Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Vazhdojnë kërkimet për Seadin” plus 1 more Gazeta Tribuna

loading...

“Vazhdojnë kërkimet për Seadin” plus 1 more Gazeta Tribuna


Vazhdojnë kërkimet për Seadin

Posted: 21 Sep 2016 04:21 AM PDT

Janë duke vazhduar kërkimet për 17 vjeçarin Sead Alushi. Policia e Kosovës, Forca e Sigurisë së Kosovës, KFOR-i dhe Zjarrëfiksit nga Mitrovica e Veriut për të pestën ditë me radhë po zhvillojnë operacionin për kërkimin e tij, i cili dyshohet se ka rënë në lumin Ibër.

FSK-ja që nga dita e parë ka angazhuar në operacionin e kërkimit në lumin Ibër, nga 17-25 pjesëtarë të njësitit të kërkim-shpëtimit me automjete në lumen Ibër, gjegjësisht në vendin e ashtuquajtur Lisicë të Mitrovicës, ku dyshohet se Seadi ka rënë.

"Njësiti i FSK-së, edhe përkundër të rritjes së sasisë së ujit, vazhdojnë kërkimin me intensitetin e shtuar. Në vendin e ngjarjes çdo ditë kanë dalë personalitet ushtarake dhe civile të Ministrisë së FSK-së dhe të FSK-së, në përkrahje të njësitit të kërkim-shpëtimit," thuhet në një komunikatë për medie të Ministrisë së FSK-së.

 

The post Vazhdojnë kërkimet për Seadin appeared first on Gazeta Tribuna.

Albulena Haxhiu:

Posted: 21 Sep 2016 04:21 AM PDT

Deputetja Albulena Haxhiu e cila është në kërkim të Policisë3 së Kosoës para pak castesh në rrjetin social Facebook, ka shkruar një status për media. Ajo mes të tjersh tha se qytetarët e vendit po përjetojnë shumë të shfrenuar.  Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e saj të plot:

"Këto ditë dhe këto orë qytetarët po përjetojnë dhunën e shfrenuar të një regjimi që tashmë jo vetëm i ka braktisur ata dhe interesat e Republikës por është kthyer kundër.

Kokëfortësia në dukje dhe brutaliteti i regjimit diktatorial në fakt është panik nga theqafja e pashmangshme e tyre", ka shkruar Haxhiu.

The post Albulena Haxhiu: appeared first on Gazeta Tribuna.

Related Posts :