Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Kërcënoi ish-kunatin me kanun, policia nis hetimin për 32-vjeçarin” plus 9 more

loading...

NOA: “Kërcënoi ish-kunatin me kanun, policia nis hetimin për 32-vjeçarin” plus 9 more


Kërcënoi ish-kunatin me kanun, policia nis hetimin për 32-vjeçarin

Posted: 23 Sep 2016 12:18 PM PDT

  Policia e Klosit ndërhynë menjëherë për të parandaluar një vrasje duke shoqëruar në stacionin e policisë të riun që gjatë emisionit  "Zemër të hapur"  ka kërcënuar me jetë ish- bashkëjetuesin e motrës së tij. Sipas një njoftimi për shtyp të policisë së Klosit mësohet se rreth orës 17.00 uniformat blu

Shkarkohet drejtoresha e Tatimeve dhe ajo e Doganave. Ja kush i zë vendin

Posted: 23 Sep 2016 12:17 PM PDT

Tiranë, 23 shtator 2016, NOA.al - Kryeministri Edi Rama ka bërë ndryshime në drejtimin e institucioneve Tatimore dhe Doganore. Rama ka liruar nga detyra drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve Briseida Shehaj, ndërsa në vendin e saj ka emëruar Vasilika Vjeron, ish-drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Biznesit. Gjithashtu, Pranvera

Ambasadori Lu: Ka politikanë që kanë lidhje me trafikantët e drogës

Posted: 23 Sep 2016 11:54 AM PDT

Tiranë, 23 shtator 2016, NOA.al - Më shumë kultivim kanabisi gjatë qeverisë Berisha apo qeverisë aktuale? Kësaj pyetje i është përgjigjur sot ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Dobnald Lu. Gjatë një bashkëbisedimi me studentë të gazetarisë, ambasadori Lu tha se të dyja, edhe qeveria e kaluar edhe qeveria aktuale kanë probleme

"Vdekja e emigrantit në Greqi", Ekspertiza: Kishte trauma në kokë dhe shembje të trurit

Posted: 23 Sep 2016 11:46 AM PDT

Pëllumb Marnikollaj, shqiptari i cili gjeti vdekjen në një komisariat policie në Greqi, ka vdekur si pasojë e shembjes së trurit nga një traumë e rëndë mbi kokë. Mjekësia ligjore ka përfunduar raportin mbi shkaqet që sollën humbjen e jetës së 29 – vjeçarit. Nga të dhënat e siguruara nga autopsia e trupit është konstatuar

Messi ka pësuar lëndime, Enrique: Ja plani im

Posted: 23 Sep 2016 11:42 AM PDT

Luis Enrique nuk e ka problem mungesën e Lionel Messit në ndeshjen e fundjavës ndaj Sporting Gijonit. Argjentinasi pritet të mungojë deri në tre javë si pasojë e një lëndimi që pësoi në barazimin ndaj Atletico Madridit. Enrique, edhe pse e pranon se mungesa e Messit është e madhe, deklaron se ka një plan edhe për atë. "

Hackerat “thyejnë” sigurinë e Shtëpisë së Bardhë, vjedhin pasaportën e Michelle Obama-s|FOTO

Posted: 23 Sep 2016 11:28 AM PDT

Hackerat kanë arritur që të thyejnë edhe kodet e sigurisë së Shtëpisë së Bardhe duke vjedhur pasaportën e Michelle Obama-s. Pasaporta e Zonjës së Parë ka përfunduar në duar të hakeckera-ve. Një foto e asaj, që duket dokumenti i identifikimit të Michelle është shpërndarë në internet së bashku me e-mail-et personale të pu

Njihuni me 20 bibliotekat më të bukura në botë |FOTO

Posted: 23 Sep 2016 11:19 AM PDT

Bibliotekat janë quajtur "një ndër shtyllat e qytetërimit". Ato kanë luajtur një rol kryesor në kulturën dhe teknologjinë njerëzore. Poeti gjerman Gëte, i quajti bibliotekat kujtesa e njerëzimit. Por cilat janë sot bibliotekat më të mëdha dhe më të bukura në botë? Më poshtë ju sjellim 20 bibliotekat më të bukura në b

Briseida Shehaj ikën nga Tatimet, vjen Vasilika Vjero

Posted: 23 Sep 2016 10:56 AM PDT

Tiranë, 23 shtator 2016, NOA.al - Drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Briseida Sheshaj është liruar nga detyra që mbante prej 3 vitesh. Vendimi është bërë i ditur sot. Në vend të saj është emëruar Vasilika Vjero, e cila më parë ka qenë Drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Regjistrimit. Briseida Shehaj pas lirimit nga

“Punimet te sheshi Skënderbej”, Bashkia: Ja rrugët që do bllokohen

Posted: 23 Sep 2016 10:54 AM PDT

Punimet në sheshin "Skënderbej" sërish do të sjellë bllokime të akseve rrugore në qendër të Tiranës si dhe ndryshime të lëvizjës së automjeteve. Për këtë arsye bashkia e kryeqytetit njofton qytetarët se nga dita e hënë, datë 26 shtator 2016, në vijim të zbatimit të fazës së parë të projektit të "Rikuali

Horoskopi ditor, e shtunë 24 shtator 2016

Posted: 23 Sep 2016 10:50 AM PDT

Paraqitet një vjeshtë shumë e nxehtë për këtë shenjë. Emocione pa fund në horizont për ata që janë në një marrëdhënie. Beqarët do realizojnë disa takime interesante dhe mund të ndryshojnë edhe statusin. Në planin financiar kujdes me shpenzimet, tregohuni sa më të matur për të shmangur problemet. Dashi Për ata që jan

Related Posts :