Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

““Sekretet”, si u kërcënua familja e kryeprokurorit Llalla në qershor” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

““Sekretet”, si u kërcënua familja e kryeprokurorit Llalla në qershor” plus 9 more Lajmi i Fundit


“Sekretet”, si u kërcënua familja e kryeprokurorit Llalla në qershor

Posted: 26 Sep 2016 07:50 AM PDT

Kërcënimi ndaj Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, u bë publik ditët e fundit, por ndërkohë ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth 4 muaj më parë. Bëhet fjalë për një kërcënim nëpërmjet telefonit, i cili po hetohet prej qershorit nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. AbcNews ka mësuar se mesazhi kërcënuese në numrin e telefonit personal ...

Zbuloi bombat në Nju Xhërsi, nuk do ta besoni çfarë fiton i pastrehu!

Posted: 26 Sep 2016 07:46 AM PDT

Lee Parker kishte qenë i pastrehë për disa vite dhe gjërat e tij i fuste në qese plastike. Kur ai dhe miku i tij gjetën diçka që nuk e kishin vënë re më parë në një kosh plehrash pranë një stacioni treni në Nju Xhersi, ishte si një 'provë hyjnore'. E mori atë qese, eci ...

E pabesueshme, modelët meshkuj vuajnë për …!

Posted: 26 Sep 2016 07:38 AM PDT

Modelët meshkuj paguhen 75% më pak se femrat, sipas një agjenteje të lartë modelësh. Elizabeth Rose menaxhon modelë meshkuj në kompaninë e modës Premier, që ka ndihmuar të ndërtojë karrierën e modeleve të njohura si Naomi Campbell dhe Cindy Cravford. "Mendoj që është e vetmja industri ku meshkujt paguhen më pak se femrat. Është e ...

Tre arinj në robëri transferohen në qendrën strehimore në Prishtinë

Posted: 26 Sep 2016 07:33 AM PDT

Tre arinj të mbajtur në robëri u transferuan sot drejt qendrës strehimore "Pylli i arinjve" në Prishtinë në bazë të marrëveshjes midis Ministrisë së Mjedisit dhe fondacionit "Four Paws". Dy arinjtë të moshës rreth 5 vjeç, Tomi dhe Pashuku ishin dërguar një muaj më parë në Kopshtin Zoologjik në Tiranë pas sekuestrimit që inspektorë të ...

Ambasadorët në zyrën e Metës, ja temat e nxehta që diskutohen

Posted: 26 Sep 2016 07:31 AM PDT

Reforma në drejtësi dhe lufta kundër trafiqeve të drogës, krimit të organizuar dhe korrupsionit kanë qenë në fokus të një takimi që kreu i Kuvendit Ilri Meta pati sot me ish-Ambasadorin amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu, tashmë në cilësinë e Zv.Ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar Narkotik. ...

Pastronin paratë e trafikantëve, ja dënimi për çiftin shqiptar

Posted: 26 Sep 2016 07:24 AM PDT

Dënohet me 4 vite burg një shqiptar i cili u përpoq të pastronte paratë për një grup të organizuar shqiptar. Vladimir Cahani 33 vjec dhe gruaja e tij janë ndaluar në terminalin në Kent në vitin 2014 ndërsa ishin duke udhëtuar me fëmijën e tyre 9 muajsh. Gjatë kontrollit iu gjetën 130.000 euro. Hetimet treguan ...

Magazina e drogës pranë pistës në Ishëm, ja si ruhej nga persona të armatosur

Posted: 26 Sep 2016 07:21 AM PDT

Gjykata e Durrësit vendosi sot masën e sigurisë "arrest me burg" për Julian Damën dhe Altin Lleshin, dy personat e arrestuar pak ditë më parë si të lidhur me magazinën e kanabisit, e cila u zbulua në Ishëm të Durrësit, pak metra nga pista ku u rrëzua një avion i vogël i pilotuar nga një ...

At e bir të vdekur nën gërmadha, fotoja po prek mbarë botën!

Posted: 26 Sep 2016 07:15 AM PDT

Fëmijë që qajnë të mbuluar nga pluhuri i rrënojave. Fëmijë të gjakosur, me gjymturë të humbur! Fëmijë të mbytur në det drejt udhës së shpëtimit. E tani fëmijë të vdekur nën rrënoja. Janë këto pamjet që shpërndahen në çdo cep të botës, e që vijnë çdo ditë nga Siria. Vullnetarët e mbrojtjes civile në Siri ...

Shokon politikani zviceran, ja deklarata e fortë për ferexhenë

Posted: 26 Sep 2016 07:11 AM PDT

Walter Wobmann, deklaron se është e padrejtë që shamitë e kokës të lejohen në fotot e pasaportave ndërkohë që kapelat jo. Ai është anëtar i krahut të djathë në Zvicër dhe tha se kjo është diçka jo e barabartë. Në Zvicër fotot e mbuluara të pasaportës ose të patentës lejohen përderisa fytyra është e dukshme. ...

Vijon “furtuna” në administratë, Rama çon te Prokurimet Publike drejtoren e tij

Posted: 26 Sep 2016 07:04 AM PDT

Një tjetër dorëheqje në administratën e lartë shtetërore. Sot me një vendim të botuar në fletoren zyrtare mësohet largimi i kreut të Komsionit të Prokurimit Publik, Gentian Këri dhe të një anëtari të këtij institucioni. Dorëheqjen e ka dhënë edhe anëtarja, Juliana Hoxha. Sakaq, kryeministri Edi Rama ka bërë zëvendësimet duke vënë në vend të ...

Related Posts :