Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Kryesia e PS, Peleshi: Mbledhje për të forcuar partinë” plus 9 more

loading...

NOA: “Kryesia e PS, Peleshi: Mbledhje për të forcuar partinë” plus 9 more


Kryesia e PS, Peleshi: Mbledhje për të forcuar partinë

Posted: 19 Sep 2016 12:31 PM PDT

Tiranë, 19 shtator 2016, NOA.al - Përfundon mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste, e cila zgjati gati një orë. Zv.kryeministri Niko Peleshi në përfundim të saj ka deklaruar se ajo ishte një mbledhje periodike e kryesisë së PS për të forcuar këtë parti dhe jo vetëm për fushatën e radhës. "Ishte një mbledhje periodike e

E tmerrshme, rritje dramatike e kequshqyerjes së fëmijëve në Venezuelë |FOTO

Posted: 19 Sep 2016 12:29 PM PDT

Mungesa e ushqimit në shtetin amerikano-jugor të Venezuelës, ka shkaktuar rritje dramatike në kequshqyerjen e fëmijëve Në kryeqytetin Caracas, numri i rasteve të kequshqyerjes te fëmijët, është dyfishuar, shkruan DailyMail. Sipas Dr. Ingrid Soto, shef i ushqimit të fëmijëve në spitalin "JM de los Rios", deri më tani vetë

Ndryshimi i motit, ja dhimbjet që shkakton në trup

Posted: 19 Sep 2016 12:15 PM PDT

Ndryshimi i kohës sipas një studimi më të fundit ka konfirmuar se rrit nivelin e dhimbjeve tek njerëz që vuajnë nga sëmundje kronike. Ky studim vërteton se gjyshërit kishin të drejtë kur parashikonin prishjen e motit me shtimin e dhimbjeve në trup. Në studim u përfshinë 9.000 persona që vuanin nga dhimbje kronike, si dhimbje shp

Bild: “Mafia shqiptare” hyn në parlamentin gjerman me armë

Posted: 19 Sep 2016 11:59 AM PDT

Një arsye më origjinë shqiptarë ishte mbledhja emergjente e kërkuar nga gjashtë prej dhjetë deputetëve të grupit të AfD (Partia Alternativa për Gjermaninë e spektrit të djathtë populist gjerman) në parlamentin e Brandenburgut. Këta të fundit, të enjten kanë zhvilluar një takim të veçantë të grupit parlamentar. E dini cila

Pranga autorit të dyshuar të sulmeve në Manhatan

Posted: 19 Sep 2016 11:36 AM PDT

Ahmad Khan Rahami, i dyshuar si autor i shpërthimit në Manhatan të New York, ku mbetën të plagosur 29 persona është vënë në pranga. Lajmi bëhet i ditur nga mediat lokale, sipas të cilave, ai u neutralizua pas shkëmbimit të zjarrit me efektivët e policisë. Autoritetet thanë se Rahami është një 28-vjeçar me origjine nga Afganista

Rrihet mjeku, kolegët kërkojnë zbardhjen e ngjarjes

Posted: 19 Sep 2016 11:26 AM PDT

Një mjek me inicialet S. B., specialist i mjekësisë emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është goditur nga një familjar i një pacienti. "Rasti menjëherë është proceduar tek Policia e Kosovës e cila në bashkëpunim me organet tjera kompetente po merret me rastin në fjalë. Për këtë rast drejtori i  shërbimit

A duhet t’i tregoni partnerit se e keni tradhtuar?

Posted: 19 Sep 2016 11:07 AM PDT

E keni tadhtuar dhe tani jeni në dilem nëse duhe t'ia tregoni apo duhe që të heshtini? Për këtë nuk ka ndonjë rregull universale, thotë Michele Weiner-Davis, terapiste e martesave. Për disa çifte, e vërteta mund t'ju ndihmojë të shërohen në një mënyrë të hapur dhe të sinqertë, sipas Telegrafit. Në raste të tjera, e v?

Bën seks me kalin, dënimi i pazakontë që jepet për të

Posted: 19 Sep 2016 10:57 AM PDT

I dënuar të rrijë së paku 100 metër larg çdo stalle. Është ky ndëshkimi i pazakontë i dhënë për një 36- vjeçar britanik, Shane Trafford Taylor Water, i cili u kap duke bërë seks me një kalë në Oswaldtwistle, qytezë e vogël në Lancashire të Anglisë. Burri siç raporton noa.al, u dënua nga një gjykatë vendase fundjavën

Del makina nga rruga në Fier, humb jetën një person

Posted: 19 Sep 2016 10:48 AM PDT

Fier, 19 shtator 2016, NOA.al- Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur në Fier. Pasditen e sotme në Levan, një makinë tip "Fiat" ka dalë nga rruga, duke bërë që drejtuesi i saj të mbetet i plagosur rëndë. Bari Selami 65 vjeç, rreth orës 16:20, në rrugën Levan-Rrethfik është aksidentuar duke drejtuar makinën tip "Fiat?

"Droga në gomone", Leskaj i përgjigjet Berishës: Nuk kam asnjë kushëri në Vlorë

Posted: 19 Sep 2016 10:43 AM PDT

Pas deklaratës së ish-kryeministri Sali Berisha se droga e kapur në gomone në Brindisi dhe që ishte nisur nga Shqipëria, është e nipërve të Valentina Leskajt, vjen edhe reagimi i deputetes socialiste. Kjo e fundi në një njoftim për mediat hedh poshtë akuzat e deputetit demokrat Berisha. "Përmes medias on-line u njoha me marrëzi

Related Posts :