Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Shëruesja popullore i dha udhëzime precize: Shmangu operacionin në saje të këtij ilaçi!” plus 1 more Telegrafi Mjekësi alternative

loading...

“Shëruesja popullore i dha udhëzime precize: Shmangu operacionin në saje të këtij ilaçi!” plus 1 more Telegrafi Mjekësi alternative


Shëruesja popullore i dha udhëzime precize: Shmangu operacionin në saje të këtij ilaçi!

Posted: 26 Sep 2016 10:50 AM PDT

Një burrë 44-vjeçar ka shmangur operacionin në gju me ndihmën e vetëm dy përbërësve që kushtuan pak para!

Në të vërtetë, ai ka pasur dhembje kronike në gju, si rezultat i punës së mundimshme gjatë 8 muajve, transmeton Telegrafi.

Pas kontrollimit te mjeku, i është thënë që shumë shpejt nuk do të mund të qëndrojë në këmbë nëse nuk i nënshtrohet operacionit.

Meqenëse deshi t'i shmangej operacionit, filloi të hulumtojë ilaçe natyrale.

Rastësisht ka njohur një shëruese popullore, e cila e ka këshilluar që të provojë ilaçin e thjeshtë.

sh

Gjyshja i ka dhënë udhëzime precize: 3 filxhanë uthull molle dhe një filxhan kripë përziej dhe zhyte fashën në këtë përbërje. Vëre në vendin ku ke dhembje dhe shko fli gjumë. Vepro kështu 7 ditë", tregon këshillën e gjyshes ky burrë.

Pas trajtimit i cili ka zgjatur shtatë ditë, dhembja i është zhdukur dhe gjuri i është shëruar plotësisht!

Qëndrimi i drejtë i trupit varet nga gjunjët e shëndetshëm. Veç kësaj, gjunjët ndihmojnë lëvizjen e këmbëve, duke përfshirë edhe ecjen, kërcimin, vrapimin, por edhe qëndrimin.

Me kalimin e viteve, procesi natyral i lyerjes së nyjave zvogëlohet dhe ligamentet dhe tejzat gjithnjë e më pak janë të lëvizshme. /Telegrafi/

The post Shëruesja popullore i dha udhëzime precize: Shmangu operacionin në saje të këtij ilaçi! appeared first on Telegrafi.

Keni probleme me gërhitjen? Kjo është mënyra natyrale për ta ndalur atë

Posted: 26 Sep 2016 04:29 AM PDT

A keni ju ose ndonjëri nga të afërmit tuaj probleme me gërhitjen? A keni provuar metoda të ndryshme për ndalimin e saj, por asgjë nuk ju ka ndihmuar?

Atëherë mos u brengosni sepse ky ilaç natyral është ndër mënyrat më të mira për ta zgjidhur këtë problem, transmeton Telegrafi.

Kjo pije natyrale duhet të konsumohet çdo natë para se të flini. Është krejtësisht metodë natyrale për heqjen e mukusit– një ndër arsyet kryesore të gërhitjes.  Është e rëndësishme të ceket se për përgatitjen e këtij ilaçi duhet të përdoren fruta dhe perime organike, pasi që nuk përmbajnë kimikate dhe pesticide.

Përbërësit:

– ¼ e limonit

– Një xhenxhefil të madhësisë mesatare

– Dy molla

– Dy karota

– Gjysmë gote ujë

Futni të gjithë përbërësit në blender dhe përzieni derisa ta fitoni lëngun e shëndetshëm.

Është e rëndësishme që të shmangni edhe alkoolin, konsumimin e tepërt të çokollatës etj. /Telegrafi/

The post Keni probleme me gërhitjen? Kjo është mënyra natyrale për ta ndalur atë appeared first on Telegrafi.

Related Posts :