Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “181 policë për zgjedhjet e Dibrës, policia: Janë shënuar 4 incidente” plus 9 more

loading...

NOA: “181 policë për zgjedhjet e Dibrës, policia: Janë shënuar 4 incidente” plus 9 more


181 policë për zgjedhjet e Dibrës, policia: Janë shënuar 4 incidente

Posted: 12 Sep 2016 12:15 PM PDT

Vetëm një herë është kërkuar ndërhyrja e policisë gjatë procesit të numërimit të votave në Dibër dhe janë regjistruar 4 incidente. Në një njoftim për shtyp Policia e Shtetit bën me dije se shërbimet e policë kanë ndërhyrë në ambientet e brendshme të KZAZ-së, për nxjerrjen jashtë të personave të pa autorizuar. Pas veri

KQZ: Rama mori 18.597 vota ndërsa Shehu 14.435 vota

Posted: 12 Sep 2016 12:01 PM PDT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zyrtarizon mbylljen e procesit të numërimit të fletëve të votimit për zgjedhjet për kryetar të Bashkisë së Dibrës, për 118 qendrat e votimit.  Në një dalje për mediat zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj bën me dije se rezultatet paraprake për çdo kuti të fletëve të numëruara u raportuan në koh?

Socialistët mbajnë Bashkinë e Dibrës, Rama fiton bindshëm ndaj Shehut

Posted: 12 Sep 2016 11:04 AM PDT

Socialistët mbajnë sërish Bashkinë e Dibrës, pasi kandidati i tyre në këto zgjedhje të pjesshme, Muharem Rama ka dal fitimtar ndaj kandidatit të opozitës Sherefedin Shehu.  Kandidati i maxhorancës ka marrë 18 597  vota, ndërkohë që kandidati i PD ka marrë 14.435 vota me një diferencë prej 4167 vota. Në daljen e tij të

Burri: Shes grua! E përdorur, por ka ende për të dhënë, gruaja: Përdori foton më të keqe

Posted: 12 Sep 2016 10:53 AM PDT

  Ka gjetur një mënyrë sa për të qeshur por deri diku edhe acaruese për të "hequr qafe" në gjuhën popullore bashkëshorten e tij. Nuk është as i pari dhe as i fundit që ndërmerr këtë veprim, por edhe gruaja e tij e ka pritur këtë lajm me sportivitet. Anglezi Simon O'Kane, postoi një foto të gruas së tij që

Zgjedhjet në Dibër, Basha: Krimi dhe politika janë bërë bashkë

Posted: 12 Sep 2016 10:45 AM PDT

Tiranë, 12 shtator 2016, NOA.al - Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka quajtur humbjen në Dibër të kandidatit të djathtë Sherefedin Shehu, si  "ditën kur politika dhe krimi u bënë bashkë".  Këto deklarata Basha i bëri nga homazhet për 18-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, ku ishte së bashku me miq, të afërm d

‘Elif e Behluli’ së shpejti çift në filmin “Bold and beautiful” |FOTO

Posted: 12 Sep 2016 10:43 AM PDT

Së shpejti do të kemi një serial turk me emrat e dy aktorëve të njohur, Kivanc Tatlitug dhe Tuba Büyüküstün. Ndoshta s'do ju vijnë menjëherë në mendje fytyrat e tyre por nëse do të themi me emrat në serialet që kanë luajtur patjetër do ju kujtohet "Behluli" te "Dashuri e ndaluar" apo "Elifi" te "Diamant dhe Da

Zgjedhjet në Dibër, Bumçi uron për fitoren Ramën

Posted: 12 Sep 2016 10:35 AM PDT

Dibër, 12 shtator 2016, NOA.al - Edhe pse deri tani Partia Demokratike nuk ka dalë me një qëndrim zyrtar lidhur me rezultatin e zgjedhjeve vendore në Dibër, që duket se po mbyllen me fitoren bindëse të kandidatit të majtë Muharrem Rama, një reagim i parë ka ardhur nga një prej përfaqësuesve të PD. Deputeti Aldo Bumçi, i pranish

Hoxhaj takon Hahn: Diskutuam për të ardhmen e evropiane të Kosovës

Posted: 12 Sep 2016 10:27 AM PDT

Bruksel, 12 shtator 2016, NOA.al- Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Bruksel Komisionierin për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Pas takimit, Hoxhaj ka deklaruar se e ka informuar Komisionerin Hahn për zhvillimet politike në Kosovë dhe angazhimin e Qeveirsë së Kosovës në z

A e dëmton telefonin karikimi gjithë natën? Ja përgjigja e ekspertëve...

Posted: 12 Sep 2016 10:24 AM PDT

Teksa shkojmë për të fjetur gjumë vendosim telefonin në karkim dhe e heqim nga priza kur zgjohemi në mëngjes. Por a është i mirë ky veprim dhe a e dëmton telefonin? A i bën keq telefonit të rrijë në karikim edhe kur bateria është plotësisht e mbushur? Mund të ketë dëme? Sipas Neë York Times, përgjigjja është po. Pra,

Fëmija shqiptar bie në tenxheren me ujë të valuar, në gjendje të rëndë

Posted: 12 Sep 2016 10:06 AM PDT

Itali, 12 shtator 2016, NOA.al - Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një familje shqiptare me banim në Firence të Italisë, ku fëmija 1 vjeç ka rënë në një tenxhere me ujë të nxehtë. Sipas mediave italiane ngjarja ndodhi pasditen e djeshme rreth orës 14:00, në një familje shqiptare e cila kishte vendosur tenxheren me uj

Related Posts :