Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Zëri: “Azem Syla nuk gjendet në burg” plus 29 more

loading...

Zëri: “Azem Syla nuk gjendet në burg” plus 29 more


Azem Syla nuk gjendet në burg

Posted: 23 Sep 2016 02:25 PM PDT

Azem Syla nuk është dërguar në paraburgim. Ai ndodhet në njësinë koronare në QKUK. Syla, është “sëmurë” fill pasi Gjykata e Apelit ka miratuar kërkesën e prokurorit kundër vendimit të shkallës së parë që la të lirë Sylën pas dyshimeve se ishte përpjekur të ndikonte tek një dëshmitar i mbrojtur. Burime të Insajderit kanë treguar se kur shërbimi korrektues ka shkuar për ta arrestuar Sylën në shtëpi, familjarët i kanë thënë se ndodhet në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjuriq e shpërfill ndalesën e MPJ'së, thotë se nesër do të vizitoj Pejën

Posted: 23 Sep 2016 02:24 PM PDT

Drejtori i Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën, Marko Gjuriq, është shprehur i habitur pasi që Ministria e Punëve të Jashtme e ka refuzuar kërkesën e tij, për ta vizituar Pejën ditën e nesërme. “Kjo nuk është vetëm absurde, është akt fëminor i sfidës së vendosjes së politikave shqiptare në Prishtinë. Është edhe sulm i turpshëm për lirinë fetare të serbëve në Kosovë e Metohi. Unë pres që Bashkimi Evropian si ndërmjetësues......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ISIS humb edhe një zonë lufte

Posted: 23 Sep 2016 02:21 PM PDT

Ushtria irakiane, ka deklaruar se forcat e saja kanë marrë nën kontroll Shirqat’in, qytetin strategjik në veri të vendit, që deri më tash ishte i okupuar nga militantët e shtetit Islamik. Forcat e sigurisë së Irakut, e kanë filluar operacionin kundër ISIS’it të mbështetur edhe nga forcat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pjesëtarët e forcave të sigurisë irakiane, e kanë çliruar tërësisht Shirqatin dhe e kanë ngritur flamurin e Irakut në ndërtesat e qeverisë që ndodhen......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shaqiri: Kjo është liga më e fortë në botë

Posted: 23 Sep 2016 02:19 PM PDT

Xherdan Shaqiri mendon se Premierliga është më e forta në botë Anësori shqiptar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, nuk ka dyshime sa i përket ligës më të fortë në botë. Ai ka thënë se Premierliga është liga më e fortë në botë dhe se për këtë arsye vendosi të transferohej në Angli, përcjell Gazeta Express. “Jam duke shijuar kohën time në Premierligë. Më pëlqen futbolli këtu, më pëlqejnë njerëzit që jetojnë për futbollin dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje e rrallë e Azem Galicës (Foto)

Posted: 23 Sep 2016 01:54 PM PDT

Në internet po qarkullon një foto që thuhet të jetë e vitit 1915, e që mund të jetë ndër të parat të luftëtarit të madh shqiptar, Azem Galica. Ai vdiq më 26 korrik 1924 në moshën 35-vjeçare. Varri i tij në shpellën “Quku që kërset”, 75 metra i thellë, mbetet i fshehur 47 vjet, meqë ai kishte kërkuar që serbët të mos e marrin vesh se ai nuk është më gjallë. Në këtë foto, Galica është në kalë, ndërsa është bërë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Donika Kadaj si Albin Kurti, përmend luftën me Malin e Zi, por fajëson qeverinë (Video)

Posted: 23 Sep 2016 01:51 PM PDT

Një çështje e hapur në kufi mund të shihet si mundësi konflikti dhe për këtë fajtor është qeveria e vendit. Kështu e ka përforcuar deputetja e Vetëvendosjes, Donika-Kadaj-Bujupi, deklaratën e deputetit Albin Kurtit, se në 4-5 vitet e ardhshme ka gjasa të ketë përsëri luftë në Kosovë. Kadaj-Bujupi, në një intervistë për emisionin Info Box të RTV Dukagjini, ka thënë se duhet evituar konfliktet eventuale nga gabimet politike. Duke komentuar referendumin në Republikën Serbe në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ymeri: Pse duhet ta kemi përfaqësuesen tonë në futboll?

Posted: 23 Sep 2016 01:50 PM PDT

Në një intervistë për RTV 21 Kreu i VV'së Visar Ymeri ka vazhduar ta mohojë përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Ai ka thënë se Kosova nuk duhet të ketë përfaqësuese të futbollit duke theksuar se duhet të ketë një kombëtare.  Ymeri në fakt ka qenë kontradiktor duke thënë se nuk e mohon shtetin e Kosovës por ka theksuar se nuk e njeh shtetin e kapur të Kosovës. Sipas tij fakti që Kosova ka përfaqësuese nuk do të thotë që përbën atribut......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë po ndodh me PSG’në

Posted: 23 Sep 2016 01:49 PM PDT

PSG’ja është duke humbur nga Toulouse Duket e pabesueshme por skuadra e Unai Emery është duke humbur me rezultat 2:0 kur po rrjedh minuta e 82’të. Yann Bodiger dhe Jimmy Durmaz shënuan për Toulouse. Dy golat ranë në pjesën e dytë. /Express/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

I burgosuri i Dubravës deklarohet për shkelje të të drejtave (VIDEO)

Posted: 23 Sep 2016 01:29 PM PDT

Afër 800 persona vuajnë dënimin për krime të ndryshme në qendrën korrektuese në Dubravë. Për çdo ankesë apo kërkesë specifike, si rreth trajtimit apo çështje shëndetësore ata u drejtohen organeve kompetente përmes një formulari. Ky i ofrohet çdo të burgosuri në gjuhen e nacionalitetit që ai i takon. Por i burgosuri Drilon Thaçi, një të tillë nuk diti ta plotësojë për një arsye. Siç tregon vëllai i tij Berati, ditë më parë formulari i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bleona, e gjitha e zhveshur në prapaskenë (Video)

Posted: 23 Sep 2016 01:12 PM PDT

Ajo është këngëtarja me stilin dhe tipin më të veçantë. Bleona Qerreti duket se është duke u bërë gati për një tjetër set fotografik. Ajo ka publikuar në rrjetet sociale një video në prapaskenë, në të cilën shihet e lyer, por e zhveshur. E vetmja gjë që këngëtarja ka veshur është një robdishamper..dhe duket kaq sexy...   Omg #makeup @sellmakasumoviq_studiosellma #behindthescenes #photoshoot #staytuned A video posted by Bleona (@iambleona) on Sep 23, 2016 at 8:54am PDT ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aubameyang shënon ndaj skuadrës së Amir Abrashit (Video)

Posted: 23 Sep 2016 12:42 PM PDT

Dortmundi ka kaluar në epërsi ndaj Freiburgut Për rezultatin 1:0 shënoi sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang në fund të pjesës së parë. Kujtojmë se për Freiburgun nga minuta e parë po luan mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abrashi. /Express/   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Del në shitje libri “The Mediator” i Ahtisaarit, aty flitet edhe për Kosovën

Posted: 23 Sep 2016 12:26 PM PDT

Ka dal në shitje libri “The Mediator” i  Martti Ahtisaarit, personi që njihet si ndërmjetësi  më i njohur dhe më i suksesshëm në konflikte ndërkombëtare. Në biografinë e tij, ai flet edhe për Kosovën, roli i të cilit ka qenë shumë i rëndësishëm gjatë luftës, shkruan lajmi.net. Në vitin 2008 ai mori çmimin e Nobelit për Paqe për rolin e e tij në sjelljen e pavarësisë në Namibia, tërheqjen e Serbisë nga Kosova, demolimin e armëve në Irlandën e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krasniqi: UÇK-ja nuk u formua për të luftuar Ibrahim Rugovën

Posted: 23 Sep 2016 12:25 PM PDT

Jakup Krasniqi, kryetar i Këshillit Kombëtar i Nismës për Kosovën, thotë se përpjekjet për të minimizuar, mohuar dhe zhvlerësuar Luftën Çlirimtare të popullit të Kosovës kanë qenë të kahershme, mbase ato kanë filluar menjëherë pas luftës në qershorin 1999. “Edhe përpjekja, fatbardhësisht e dështuar, për t’i dënuar pjesëtarët e UÇK-së për krime lufte, bile edhe për të cilësuar UÇK-në si “ndërmarrje kriminale” kanë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ipponi i xhudistes Krasniqi një nga më të mirët në Zagreb

Posted: 23 Sep 2016 12:04 PM PDT

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka nisur mbarë rrugëtimin e saj për në Lojërat e ardhshme Olimpike.   Ajo sot mori medaljen e argjendtë në kategorinë deri në 52 kg në Grand Prix të mbajtur sot në Zagreb, raporton Koha.net. Federata Ndërkombëtare e Xhudos –IJF ka bërë përzgjedhjen e Ipponëve më të mirë të ditës së parë në Zagreb dhe Ipponi i Krasniqit kundër rumunes, Larisa Florian ishte në mesin e më të mirëve të ditës së sotme. Përveç......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa e Vuçiq pritet të dialogojnë në New York (Video)

Posted: 23 Sep 2016 11:54 AM PDT

Për nëntë muaj nuk kanë zhvilluar as edhe një takim mes tyre në Bruksel. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ai i Serbisë Aleksandër Vuciq, ua kanë lënë vartësve të tyre vazhdimin e dialogut në nivel teknik. Në anën tjetër, e gjithë energjia e ministres për Dialog, Edita Tahiri, dhe drejtorit për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq është përqendruar në zbatimin e marrëveshjeve të arritura më herët. Të dyja palët i vunë kushte njëra-tjetrës......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hynë për të vjedhur, pronarja i pret me pistoletë (Video)

Posted: 23 Sep 2016 11:22 AM PDT

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur një grua amerikane është ngritur nga shtrati në mes të natës dhe ka qëlluar me pistoletë tre hajdutë të armatosur të cilët kishin hyrë në shtëpinë e saj. Nga ngjarja e ndodhur në datën 16 shtator në Xhorxhia ka mbetur i vrarë një nga hajdutët, transmeton tch. Vetëm disa sekonda pasi kishin hyrë në shtëpi, hajdutët u përzunë me të shtëna të njëpasnjëshme. Dy nga hajdutët kanë shpëtuar, ndërsa......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nxirren 162 kufoma të emigrantëve nga përmbytja e anijes në Egjipt

Posted: 23 Sep 2016 11:17 AM PDT

Trupat e 162 persona personave janë nxjerrë nga ujërat e bregdetit egjiptian ditën e së premtes, dy ditë pasi një anije e cila kishte me vete qindra refugjatë dhe emigrantë u përmbysën në detin mesdhe në përpjekje për të shkuan në Evropë. Dyshohet edhe për më shumë të vdekur ndërsa operacioni i kërkimit ende është duke vazhduar. Shumica prej tyre besohet të jenë fëmijë dhe gra të cilët nuk ishin në gjendje për të notuar kur anija u fundos. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mourinho i frikësohet Leicesterit

Posted: 23 Sep 2016 11:00 AM PDT

Jose Mourinho mendon se leicesteri mund t’i shkaktojë probleme skuadrës së tij të shtunën, kur të përballen në ‘Old Trafford’ Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i frikësohet Leicester Cityt. Ai ka thënë se skuadra e Claudio Ranierit është e vështirë për t’u kontrolluar, edhe përkundër se lehtë mund ta kuptosh lojën e tyre. “Ata fituan titullin sepse ishin të mirë dhe edhe më tej vazhdojnë të jenë të mirë”, tha fillimisht Mou. “Mendoj se......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Brenda ditës, dy kosovarë dënohen për terrorizëm, njëri në Kosovë e tjetri në SHBA

Posted: 23 Sep 2016 10:51 AM PDT

Gjykata Themelore në Ferizaj, sot shpalli aktgjykimin ndaj të pandehurit Musa Ademi, i cili në bazë të aktakuzës, akuzohet për veprën penale rekrutim për terrorizëm i parashikuar me nenin 139 të Kodit Penal të Kosovës, për të cilën gjykata vendosi dënimin me burg në kohëzgjatje prej pesë vjet. Ademi u dënua me 5 vjet burg. Në anën tjetër, edhe një kosovar tjetër sot u dënuar për terrorizëm, por jo në Kosovë, po në SHBA. Bëhet fjalë për Ardit Ferizin, të cili......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Seanca dëgjimore e Ivanoviq’it me 28 shtator

Posted: 23 Sep 2016 10:19 AM PDT

Pesë muaj pasi është paraqitur ankesa kundër aktgjykimit të Oliver Ivanoviqit, liderit të Iniciativës Qytetare SDP në Gjykatën e Apelit,  do të mbahet edhe seanca dëgjimore me 28 shtator, e cila është planifikuar të zgjasë katër ditë. Avokati i tij Nebojša Vlajiç, ka thënë për radion Kontakt Plus, ka thënë se kësaj radhe në paneli është edhe një gjyqtar shqiptar, mirëpo mendon se paneli duhet të jetë i përbërë ekskluzivisht nga gjyqtarët......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Balerina humbet flokët nga një gabim që shumë vajza e bëjnë çdo ditë (FOTO)

Posted: 23 Sep 2016 10:15 AM PDT

Një ish balerinë, aktualisht nënë e dy fëmijëve, paralajmëron për rreziqet që mund të na kanosen nga kapja e flokëve në mënyrë shumë të shtrënguar. Ajo i është nënshtruar një operacioni për të luftuar rënien e flokëve. Diva Hollands, nga Epsom, e filloi kërcimin në një moshë shumë të hershme dhe beson se kapja e flokëve bisht ishte shkaku kryesor se përse ajo rrezikoi të mbetej pa flokë. Ajo beson se duke e ndarë historinë e saj me të tjerët do......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Moti për fundjavë

Posted: 23 Sep 2016 10:10 AM PDT

Mot me diell dhe kryesisht i qetë do të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Mëngjesi, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të jetë relativisht i ftohtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Amplitudat në fushat barike do të shënojnë ngritje duke e mbajtur këtë gjendje stabile të motit. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. Në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti rrëqethës kur foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat në Aleppo (Foto)

Posted: 23 Sep 2016 09:34 AM PDT

Ky është momenti i mrekullueshëm kur një foshnjë është nxjerr e gjallë nga rrënojat në Aleppo, teksa shumë persona tjerë kanë vdekur nga sulmi me bombë, më i rëndi që kur konflikti ka filluar. Shpëtimtarët nxituan ta shpëtojnë vajzën e vogël e cila ishte e mbuluar nga rëra, e zhytyrë ne qetësi dhe duke mos qarë aspak, shkruan TheMirror, transmeton lajmi.net. Ajo është e  vetmja e mbijetuar nga ndërtesa që u rrëzua shkak i bombardimeve./Lajmi.net Shiko......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hakeri kosovar Ardit Ferizi dënohet me 20 vjet burg në ShBA

Posted: 23 Sep 2016 09:26 AM PDT

Hakeri kosovar Ardit Ferizi, është dënuar sot me 20 vjet burg nga gjykata federale në Aleksandria të Vrigjinias, ShBA, për akuzat se e kishte ndihmuar grupin terrorist ISIS duke ia siguruar emrat e më shumë se 1.000 punëtorëve të qeverisë dhe ushtarëve amerikanë si objektiva të mundshëm. 25-vjeçari i lindur në Kosovë, ishte arrestuar vitin e kaluar në Malajzi, raporton AP, përcjell Express. Ai u bë personi i parë në Amerikë që u dënua për të dyja akuzat – hakim të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çeku: Lista e veteranëve nuk duhet të ndryshojë

Posted: 23 Sep 2016 09:16 AM PDT

Ka arritur në 28 mijë e 31 numri i veteranëve të UÇK-së që kanë aplikuar për pensionin e tyre, e ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka deklaruar se aktualisht u duhen edhe 15 milionë euro, e do u duhen edhe më shumë meqë ky numër i veteranëve mund të rritet. Por kryetari i Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Agim Çeku thotë se......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Krasniqi, e argjendtë në Grand Slam

Posted: 23 Sep 2016 09:14 AM PDT

Xhudistja Distria Krasniqi (52 kg) u stolis me medalje të argjendtë në turneun Garnd Slam në xhudo, që u mbajt në Zagreb. Ajo pësoi në finale nga polakja Karolina Pienkowska. Pas një lufte të fortë, Krasniqi nuk arriti të triumfoi, andaj u desh të kënaqej me medaljen e argjendtë. Distria e nisi furishëm garën, duke e mposhtur gjermanen Ines Beischmidt për 3 minuta e 45 sekonda, ndërkaq, për 14 sekonda e deklasoi rumunen Larissa Florian dhe në finale u ndesh me Karolina Pienkowskan ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nëntë fakte interesante që nuk i dinit për njohjen e Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Posted: 23 Sep 2016 09:12 AM PDT

Pas 12 vitesh lidhje (2 martesë) martesa e çiftit më të preferuar, Brad Pitt dhe Angelina Jolie mori fund. Kjo dashuri si e tyre, është gjithmonë shembull për të gjithë, por ja si u dashuruan ata: 1. Angelina nuk mendonte se do të krijonte afirmitet me Brad para se të niste filmi. Ajo mendonte që ai ishte aq i rregullt dhe i pastër, e ndërsa ajo shumë ‘’pis’’.  2. Brad e refuzoi në fillim kërkesën për të marrë pjesë, por e pranoi atë më pas kur mori vesh se Angelina do të ishte......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

KEDS: Ja cilat zona do mbesin pa rrymë nesër

Posted: 23 Sep 2016 09:10 AM PDT

KEDS njofton për vendet në të cilat do të bëhet ndërprerja e energjisë elektrike, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër disrtike. Ja zonat që nuk do të kenë rrymë: Ndërprerjet e planifikuara për mirëmbajtjen e rrjetit nëpër distrikte Prishtine. Më datën   26.09.2016  ( e Hane ) në TS 35/10 kV Fushe Kosove do të shkyçet : Transformatori Energjetik T1 35 kV 10 kV (Kodi : 100120 ) prejë ores : 11:00 deri në ora : 12:00 Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Opozita kërkon ndryshimin e formatit të dialogut me Serbinë

Posted: 23 Sep 2016 08:53 AM PDT

Subjektet opozitare në Kosovë mund të përfshihen në procesin e bisedimeve politike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, që po zhvillohen me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, "vetëm nëse ndërrohet formati i bisedimeve". Kështu thonë disa zyrtarë të partive opozitare në përgjigje të deklaratave të shefes se Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, e cila, në një takim me zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, ka shtruar nevojën e përfshirjes së......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Avioni fluturon anash, për pak sa nuk përplaset në kulim e një shtëpi (Video)

Posted: 23 Sep 2016 08:41 AM PDT

Një avion udhëtarësh për pak sa nuk është përplasur për një kulmi në tentim për të ateruar për shkak të erërave të forta. Në një video të postuar nga MailOnline, avioni i Emirates “A380” shihet duke fluturuar anash gjersa lufton me erën e fortë duke iu afruar aeroportit të Mançesterit, transmeton Express. Nuk është raportuar për të lënduar./Express/  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :