Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Tërheqja e celularit të ri të Samsung, ul çmimet e aksioneve” plus 8 more Express AutoTech

loading...

“Tërheqja e celularit të ri të Samsung, ul çmimet e aksioneve” plus 8 more Express AutoTech


Tërheqja e celularit të ri të Samsung, ul çmimet e aksioneve

Posted: 13 Sep 2016 06:02 PM PDT

Kompania Samsung Electronics ka regjistruar rënie të konsiderueshme të çmimit të aksioneve pasi bëri të ditur se tërheq celularin më të ri, smartfonin Samsung Note 7.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet mini-kompjuteri i dizajnuar për veturat vetë-vozitëse

Posted: 13 Sep 2016 06:00 PM PDT

NVIDIA sot ka zbuluar një mini kompjuter të ri në vargun e saj të sistemeve të inteligjencës artificiale, që ka madhësi sa shuplaka e dorës, ndërsa është dizajnuar posaçërisht për veturat vetë-vozitëse, i quajtur NVIDIA DRIVE PX 2 AI.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

HTC do të prezantojë dy smartfonë të ri Desire javën e ardhshme

Posted: 13 Sep 2016 05:55 PM PDT

HTC ka zbuluar se konferenca e tyre e shtypit do të mbahet me 20 shtator në orën 8, ndërsa pritet që kjo kompani të prezantojë 2 smartfonë HTC Desire të ri, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rriten shitjet e Audi për 2.9 për qind gjatë gushtit

Posted: 13 Sep 2016 04:35 PM PDT

Audi ka rritur shitjet globale për 2.9 për qind gjatë gushtit nga kërkesat e mëdha në tregun kinez për veturat luksoze të saj, përfshirë modelet Audi A3 dhe Q3, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bien aksionet e Samsung pas debaklit me Note 7

Posted: 13 Sep 2016 02:13 PM PDT

Kompania Samsung Electronics ka regjistruar rënie të konsiderueshme të aksioneve të saj, pasi bëri të ditur se tërheq celularin më të ri, smartfonin Samsung Note 7.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Profesori përdor teknologjinë për të kuptuar disponimin e studentëve të tij

Posted: 13 Sep 2016 01:53 PM PDT

​Teknologjia e njohjes së fytyrës është një mjet i dobishëm kur ka të bëjë me sigurinë, si për shembull identifikimi i përdoruesëve të autorizuar, apo pesonave të dyshuar në polici etj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apple lëshon iOS 10 për iPhone, iPad dhe iPod Touch

Posted: 13 Sep 2016 10:34 AM PDT

Apple ka lëshuar sot iOS 10, versionin më të ri të sistemit të saj operativ për iPhone, iPad dhe iPod touch.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si e dinë policët se jeni në telefon gjatë vozitjes?

Posted: 13 Sep 2016 05:24 AM PDT

Shkrimi i teksteve të mesazheve në telefon është i ndaluar për të gjithë shoferët kur janë në timon, por kjo nuk duket se do t'i ndalojë shumë prej tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa kushton saktë iPhone 7

Posted: 13 Sep 2016 01:11 AM PDT

Iphone 7 do të del në treg zyrtarisht më 7 shtator, ndërsa deri atëherë ngelet enigma se sa do të kushtoj. Por këtyre ditëve u paraqitën disa informacione lidhur me çmimin e Iphone.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :