Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Shokon prifti që u kthye nga vdekja: Zoti është femër” plus 9 more Mistere

loading...

“Shokon prifti që u kthye nga vdekja: Zoti është femër” plus 9 more Mistere


Shokon prifti që u kthye nga vdekja: Zoti është femër

Posted: 13 Sep 2016 05:16 AM PDT

Një prift katolik nga Massachusettsi ishte shpallur zyrtarisht i vdekur për 48 minuta, para se mjekët mrekullisht të arrijnë ta vënë në funksion zemrën e tij. Pasi u kthye "nga të vdekurit", ai pohoi se e njohu "Perëndeshën", duke rrënuar pretendimet e Kishës katolike se Perëndia është mashkull.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse donte Hitleri të ishte mysliman?

Posted: 13 Sep 2016 12:41 AM PDT

"Fati ynë i keq që kemi zgjedhur besimin e gabuar". Kështu iu ankua njëherë Hitleri arkitektit të tij, Albert Speer. "Pse duhet të kishim Krishterimin, me butësinë dhe urtësinë e tij?", kishte pyetur ai. Për liderin nazist, Islami ishte "besimi i burrave" (Männerreligion) – i pastër, po ashtu. "Ushtarët e Islamit" shkonin në parajsën ushtarake, me "femra të bukura" dhe "lumenj vere", "një parajsë të vërtetë tokësore". Kjo, argumentoi Hitleri, i shkon më për shtat "temperamentit gjerman", sesa "ndymjes çifute dhe marrëzisë së priftërinjve" të krishterë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A po përdor Hillary Clinton sozi?

Posted: 12 Sep 2016 10:12 PM PDT

Pas sëmundjes së pneumonisë, kundër Hillary Clintonit është ngritur një furtunë e mbushur me ironi dhe aludime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Duart tuaja të tregojnë se kush je

Posted: 12 Sep 2016 03:11 PM PDT

Keni qenë ndonjëherë kurioz për vizat në duart tuaja?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një tjetër megastrukturë ‘aliene’

Posted: 12 Sep 2016 03:09 PM PDT

Një vit më parë shkencëtarët zbuluan një fenomen të çuditshëm dhe të pashpjegueshëm në yllin "KIC 8462852". Sipas këtij zbulimi, ylli në fjalë humbet rreth 25 përqind të rrezeve të tij në mënyrë sistematike një herë në disa vite.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Delfinët flasin dhe dëgjojnë me pjekuri

Posted: 12 Sep 2016 03:00 PM PDT

Zbulimi është mjaft interesant, secili prej delfinëve 'dëgjonte' tjetrin pa e ndërprerë përpara se të 'fliste' vetë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA nis misionin 7 -vjeçar për të marrë gjurmë nga asteroidi “Benn”

Posted: 12 Sep 2016 02:59 PM PDT

NASA pritet të nisë misionin më të ri për marrjen e një kampioni nga asteroid "Benn", pasi shpresohet që materiali do të ndihmojë lidhur me përbërjen e planetëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu lindi galaktika jonë (Video)

Posted: 12 Sep 2016 02:33 PM PDT

Iu deshën miliona vjet Rrugës së Qumështit që të bëhej një strukturë komplekse siç është sot.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ciklet e hënës shkaktar të tërmeteve të mëdha?

Posted: 12 Sep 2016 02:15 PM PDT

Graviteti. Mund ta njihni si një forcë që shpjegon atë se si të gjitha materiet erdhën në jetë. Mund ta njihni si një gjë që bën që oqeanet e Tokës të lëvizin mbrapa dhe para me radhë dy herë në ditë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Putin ka dëshmitë që tregojnë të vërtetën e sulmeve terroriste më 11 shtator në SHBA

Posted: 12 Sep 2016 10:27 AM PDT

Ka më shumë se veç disa teori konspirative që e lidhin qeverinë amerikane me sulmet e 11 shtatorit, por disa pretendime të reja thonë se Vladimir Putin mund të ketë dëshmi të sigurta të cilat mund të dëshmojnë se këto spekulime janë të vërteta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :