Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës (Foto)” plus 2 more Telegrafi Dështime

loading...

“Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës (Foto)” plus 2 more Telegrafi Dështime


Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 01:12 PM PDT

Industria e modës është nganjëherë e çuditshme dhe e pakuptueshme, ndërsa këto sandale po mendohet se janë kryefjala e bizares.

Së fundi janë hedhur në treg një palë çizme-sandale, të cilat janë shumë të rehatshme por tepër të shëmtuara, transmeton Telegrafi.

Kompania Teva ka bashkëpunuar me brendin a famshëm UGG Bots, për të krijuar këto veshje për këmbë që janë të hapura ndërsa kanë edhe këmbëza.

Materiali i poshtëm është punuar nga silikoni dhe goma shumë elastike, kurse përbrenda është veshur me lesh të deleve dhe neoprene, një material rezistent ndaj vajit, nxehjes dhe gërryerjes.

Megjithëse konsiderohen të pakëndshme për dukjen, janë shumë të rehatshme dhe praktike.

Por, për të blerë një palë këso sandalesh, duhet të paguhen jo më pak se 300 dollarë. /Telegrafi/

Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës foto 2

Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës foto 3

Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës foto 4

Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës foto 5

Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës foto 6

Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës foto 7

 

The post Sandalet e shëmtuara që kanë çmim marramendës (Foto) appeared first on Telegrafi.

Tentuan t’i kontrabandojnë mbi 400 iPhone 7 të kapura për trupi (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 11:27 AM PDT

Autoriteti që kontrollon kufijtë në Kinë, ka njoftuar se janë konfiskuar mbi 400 iPhone 7 të cilat kontrabanduesit i kishin kapur për trupi.

Kjo ka ndodhur në të njëjtën ditë, që kompania Apple e ka lansuar pajisjen e saj të fundit, transmeton Telegrafi.

Fillimisht janë ndaluar shtatë persona që udhëtonin nga Hong Kongu për në Shenzing, të cilët i kishin kapur telefonat për beli dhe në fund të këmbëve. Më pas janë gjetur edhe shumë të tjerë, që provonin të kalonin në këtë mënyrë për t'iu shmangur taksave.

Vetëm gjatë orëve të mëngjesit, janë gjetur dhe konfiskuar 190 iPhone 7, që po transportoheshin ilegalisht.

Sipas ligjeve në Kinë, gjatë udhëtimit lejohet vetëm një pajisje e zgjuar, teksa tjetra konsiderohet kontrabandim. /Telegrafi/

Tentuan ti kontrabandojne mbi 400 iPhone 7 te kapura per trupi foto 2

Tentuan ti kontrabandojne mbi 400 iPhone 7 te kapura per trupi foto 3

Tentuan ti kontrabandojne mbi 400 iPhone 7 te kapura per trupi foto 4

The post Tentuan t'i kontrabandojnë mbi 400 iPhone 7 të kapura për trupi (Foto) appeared first on Telegrafi.

Burg për pensionistin që shiste Viagra të rrejshme (Foto)

Posted: 19 Sep 2016 09:54 AM PDT

Peppino Fiori nga Surrey i Anglisë, është burgosur nën akuzën për shitje të palicencuar dhe mashtrim me barna që nxisin aktivitetin seksual.

Në shtëpinë e 66-vjeçarit janë gjetur kuti të zbrazëta të Viagrës, tableta që shtojnë ereksionin, steroide dhe qetësues, transmeton Telegrafi.

Ai kishte importuar mbi 300 mijë euro tableta nga vende të ndryshme të Evropës, duke i shitur më pas me çmime të konsiderueshme.

Duke marrë parasysh se këto medikamente janë shumë të fuqishme dhe duhet të jepen vetëm me recetë të mjekut, ai është dënuar me 12 muaj burg.

Sidoqoftë, nuk është raportuar për ndonjë rast, që këto barna të kenë përkeqësuar shëndetin e ndonjë personi. /Telegrafi/

A drug-dealing pensioner targeted his own age group and made thousands of pounds ñ by selling dangerous fake Viagra. See NATIONAL story NNPILLS. Peppino Fiori, 66, is behind bars after importing and selling a £210,000 haul of unlicensed medicines for treating erectile dysfunction and depression. The fake drug seller aptly flogged 69,000 of dodgy sex pills, steroids and anti-depressants, which were found stacked in hundreds of boxes at his home in Oxsted, Surrey. Guildford Crown Court heard how Fiori's illegal activity posed serious health risks to the public as the medicines were potent and could cause serious side effects. He pleaded guilty to importing medicinal products without a licence from a non European Economic Area (EEA) state, possession of unauthorised medicinal products with intent to supply within an EEA state, selling unauthorised products and possession with intent to supply of a Class C or other drug. The pensioner was warned twice for dodgy deals by the Medicines and Healthcare products regulatory Agency (MHRA), before he was finally busted and had the goods seized.

A drug-dealing pensioner targeted his own age group and made thousands of pounds ñ by selling dangerous fake Viagra. See NATIONAL story NNPILLS. Peppino Fiori, 66, is behind bars after importing and selling a £210,000 haul of unlicensed medicines for treating erectile dysfunction and depression. The fake drug seller aptly flogged 69,000 of dodgy sex pills, steroids and anti-depressants, which were found stacked in hundreds of boxes at his home in Oxsted, Surrey. Guildford Crown Court heard how Fiori's illegal activity posed serious health risks to the public as the medicines were potent and could cause serious side effects. He pleaded guilty to importing medicinal products without a licence from a non European Economic Area (EEA) state, possession of unauthorised medicinal products with intent to supply within an EEA state, selling unauthorised products and possession with intent to supply of a Class C or other drug. The pensioner was warned twice for dodgy deals by the Medicines and Healthcare products regulatory Agency (MHRA), before he was finally busted and had the goods seized.

A drug-dealing pensioner targeted his own age group and made thousands of pounds ñ by selling dangerous fake Viagra. See NATIONAL story NNPILLS. Peppino Fiori, 66, is behind bars after importing and selling a £210,000 haul of unlicensed medicines for treating erectile dysfunction and depression. The fake drug seller aptly flogged 69,000 of dodgy sex pills, steroids and anti-depressants, which were found stacked in hundreds of boxes at his home in Oxsted, Surrey. Guildford Crown Court heard how Fiori's illegal activity posed serious health risks to the public as the medicines were potent and could cause serious side effects. He pleaded guilty to importing medicinal products without a licence from a non European Economic Area (EEA) state, possession of unauthorised medicinal products with intent to supply within an EEA state, selling unauthorised products and possession with intent to supply of a Class C or other drug. The pensioner was warned twice for dodgy deals by the Medicines and Healthcare products regulatory Agency (MHRA), before he was finally busted and had the goods seized.

A drug-dealing pensioner targeted his own age group and made thousands of pounds ñ by selling dangerous fake Viagra. See NATIONAL story NNPILLS. Peppino Fiori, 66, is behind bars after importing and selling a £210,000 haul of unlicensed medicines for treating erectile dysfunction and depression. The fake drug seller aptly flogged 69,000 of dodgy sex pills, steroids and anti-depressants, which were found stacked in hundreds of boxes at his home in Oxsted, Surrey. Guildford Crown Court heard how Fiori's illegal activity posed serious health risks to the public as the medicines were potent and could cause serious side effects. He pleaded guilty to importing medicinal products without a licence from a non European Economic Area (EEA) state, possession of unauthorised medicinal products with intent to supply within an EEA state, selling unauthorised products and possession with intent to supply of a Class C or other drug. The pensioner was warned twice for dodgy deals by the Medicines and Healthcare products regulatory Agency (MHRA), before he was finally busted and had the goods seized.

The post Burg për pensionistin që shiste Viagra të rrejshme (Foto) appeared first on Telegrafi.

Related Posts :