Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Vetëvendosje porositi sondazhin. Kjo pranohet nga vetë Kompania UBO Consulting” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Vetëvendosje porositi sondazhin. Kjo pranohet nga vetë Kompania UBO Consulting” plus 44 more


Vetëvendosje porositi sondazhin. Kjo pranohet nga vetë Kompania UBO Consulting

Posted: 26 Sep 2016 07:43 AM PDT

Kompania UBO Consulting e ka pranuar se sondazhi që nxjerri Vetëvendosjen si partinë e dytë dhe Albin Kurtin si të preferuarin e kosovarëve për Kryeministër, është kontraktuar pikërisht nga kjo parti opozitare. Fillimisht, VV tentoi ta shiste si të paanshëm këtë sondazh, por pas tri ditësh vetë kompania e pranoi trukimin e tij; kur, përmes një komunikate, iu referuar Vetëvendosjes si klientë të saj dhe pranoi publikisht se disa pyetje janë kontraktuar nga kjo parti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Donald Lu dhe Aleksandër Arvizu takojnë Ilir Metën tek kryesia e Kuvendit

Posted: 26 Sep 2016 06:02 AM PDT

Një ditë pasi takoi kryeministrin Edi Rama, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald Lu po zhvillon një takim me kryetarin e kuvendit, Ilir Meta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

IPKO ofron 2GB internet falas të gjithë ata që kalojnë në 4G

Posted: 26 Sep 2016 05:37 AM PDT

Rrjeti më i shpejtë dhe më i shtrirë 4G në Kosovë shpërblen përdoruesit me 2GB internet në mobil falas. Edhe ndërrimi i SIM kartelës ekzistuese me atë 4G ofrohet tërësisht falas

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata: Vendimi për lirimin e banesave në Dardani qysh në vitin 2005

Posted: 26 Sep 2016 07:18 AM PDT

Gjykata Themelore në Prishtinë ka rikujtuar  edhe njëherë se më 19 shtator dhe gjatë ditës së sotme  është vepruar në ekzekutim të aktgjykimit të plotfuqishëm të gjykatës  në lidhje me lirimin e pronave të uzurpuara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Berisha ka një lajm të keq për Kosovën

Posted: 26 Sep 2016 05:45 AM PDT

Besart Berisha nuk do të jetë gati për ndeshjen e Kosovës kundër Kroacisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një këmbë të re për vajzën nga Aleppo

Posted: 26 Sep 2016 07:45 AM PDT

Lufta në Siri ka kërkuar jetën e qindra mijëra vetëve e ka plagosur rreth një milion vetë, gati gjysma e tyre gra dhe fëmijë. Në Gaziantep organizata "Relief International" kujdeset për fëmijë dhe të rritur të plagosur

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Viktimat e dhunës seksuale të luftës në Kosovë, janë prioritetet e Ministrisë së Drejtësisë

Posted: 26 Sep 2016 07:41 AM PDT

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha priti në takim informues Prokuroren dhe Hetuesen për krime Ndërkombëtare dhe Dhunë Seksuale gjatë Konfliktit në kuadër të UN WOMEN, Maxine Markus, e shoqëruar nga Drejtoresha e Qendrës për Drejtësi dhe Përgjegjësi, Kathy Roberts. Ministrja Hoxha, falënderoi zonjën Markus për punën e bërë deri tani, në përkrahje të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës, njёherit shfaqi përkushtimin për vazhdimin dhe thellimin e bashkëpunimit në mes këtyre dy institucioneve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kurti kryetemë e debatit në Parlamentin në Shkup, lë krimet e pushtetarëve maqedonas në plan të dytë

Posted: 26 Sep 2016 07:36 AM PDT

Albin Kurti me deklaratat e tij luftënxitëse është bërë kryetemë në Kuvendin e Maqedonisë, ku e la në hije edhe debatin e nxehtë rreth raportit 6-mujor të Prokurorisë Speciale Publike, e cila po tenton t'i dënojë krerët më të lartë të shtetit maqedonas të akuzuar për krime të rënda, njofton GazetaExpress.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli për 18-vjetorin e masakrës bën homazhe te varrezat e familjes Deliu (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 07:32 AM PDT

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, me rastin e 18-vjetorit të masakrës ndaj Familjes Deliu, bëri homazhe dhe vendosi kurora me lule në varrezat e kësaj familjeje, si dhe në varrezat e dëshmorëve në Abri të epërme të Drenasit. Në këtë përvjetor të dhimbjes, Kryetari Veseli, vizitoi po ashtu, familjet Xhemajli dhe Deliu në këtë fshat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Janevës i erdhën maje hunde fyerjet, braktisi Parlamentin

Posted: 26 Sep 2016 07:27 AM PDT

Prokurorja speciale publike, Katica Janeva e lëshoi seancën e Komisionit për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive dhe tha se ajo çfarë është duke iu bërë është një malltretim klasik dhe njoftoi se më nuk do të kthehet, përveç se në seancën plenare, shkruan META.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të shtëna në Teksas: Plagosen gjashtë persona

Posted: 26 Sep 2016 07:13 AM PDT

BBC sapo ka raportuar se kanë filluar të shtëna në një qendër tregtare në Teksas në SHBA. Është raportuar për gjashtë persona të plagosur

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ShBA'ja do ta bllokojë Vuk Jeremiqin në garën e OKB'së

Posted: 26 Sep 2016 07:06 AM PDT

Në garën e sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, kandidati serb Vuk Jeremiç mund të hasë në bllokimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan The Guardian, transmeton Klan Kosova

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serbia thotë se shqiptarët kanë plaçkitur pasurinë e saj

Posted: 26 Sep 2016 06:42 AM PDT

Në Beograd vazhdojnë pretendimet absurde dhe gënjeshtrat e pashoqe se në Kosovë shqiptarët kanë plaçkitur dhe po e mbajnë të plaçkitur pasurinë e Serbisë, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri në Bruksel: BE kërkon zbatimin e marrëveshjes për kodin telefonik

Posted: 26 Sep 2016 06:36 AM PDT

​Sot në Bruksel kanë filluar bisedimet për kodin telefonik. Delegacioni nga Kosova i kryesuar nga ministrja për Dialog, Edita Tahiri. Takimi do të zgjasë katër ditë deri më 29 shtator 2016

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të shtëna në një dyqan në Paris

Posted: 26 Sep 2016 06:27 AM PDT

Sipas agjencisë së lajmeve "Xinhua News" në rrjetin social Twitter, kanë raportuar se disa të shtëna kanë ndodhur në një dyqan në vend në Paris

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të shtëna në Teksas, raportohet për shumë persona të plagosur

Posted: 26 Sep 2016 06:03 AM PDT

BBC sapo ka raportuar se kanë filluar të shtëna në një qendër tregtare në Teksas në SHBA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zekrija Qazimi më 7 Nëntor gjykohet në Apel

Posted: 26 Sep 2016 05:49 AM PDT

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në rastin e Zeqirja Qazimit dhe të tjerëve të dënuar për terrorizëm është caktuar të mbahet më 7 nëntor 2016.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ken Rogoff: Rënia ekonomike e Kinës është rrezik i madh

Posted: 26 Sep 2016 05:41 AM PDT

Ish-shefi i ekonomisë së Fondit Ndërkombëtar Monetar ka thënë për BBC se ngadalësimi ekonomik i Kinës është rreziku më i madh në ekonominë globale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia sqaron se vetëm po zbaton urdhrat e Gjykatës për banorët e Dardanisë

Posted: 26 Sep 2016 05:39 AM PDT

Policia e Kosovës përmes një komunikate ka sqaruar lidhur me asistencën ligjore ofruar organeve kompetente të drejtësisë në rastin në lagjen Dardania të Prishtinës për largimin e disa banorëve nga banesat e uzurpuara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo foto nga Aleppo ka shokuar të gjithë (FOTO +18)

Posted: 26 Sep 2016 05:37 AM PDT

Vullnetarët e mbrojtjes civile në Siri kanë publikuar një fotografi rrëqethëse nga qyteti Aleppo ku shihet një mashkull dhe një fëmijë të vdekur, të mbuluar me gjak, pluhur dhe gurë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tetovë: Në rrezik për jetë 5-vjeçari që u shtyp nga traktori pasi vetë e kishte ndezur

Posted: 26 Sep 2016 05:31 AM PDT

Një fëmijë i moshës pesë vjeç e gjysmë nga Poroji, rajoni i Tetovës është lënduar rëndë dhe është në rrezik për jetë, pasi mbrëmë rreth orës 19:30 minuta është shtypur nga traktori "IMT 538", para shtëpisë së tij në fshat, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë Marjan Josifovski.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lufta në Siri: Autokolona me ndihma ka arritur në Mondaya dhe në qytetet e tjera të rrethuara

Posted: 26 Sep 2016 05:25 AM PDT

71 kamionë kanë arritur në zonën e rebelëve në Mondaya dhe Zabadani, afër Damaskut dhe në zonat e kontrolluara nga qeveria, në Foah dhe Kefraya, në provincën Idlib, transmeton Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe dy zyrtarë tjerë gjilanas akuzohen për keqpërdorim të detyrës

Posted: 26 Sep 2016 05:23 AM PDT

Prokuroria Themelore në Gjilan Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prizren, kundër dy të pandehurve, B.H dhe L.D., njofton Prokuroria e Shtetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuvendi themelon departament për analiza ligjore

Posted: 26 Sep 2016 04:27 AM PDT

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur për themelimin e një Departamenti për analiza ligjore në kuadër të Kuvendit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Për 10 vjet në Maqedoni rroga mesatare është rritur vetëm 30 euro

Posted: 26 Sep 2016 04:23 AM PDT

Bazuar në të dhënat e Entit Shtetëror të Statistikave rroga mesatare në Maqedoni për 6 vjet me radhë ka shënuar rritje vetëm prej rreth 2 mijë denarësh, përkatësisht 32 eurove, duke u betonuar në 22 mijë e 334 denarë (rreth 360 euro).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Deutsche Welle padit qeverinë turke

Posted: 26 Sep 2016 04:17 AM PDT

Media gjermane "Deutsche Welle" ka ngritur padi në Ankara kundër qeverisë turke për shkak të një interviste që qeveria turke e ka konfiskuar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Para se të thente pllakën bullgare, gazetari maqedonas u takua me presidentin e "Srpskas"

Posted: 26 Sep 2016 04:03 AM PDT

Gazetari Milenko Nedelkovski gjatë vizitës së fundit të presidentit serb Tomislav Nikoliq dhe atij të Republika Srpska Miroslav Dodik në Maqedoni ka qëndruar bashkë me ta në Manastir gjatë përkujtimit të Betejës serbo-bullgare së Kajmakçalanit të vitit 19916.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli: Nuk do të mbetet asnjë uzurpator në Kosovë, dikujt po i pëlqejnë skenat e Sirisë

Posted: 26 Sep 2016 03:53 AM PDT

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka komentuar në lidhje me largimin e banorëve nga banesat e uzurpuara në lagjen "Dardania".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Specialja ka dëshmitarë që do të provojnë se pushteti i ka vjedhur zgjedhjet

Posted: 26 Sep 2016 03:47 AM PDT

Prokuroria Speciale Publike e Maqedonisë ka dëshmitarë të cilët japin prova se funksionarë të lartë të pushtetit i kanë kurdisur zgjedhjet në të kaluarën, mëson Agjencia Meta nga burime brenda PSP-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Demarkacioni s’është në rend dite as në seancën e së enjtes të Kuvendit

Posted: 26 Sep 2016 03:42 AM PDT

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka mbajtur sot mbledhje me kryetarët e grupeve parlamentare, në të cilën është vendosur që të enjten, më 29 shtator, të mbahet seanca e ardhshme e Kuvendit të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përfundon seanca për rastin “Kumanova”, vazhdimi caktohet për të premten

Posted: 26 Sep 2016 03:16 AM PDT

Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës. Seanca ishte e mbyllur dhe gjatë saj u morr në pyetje vetëm një dëshmitar i mbrojtun. Seanca e radhës është caktuar për të premten (30 shtator).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është historia e Kishës Ortodokse në oborrin e UP'së (Video)

Posted: 26 Sep 2016 03:15 AM PDT

Ishte fundi i vitit 1992 kur nisi ndërtimi i një objekti në oborrin e Universitetit të Prishtinës, njofton Klan Kosova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kaos në lagjen "Dardania", policia arreston dy persona

Posted: 26 Sep 2016 03:14 AM PDT

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, të cilët kanë uzurpuar banesat në lagjen "Dardania".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Holland premton shuarjen e kampit “xhungël”, i kërkon Britanisë ta shtojë angazhimin humanitar

Posted: 26 Sep 2016 03:08 AM PDT

Në mes të 7000-10000 refugjatëve që jetojnë në kushte të mjerueshme, shumica e tyre shpresojnë të kalojnë ilegalisht në Britani të Madhe duke u fshehur në kamionë që kalojnë në kanalin e Anglisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazeta METRO hap konkurs, ja cilat pozita kërkohen

Posted: 26 Sep 2016 03:02 AM PDT

KONKURS – Gazeta METRO

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit

Posted: 26 Sep 2016 02:39 AM PDT

Në historinë e politikës së SHBA, asnjë kandidat nuk ka ndezur kaq shumë debate sa Donald Trumpi. Ish biznesmeni vihet në lojë nga media, si një shaka kombëtare; një klloun që vazhdimisht bën gafa.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ShBA në OKB akuzon Rusinë për mashtrim

Posted: 26 Sep 2016 02:29 AM PDT

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, në OKB ka akuzuar Rusinë për barbarizëm në sulmet e qytetit të Aleppos, në Siri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Te banesa e kryetarit të Kumanovës ka nodhur vetëvrasje? (VIDEO)

Posted: 26 Sep 2016 02:24 AM PDT

Mëngjesin e sotëm rreth orës 7.30 në hyrjen e një ndërtese në rrugën Revolucioni i Tetorit në Kumanovë, në të cilën banon edhe kryetari i Kumanovës Zoran Damjanovski, është gjetur trupi i pajetë i një mashkulli, me plagë me armë në kokë. Televizioni Alsat citon fqinjët të cilët thonë se me siguri bëhet fjalë për vetëvrasje të shkaktuar rreth orës 7.30 në korridorin e katit të parë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rikthehen sot protestat e “Revolucionit të Larmë"

Posted: 26 Sep 2016 02:15 AM PDT

Rikthehen në Shkup protestat e "Revolucionit të Larmë" kundër Qeverisë së VMRO-së së Nikolla Gruevskit dhe në përkrahje të Prokurorisë Speciale Publike dhe kryeprokurores Katica Janeva.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia rrethon banesat në "Dardani", pritet largimi i banorëve (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 02:00 AM PDT

Një aksion Policor ka rrethuar banesat e uzurpuara në lagjen Dardania në Prishtinë. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet i vdekur një burrë te dera e banesës së kryetarit të komunës së Kumanovës

Posted: 26 Sep 2016 01:59 AM PDT

Një person i panjohur mashkull me plagë në kokë, i qëlluar me armë zjarri, është gjetur sot në mëngjes në korridoret e një ndërtese që ndodhet në bulevardin "Revolucioni i Tetorit" në Kumanovë, konfirmoi MPB.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja kur do të ndodhë liberalizimi sipas zv. ministrit Ilazi

Posted: 26 Sep 2016 01:50 AM PDT

Mos ratifikim i marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, po e mban peng liberalizimin e vizave. Të paktën kështu po vlerësojnë në Qeverinë e Kosovës. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjyqi për rastin Kumanova vazhdon me dyer të mbyllura

Posted: 26 Sep 2016 01:49 AM PDT

Gjykimi i rastit Kumanova në Gjykatën e Shkupit edhe sot do të vazhdojë me dyer të mbyllura, raporton Portalb.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndërprerje e shkurtër e komunikacionit në rrugën Kërçovë-Ohër

Posted: 26 Sep 2016 01:44 AM PDT

Në aksin e magjistrales A-2 Kërçovë-Ohër tek fshati Vërbjan për shkak të realizimit të punimeve ndërtimore (minim), sot komunikacioni do të ketë në ndërperje të shkurtra.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vazhdon debati në kuvend rreth raportit të Prokurorisë Speciale

Posted: 26 Sep 2016 01:39 AM PDT

Komisioni për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive i Kuvendit të Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin rreth Raportit për aktivitetet e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) për periudhën prej 15 marsit deri më 15 shtator të këtij viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :