Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Arslan mposht Seferin” plus 29 more

loading...

Zëri: “Arslan mposht Seferin” plus 29 more


Arslan mposht Seferin

Posted: 17 Sep 2016 03:32 PM PDT

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, është mposhtur nga boksierin turk, Firat Arslan, duke dështuar që ta fitojë titullin Evropian WBO në boks në peshën "cruiser". Meçi mes Seferit dhe Arslan zgjati 12 raunde, ku boksieri shqiptar humbi me vendim unanim të gjyqtarëve. Arslan tani ka 38 fitore, 8 humbje, 2 barazime. /Express/...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuri Seferi ngjitet në ring (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 02:35 PM PDT

Nuri Seferi është ngjitur tashmë në ring Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, do të përballet me boksierin turk, Firat Arslan, ndeshje kjo e vlefshëm për titullin evropian WBO në boks në peshën "cruiser", përcjell Gazeta Express. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sefer Seferi humb ndaj Charrit, por boksieri gjerman nderon duke bërë shqiponjën dykrenëshe (Video)

Posted: 17 Sep 2016 02:33 PM PDT

Boksieri shqiptar Sefer Seferi ka humbur në kuadër të WBA International Champions. Seferi u mund nga boksieri gjerman, Manuel Charr, i cili është i gjatë 1.92 centimetra dhe fal fizikut të tij dhe bëri diferencen. Ky takim kishte dhjetë runde, ku me pikë vetëm dy i takuan Seferit. /Telegrafi/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu dukej hëna nga teleskopi gjatë eklipsit (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 02:14 PM PDT

Në mbrëmjen e 16 Shtatorit 2016, Klubi Astronomy Outreach of Kosovo ka fotografuar ngjarjen madhështore që ndodhi në qiellin e Kosovës.  Eklipsi (Zënja) e Hënës, ku duket Hëna, e cila sapo është futur nën hijen e Tokës. Këto imazhe janë shkëputur nga Teleskopi Refraktor 100mm dhe Kamera PGR 5.0MP Grasshopper Monochrome. Pranvera Hyseni, kryetare e klubit Astronomy Outreach of Kosova,  për “zeri.info”,  ka thënë që njëri prej teleskopëve ka qenë i lidhur me kamerë, nga i cili......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova ka buxhet për ushtri moderne

Posted: 17 Sep 2016 02:01 PM PDT

Udhëheqës të Forcës së Sigurisë së Kosovës, thonë se shndërrimi i saj në një Forcë të Armatosur do të bëhet në përputhje me standardet e NATO-s, si një “ushtri moderne me kapacitete të plota”. Ata thonë se Forca e Sigurisë është duke u përgatitur që të marrë përgjegjësi edhe për mbrojtjen e sovranitetit dhe territorit të Kosovës. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, thotë për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zanfina flet hapur për Dafina Zeqirin dhe raportet e prishura me të (Video)

Posted: 17 Sep 2016 01:52 PM PDT

Zanfina Ismaili në Express Rozë ka folur për projektet e saj muzikore duke zbuluar edhe shumë gjëra nga jeta e saj private. Këngëtarja ka rrëfyer raportet prishura me Dafina Zeqirit, duke zbuluar se gjërat mes tyre tashmë janë rregulluar.    ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilltari i Thaçit: Shpend Ahmeti po mbështet zollagjinjët

Posted: 17 Sep 2016 01:50 PM PDT

Ismail Syla, këshilltar i presidenti të Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili përmes një statusi në Facebook kishte kritikuar presidentin Thaçi. Syla, në postimin e tij në Facebook shkruan se  është i njohur fakti që kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në vend që të punojë nga zyra në të mirë të qytetarëve, gjithmonë iu ngjitet protestave dhunës dhe kaosit që bëjnë pjesëtarët......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ymeri: Thaçi e ka pranuar se shqiptarët kanë ushtruar terror gjatë luftës

Posted: 17 Sep 2016 01:46 PM PDT

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se nuk është befasuar aspak nga deklarata e Presidentit të Kosovës, kundër protestës së studentëve tek objekti kishtar ortodoks në Kampusin e Universitetit, sepse, sipas Ymerit, Thaçi e ka pranuar edhe se shqiptarët kanë ushtruar terror në luftën e fundit. Ky është postimi i plotë i tij:  Objekti kishtar i ndërtuar në hapësirën universitare në Prishtinë, dhe i inauguruar në janar të vitit 1999 është simbol i regjimit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gruaja e Thaçit e pranishme në shpalosjen e koleksioneve të Yllka Bradës (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 01:28 PM PDT

Kreatorja e mirënjohur kosovare Yllka Brada, sonte ka shpalosur koleksionet më të reja. Revyja e modës ka nisur me prezentimin e 30 veshjeve të krijuara nga Yllka Brada, për të vazhduar me prezantimin e 30 veshjeve të krijuara nga Juergen Christian Hoerl. Në këtë show kanë marr pjesë edhe emra eminent nga fusha të ndryshme. E në mesin e tyre ishte edhe Lume Thaçi, gruaja e Presidentit të vendit.  Lume Thaçi shihet e reklaksuar për kundër asaj që Hashim Thaçi para pak minutash ka reaguar ndaj......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krizë e madhe në BH: Gjykata Kushtetuese ndalon referendumin Republikës Serbe, Dodiku nuk lëshon pe!

Posted: 17 Sep 2016 12:59 PM PDT

Gjykata Kushtetuese e Bosnjës dhe Hercegovinës, të shtunën ka kundërshtuar kërkesën e shtruar nga autoritetet e Republikës Serbe, që të rishqyrtojë vendimin e kontestuar që si Ditë e këtij entiteti të jetë 9 janari, duke ndaluar përkohësisht edhe mbajtjen e referendumit. Por, lideri i kësaj republike, Milorad Dodik, thotë se referendumi do të mbahet. Sipas një deklarate nga Gjykata Kushtetuese, pas vendimeve të mëparshme të kësaj Gjykate, në nëntor të vitit 2015, autoritetet e Republikës......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qielli në flakë çmend shkupjanët (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 12:52 PM PDT

Fenomeni i shfaqjes së qiellit të flaktë sot pasdite para perendimit të diellit ka çmendur qytetarët në Shkup të cilët nuk kanë lënë moment pa shkrepur fotografi për të pasur kujtim se fillimi i pranverës dhe ai i vjeshtës gjithmonë japin momente interesante për fotografim. Duket se kështu imazhe të bukura teksa qielli bëhet flakë vetëm pak kohë para se të perendojë dielli ka pasur në gjithë teritorin e Maqedonisë, shkruan Zhurnal. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kim del përsëri pa sytjena, çmend të gjithë (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 12:47 PM PDT

Duket se Kimit nuk po i pëlqejnë më sytjenat, pasi femra më seksi në planet u pa sërish pa të brendshmet e saj. Duke dalë nga hoteli ku kishte qëndruar sot, Kim shfaqi gjoksin e saj me një bluzë të tejdukshme që kishte veshur. Përderisa dalja e Kim pa sytjena habiti fillimisht të gjithë, u bë shpejt e qartë se kjo mënyrë veshjeje tashmë është diçka që po i pëlqen asaj, transmeton Gazeta Express. Shikojeni se si u duk ajo sot: ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti: Thaçi pa Serbinë është vetëm i akuzuar potencial i Speciales

Posted: 17 Sep 2016 12:15 PM PDT

Kryetari i Komunës së Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka komentuar Presidentin Hashim Thaçi, pasi ky i fundit shkroi në Facebook se Kisha në Kampusin Universitar nuk guxon të preket dhe se protesta e studentëve ishte e turpshme. Ahmeti ka thënë se Thaçi është relevant çdo herë para faktorit nderkombëtar atëherë kur bën koncesione me Serbinë. Ahmeti tutje ka thënë se nuk duhet ta lemë këtë njeri të lë me pasoja shtetin tonë. Lexojeni të plotë postimin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk ndalet Bersant Celina, shënon sërish për Twenten (Video)

Posted: 17 Sep 2016 11:51 AM PDT

Pas golit që shënoi në humbjen e skuadrës së tij prej 3:1 ndaj Heerenveen, sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar sërish. Celina shënoi golin e tretë për Twenten që po fiton 3:0 ndaj ADO Den Haag, përcjell Gazeta Express. Bersant Celina (@BersantCelina) scores his second goal for @fctwente https://t.co/qdYw7W6KuQpic.twitter.com/Ch2VGJefjZ — Lis Dorambari (@Lisdorambari) September 17, 2016 ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Noizy nuk ndalet se provokuari, këtë herë dedikim për Stresin? (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 11:32 AM PDT

Noizy u bë temë e medieve rozë për përleshjen mes tij dhe Cozman. Por, edhe pse kanë kaluar disa ditë nga kjo përleshje e armatosur, reperi nga Shqipërisë vazhdon me provokimet e tij. “Lidhjet e forta thojn illuminati, jo jom p9 shok Pse t’vjen inati?! #MidisTirone”, ka shkuar Noizy në Instagram. Kjo besohet se është dedikim për reperin Stresi, i cili kishte ‘ngacmuar’ disa herë Noizyn nëpërmjet rrjeteve sociale pas përleshjes që kishte pasur me Cozmanin. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova humb sërish

Posted: 17 Sep 2016 11:34 AM PDT

Kosova ka pësua një tjetër humbje në kualifikimet për Eurobasket 2017 Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll është mposhtur nga Bullgaria me rezultat 67:62 ........................... Përfaqësuesja e Kosovës po humb nga Bullgaria Kosova është duke pësuar humbje nga Bullgaria, në kuadër të kualifikimeve për Eurobasket 2017 Çereku i tretë përfundoi 43 me 50 në favor të bullgarëve. ................... Kosovë – Bullgari, rezultat befasues Ka përfunduar pjesa e parë e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Reagon Thaçi: Kisha në oborrin e UP-së nuk guxon të preket

Posted: 17 Sep 2016 11:08 AM PDT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj protestës që është mbajtur sot para objektit të Kishës Ortodokse Serbe në Prishtinë. Thaçi në një postim në Facebook ka thënë se pa marrë parasysh rrethanat dhe kohën në të cilën është ndërtuar cilido objekt, nuk guxojmë të lejojmë që të cenohen ato. Ky është postimi i plotë i Thaçit: Është e papranueshme dhe e turpshme protesta e sotme para objektit të Kishës Ortodokse Serbe në Prishtinë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Berisha jep lajmin e mirë për të gjithë

Posted: 17 Sep 2016 11:01 AM PDT

Ish kryeministri, Sali Berisha ka dhënë një lajm të mirë për gjithë vendin, atë të krijimit të liqenit më të ri në vend, atë të Banjës. “Liqeni me i ri ne Shqipëri, liqeni i Hidrocenralit te Banjes, ndertuar nga kompania norvegjeze Statcraft, njëshi botëror ne këtë fushe, qe se shpejti inagurohet!”, shkruan Berisha. Ndërkohë që ky liqen do të jetë një pasuri tjetër natyrore për vendin tonë, e cila sigurisht që do të shtojë turistët në këtë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Xhaka: Mbylleni gojën (Video)

Posted: 17 Sep 2016 10:59 AM PDT

Granit Xhaka ka bërë një gjest interesant pas supergolit që shënoi ndaj Hull Cityt Granit Xhaka, pasi ka dhënë golin në ndeshjen Arsenal-Hull City, është drejtuar kah tifozët duke bërë më me duar në drejtim të tyre. Ai ka hapur e mbyllur gishtat e dorës, duke dërguar mesazhin e mbylljes së gojës. Ky veprim i Xhakës erdhi pas kritikave ndaj tij. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjithçka gati për ndeshje (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 10:56 AM PDT

Ndeshja e fundit e Përfaqësueses së Kosovës në basketboll pritet të nis për pak çaste ndaj Bullgarisë. Lojtarët kanë dalur në nxemje para kësaj ndeshje.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptarja Almeda Abazi flet për lidhjen e saj me ‘Çënarin’

Posted: 17 Sep 2016 10:46 AM PDT

Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi dhe aktori turk Tolgahan Sayışman i njohur si Çënari tash e një kohë janë në lidhje, ndërsa për dashurinë ndaj tij ka folur vetë ajo në një intervistë për Prive. Ajo, ka treguar se është shumë e dashuruar në aktorin pas të cilit çmeden femrat shqiptare, shkruan lajmi.net. Almeda rreth lidhjes së saj me ‘Çënarin’ ka thënë se çdo gjë është në rregull. Tregon se nuk e ka pëlqyer famën e tij por vetë atë si......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë po paralajmëron Asim Gashi dhe autori i njohur i këngëve shqiptare! (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 10:43 AM PDT

Asim Gashi është duke përgatitur një baladë të radhës, mirëpo tani nga një autor i njohur i teksteve këngësh. Bëhet fjalë për Fatmir Mujën, me të cilin mbrëmë ai është parë në njërin prej lokaleve të Prishtinës. “Hajt se ja nini zanin”, ka shkruar Gashi në profilin e tij në Facebook. Ndryshe, Asimi në tregun kosovar është i njohur me hitin e tij e këngës, “Hajredin Pasha”. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vendimi i pazakontë, Shkëndija përjashton 2 lojtarë që nuk pranuan rinovimin

Posted: 17 Sep 2016 10:38 AM PDT

Egzon Bejtullai dhe Besir Demiri nuk bëjnë më pjesë në planet e Shkëndijës. Klubi nga Tetova përmes një komunikate zyrtare për media ka bërë sot me dije se dy futbollistët do të lihen jashtë ekipit pasi nuk kanë pranuar rinovimin e kontratave që u skadojnë në fund të këtij sezoni. “Duke u nisur nga nevoja e përcaktimit strategjik të statusit të lojtarëve që u paraqitën shumë mirë në rrugëtimin e klubit deri këtu, bordi i pronarëve, së bashku me shefin e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lirohet Azem Syla

Posted: 17 Sep 2016 10:36 AM PDT

Gjyqtarja e procedurës paraprake e ka hedhur poshtë kërkesën e prokurorit për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Azem Sylës. Syla ishte arrestuar të premten me urdhër të prokurorit të Eulex-it, me arsyen se ai ka tentuar të ndikoj të dëshmitari i dytë i mbrojtur në rastin e njohur si "Toka". Këtë e ka konfirmuar edhe avokati, Tomë Gashi. Ky është njoftimi i tij;  Me vendimin e Gjyqtares se Eulexit lirohet nga paraburgimi Z. Azem Syla. Eshte refuzuar kerkesa e prokurorit te Eulexit per caktimin e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja ku mund ta shikoni live meçin Seferi - Arslan

Posted: 17 Sep 2016 10:32 AM PDT

Një spektakël i boksit do të zhvillohet pas pak në Gjermani. Firat Arslan do të ngjitet në ring për t’u ballafaquar me boksierin shqiptar nga Maqedonia, Nuri Seferi. Dueli mes tyre pritet të filloj rreth orës 21:30. Meçin e tyre dhe paraduelet mund ti shikoni këtu.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jevtiq: Në Kosovë rruga është bërë vendi ku merren vendimet

Posted: 17 Sep 2016 10:03 AM PDT

Ministri për Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, ka thënë se në Kosovë është bërë rruga vendi ku po merën vendimet në vend që të punohet në forcimin e institucioneve, shkruan Tanjug, përcjellë Klan Kosova. Jevtiq duke folur për protestën e studentëve tek kisha ortodokse brenda Kampusit Universitar, tha se disa po duan që përmes rrugës të bëjnë veprime kundër serbëve në Kosovë. “Dikush dëshiron që vetëm në rrugë kryej diçka që......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë bëjnë Mustafi e Ozil pas supergolit të Xhakës (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 10:02 AM PDT

Shkodran Mustafi dhe Mesut Ozil kanë përgëzuar Granit Xhakën që realizoi golin e parë me fanellën e Arsenalit Përmes një postimi në rrjetet sociale, mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi ka uruar Xhakën për atë supergol që shënoi ndaj Hull Cityt. “Fitore e merituar. Urime për valluan tim Granit Xhaka për golin e parë për Arsenalin”, ka shkruar Mustafi në fotografin e publikuar së bashku me Mesut Ozilin. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është bukuroshja kosovare e cila fitoi kurorën ‘Miss Gjermania’ (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 09:54 AM PDT

Egzonita Ala, është shqiptarja e parë e cila arriti ta fitojë kurorën e Miss Gjermania 2014. Më këtë titull padyshim që Egzonita nderoi të gjithë shqiptarët e Kosovës. Bukuroshja shqiptare për dy vjet nuk ka mundur të merr pjesë në asnjë event tjetër e kjo për shkak të kontrates që kishte si Miss Gjermania. Egzonita këtë vit është rikthyer për ta përfaqësuar Gjermanin në Miss Inter Continental . Në mesin e shumë modeleve të njohura do të jetë edhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Serwer: Serbia ta pranojë Kosovën, nëse do anëtarësim në BE

Posted: 17 Sep 2016 09:47 AM PDT

Eksperti amerikan i politikave ndërkombëtare, Daniel Serwer, ka thënë se vendet e Bashkimit Europian nuk do të lejojnë që Serbia të bëhet anëtare e BE-së pa zgjidhur çështjen me Kosovën, që është njohja e pavarësisë së saj, njofton Klan Kosova. “Serbia duhet të kuptojë se, ose tani ose në të ardhmen, nuk ka asnjë shans për anëtarësim në BE, pa e pranuar pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës, por de facto Serbia e ka njohur Kosovën me marrëveshjen e Brukselit......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Celina po luan si titullar

Posted: 17 Sep 2016 09:46 AM PDT

Twente - Den Hag po luajnë në kampionatin holandez. Kurse, reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina ka startuar nga minuta e parë. Ai po luan për Twenten në formë huazimi nga Manchestet City. /Zëri ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :