Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Tre më të pasurit e botës do të kërkojnë alienët” plus 16 more Mistere

loading...

“Tre më të pasurit e botës do të kërkojnë alienët” plus 16 more Mistere


Tre më të pasurit e botës do të kërkojnë alienët

Posted: 23 Sep 2016 09:28 AM PDT

Tre njerëzit më të pasur dhe më inteligjentë të botës po shpresojnë të bëhen të parët që do të gjejnë jetë jashtëtokësore në një planet të afërt me Tokën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prekëse: I fejuari e la një ditë para martesës, ja çka bëri vajza

Posted: 23 Sep 2016 04:36 AM PDT

Një vajzë meksikane e cila pritej të bëhej nuse, ka bërë një veprim që i ka kushtuar shtrenjtë, deri në prishjen e martesës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vajza nga Egjipti e cila ka zbuluar mënyrën për shndërrimin e mbeturinave në naftë

Posted: 23 Sep 2016 01:48 AM PDT

Një e re nga Egjipti ka zbuluar një mënyrë se si mbeturinat plastike ti kthej në naftë, zbulim ky që mund të vlej miliona.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografia që ka marrë 4 milionë pëlqime: Ja pse

Posted: 23 Sep 2016 01:25 AM PDT

​Edhe pse aktori Vin Diesel "i ka dalë zani" si madho man, ai nuk e ka fshehur anën e tij të butë. Në fakt kjo fotografi ka zbutur miliona tifozë në mbarë botën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I pastrehu me zemër të madhe, refuzoi dhuratën prej 4740 eurove: Nuk dua para, dua punë!

Posted: 23 Sep 2016 01:13 AM PDT

Një i pastrehë nga Langfordi i Kanadasë, që ka arritur në dekadën e gjashtë të jetës, ka lutur mediat që të mos e bëjnë publik identitetin e tij, pasi ka refuzuar dhuratën prej 4740 eurove duke lutur njerëzit e vullnetit të mirë që ta ndihmojnë të gjejë një punë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prostituta i shkruan gruas së klientit, a e ke pyetur vetën pse të tradhëtoi me mua?

Posted: 22 Sep 2016 11:23 PM PDT

April Adams, një prostitutë njujorkeze ka publikuar një letër në edicionin amerikan të "Vice". Përmbajtja i drejtohet gruas së një klientit të saj, për të cilën ajo ka disa fjalë në mirëbesim. Sipas April Adams nëse një burrë vendos të paguajë një prostitutë për të bërë seks, do të thotë se martesa nuk shkon siç duhet. Më poshtë vjen përmbajtja e letrës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Strofulli i Osama Bin Ladenit

Posted: 22 Sep 2016 10:38 PM PDT

Vendi se ku fshihej më së shumti ishte në Tora Bora, një vend malor në Afganistan. Në mesin e viteve të '90-ta në këtë vend ai ishte i rrethuar nga rojet e tij shumë besnike dhe pjestarë të familjës së tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Horoskopi sot, e premte 23 shtator 2016

Posted: 22 Sep 2016 10:04 PM PDT

Sot do të vendosni të kaloni një ditë vetëm për vetëm me partnerin/en, mbi të gjitha sepse ju duhet mendimi i tij/saj për një vendim të rëndësishëm që do të merrni. Beqarët nuk do e kenë mendjen fare te dashuria, madje do kenë ndryshime të shpeshta të humorit dhe nuk do dinë as vetë çfarë duan. Financat do vinë duke u përmirësuar dalëngadalë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Me këto gjëra që i bëni çdo ditë ua mundësoni hajdutëve të ju vjedhin në shtëpi

Posted: 22 Sep 2016 10:00 PM PDT

Kur mendohet lidhur me mbrojtjen e shtëpisë, gjërat e para që ju shkojnë ndërmend janë fare të thjeshta, siç është mbyllja e derës me çelës dhe aktivizimi i sistemit të alarmit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohen fotot e ndaluara, 12 orë pas shpërthimit të bombës atomike në Nagasaki (Foto/Video)

Posted: 22 Sep 2016 04:05 PM PDT

Fotot tronditëse të bëra një ditë pasi qyteti japonez i Nagasakit u godit me një bombë bërthamore kanë dalë 70 vjet pasi ishin konfiskuar nga trupat amerikane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vërehet një UFO në formë pjate

Posted: 22 Sep 2016 03:59 PM PDT

Burrë e grua kanë dëshmuar ta kenë parë një fluturake të madhe të rrumbullakët duke fluturuar mbi plazhin e Skocisë, të premten në mëngjes.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kur do të "vdesë" Toka?

Posted: 22 Sep 2016 03:58 PM PDT

E dhe sa kohë do të duhet para se Toka, në fakt, do të vdesë dhe të marrin fund të gjitha proceset aktive në të?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kina krijon teleskopin gjigant që kërkon për UFO

Posted: 22 Sep 2016 03:55 PM PDT

Teleskopi më i madh në botë do të përfundojë këtë javë në Kinë dhe ka shkencëtarë shumë, por shumë e ngazëllyer, thotë "CNN".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Historia 2300 vjeçare e shqiptarëve të Afganistanit

Posted: 22 Sep 2016 01:12 PM PDT

Ekzistencën e Ilirëve në rajonin e madh gjeografik të Hindokinës, në Qafiristan (sot Nuristan), një vend ku piqen Afganistani, Pakistani, Kina e Taxhikistani dhe pikërisht në atë zonë ku para disa kohësh u vra Bin Ladeni, fillimisht e ka zbuluar skenaristi amerikan Xhejms Hilton, i cili xhiroi një dokumentar të titulluar "Horizonte të humbura" (Lost Horizons).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A ekziston koha?

Posted: 22 Sep 2016 01:06 PM PDT

Të pyesësh se çfarë është koha nuk është tamam sikur të pyesësh nëse ekziston në të vërtet apo jo. Të pranish që nuk është një koncept abstrakt është si të thuash se mund të ekzistojnë botë të shumëfishta, udhëtime në kohë dhe pavdekshmëria.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kopshtari mbeti i befasuar me objektin ‘jashtëtokësor’ që kishte formë rrethore (Foto)

Posted: 22 Sep 2016 01:04 PM PDT

Peter Lee ishte duke u kujdesur për kopshtin e tij në Mançester të Anglisë, kur pa në qiell një objekt të pazakontë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si i morën emrat kompanitë e mëdha botërore

Posted: 22 Sep 2016 12:57 PM PDT

Për shkak të suksesit të tyre këto kompani janë shumë të njohura për ne, por shumë prej tyre kanë kuptime të fshehura prapa emrave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :