Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

NOA: “Sekuestrohen 21 kg kanabis sativa në Kakavijë, në pranga 4 persona” plus 9 more

loading...

NOA: “Sekuestrohen 21 kg kanabis sativa në Kakavijë, në pranga 4 persona” plus 9 more


Sekuestrohen 21 kg kanabis sativa në Kakavijë, në pranga 4 persona

Posted: 18 Sep 2016 11:55 AM PDT

Në kuadër të parandalimit dhe goditjes së trafikut të lëndëve narkotike, evidentohet një tjetër rast konkretisht në Kakavijë, ku janë sekuestruar 21 kilogramë lëndë e dyshuar Cannabis Sattiva. Në orët e para të  mëngjezit në afërsi të Piramidës 28, punonjësit e policisë kufitare që kryenin patrullim  në vijën e  gj

Djali i saj u zhduk para 25 vitesh, nëna e pikëlluar: Pres që ai të kthehet

Posted: 18 Sep 2016 11:30 AM PDT

Kanë kaluar 25 vite që nga zhdukja e Ben, por Kerry Needham, nëna e tij 43–vjeçare, nuk dorëzohet. Megjithatë, pas kaq shumë kohe, gruaja i druhet fakti se djali saj mund të ketë vdekur. Duke folur për "Daily Mirror", ajo rrëfeu se tashmë policia nuk po kërkon më për një person të gjallë. Autoritetet britanike pritet q

Ajo që bën nipi për gjyshen e sëmurë është vërtetë prekëse |VIDEO

Posted: 18 Sep 2016 11:09 AM PDT

Pamjet e mëposhtme tregojnë një nga marrëdhëniet më të veçanta, ajo e nipërve dhe e mbesave me gjyshërit. Videoja e një vogëlushi, i cili ushqen gjyshen e tij të sëmurë është një nga momentet më prekëse që mund të keni parë. Ja pamjet prekëse: <iframe width="640" height="360" id="frame_1107016_2" src="http://abin

Rama: Dibra pati zgjedhje të qarta, votoi kandidatin e dalë nga komuniteti |VIDEO

Posted: 18 Sep 2016 11:00 AM PDT

Nëpërmjet rubrikës "Komunikimi i javës", kryeministri Edi Rama do të komunikojë çdo të dielë në orën 17:00 me qytetarët shqiptarë. Në rubrikën e tij të parë, kreu i qeverisë ka analizuar zgjedhjet në Dibër, fitoren e thellë të Partisë Socialiste dhe arsyet se pse dibranët nuk votuan Partinë Demokratike. "Pse duh

Turi i Ramës në veri, Basha: Nuk është aty për të dëgjuar, është për shfaqje

Posted: 18 Sep 2016 10:40 AM PDT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reguar në lidhje më turin e kryeministrit Edi Rama në veriun e Shqipërisë duke thënë se nuk është aty për aty për qytetarët dhe njerëzit me halle, por sipas tij zgjedhja e kreut të qeverisë janë trafikantët dhe banditët. "Nuk është aty për bilanc. Asnjë investim publik, asnjë

I shkuli flokët bashkëmoshatares, reagimi i saj të lë pa fjalë |VIDEO

Posted: 18 Sep 2016 10:27 AM PDT

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin kur një vajzë qëllon me shuplakë, një të ri i cili i shkul flokët. Në videon e shkurtër që ka patur miliona klikime, shihen tre studentë që i tërheqin flokët shoqeve të tyre. Dy të parat nuk reagojnë por nuk ka ndodhur kështu me vajzën e tretë. Ja pamjet: <iframe width="640"

Emrat më të pëlqyer në Shqipëri për vajzat dhe djemtë |VIDEO

Posted: 18 Sep 2016 10:06 AM PDT

Familjet shqiptare kanë tashmë prirjen që fëmijëve të tyre t'u vendosin një emër të huaj. Statistikat e fundit nga Instituti i Statistikave bërë për emrat e fëmijëve, tregon se më të pëlqyerit për vajzat dhe djemtë janë Amelia dhe Noel. Amelia thuhet se është një emër me prejardhje nga Portugalia. Ky emër është shum?

U aksidentuar ditën e Bajramit në Kosovë, ndërron jetë një person

Posted: 18 Sep 2016 09:45 AM PDT

Një person në Kosovë ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme, si pasojë e një aksident të rëndë të ndodhur me 12 shtator në Vushtrri. Mediat kosovare shkruajnë se viktima I.M., 66-vjeç, ishte nën përkujdesje mjekësore, por fatkeqësisht nuk ka mundur dot t'i mbijetojë plagëve të marra nga aksidenti. Aksidenti ishte shka

Vdekja e nënës dhe foshnjes, UMSH: Kundër qendrimeve të parakohshme, emocionale. Ngjarja nën hetim

Posted: 18 Sep 2016 09:39 AM PDT

Urdhëri i Mjekëve të Shqipërisë, ka reaguar mbi ngjarjen e rëndë në maternitetin "Koço Gliozheni" në Tiranë, ku humbi jetën një grua 35-vjeçare dhe foshnja e saj ende pa lindur, duke shprehur ngushëllimet ndaj familjarëve për këtë humbje. Në deklaratën e saj për mediat, U.M.SH., shkruan se "nuk merr përsipër të jap

Si të përgatisni pijen që zhduk gërhitjen

Posted: 18 Sep 2016 09:21 AM PDT

Shumë njerëz kanë probleme me gjumin. Nga ana tjetër ne e dimë se mungesa e gjumit e rrit konsiderueshëm rrezukun për një sërë problemesh shëndetësore. Shpesh njerëzit nuk janë në gjendje të flenë për shkak të gërhitjes së partnerit të tyre. Megjithatë, ju duhet të dini se gërhitja është kryesisht rezultat i mukusit

Related Posts :