Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Mendohet se është gjetur varri i humbur i Jezusit” plus 7 more Mistere

loading...

“Mendohet se është gjetur varri i humbur i Jezusit” plus 7 more Mistere


Mendohet se është gjetur varri i humbur i Jezusit

Posted: 17 Sep 2016 09:07 AM PDT

Një gjeolog në Jerusalem pretendon se ka gjetur "dëshmi" që mund të rihapin polemikat rreth vendit të fundit të pushimit të Jezus Krishtit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Populli që jetoi 700 vjet pa luftë dhe armë

Posted: 17 Sep 2016 08:25 AM PDT

Shumë besojnë se ideja e një shoqërie utopiane (model që përshkruan një gjendje ku çdo gjë është e përsosur) është një fantazi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografojnë natën varrezat, thonë se fantazmat ekzistojnë (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 03:08 AM PDT

Një grup të rinjsh nga Australia, të cilët prej kohësh janë fokusuar për të provuar se fantazmat ekzistojnë, pretendojnë se kjo foto është prova e pakundërshtueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Falë tërmetit ne Itali u zbulua një thesar me ar në rrënojat e një shtëpie

Posted: 16 Sep 2016 11:18 PM PDT

Një histori e rrallë vjen nga një Pescara del Tronto në komunën e Arquata në Itali, zonë që u godit nga tërmeti pak kohë më parë. Në një prej shtëpive të rrënuara u gjet një sasi e konsiderueshme ari, bizhuteri dhe miliona euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse njerëzit inteligjentë kanë shumë pak miq

Posted: 16 Sep 2016 03:47 PM PDT

Njerëzit inteligjentë apo ata që mësojnë shumë shpesh paragjykohen dhe tregohen me gisht. Mbase mund tu duket e çuditëshme, por këtë gjë e vërteton një studim britanik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shenjat e para të katastrofës

Posted: 16 Sep 2016 03:45 PM PDT

Paleontologu Peter Ward shpjegon sesi kanë ndodhur zhdukjet masive e së kaluarës dhe në çfarë mënyre sulfuri i hidrogjenit mund të rezultojë i çmuar për mjekësinë e së ardhmes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografojnë varrezat, ajo që gjejnë do ju lërë pa mend (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 03:43 PM PDT

Një grup të rinjsh nga Australia, të cilët prej kohësh janë fokusuar për të provuar se fantazmat ekzistojnë, pretendojnë se kjo foto është prova e pakundërshtueshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Nëna dhe babai” shkojnë në histori? Shkenca thotë – bebet tani lindin edhe pa qelizën vezore

Posted: 16 Sep 2016 03:41 PM PDT

Shkencëtarët e Universitetit Bath në Angli, kanë arritur të krijojnë embrionin e miut duke përdorur vetëm spermatozoide dhe qeliza lëkure.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :