Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Sonte ndodh një fenomen qiellor” plus 16 more Mistere

loading...

“Sonte ndodh një fenomen qiellor” plus 16 more Mistere


Sonte ndodh një fenomen qiellor

Posted: 16 Sep 2016 09:52 AM PDT

Njerëzit nëpër gjithë botën do të përjetojnë një eklips sot, pasi hija e Tokës do të kryqëzojë rrugët me hënën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu lind një planet (Foto)

Posted: 16 Sep 2016 09:35 AM PDT

Astronomët kanë gjetur shenja të një planeti në rritje rreth 176 vite-dritë larg nesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrufeja më e gjatë në botë goditi SHBA-në

Posted: 16 Sep 2016 08:54 AM PDT

Është një nga fenomenet më spektakolare të botës natyrale, goditja e Tokës me rrufe të energjisë elektrike më shumë se tre milionë herë në ditë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Toka nuk është e përgatitur për goditje nga asteroidët

Posted: 16 Sep 2016 08:42 AM PDT

Toka nuk është e përgatitur për një përplasje me një asteroid, thuhet sipas këshilltarit shkencor të Shtëpisë së Bardhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fakte të reja, delfinët flasin

Posted: 16 Sep 2016 02:05 AM PDT

A e dini edhe delfinët flasin. Nuk e besoni? Këtë jua vërtetojnë shkencëtarët që kanë regjistruar bisedën e dy gjitarëve përmes një mikrofoni nënujor. Sipas një kërkimi të bërë nga Universiteti i Shën Pjetërburgut, edhe delfinët flasin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndodh edhe kjo “hëna” zbret në komunikacion (VIDEO)

Posted: 16 Sep 2016 01:53 AM PDT

Një hënë gjigante plastike shkaktoi një kaos të vërtetë në rrugor e qytetit Kinez të Fuzhou, në provincën Fujian, duke vërshuar mes makinave, motoçikletave e kalimtarëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FOTOT mahnitëse! Një “engjëll” në qiellin e New Yorkut

Posted: 16 Sep 2016 01:53 AM PDT

Fotografi Rich McCormak nga Jersey ka kapur një foto mahnitëse në Nju Jork javën e shkuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë pasaportat më të fuqishme në botë

Posted: 15 Sep 2016 10:10 PM PDT

​Nëse do kishit mundësi të zgjidhni një nga pasaportat nga e gjithë bota, cilën do të zgjidhnit?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Praktikohet ekzorcizmi për pesë orë rresht

Posted: 15 Sep 2016 06:28 PM PDT

Një vajzë, e cila i ishte nënshtruar sfidës së quajtur "Charlie, Charlie", është parë duke bërtitur dhe duke përjetuar ngërçe në dyshemenë e një kishe, derisa mbi të praktikohej dëbimi i djajve, apo ekzorcizmi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vende me të vërtetë të frikshme

Posted: 15 Sep 2016 06:22 PM PDT

Po, po. Edhe kësaj here bëhet fjalë për vende të pushtuara nga djajtë. Me të vërtetë rrëqethëse

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Në Mars gjendet një dëshmi tjetër e civilizimit?

Posted: 15 Sep 2016 06:19 PM PDT

Sipas një fotoje që është shpërndarë tash vonë në rrjetet sociale, del se në Mars është zbuluar dëshmia e radhës se atje, dikur moti, ka pasur jetë dhe civilizim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Drithëra të vjetër mbi tetë mijë vite gjenden në Turqi

Posted: 15 Sep 2016 06:16 PM PDT

Gjatë gërmimeve në lokalitetin arkeologjik Kanlitas që gjendet në rrethin Inonu të Eskishehirit në Turqi e që i përket periudhës së vitit 6.000 mijë para erës sonë, janë gjetur mostra të drithërave më të vjetër në Anadoll, siç janë gruri, elbi, rrodhja dhe bimë të tjera.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet “gjarpri i detit të artë”

Posted: 15 Sep 2016 02:55 PM PDT

"Gjarpri i detit të artë" është filmuar në bregun e detit Broome në Australi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Diçka e pabesueshme u shfaq në qiellin e New York-ut!? (FOTO)

Posted: 15 Sep 2016 02:53 PM PDT

15 vjet më parë në 11 shtator të vitit 2001, mijëra njerëz humbën jetën në Shtete e Bashkuara të Amerikës, pas një sulmi terrorist në New York.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA heton asteroidin Bennu, mund të rrezikojë Tokën

Posted: 15 Sep 2016 02:51 PM PDT

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA ka nisur para disa ditësh një hetim lidhur me asteroidin Bennu, që astronomët thonë se mund të jetë një kërcënim për gjeneratat e ardhshme në Tokë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA: Planeti i ri ka atmosferë

Posted: 15 Sep 2016 02:48 PM PDT

Planeti i sapo zbuluar i quajtur "Proxima B" është quajtur si Toka e dytë, për shkak të ngjashmërive të shumta me planetin tonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu janë alienët, sipas shkencës

Posted: 15 Sep 2016 01:23 PM PDT

Alienët duket se nuk janë krijesa të vogla dhe të gjelbra siç i kemi imagjinuar - por qenie superinteligjente. Madje, sipas një shkencëtari, alienët duket se superinteligjencën e kanë arritur vetë - me ndihmën e inteligjencës artificiale të cilën e kanë krijuar dhe të cilën mund ta bëjnë edhe njerëzit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :