posted: 16 Sep 2016 05:35 AM PDT

Kancelaria gjermane, Angela Merkel, ka thënë sot se Bashkimi Evropian është në gjendje kritike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sindikata e Punëtorëve të RTK’së thotë se ky medium ka gjendje të rëndë financiare

Posted: 16 Sep 2016 05:31 AM PDT

Nëpërmjet një komunikate për media Sindikata e Punëtorëve të RTK-së ka shprehur shqetësim për gjendjen e rëndë financiare të këtij mediumi, që sipas tyre këto probleme po përcillen vazhdimisht.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendje serioze në Qeveri –a po kryejnë ndonjë punë të madhe këta zyrtarë?

Posted: 16 Sep 2016 05:28 AM PDT

Një ekip i bashkëpunëtorëve të Kryeministrit Isa Mustafa, përfshirë Zëvendësministrat Gecaj dhe Murtezaj, si dhe dy zyrtarët për informim Zogaj dhe Abdullahu, janë fotografuar duke bërë diçka afër një kompjuteri në zyrat e Qeverisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krim i organizuar e korrupsion - akuzohen 39 persona, përfshirë edhe politikanë

Posted: 16 Sep 2016 05:27 AM PDT

Prokuroria Speciale ka ngritur një aktakuzë ku përfshihen 39 persona. Në njoftimin e dërguar nga ky institucion thuhet se në mesin e tyre ka edhe politikanë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :