Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Regjistrimet në Universitete, faza e parë, 4 mijë kuota bosh në Tiranë” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Regjistrimet në Universitete, faza e parë, 4 mijë kuota bosh në Tiranë” plus 9 more Lajmi i Fundit


Regjistrimet në Universitete, faza e parë, 4 mijë kuota bosh në Tiranë

Posted: 20 Sep 2016 08:13 AM PDT

Rreth 4 mijë kutoa studimi kanë mbetur bosh në fazën e parë të regjistrimit të maturantëve në Universitete. Këto vende të lira do të jenë në dispozicion të maturantëve në fazën e dytë të regjistrimeve e cila nis në datën 23 shtator 2016. Mësohet se 6872 studentë janë regjistruar deri ditën e sotme në ora ...

Dhunimi i Fadi Mitrit, Omnix Albania: Pse tërhiqemi nga projekti 450 milionë euro

Posted: 20 Sep 2016 07:22 AM PDT

Dhunimi i biznesmenit Fadi Mitri, ka sjelle terheqjen e kompanise Omnix Albania nga vendi yne. Kjo kompani kishte ne plan te investonte 450 milione euro ne zonen e Gjirit te Lalzit. Deklarata e kompanisë: Sulmi barbar i datës 10 shtator kundër Z. Fadi Mitri dhe familjes së tij na ka hidhëruar dhe trishtuar pa masë. ...

SHBA: Paraqiten rregulla të reja për veturat pa shoferë

Posted: 20 Sep 2016 07:17 AM PDT

Rregullatorët në Shtetet e Bashkuara kanë paraqitur udhëzime të reja për automobilat pa shoferë, duke i dhënë industrisë një shtytje përpara, në periudhën kur prodhuesit e veturave dhe kompanitë teknike po nguten për ta provuar këtë teknologji. Rregullat e publikuara dje nga Departamenti i transportit synojnë sjelljen e një rendi pasi prodhuesit e veturave, si ...

George H.W. Bush “do të votojë për Hillary Clintonin”

Posted: 20 Sep 2016 07:11 AM PDT

Ish-presidenti republikan i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, do të votojë për demokraten Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale të nëntorit, raportoi ueb-faqja amerikane e lajmeve Politico. Bush raportohet se ka bërë zotimin gjatë një takimi me Kathleen Kennedy Townsend, mbesen e ish-presidentit amerikan, John F. Kennedy. Kennedy Townsend ka postuar në Facebook një fotografi ...

Plagosi rëndë shokun në byrektoren te shkolla, arrestohet gjimnazisti

Posted: 20 Sep 2016 07:05 AM PDT

Bie në pranga Marsel Suli, 16 vjecari që kreu plagosjen e gjimnazistit të shkollës “Cajupi”. I riu akuzohet se plagosi Kristi Sutin, pasi dolën nga shkolla duke lënë orën e fundit të mësimit dhe u konfliktuan në burektoren aty pranë. Deklarata e policise: Kapet autori i plagosjes tek rruga “Kongresi i Manastirit”. – M. S., ...

Reklama super-seksi që po cmend internetin

Posted: 20 Sep 2016 06:58 AM PDT

Kjo një reklamë recipetash ka marrë mbi 300 mijë klikime në Youtube. Shkakun mund ta zbuloni fare thjeshte, duke pare videon.

Enrique: Nuk do të lejojmë hapa fals ndaj Atleticos

Posted: 20 Sep 2016 06:51 AM PDT

Luis Enrique as që e mendon një tjetër hap fals të Barcelonës në "Camp Nou" pas disfatës me Alaves, edhe pse këtë radhë përballë blaugranave do të jetë një kundërshtar shumë i fortë si Atletico e Madridit. Trajneri asturian i njeh armët e forta të "Los Colchoneros" dhe e ka të qartë se ndaj tyre ...

Grabitja e bankës, Apeli lë në burg djalin e Nehat Kullës

Posted: 20 Sep 2016 06:41 AM PDT

Gjykata e Apelit në Tiranë refuzoi kërkesën e Robert Kullës, djalit te Nehat Kulles, për ta liruar nga burgu ku po mbahet me akuzen e grabitjes se 200 milione lekeve ne banken e nivelit te dyte ne zonen e ish-bllokut ne kryeqytet. Kulla u prangos me 30 Gusht nga policia, pas dyshimeve se ishte i ...

Video, ndjekja e rrezikshme e gomones me 7 milionë euro drogë

Posted: 20 Sep 2016 06:19 AM PDT

Policia Italiane ka publikuar videon e ndjekjes së gomones shqiptare me rreth 700 kg marijuanë. Fjala eshte për një operacion të përbashkët me policinë shqiptare, ndërsa mjeti lundrues u nis nga grykëderdhja e lumit Vjosë. Pavarësisht se ishin në ndjekje nga policia italiane dhe ajo shqiptare, tre trafikantët arritën të largoheshin duke lënë gomonen 8 ...

Maksi-aksioni, kapen 5 tonë kokainë, në pranga edhe pesë shqiptarë

Posted: 20 Sep 2016 06:11 AM PDT

Nje numer i madh prej 99 personash janë arrestuar në një mega-operacion të zhvilluar nga policia italiane. Mes të arrestuarve janë shqiptarë, italianë e grekë. Hetimet kanë nisur që në maj të vitit 2012 nga policia e Breshias. Aksioni eshët shtrirë në disa shtete të ndryshme të Europës, si Holandë, Spanjë, Greqi, Belgjikë e Bullgari. ...

Related Posts :