Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Luftë kundër lajmeve të rreme ne mediat sociale” plus 17 more Express AutoTech

loading...

“Luftë kundër lajmeve të rreme ne mediat sociale” plus 17 more Express AutoTech


Luftë kundër lajmeve të rreme ne mediat sociale

Posted: 15 Sep 2016 06:42 PM PDT

Facebook-u dhe Twitter-i, bashkë me 30 kompani të tjera, njoftuan se do të luftojnë prirjen në rritje për "lajme të rreme" në mediat sociale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në 24 orët e para, iOS 10 është instaluar në 14.5% të pajisjeve

Posted: 15 Sep 2016 06:40 PM PDT

Në rast se nuk e keni dëgjuar, iOS 10 është lëshuar dy ditë më parë dhe pavarësisht problemit që shkaktoi përditësimi OTA tek disa pajisje, duket se adoptimi i sistemit të fundit operativ të Apple po ecën për mrekulli, dhe në fakt duket se ka tejkaluar iOS 9 të vitit 2015.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Samsung ndërpret reklamat për Galaxy Note 7

Posted: 15 Sep 2016 06:37 PM PDT

Kohëve të fundit Samsung ka ndaluar transmetimin e reklamave televizive për Galaxy Note 7 edhe në Korenë e Jugut, dhe tashmë kjo pritet të ndodhë edhe në tregjet e tjera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Përplasje fatale, shkaku i dështimit të auto-pilotit të makinës Tesla (Video)

Posted: 15 Sep 2016 06:34 PM PDT

Gao Yaning ka mbetur i vdekur në vend, pasi makina tij që lëvizte me auto-pilot nëpër Hebei të Kinës, është përplasur për një kamion të parkuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ka brenda iPhone 7 Plus [video]

Posted: 15 Sep 2016 03:32 PM PDT

Një ditë para se të lansohet iPhone 7 Plus, dikush kishte marrë një të tillë për ta testuar se çfarë ka brenda këtij telefoni të ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mercedes-Benz dhe BMW në garë shpejtësie, cila është më e shpejtë? (Video)

Posted: 15 Sep 2016 03:30 PM PDT

Mercedez-Benz dikur qëndronte e para në garat e shpejtësisë, por si duket BMW i'a ka rrëmbyer vendin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pritet të porositen 100 milionë iPhone 7 deri në fund të vitit

Posted: 15 Sep 2016 03:27 PM PDT

Telefoni iPhone 7 dhe 7 Plus do të dalin në shitje të premten dhe raportohet se kjo pajisje do të vijë fillimisht me sasi të limituar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zgjatet Jeep Wrangler, tani me gjashtë rrota [foto]

Posted: 15 Sep 2016 03:19 PM PDT

Kompania kineze "G. Patton" është një kompani e cila merret me modifikimin e veturave amerikane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrin Mercedes-AMG GT Roadster (Video)

Posted: 15 Sep 2016 02:31 PM PDT

Mercedes-AMG ka sjellë më në fund versionin e shumëpritur GT Roadster me çati të butë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse duhet të prisni për iPhone 8, e të mos e merrni iPhone 7

Posted: 15 Sep 2016 02:30 PM PDT

Një patentë e Apple e vërejtur nga Patently Apple sugjeron se Apple është duke menduar ta krijojë një celular që është kryesisht qelq.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gmail përmirëson formatin e emailave

Posted: 15 Sep 2016 01:25 PM PDT

​Smartfonët, çuditërisht, nuk janë shumë komodë dhe të përshtatshëm për leximin e mesazheve në postën digjitale të Gmail. Shkrimi është i vogël dhe ndërveprimi jo shumë i shpejtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në iOS 10 të gjithë mund t’ua lexojnë mesazhet

Posted: 15 Sep 2016 12:14 PM PDT

Me çdo përditësim të ri vjen edhe nga një problem i ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Facebook Live edhe në kompjuterë e llaptopë

Posted: 15 Sep 2016 10:52 AM PDT

​'Facebook Live' deri më tani ofrohej vetëm për përdoruesit e telefonave mobilë, por rrjeti social ka konfirmuar se veçoria do të vijë tani edhe në kompjuterë dhe llaptopë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FBI: Mbulojini kamerat e laptopëve për të mos u spiunuar

Posted: 15 Sep 2016 08:06 AM PDT

Drejtori i FBI-së James Comey, ka pranuar se e mbulon kamerën e tij me një shirit dhe ka sugjeruar se të gjithë duhet ta bëjnë të njëjtën gjë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është eksperienca e parë me iPhone 7

Posted: 15 Sep 2016 07:12 AM PDT

Një përdorues në YouTube ka publikuar eksperiencën e parë me iPhone 7 dhe 7 Plus, duke treguar përmbajtën e secilit celular.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është iPhone 8? (Foto)

Posted: 15 Sep 2016 05:22 AM PDT

Ndonëse nuk ka një javë që u prezantua iPhone 7-a, njerëzit kanë nxjerrë lajme shumë të mira për ata që u zhgënjyen.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BarCamp-et rikthehen me edicione të reja për sezonin e ri!

Posted: 15 Sep 2016 03:01 AM PDT

Eventet joformale që tashmë janë bërë të zakonshme në qytete të shumta të Kosovës rikthehen me edicione që fokusohen në një prej faktorëve më të rëndësishëm në jetën tonë të përditshme – teknologjinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pesë arsye pse duhet të bleni telefon 4G menjëherë

Posted: 15 Sep 2016 02:27 AM PDT

Ndërkohë që teknologjia ecë përpara, shumica e njerëzve duan të jenë të parët që ecin në hap me të. Kësisoj, në ditët e sotme, mënyra më e mirë për të qenë në hap me trendet dhe kohën është t'i përdorni pajisjet dhe rrjetin 4G.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :