Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Studimi, ja çfarë i bën moti i keq trupit tuaj!” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Studimi, ja çfarë i bën moti i keq trupit tuaj!” plus 9 more Lajmi i Fundit


Studimi, ja çfarë i bën moti i keq trupit tuaj!

Posted: 10 Sep 2016 07:52 AM PDT

Studimi më i fundit ka konfirmuar lidhjen midis përkeqësimit të kohës dhe rritjes së nivelit të dhimbjeve tek njerëz që vuajnë nga dhimbje kronike. Në studim u përfshinë 9.000 persona që vuanin nga dhimbje kronike, si dhimbje shpine, artrit ose migrenë. Ata kishin si detyrë të shkruanin çdo ditë simptomat e tyre në një aplikacion ...

Olta Gixhari zhgënjen fansat, kjo foto tregon të vërtetën e saj!

Posted: 10 Sep 2016 07:45 AM PDT

Aktorja Olta Gixhari është shquar gjithnjë për linjat e saj seksi dhe për pozat provokuese. Këtë herë ajo ka publikuar një foto në Instagram Stories në të cilën tregon se gjatë ditës së sotme është marrë me sport. Mirëpo në këtë foto ku ajo shfaqet pa make-up shohim se lëkura e fytyrës së saj nuk ...

Dibra mes polemikave të ashpra, KQZ: Partitë po pengojnë procesin zgjedhor

Posted: 10 Sep 2016 07:40 AM PDT

Kur ka nisur heshtja zgjedhore dhe kanë ngelur pak orë nga nisja e procesit zgjedhor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve akuzon partitë politike, pjesëmarrëse në zgjedhjet e pjesshme lokale në Dibër se po bëhen pengesë për përgatitjen e infrastrukturës zgjedhore në këteë qark. Zëdhënësja e këtij institucioni përmes një deklarate ngriti shqetësimin për ecurinë e shpërndarjes ...

Ekzekutimi i ish-drejtorit të OSHEE, dyshohet për vrasës me pagesë!

Posted: 10 Sep 2016 07:37 AM PDT

Gjendet i djegur automjeti i përdorur nga autorët e vrasjes së Saimir Jakut, mëngjesin e së premtes, në qendër të Rrëshenit. Burime nga policia thanë se autorët që eliminuan ish-kreun e OSHEE-sw, i kishin vënë flakën automjetit në malësinë e Kurbinit në afërsi të fshatit Vinjoll. Të njëjtat burime thanë se automjeti tip "Mercedes Benz" ...

Plasin grushtet në Rinas, sherri pas përplasjes me makina, dy të lënduar

Posted: 10 Sep 2016 07:33 AM PDT

Një aksident me makinë ka çuar në një përplasje fizike mes palëve ditën e sotme në Rinas. Burime zyrtare bëjnë me dije se ngjarja ndodhi në kryqëzimin e Laknasit dhe në aksident u përfshinë dy mjetet, "Volkswagen" dhe "Mitsubishi". Pas kësaj përplasje ka patur një konflikt fizik mes personave që udhëtonin me 2 makinat. Për ...

Brenda shtëpisë ku 12–vjeçarja u dhunua seksualisht nga njerku!

Posted: 10 Sep 2016 07:30 AM PDT

Një 12 – vjeçare nga Fieri dyshohet të jetë dhunuar seksualisht nga njerku i saj në mënyrë sistematike prej 6 vjetësh, ndërsa e ëma, në dijeni të abuzimit nuk e ka denoncuar asnjëherë të shoqin. Ilmi Hoxhaj, 52 – vjeç dhe Selvi Yzeiraj, 40 – vjeçe, të cilët banonin në fshatin Mbyet të Fierit janë ...

Zbulohet raporti sekret i SHISH për drogën, nën hetim shumë zyrtarë policie

Posted: 10 Sep 2016 07:20 AM PDT

Prokuroria për Krime të Rënda zgjeron grupin hetimor për dosjen voluminoze të Shërbimit Informativ Shtetëror, për kultivuesit e kabanisit dhe zyrtarët që ndihmojnë ato. ABC News ka mësuar se drejtuesi i prokurorisë Besim Hajdarmataj, ka ndarë informacionet e SHISH në bazë të qyteteve dhe volumit të kanabisit të mbjell duke ia ndarë dosjen në disa ...

Studimet tregojnë: Ja filmat porno të preferuara për femrat

Posted: 10 Sep 2016 07:17 AM PDT

Kur femrat dëshirojnë të shohin porno, statistikat tregojnë se ata klikojnë për skenat seksulae lezbikesh. Në 100%, 66% e femrave shohin rregullisht filma të nxehtë. Gjithashtu një tjetër fakt i studmit është se rreth 50 përqind e të gjitha femrave heteroseksuale, ëndërrojnë të puthin të paktën njëherë një femër tjetër. Vijon më pas, preference për ...

Masakrohet biznesmeni libanez në Tiranë, gjithë ministrat te “Hygeia”

Posted: 10 Sep 2016 07:16 AM PDT

Një biznesmen libanez me pasaportë amerikane është shtruar te spitali "Hygeia", pasi është dhunuar nga persona të paidentifikuar. Bëhet fjalë për biznesmenin Fadi Mitri, që do të ndërtojë resortin turistik te Gjiri i Lalzit. Policia ka rrethuar të gjithë zonën e spitalit, ndërkohë që mësohet se aty kanë mbërritur edhe shumë ministra e zyrtarë të ...

Enca reagon ashpër ndaj mediave, ja fjalët banalë që përdori ajo(Foto)

Posted: 10 Sep 2016 07:05 AM PDT

Enca Haxhia, këngëtarja më e famshme për momentin në Shqipëri po përflitet shumë. Cdo ditë për të flitet ndryshe, një tematikë e re dhe fjalë pafund. Duket se Enca nuk e ka duruar më këtë gjë. Nëpërmjet një postimi në SnapChat, këngëtarja Enca Haxhia reagon ashpër ndaj gazetarëve. Ajo ka publikuar disa video të shkurtra ...

Related Posts :