Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Protestë në Rinas:”Në Shqipëri mbillet më shumë hashash se grurë…!”” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Protestë në Rinas:”Në Shqipëri mbillet më shumë hashash se grurë…!”” plus 9 more Lajmi i Fundit


Protestë në Rinas:”Në Shqipëri mbillet më shumë hashash se grurë…!”

Posted: 17 Sep 2016 08:43 AM PDT

Pas rënies së avionit në grykëderdhjen e Ishmit, që riktheu sërish debatin për trafikun ajror të lëndëve narkotike, Aleanca Kuqezi ka zhvilluar sot një protestë në afërsi të Aeroportit te Rinasit. Aktivistë të Aleancës Kuq e Zi kanë ironizuar qeverinë, me një banderolë ku shkruhej: "Ishmi aeroport, 50% më lirë se Rinasi". Sipas Aleancës Kuqezi, ...

Volkswagen ka gati veturën elektrike, ja kur do të nisë prodhimi i saj

Posted: 17 Sep 2016 08:29 AM PDT

Volkswagen ka lëshuar imazhet e para të veturës elektrike, e cila do të futet shumë shpejt në prodhim. Vetura ende e paemëruar është pjesë e planit të ri të Volkswagen, kompani kjo që mendon të lëshojë jo më pak se 30 vetura elektrike deri më 2025. Kompania pritet që ta bëjë debutimin e parë të ...

“Cmendet” moti, stuhi dhe shira të dendura në Tiranë

Posted: 17 Sep 2016 08:23 AM PDT

Sic edhe ishte paralajmëruar, Tirana është përfshirë këtë të shtunë nga stuhi dhe shira të dendura. Stuhitë kanë krijuar probleme në qarkullimin e kalimtarëve dhe të automjeteve gjatë orëve të pasdrekës. I gjithë shtatori do të ketë mot të paqëndrueshem, ku herë herë do të ketë edhe reshje të dendura shiu./LajmiFundit.al/

Atentat në Laç/ Si i shpëtoi breshërisë së plumbave i riu me ‘Benz’

Posted: 17 Sep 2016 08:01 AM PDT

Atentat në mes të qytetit të Lacit, për fat pa të lënduar. Të shtënat janë dëgjuar pas mesdite në mes të qytetit. Sipas të dhënave të para flitet për një atentat me armë, të ardhur pas një sherri në një lokal në qytet. Dyshohet se persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me armë në drejtim ...

Barcelona “shkatërron” Leganën, ja autorët e golave

Posted: 17 Sep 2016 07:54 AM PDT

Barcelona ka mposhtur me lehtësi skuadrën e Leganës me një rezultat të thellë 5:1. Serinë e golave e filloi ylli i Barcelonës, Leo Messi në minutën e 15-të, ndërsa 16 minuta më pas Suarez shënoi golin e dytë. Mirëpo Barcelona nuk u mjaftua me kaq, në minutën e 44 të ndeshjes, ishte Neymar ai që ...

“Pa njohur pavarësinë e Kosovës, Serbia nuk ka shanse të futet në BE”

Posted: 17 Sep 2016 07:42 AM PDT

Daniel Server një nga ekspertët ndërkombëtarë të politikës ka folur për gazetën "Blic" të Beogradit për mënyrën se si Serbia duhet të heqë dorë nga Kosova, nëse dëshiron të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian. Server ka thënë se Serbia duhet ta kuptojë që pa e njohur, tani ose më vonë, pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës ...

“Endrra i ngeli përgjysmë”, 25-vjeçarja humb betejën me kancerin një ditë para dasmës

Posted: 17 Sep 2016 07:37 AM PDT

Një blogere, e cila ishte diagnostikuar me kancer në tru, ka humbur sot jetën, vetëm një ditë para dasmës së saj të ëndrrave. Anna Swabey, 25 vjeçe, nga Newton Aycliffe do të martohej me Andy Bell, 26 vjeç, me të cilin ishte njohur një vit më parë. Por, pasi sëmundja e saj avancoi, çifti u ...

E papritur cfarë i ndodh kryeministrit tek Vau i Dejës, qytetari: O Edi Rama….!

Posted: 17 Sep 2016 07:23 AM PDT

Një ngjarje e papritur i ka ndodhur kryeministrit Rama gjatë vizitës së tij në Vaun e Dejës. Kryeministri gjendej para një lokali atje, i shoqëruar nga gardistë. Mirëpo, një qytetar i moshuar, nisi ta thërriste nga lokali. "Edi Rama. O Edi Rama!". I pyetur prej një nga gardistët, ai tha se donte të takonte kryeministrin. ...

Femra, kujdes! Ja veprimet që urrejnë meshkujt

Posted: 17 Sep 2016 07:20 AM PDT

Meshkujt janë qenie që acarohen shpejt, cilësohen si gjaknxehtë, por dhe të durueshëm!  Janë disa veprime të cilat nëse ju ia bëni, ai do acarohet, duke përfunduar në inat. 1. Mos i bëni shantazh duke përdorur seksin N.q.s ai nuk bën dicka që ju ia kërkoni, mos i bëni shantazh se nuk do kryeni marrëdhënie ...

Kalon semaforin me të kuqe, shoferi-policit: Të thashë pra, më vjen keq

Posted: 17 Sep 2016 07:08 AM PDT

Policia vazhdon të vendosë gjoba ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Një video e publikuar nga policia, duket momenti kur një drejtues automjeti kalon semaforin me të kuqe. Ai ndalohet nga efektivët e policisë rrugore dhe gjobitet për shkeljen e konsumuar. Drejtuesi i mjetit nuk e konteston gjobën e policisë, por ...

Related Posts :