Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Limaj: Jemi me ju bijtë e Kosovës (Foto)” plus 39 more Express Sport

loading...

“Limaj: Jemi me ju bijtë e Kosovës (Foto)” plus 39 more Express Sport


Limaj: Jemi me ju bijtë e Kosovës (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 08:27 AM PDT

Fatmir Limaj, ka treguar mbështetje maksimale për Kosovën në prag të sfidës me Finlandën, e cila luhet në Turku nga ora 20:45, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin 'Rusia 2018.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Plisat injorojnë Kosovën, i këndojnë Kombëtares para hotelit (Video)

Posted: 05 Sep 2016 08:13 AM PDT

Edhe përkundër se sonte do të luhet edhe ndeshja Finlandë – Kosovë, që është historike për vendin tonë, grupi i tifozëve 'plisat' kanë zgjedhur të mbështesin Kombëtaren shqiptare

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A mund të kualifikohet Shqipëria në ‘Rusia 2018’? përgjigjet De Biasi

Posted: 05 Sep 2016 08:09 AM PDT

Gianni De Biasi, selektori i Shqipërisë, mendon se kuqezinjtë kanë 10 për qind shans të kualifikohen në Botërorin 'Rusia 2018'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi përkrah Kosovën nga tribunat, i bindur në fitore (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 07:45 AM PDT

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, sonte do ta shikoj nga tribunat ndeshjen mes Finlandës dhe Kosovës, e cila luhet në Turku nga ora 20:45, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin 'Rusia 2018. Ai është i bindur se ekipi kosovar do të triumfoj sonte.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tifozët i këndojnë Valon Berishës (Video)

Posted: 05 Sep 2016 07:29 AM PDT

Tifozët kosovarë i janë gëzuar shumë vendimit të FIFA-së për Valon Berishën, të cilit iu lejua që të luajë për Kosovën. Ata kanë thirrur emrin e mesfushorit të Red Bull Salzburgnë për rrugët e Turkos.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tifozët kosovarë ndezin atmosferën në Turku (Video)

Posted: 05 Sep 2016 07:18 AM PDT

Tifozët kosovarë tashmë kanë nisur të festojnë para ndeshjes mes Finlandës dhe Kosovës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ekskluzive: FIFA vendos për Shalën dhe Berishën

Posted: 05 Sep 2016 06:58 AM PDT

Pas vendimit për Bersant Celina, Amir Rrahmani, Sami Ujkani dhe Milot Rashica, FIFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se Herolind Shala dhe Valon Berisha gjithashtu mund të luajnë për Kosovën kundër Finlandës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mediat serbe shkruajnë për vendimin e FIFA’s për Kosovën (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 06:54 AM PDT

​Mediave serbe nuk u ka ikur as vendimi i FIFA's për Kosovën, ku ka lejuar katër lojtar të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës në ndeshjen e cila do të zhvillohet sot me Finlandën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova merr edhe një lajm të mirë

Posted: 05 Sep 2016 06:46 AM PDT

Lajmet e mira për Kosovën nuk kanë të ndalur

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Formacioni i Kosovës kundër Finlandës, pas vendimit të FIFA’s

Posted: 05 Sep 2016 06:29 AM PDT

Pas vendimit të FIFA's, Kosova do të hyjë pothuajse me formacionin më të mirë në ndeshjen kundër Finlandës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Finlandezët u frikësohen incidenteve mes tifozëve në ndeshjen me Kosovën (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 06:20 AM PDT

'Veritas Stadion' mund të mbushet me tifozë shqiptarë, ky është shqetësimi i finlandezëve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tifozët këndojnë ‘besa besë’ para hotelit të Përfaqësueses së Kosovës (Video)

Posted: 05 Sep 2016 06:13 AM PDT

Në ditën historike për Kosovën, nuk do të mungojnë tifozët kosovarë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë thotë Meha pas vendimit të FIFA’s

Posted: 05 Sep 2016 06:01 AM PDT

Alban Meha është shprehur tejet i lumtur që edhe zyrtarisht do të jetë pjesë e Kosovës në ndeshjen e parë dhe historike për vendin tonë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkëlzen Gashi ka një mesazh për Kosovën (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 05:53 AM PDT

Shkëlzen Gashi i ka uruar fat Kosovës për ndeshjen kundër Finlandës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrahmani i lumtur për vendimin e FIFA’s, paralajmëron Finlandën

Posted: 05 Sep 2016 05:48 AM PDT

Amir Rrahmani është shprehur tejet i lumtur që edhe zyrtarisht do të jetë pjesë e Kosovës në ndeshjen e parë dhe historike për vendin tonë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bersant Celina parashikon rezultatin e ndeshjes Finlandë – Kosovë

Posted: 05 Sep 2016 05:40 AM PDT

Ylli i Manchester Cityt, Bersant Celina, i cili sezonin 2016/17 do ta kalojë në formë huazimi te Twente, është shprehur tejet i lumtur më vendimin e FIFA's.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A do të luajnë Shala e Berisha kundër Finlandës? Vokrri tregon të vërtetën

Posted: 05 Sep 2016 05:31 AM PDT

Samir Ujkani, Alban Meha, Milot Rashica dhe Amir Rrahmani, kanë marrë dritën e gjelbër nga FIFA që të luajnë për Kosovën, por edhe përkundër se u raportua fillimisht për Herolind Shalën, duket se ende nuk ka ardhur konfirmimi zyrtar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Menjëherë pas konfirmimit nga FIFA, Berisha kërcënon Finlandën

Posted: 05 Sep 2016 05:08 AM PDT

Bernard Berisha ia ka rikujtuar Finlandës se Kosova do të hyjë për rezultat pozitive në takimin e sotëm

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rashica në qiellin e shtatë

Posted: 05 Sep 2016 05:00 AM PDT

Milot Rashica është shprehur tejet i lumtur që FIFA u ka dhënë përgjigje pozitive dhe se do ta ndihmojë sonte Kosovën në sfidën ndaj Finlandës

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti kur lojtarët marrin lajmin e madh nga FIFA (Video)

Posted: 05 Sep 2016 04:47 AM PDT

FIFA u ka dhënë dritën e pesë lojtarëve që të luajnë për Kosovën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ekskluzive: FIFA konfirmon emrat edhe të 4 futbollistëve – përfshirë Rashicën

Posted: 05 Sep 2016 04:40 AM PDT

FIFA u ka dhënë dritën e gjelbër pesë lojtarëve që të luajnë për Kosovën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fadil Vokrri jep lajmin e madh për Kosovën

Posted: 05 Sep 2016 04:25 AM PDT

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka thënë se FIFA e ka garantuar atë se do të marrin përgjigje pozitive para ndeshjes me Finlandën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nëntë lojtarë të Kosovës marrin dritën jeshile nga FIFA

Posted: 05 Sep 2016 03:51 AM PDT

FIFA të hënën ka aprovuar kërkesat e nëntë lojtarëve për të përfaqësuar Kosovën vetëm pak orë para ndeshjes së saj të parë garuese për kualifikimet në Botërorin Rusia 2018 kundër Finlandës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Formacionet e mundshme të Kosovës për sfidën me Finlandën

Posted: 05 Sep 2016 03:46 AM PDT

Albert Bunjaki duket se ka në mendje dy formacione për sfidën me Finlandën

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FIFA, pritet konfirmimi i 6 lojtarëve

Posted: 05 Sep 2016 03:39 AM PDT

Rreth orës 13:00 ose 14:00 priten të gjitha konfirmimet, njoftojnë burimet e brendshme të FFK-së, raporton KTV

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqipëri – Maqedoni, ja kë favorizojnë bastoret (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 03:10 AM PDT

Shqipëria dhe Maqedonia do të përballen, sonte nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për botërorin 'Rusia 2018'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zeneli: Finlandë – Kosovë, ky do të jetë rezultati i ndeshjes

Posted: 05 Sep 2016 02:45 AM PDT

Erfan Zeneli, mesfushori kosovar i Inter Turkos, ka prognozuar ndeshjen mes Finlandës dhe Kosovës, e cila luhet sonte nga ora 20:45.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Shaqiri nuk mund të luaj për Kosovën”

Posted: 05 Sep 2016 02:25 AM PDT

Drejtori i përfaqësueses së Zvicrës, Claudio Sulser, insiston se lojtarët që kanë luajtur për Zvicrën në "Euro 2016" nuk do të kenë të drejtë të luajnë për Kosovën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Flamuri i Kosovës valëvitet në ‘Veritas Stadion’ (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 02:04 AM PDT

Flamuri i Kosovës tashmë është vendosur në 'Veritas Stadion', aty ku sonte do të luhet ndeshja mes Finlandës dhe Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

De Biasi befason me formacionin ndaj Maqedonisë

Posted: 05 Sep 2016 01:29 AM PDT

Gianni De Biasi, trajneri i Shqipërisë, do të luajë me vetëm një sulmues ndaj Maqedonisë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Finlandë – Kosovë, caktohen gjyqtarët (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 01:15 AM PDT

FIFA ka përcaktuar gjyqtarët për ndeshjen mes Finlandës dhe Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Finlandë – Kosovë, ja kë favorizojnë bastoret (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 12:50 AM PDT

Finlanda dhe Kosova do të përballen, sonte nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për botërorin 'Rusia 2018'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ronaldo: Ky njeri i ka meritat për shkëlqimin e Realit sezonin e kaluar

Posted: 05 Sep 2016 12:31 AM PDT

Cristiano Ronaldo mendon se fal punës Zinedine Zidanes Real Madridi shkëlqeu sezonin e kaluar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Messi: Thiagos nuk i pëlqen futbollit (Foto)

Posted: 05 Sep 2016 12:19 AM PDT

Lionel Messi ka zbuluar se i biri, Thiago, ka shumë pak interesim për lojën e futbollit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Low thumbon Mullerin (Video)

Posted: 04 Sep 2016 11:55 PM PDT

Joachim Low, selektori i Gjermanisë, është e ka thumbuar sulmuesin e Bayern Munichut, Thomas Muller.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Angelovski: Unë u besoj futbollistëve shqiptarë që kam në skuadër më shumë se syve të mi

Posted: 04 Sep 2016 11:39 PM PDT

Igor Angelovski, trajneri i Maqedonisë, ka shumë besim te lojtarët shqiptarë që ka në skuadër. Ai beson se këta lojtarë do ta japin më të mirën nga vetja për ndeshjen ndaj Shqipërisë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

De Biasi përcakton formacionin për ndeshjen ndaj Maqedonisë

Posted: 04 Sep 2016 11:26 PM PDT

Gianni De Biasi , trajneri i Shqipërisë, ka planifikuar që ndaj Maqedonis dpt luaj me sistemin 4-4-2

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mavraj lutet në xhami para ndeshjes me Maqedoninë (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 11:15 PM PDT

Mërgim Mavraj, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, i është drejtuar xhamisë së Shkodrës për ta falur namazin e sabahut

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Finlandë – Kosovë, krerët e të dy federatave takohen para ndeshjes (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 11:00 PM PDT

Federata e Futbollit e Finlandës ka shtrua një darkë për drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, në qytetin e Turkos, aty ku do të luhet ndeshja mes dy vendeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Messi trondit Barcelonën: Dua të luaj për këtë skuadër (Foto)

Posted: 04 Sep 2016 10:45 PM PDT

Lionel Messi, ylli i Barcelonës, ka përsëritur edhe një herë dëshirën për tu transferuar te skuadra e fëmijërisë, Newell's Old Boys

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :