Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Shikimi yt Poezi Dashurie

loading...

Shikimi yt Poezi Dashurie


Shikimi yt

Posted: 20 Sep 2016 07:04 AM PDT

Sytë që mi ke
Si liqej të kthjellët mali,
Si magnet mua më tërheqin
Shikimin në ta s'mund ta ndali.

Sikur uji që t'flladitë
Shpirtin që ta freskon,
Ashtu dhe shikimi yt
Dhembjet mua m'i lehtëson.

Related Posts :